mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:23:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Puhast pri treh letih
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Puhast pri treh letih  (Prebrano 4358 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Leibniz
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« : ponedeljek, 01.04.2013 : 22:39:36 »

Moj Lhasa apso je star tri leta in je še vedno puhast kot kakšen mladiček Undecided. Tudi vzrediteljica se je začudila, je rekla, da česa takšnega še ni videla. Prav tako zmedena je kot jaz. Kuža je sicer nekoliko svetlejši (ima rožnat smrček in modro obrobljene oči). Njegovi bratje, sestre in starši imajo vsi trdo dlako, moj je pa na dotik kot mladič. Sicer ga imam takšnega prav rada ampak me malo skrbi, ker tudi sicer izstopa z svojim zdravjem. Njegovi sorodniki so načeloma zdravi, on pa je najmanjši v leglu. Je možno, da je to posledica kakšnega albinizma (čeprav ni popolnoma bel)? Ima kdo kakšne podobne izkušnje? Sicer je popoln Lhasko, z razkošno grivo, očmi in vedenjem, ki priteče tej pasmi (torej precej trmoglav, posesiven in obenem zvest, navezan ter ponosen). Veterinar mi je rekel, da ne ve zakaj je puhast, izgleda da njega ne skrbi.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1 : torek, 30.04.2013 : 07:00:22 »

 Grin Grin Se spomnim, da sem enkrat božala takega odraslega psa (ker mi dlaka nikakor ni štimala z izgledom...) in govorila z lastniki, ki so mi povedali, da mu prava dlaka ni nikoli zrasla in, da je to mladičkast puh. Tako, da nisi osamljen primer. Pa rekli so tudi, da je s tem vse ok.  Wink
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2 : torek, 30.04.2013 : 10:22:35 »

Zaradi puhaste dlake pes nima zdravstvenih tezav.
Nasa psica ima po stegnih pri svojih 6-ih letih se vedno puhasto dlako. Dobila sem nasvet naj jo na teh mestih pobrijem in bo zrastla prava dlaka. Psica je zdrava in cupasta (ceprav s puhasto dlako), zato se za britje nisem odlocila in ne morem iz prve roke potrditi ali  to deluje ali ne. Hocem samo povedati, da mi je vsec tocno taksna kot je, ker ji z zdravstvenega vidika cisto nic ne manjka.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : torek, 30.04.2013 : 10:35:46 »

Puhasto dlako včasih ohranijo (ali jim zraste kasneje ) tudi kastrati.
Logiran
Michael
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 02.05.2013 : 14:54:00 »

Ne, to ni nič narobe, saj je podobno z ljudmi, pač gen za poraščenost se blokira in ne razvijejo polne kosmatosti. Lahko jo kasneje, nekateri pa je sploh ne Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Puhast pri treh letih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines