mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:04:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Agresivni beagle
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Agresivni beagle  (Prebrano 4214 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Niikka
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : sobota, 06.04.2013 : 16:12:30 »

Pozdravljeni. Moje ime je Nika in sem lastnica 14 mesecev stare psičke pasme Beagle, po imenu Kim. Že od majhnega je bilo nekoliko bolj plašna, kar ni značilo za to pasmo. Od  1ga leta naprej pa renči in laja na mimoidoče. Laja če negdo naredi hiter gib in jo preseneti ali pa če kaj nenadoma zaropota. Največji problem pa imam, ker na sprehodu renči na majhne otroke. Najprej sem mislila da jih mogoče zamenja za kužke ( iz dolge razdalje), vendar tudi ko prideva bližje se ji popolnoma ''odpelje'' ... Laja in renči.. Probala sem jo zamotit z priboljški, probala sem jo kregati, kaznovati, prav tako ignorirati. Nič od tega ni pomagalo. Sedaj newem več kaj naj naredim. Ko jo primem za gobček, renči in laja čez zaprta usta. Nikoli prej ni bila tako agresivna. Če pa otrok nastavi rokico, da ga Kim lahko poboža se malo obotavlja nato pa pusti božati. Ubistvu renči samo na ''prvi vtis''. je pa seveda malo otrok ki bi po takšnem renčanju pustili da kuža povoha roko. Drugače je moja Kim prava igrača, vse ima rada, nikoli ni še nikogar ugriznila. Aia naj še povem da odkar je z menoj ni imela nobene slabe izkušnje da bi bila zaradi tega posledično takšna. Ali ima kdo kakšen nasvet ? Ali se to še komu dogaja? Lepo prosim za informacije. Lp, Niika Sad
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1 : sobota, 06.04.2013 : 16:42:13 »

Svetujem ti obisk v pasji šoli, kjer ti bodo znali svetovati. Očitno se vama to dogaja dva meseca in praviš, da si jo poskusila zamotit s priboljši, kregati, kaznovati, ignorirati.. Takšno obnašanje se ne spremeni in popravi čez noč, treba je biti dosleden in delati dolgo časa.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 07.04.2013 : 11:06:16 »

To je postalo samo malo bolj izrazitejše v teh dveh mesecih, dogaja se pa že dlje časa... Čim prej do strokovnjaka in delat, delat, delat...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Agresivni beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines