mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 10:10:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Članek Miljoni na butalski grmadi
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Članek Miljoni na butalski grmadi  (Prebrano 2579 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« : sobota, 13.04.2013 : 10:19:24 »

Včeraj sem v eni izmed prejšnjih revij Jana zasledila članek o stanju usnjarske industrije. Kolikor sem že proti uporabi usnja, se mi zdi vseeno neverjetno, da usnje živali iz Slovenije sežigamo, uvažamo ga pa iz Argentine. Vrla novinarka Albina Podbevšek se je dotaknila tudi sprejetega zakona o reji živali za krzno - najbolj me je v oči zbodel zadnji odstavek..

''Kaže, da je naša država med najstrožjimi varuhi živali v EU. Nizozemska je naprimer ukinila le farme za rejo lisic, medtem ko naprej vzpodbuja rejo drugih živali za krzno. Več sto farm za nerce ji prinaša milijonske zaslužke. Madžarska ima 96 velikih farm za činčile in po podatkih obrtno - podjetniške zbornice Slovenije so lani zaslužili 9 milijonov evrov. Pri tem upoštevajo vsa pravila EU za namestitev, prehrano in usmrtitev živali. Največji izvozniki krzna v EU so Švedi. Švica sicer ni v EU, a ima stroga pravila ravnanja z živalmi za krzno, o kaki prepovedi ni govora. Samo pri nas smo pametnejši od drugih. ''

 butnglavc butnglavc butnglavc











Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Članek Miljoni na butalski grmadi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines