mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:57:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Pes obcasno lula v stanovanju
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes obcasno lula v stanovanju  (Prebrano 19442 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #30 : ponedeljek, 01.04.2013 : 08:26:58 »

Moja psička je bila zelo podobna. Zdaj po nekaj mesecih je to skoraj izginilo, ker je sama videla, da ji nočem nič hudega oz. da bom vedno prišla nazaj domov. Smiley
Res redko ji hoče še uiti, če nečesa noče pa ve, da mora (npr. it lulat na dež na vrt  Roll Eyes ). Npr. takrat zabremza pred vrati, jaz grem do nje, ampak pazim, da se je ne dotaknem za ovratnico ali kjerkoli, glasu ne povzdignem, mogoče uporabim drug ton glasu in ji samo pokažem kam naj gre. Se je naučila, da je očitno treba ubogat, ni se me treba pa bati.  Afro
Ampak to so zdaj redke situacije. Pomaga, če že prej opazim ta strah in potem seveda ukrepam primerno.

Sigurno vama bo uspelo, bodi potrpežljiva in mirna z jasnimi ampak ne "strašljivimi" komandami. Wink
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 01.04.2013 : 09:02:17 »

Čeprav ne/vem, zakaj je lulal včeraj na obisku pri sestri.../Bila sva na sprehodu... in takoj po njem je skočil v hiši na njeno posteljo in vzel v gobček pojšter ter veselo mahal z repkom... pPa mu je lepo rekla, naj gre dol in je že šprical..pPa smo prišli s sprehoda?/Potem sem mu še jaz rekla in je že bila lužica na postli./.iIn na tleh ponovno./Isto se je zgodilo pri fantu..,/direkt iz sprehoda.../pridemo noter.../že naredi lužico tu..,/lužico tam..,/skoči na sedežno..,/in že lužica na sedežni./Zdaj, ko sem doma, ga pogosteje vozim ven na še daljše sprehode kot ponavadi, čeprav je star že 5mesecev..,/nNa začetku sem ga vozila ven vsake pol ure, ker res dosti spije in mladiči še toliko bolj pogosto lulajo, ker ne morejo zadržati... bBomo videli..,/dDanes je sedel na sedežni že 3x in sem ga lepo zvabila dol...,/naučila, da mora dati prostor v svoji postelji..,/ko gre v svojo postlo, ga pobožam in pohvalim..t/Tut kak lupček sledi... sSkratka, ne/bom se predala....
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #32 : ponedeljek, 01.04.2013 : 14:29:50 »

Najverjetneje res lula zaradi vznemirjanja, res pa je, da 5 mesecev ni nobena starost, da je še popoln mladič in da veliko mladičev ogroomno lula, sploh če veliko pijejo, in da puščajo včasih tam, kjer je treba, pogosto pa tudi ne. Vznemirjenje je tudi nova situacija (obisk neznanega prostora) ali pa veselje, ko pride domov s sprehoda.  In zato bo čisto ok, če bosta delala na komunikaciji in na utrditvi željenega vedenja - lulanja zunaj z obilo pozitivne motivacije. Wink
Pa tja do 10 mesecev se nima noben lastnik kaj dosti pritoževati zaradi brisanja lužic Wink, učenje je pač proces, ne pa dogodek, sploh ob takih stvareh, ki so pogojene tudi z fizično odraslosjo in utrditvijo mišic.
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 01.04.2013 : 18:30:48 »

Jaz se ne pritožujem nad lulanjem samim...vem da je še mladič...vem da bom še mogla veliko lužic pobrisat in na to sem bila pripravljena že preden sem psa vzela.Rada bi samo našla izvor tega in da delama na tem,da ga naučim prav,da mu kasneje nebo prišlo v navado oz nebo narobe oz napačno dojemal določenih stvari.Nič drugega.In moj pes res zeloo dosti pije..ress dosti...na voljo ima skozi obilo sveže vode,je pa res tudi to da mladiči ne znajo tako dolgo zadržat...Vidim da je mir če ga peljem na dve oz max na 4ure ven da se zlula...kakor ga pustim dalje..ob neprijetnih situacijah že spusti...nekateri pravijo da je že dovolj velik da bi moral znati uporabljati mišico...ampak raje vprašam tako in dobim več nasvetov.Čeprav je zame 5mesecev še tudi zelo malo ....bolj zgleda velik za svojo starost kot pa kaj drugega.In tudi vsak pes dojema in se nauči različno..eni prej drugi kasneje.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 01.04.2013 : 21:01:34 »

Ne vem sicer kaj pomeni, da pes res dosti/veliko pije, a zna biti, da je lahko razlog tudi tukaj.
Maksimalna normalna količina zaužite tekočine pri telesno aktivnejšem psu je 100g (1dl)/kg teže psa (so me podučili na VF).
Vse kar je več, kaže na nepravilnosti, posredi je lahko tudi kakšno vnetje, kar je počela tudi moja psica, ki je popila do
3 l vode (pri cca 15kg, ki jih je imela takrat in posledično ni mogla zadrževati urina tudi ob počitku, urin pa je bil tudi preveč razredčen ... ),
čeprav nisem brala vseh prejšnjih postov.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #35 : ponedeljek, 01.04.2013 : 21:34:40 »

Do 2 l na cca 15 kg je še sprejemljivo, so rekli meni. Čeprav močno dvomim, da mlad pes popije toliko.
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 01.04.2013 : 21:38:41 »

Ja no mogoce se meni zdi da dosti spije kr je vecja pasma katere sem od prej navajena (bolj maltezanov in koker spanjela ter cottona)... ta pa je za 5mesecev pravi velikan saj tehta 14kg.... danes se mu ni zgodil noben incident razen par kapljic preden sva sla ven pa se to sem bila sama kriva ker sem se obotavljala... bila sem tudi pri starsih in je bilo ok ..res pa je da sva bila zunaj velikokrat in sem pocakala da se zlula.bomo videli jutri...ko grem v sluzbo in bo sam 5ur.. Undecided
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #37 : ponedeljek, 01.04.2013 : 21:44:06 »

Sem hotela še reči, da je moja tja do 10 mesecev tudi ogrooomno lulala (pa veliko pila), lahko po 4x v eni uri, posebej ko se je igrala in bila "zdivjana", ampak ni bilo večjih problemov, ker sem jo navadila lulat na pleničko. 
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #38 : ponedeljek, 01.04.2013 : 21:58:31 »

Itak je treba vzeti v zakup da mladici pac lulajo pogosteje... ker se pac ucijo in so se majhni. Ve mogoce kdo kdaj te pocasi zacnejo stabilizirati te stvari,ceprav vem da je odvisno od psa do psa..
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #39 : ponedeljek, 01.04.2013 : 22:01:54 »

Hm, oba moja samca sta bila skoraj 100% čista do 5. meseca, tamala je pa poscanka na kubik, šele v zadnjih 3 mesecih je opazna razlika od prej. Stara je točno 1 leto. 
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #40 : torek, 02.04.2013 : 14:58:33 »

Moram povedati da sva zjutraj pred službo šla na dolg sprehod..ko sem prišla domov ponavadi vzamem kr povodec in greva...in je že šprical na vhodu...verjetno od veselja.Polulal se ni...res je bil sam 6ur.. Potem sem šla samo v trgovino in ni minilo pol ure ko sem prišla nazaj je na hodniku spet mu všlo..kr je norel sem mu rekla naj da prostor,takrat gre v svojo postlo..in mu je še všlo v njej in zraven.Res je po sprehodu spil pol velike sklede vode.. V bistvu sem samo brisala...zdaj sem vrgla vstran še njegovo postlo,tepih...kr se mi ne da več čistit globinsko..že po tleh brišem vsakič ko pridem domov in čistim s kisom in vsem možnim da se mi zdi da mi že vse smrdi.Upam da bo sčasoma ko bo večji nehal to delat.. Undecided
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #41 : torek, 02.04.2013 : 15:27:26 »

Meni je po moje brezveze da ga učim lulat na planičko če mu vgre vedno samo ko ga skregam oz ve da kaj ne sme ali pa od veselja ko pridem domov...ali?
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #42 : torek, 02.04.2013 : 15:39:16 »

Pernecka, pomoje imata tale problem :
http://www.pets.ca/dogs/tips/tip-14-submissive-urination-in-dogs-submissive-urination-is-not-a-house-training-problem/

Še veliko tega najdeš na stričku googlu...
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #43 : sreda, 03.04.2013 : 13:10:55 »

Ne morem verjeti da se mi to dogaja na zacetku je bil cisto ok.. danes ko sem prisla iz sluzbe je lulal na preprogi v kopalnici in zraven..potem pa je se teklo ko sem prisla..na sprehodu ni imel vec kaj lulati.. sploh me vec ne smirgla.. se to preprogo sem vrgla vstran.umivam vse s kisom in vswm moznim..stanovanje mi smrdi za znoret on pa se kr lula in lula..oz vedno bolj..
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #44 : sreda, 03.04.2013 : 13:19:56 »

Vidim da je mir če ga peljem na dve oz max na 4ure ven da se zlula

Tako delaj in bo lulanje notri počasi izzvenelo, vendar brez kreganja če se mu slučajno ponesreči in z obilo pohvale ko zrihta na primernem mestu. 8-10 ur službe pa mladič ne bo zdržal brez lulanja, zato skoči vmes domov oz. najami nekoga, da ga pride polulat.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Pes obcasno lula v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines