mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:21:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Bernardinec x nemški ovčar
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bernardinec x nemški ovčar  (Prebrano 28151 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #45 : četrtek, 09.01.2014 : 21:29:47 »

Tako, psici sta sedaj stari dobrih 10 mesecev. Takole bom rekel ... Nikoli več dveh psov. Vsaj ne na tak način. Psici nista sposobni biti 5 minut ena brez druge, poleg tega ju je pa izjemno težko šolati. Zelo sta neposlušni. Logično, saj sta krdelo in v tem pogledu samozadostna enota. Tako ima pa Živa praktično dva gospodarja: Belo in človeškega vodjo. Tudi, če se ukvarjam le z eno, bo ta ves čas pogledovala za drugo.

Sicer sta zelo prijetni psički in čisto nič jima ne manjka, vendar bi se jaz zadeve lotil malo drugače, kot se moja starša, ki ju preveč človečita. Imata vsakodnevne sprehode, kjer se lahko podita po gozdu, veliko ljubezni, vendar po moje premalo discipline. Žal sam nimam dovolj časa za ukvarjanje z njima.

Logiran
Srna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 09.01.2014 : 22:20:19 »

Ja, čestitke, da si kot veseli novopečeni lastnik (!) dveh psic po desetih mesecih ugotovil, da "žal" nimaš dovolj časa zanju in ju prevalil staršem.

Pa ponovno si preberi mislim da šesti odgovor s prve strani. Lahko bi si ga že takrat ene desetkrat na glas.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #47 : petek, 10.01.2014 : 12:40:49 »

a tole na sliki naj bi bili mešanki med bernardincem in NO? Uf, je pa verjetno še kakšna druga pasma vmes. Ker od bernardinca nima nič. Mene po obliki telesa in glave bolj spominja na kakšno lovsko pasmo...

Si pa po 10-tih mesecih prišel do tega sklepa, ki ti ga je večina hotela povedati že 10 mesecev nazaj...
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #48 : petek, 10.01.2014 : 13:02:15 »

a tole na sliki naj bi bili mešanki med bernardincem in NO? Uf, je pa verjetno še kakšna druga pasma vmes. Ker od bernardinca nima nič. Mene po obliki telesa in glave bolj spominja na kakšno lovsko pasmo...

Si pa po 10-tih mesecih prišel do tega sklepa, ki ti ga je večina hotela povedati že 10 mesecev nazaj...

Sem zasledila, da je kasneje napisal, da je kombinacija v bistvu:

Mati: bernardinec x no Oče: posavski gonič
 
Od koga sta sploh ti dve psici, tvoji ali od staršev?  Huh
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #49 : petek, 10.01.2014 : 13:46:41 »

Pa da se podita po gozdu, in tudi po mojem mnenju-glede na videz sta lovski psici, delate zelo narobe. Pazite, da vam jih kdo ne ustreli.  Wink Pa ne mi rečt, da ne podita divjih živali, ne mi tega rečt.  Wink
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #50 : petek, 10.01.2014 : 18:37:05 »

Bina, posavski gonič je še vmes. Kolega ima bernardinko - je sicer veliko večja, vendar se v določenih detajlih vidijo podobnosti. Sta res tak zelo posrečen mix.  Smiley





Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #51 : sobota, 11.01.2014 : 23:00:46 »

Skuiki, psici sta skupna lastnina. Sedaj pa prosim za utemeljen odgovor, zakaj je to vprašanje pomembno.

Branka, če je ena na povodcu, se druga drži zraven in tudi če vidi srno, se eventuelno zažene, vendar ne gre daleč. S krikom se jo da ustaviti. K sreči pa ni veliko srn tu, kjer se gibljem.
Logiran
Deanna
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #52 : ponedeljek, 16.06.2014 : 13:10:00 »

Pzorko, kako vam gre kaj zdaj? Punci sta verjetno že malo starejši in puberteta mineva... Je kaj bolje?
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #53 : četrtek, 08.01.2015 : 10:56:31 »

Zdravo! Po dolgem času se zopet oglašam. Dekleti bosta počasi dopolnili 2 leti. Še vedno sta pravi nagajivki. Nekaj časa bo še trajalo, da se bosta povsem umirili. Imata ogromno energije in potrebujeta veliiiko gibanja vsak dan. Žal na sprehodu ne smeta biti skupaj spuščeni, ker ju moč krdela in lovska kri preveč vleče. Zato se izmenjavata na povodcu. Na tak način se ne oddaljujeta. Sta pa zelo dobri čuvajki. Zdravi, močni, razvajeni (ne po moji krivdi) psički. Cheesy


Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #54 : četrtek, 08.01.2015 : 12:54:12 »

Zelo sta lepi, pa vidi se, da sta ful povezani  Kiss Kiss Mi pa zgledata na prvi fotki veliko večji, kot na spodnji.  Smiley
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #55 : četrtek, 08.01.2015 : 13:38:38 »

Zelo sta povezani, ja. Smiley Sta pa srednje veliki - plečna višina okrog 55cm.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #56 : torek, 13.01.2015 : 23:24:12 »

Luštni sta, videt kot res best frendici, lepo da sta tako povezani... Kiss Smiley
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #57 : četrtek, 23.07.2015 : 09:45:14 »

Naši druščini se je včeraj pridružil nov posvojenček - 2 mesečni križanec med red nose apbt in kraškim ovčarjem (za očeta ni 100%, bomo videli, ko bo zrasel  Cheesy ).

Mali je izjemno suveren in samozavesten, hkrati pa zelo umirjen. Nalašč sem vzel bolj umirjenega psa. Brat je bil veliko bolj energičen. Psici sta Tara (tako mu je ime) lepo sprejeli. Sicer kdaj prileti kak lajež, ko frajer vleče gospodični za ušesa, rep ali ju poskuša sesati, nasploh pa sem zelo vesel, da se je tako povezal z njima. Frajer se enostavno ne da. Gre, kamor gresta oni, pije vodo iz iste sklede, hoče se cartati z njima ... Bella ga je lepo posvojila. Živa je do njega bolj zadržana in deluje kot kakšen "foter". Grin Vidi se, da sta psici in da imata materinski občutek. Dekleti sta trenutno stari 2 leti in 5 mesecev in sta že kar lepo odrasli.

Nalagam današnjo kolekcijo slik. Včeraj je bilo še veliko jokanja in cviljenja, danes pa je že boljše. Smiley



Enjoy. Smiley))
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #58 : četrtek, 23.07.2015 : 10:01:07 »

Lušni! Cheesy

Ampak veliko dela....vso srečo! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #59 : četrtek, 23.07.2015 : 10:14:00 »

Lepotci! Pa srečno s takšno simpatično druščino!  Kiss Cheesy Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Bernardinec x nemški ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines