mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:42:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Pes obcasno lula v stanovanju
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes obcasno lula v stanovanju  (Prebrano 19417 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« : nedelja, 31.03.2013 : 11:37:35 »

Pozdravljeni.Potrebujem nasvet.Sem lastnica 5mesecnega nemskega prepelicarja.Imam ga en mesec...naj povem da je moj prvi lastniski pes..imam nekaj izkusenj z starsevim psom in od fanta vendar vseeno tam je pes ze bil vzgojen kakor so si jih sami..za psa se nisem odlocila iz danes na jutri..veliko sem prebrala literature...se pozanimala o pasmi itd..hotela sem psa ki bo aktiven in bo povsod z mano..kakor na dopustu tako tudi me bo spremljal ob teku,na pohodih itd...   problem je nastal doma... vzela sem si dva tedna dopusta da se me privadi..da se privadi na nov dom,na mucka in vse kaj spada zraven.Hodila sva zelo pogosto ven..da se navadi cistoce...zdrzal je tudi celo noc.Problem nastane sedaj....vcasih se polula odznotraj kr tako...greva na sprehod in doma cez kake pol ure kr spusti stoje..ne polula se cisto do konca ampak fa skregam,dam na povodec in greva ven ter ga zunaj takoj pohvalim ko se polula.Naj povem da je v stanovanju,ima redne izhode ven...je zelo trmast in je zacel mocit tudi kadar ga skregam in cesar ne sme(npr skakati po obiskih in sedeti na sedezni).. lahko sem odlocna,mirna..ga vdarim po riti..kricim..on skozi maha z repkom silovito! Vcasih mu vgre od veselja ko gre na sprehod..vznemirjenja..ko kdo pride itd.. sej nevem kaj naj. Mislim da je vseeno ze dovolj velik saj je star ze pet mesecev da ve zadrzati..ali sem prevec stroga?Vem da se je mladic in da sem mogoce prestroga..vem da se bo kdaj in kdaj spustil luzico..ampak ko sem ga nagnala s postelje se je upiral in polulal vse...zdaj pa nevem ali isce pizornost ali kaj.Ne mislim se mu odpovedat ceprav zgubljam zivce z nenehnim brisanjem tal..tudi s kisom..ponavljam v eno ko se polula da ga odpeljem vem in pohvalim..pokaka pa se noter nikoli.Sumim da mi je kaj zameril..ker mislim da zna zadrzat ampak tudi ko ga skregam ne skapira ker maha z repom...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : nedelja, 31.03.2013 : 13:48:32 »

Mislim, da bi bilo ZELO dobro, da gresta cimprej v pasjo solo. Vec kot ocitno imata med ostalim tudi tezave v medsebojni komunikaciji, kar je predvsem jasno iz tvojega zadnjega stavka. Mahanje z repom namrec niti slucajno ne pomeni (nujno in smao to), da je kuza vesel, je lahko tudi znak negotovosti, preplasenosti, podrejenosti ...

Zakaj ti lula v stanovanju se iz tega zapisa ne da ugotoviti, je pa eden od moznih vzrokov ravno nesigurnost in locitvena tesnoba, lahko je tudi zdravstveni vzrok.

Vsekakor bi bilo res fino, da se cimprej vkljucita v solanje, kjer ti bo lahko tudi o tem svetoval vodja tecaja.
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 31.03.2013 : 13:52:13 »

Sem vpisana v pasjo šolo .... po praznikih grem pregledati tudi urin da nima kakšnih problemov z mehurjem.Pred dobro uro sem bila na obisku pri sestri in sva bila na velikem sprehodu kjer je opravil vse potrebno...ko pridem noter se veselo zakadi na njeno posteljo in da v gobec pojšter ter ga ponosno kaže ter skače po postelji..nakar mu z rahlim tonom rečem da mora dol...in se polula..po kapljicah...potem še na tleh..greva ven kjer spet lula..pridem domov...kjer skoči na sedežno in mi rečem da mora dol in se spet polula... oz spušča majhne kapljice kot da šprica..potem pa izredno majhne lužice...ne polula pa se čisto.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3 : nedelja, 31.03.2013 : 13:54:16 »

No, saj je slaba tolažba, ampak ravno danes je imela naša, cca 2 leti stara psica incident. Bili smo na sprehodu, kar dolgemu, ampak nas je šlo več in se je precej dogajalo. Pa pridemo domov in ona se takoj po prihodu polula na tepih. Pa je sicer sobno čista. Ampak - jaz res nisem bila pozorna med sprehodom in sem se šele po težavi spomnila, da psica v resnici celo pot ni lulala. In kaj naj? Nič. Spucala sem in potem še sama sebe brcnila v rit, da nisem bila na sprehodu dvolj pozorna in nisem opazila, da ni opravila zunaj. Skratka, kadar se veliko dogaja ipd. jo to očitno toliko zamoti, da je zunaj pozabila lulat, pa je potem notri nadoknadila. Packa mala Roll Eyes Huh
Kaj hočem povedat - tudi pri odraslemu, izdelanemu psu se enkrat na 100 let zgodi incident, kaj čele pri 5 mesecev staremu mladiču. Kot je napisala maja01 - daj malo naštudirajta medsebojno komunikacijo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4 : nedelja, 31.03.2013 : 13:54:54 »

A ti on slučajno notri markira?
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 31.03.2013 : 14:07:20 »

Tudi jaz sem že pomislila na markiranje...moram ga dati kastrirati,to sem itak v vsakemu primeru hotela.Naj povem da ponoči celo noč spi in je pridem,torej z zadrževanjem nima nekih problemov..predvidevam...??nevem več kaj naj res ne..ravno perem odejo,posteljnine..umila sem sedežno..preprogo sem morala vreči vstran ker se vonja nisem znebila.. skratka poskrbim da gre na veliik sprehod in da se utrudi in razigra preden grem  v službo in tudi zvečer greva pozno ven...ko pa sem doma pa sva itak veliko veliko več zunaj z njim.Skozi ga opazujem in vedno poskrbim da zunaj čimveč lula in tudi kaka.Noter se nikoli ni pokakal..edino to lulanje...sicer sem že tudi prišla domov in sem našla lužico ampak ne vsakič...najbolj me moti kr prideva iz sprehoda in ko nekaj ni po njegovo..da ga skregam..če se razveseli...mu kr vgre...najprej po kapljicah...potem pa spusti lužico...sem poskusila namočiti smrček noter znova iz znova..ga peljala ven..pohvalila vsakič ko se je polulal..pa istoo...sem ga tudi skregala...vdarila po tazadnji...kričala ....nič ne pomagal...in zadnje čase sem več na kolenih in brišem kot pa kaj drugega.nebi ga rada ustrahovala kr to ni način ampak vzgojila tako da bo razumel in ugotovila ter našla izvovr težav.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #6 : nedelja, 31.03.2013 : 17:59:41 »

Mozno je da lula iz strahu oz. podrejenosti. Nekaterim mladicem radim tako uhaja, eni se se celo med bozanjem polulajo.
S tem da poznam taksne nesigurne pse ki znajo spustit luzico se kot odrasli.

A si prepricana da res razume kaj mu hoces povedat?
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 31.03.2013 : 18:11:14 »

Se polula vsakič samo, ko mu rečeš, da naj nekaj naredi? Recimo, da naj gre s postelje, kavča ipd. ali tudi drugače, ko se ti ne meniš za njega? Moja je na začetku (pri 8 mesecih) spustila par kapljic že takoj, ko sem malo povzdignila glas in se ji je zdelo, da bi lahko bilo namenjeno njej. Pa, ko je prišel kdo na obisk, ko je prišla kam na obisk, ko sem jo intenzivno božala ipd.
Če je res vzrok podrejenost oz. prestrašenost in ga še vsakič, ko se polula, skregaš, je to začaran krog. Definitivno dobra pasja šola, pa da ugotovite, kak odnos imata in potem odpravljate vzrok za lulanje.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #8 : nedelja, 31.03.2013 : 18:28:26 »

Tudi jaz sem že pomislila na markiranje...moram ga dati kastrirati,to sem itak v vsakemu primeru hotela.Naj povem da ponoči celo noč spi in je pridem,torej z zadrževanjem nima nekih problemov..predvidevam...??nevem več kaj naj res ne..ravno perem odejo,posteljnine..umila sem sedežno..preprogo sem morala vreči vstran ker se vonja nisem znebila.. skratka poskrbim da gre na veliik sprehod in da se utrudi in razigra preden grem  v službo in tudi zvečer greva pozno ven...ko pa sem doma pa sva itak veliko veliko več zunaj z njim.Skozi ga opazujem in vedno poskrbim da zunaj čimveč lula in tudi kaka.Noter se nikoli ni pokakal..edino to lulanje...sicer sem že tudi prišla domov in sem našla lužico ampak ne vsakič...najbolj me moti kr prideva iz sprehoda in ko nekaj ni po njegovo..da ga skregam..če se razveseli...mu kr vgre...najprej po kapljicah...potem pa spusti lužico...sem poskusila namočiti smrček noter znova iz znova..ga peljala ven..pohvalila vsakič ko se je polulal..pa istoo...sem ga tudi skregala...vdarila po tazadnji...kričala ....nič ne pomagal...in zadnje čase sem več na kolenih in brišem kot pa kaj drugega.nebi ga rada ustrahovala kr to ni način ampak vzgojila tako da bo razumel in ugotovila ter našla izvovr težav.

Jaz bi najprej priporočala popolno prekinitev vseh negativnih sankcij (tiščanje smrčka v lulanje, kreganja, kričanje ...),
ki so povezane z lulanjem. Če se polula, bi ga brez besed dala v drug prostor, zaprla vrata za njim in počistila
(priporočam Urine Off, sploh če je bilo incidentov že več).

A vedno lula zunaj? Kolikokrat?
Kolikrat dnevno /tedensko pa se zgodi incident notri?

Potem pa bi pojačala pozitivno motivacijo za lulanje zunaj (priboljški, navdušeno hvaljenje ...).

In opazovala, kaj se dogaja skozi dva tedna. Če se število incidentov spremeni, kdaj se polula itd.





Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 31.03.2013 : 19:02:22 »

Naj povem da greva na sprehod vedno takoj ko vstane zgodaj zjutraj in sva zunaj vsaj pol ure...minimalno..ali tudi uro..opravi vse potrebno brez problema.Takoj ko pride ven že lula blizu vhoda, itd.. torej ve da je lulanje zunaj. Na sprehod greva vačkrat na dan..in zvečer prav tako na malo večjega pred spanjem.Najprej sem opazila lužico ko sem ga dobila prvi dan ko je prišel obisk...ampak takrat mi ni bilo panike ker sem vedela da je stresno zanj ker se je zgodila sprememba okolja in nov lastnik itd... Naslednjič sem to opazila vsakič ko sem prišla iz službe ko sem odklenila vhodna vrata...je cvilil in skakal od veselja in je začel "špricati",mogoče tudi kaka manjša lužica..ampak jaz sem vsakič vzela samo povodec in sva odšla takoj ven kjer je tudi takoj lulal.Zadnji teden pa sem začela opažati da se polula ko pridem domov je v stanovanju kakšna lužica...sicer ne vsak dan...kdaj pa kdaj...!Ja opažam da mu vgre ko ga skregam...ali pa ko je vznemirjen od veselja ali česa podobnega.Sem npr prišla k fantu na obisk...in je letel takoj na sedežno..in sem mu samo lepo rekla da ne sme bit gor da mora dol in je že spustil...začne mu letet rep in s tačkami bremza in se upira.Nakar je ovohal celotno stanovanje in naenkrat vidim samo da stoji in že teče.Pred tem pa sma bila na sprehodu.In sem takoj šla ven z njim in je spet lulal.Ko da si še pusti majhno zalogo.Naj povem da spije ogromnoo vode...ziher skoraj eno skledo naenkrat.Ima kvaliletne birkete in ga hranim točno po merici za njegove kilograme in starost.Na začetku sem mu res pustila vse in sem tolerirala,sedaj ko se je navadil pa itak malo bolj odločno povem kaj lahko in kaj ne sme da ga naučim osnov...vidim itak da če kričim itd da ne pomaga.Sestri se je danes npr postavil na zadnje tačke in je rekla samo da ne sme...da naj sede..in je že špricalo...potem pa sem še jaz rekla naj sede in je kr nardil lužico.Skozi ga itak opazujem in se mi zdi zelo trmast..nevem tudi če kapira ko ga pohvalim itd ko se polula zunaj.. Mislim da tukaj gre za nekaj drugega.Kr on se ne polula v celoti kr takoj ko pride ven lepo normalno lula,ampak samo ob določenih situacijah... upam da bova našla skupno rešitev in jaz odgovor.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #10 : nedelja, 31.03.2013 : 19:08:28 »


pes je star 5 mesecev in je ŠE MLADIČ. imaš ga en mesec ....

pojdita v malo šolo ČIMPREJ.
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 31.03.2013 : 19:10:51 »

Sem ga vpisala v malo šolo,brez skrbi sem odgovorna in se zavedam tudi tega da je še mladič..kar sem tudi napisala nekaj postov nazaj...čakamo lepo vreme kr je skos dež Cry  in upam da se bo s šolo to uredilo.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #12 : nedelja, 31.03.2013 : 19:12:50 »

Mladički velikokrat lulajo od veselja. Pa jaz bi svetovala kastracijo, če ima markiranje kakšno vezo.
Očitno je pa tudi, da se te pes malo boji, če se polula velikokrat, ko povzdigneš glas..
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 31.03.2013 : 19:18:56 »

Kastriran bo definitivno tako ali tako ampak še moram kak mesec počakati so rekli na veterini...drugače pa bom videla zdaj te dni..ga bom opazovala in na miren način... bomo videli,upam pa na najboljše..čeprav mu vgre tudi ko mu reče kaj kdo drug.Vsem hvala za pomoč.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #14 : nedelja, 31.03.2013 : 19:23:43 »

Pri vzreditelju pa pes ni imel problemov z uhajanjem?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Pes obcasno lula v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines