mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:17:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bula na tački pri 9-mesečnem psu
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bula na tački pri 9-mesečnem psu  (Prebrano 5852 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ronnie
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : sobota, 04.05.2013 : 19:51:31 »

Pozdravljeni,

na vse ki lahko kakorkoli pomagate, svetujete, predvsem s strokovnimi nasveti ali izkušnjami se obračam na vašo pomoč.
Imam 9-mesečnega psička mešančka (velikost do kolen). Pred štirimi dnevi sem opazila na desni prednji tački pod prstnimi blazinicami okroglo trdo bulico v premeru nekje do največ 1 cm. Zaenkrat je še rdečkaste barve ker je ranjena, saj se je precej lizal, pa še veliko je hodil, saj nisem vedela da jo ima (namreč pes hodi normalno). Šla sem k veterinarki in mi je dala kremo za mazat na rano dokler se ne lepo zaceli, do naslednjega petka. Nato bi naredila biopsijo in poslala tkivo na analizo. Namreč takoj po ogledu je rekla da gre za tujek, ki je lahko tudi tumor. In najbrž bo sledila kirurška odstranitev.
Skrbi me, ker morda bi bilo dobro da bi analizirali tudi kri ta čas? Ne želim da bo vse skupaj prepozno, rada bi naredila najboljše za psa, čim prej. In če je morda možno da je samo divje meso.., ali kakšna infekcija? skratka, potrebovala bi še kakšen nasvet, če je pri tej velikosti dovolj zgodaj da preprečim najhuje?? Bojim se da nima kakšnega raka, in bo potem sledilo najhuje: amputacija noge,..Moram še kaj storiti, paziti, pregledati...? Me res zelo skrbi.
(imam tudi slikano tačko, ma tu mi ne prime v priponko, morda mi lahko kdo pomaga..).

Vnaprej se zahvaljujem za dober odgovor
LP
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1 : sobota, 04.05.2013 : 19:59:17 »

Ronnie, postavi sliko na kak spletni album (mojalbum, npr) ali na shrani.si in potem sem prilepi povezavo Wink
Logiran
Ronnie
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 05.05.2013 : 09:52:17 »

Pozdravljeni,
še enkrat pošiljam isto s tem da pripenjam še dve slikici ki ju dobite na :

http://shrani.si/f/3t/Ct/2GDZfYwI/2013-05-04-114244.jpg

http://shrani.si/f/1L/RQ/4eIwtsSK/2013-05-04-114313.jpg
Hvala za pomoč.

Na vse ki lahko kakorkoli pomagate, svetujete, predvsem s strokovnimi nasveti ali izkušnjami se obračam na vašo pomoč.
Imam 9-mesečnega psička mešančka (velikost do kolen). Pred štirimi dnevi sem opazila na desni prednji tački pod prstnimi blazinicami okroglo trdo bulico v premeru nekje do največ 1 cm. Zaenkrat je še rdečkaste barve ker je ranjena, saj se je precej lizal, pa še veliko je hodil, saj nisem vedela da jo ima (namreč pes hodi normalno). Šla sem k veterinarki in mi je dala kremo za mazat na rano dokler se ne lepo zaceli, do naslednjega petka. Nato bi naredila biopsijo in poslala tkivo na analizo. Namreč takoj po ogledu je rekla da gre za tujek, ki je lahko tudi tumor. In najbrž bo sledila kirurška odstranitev.
Skrbi me, ker morda bi bilo dobro da bi analizirali tudi kri ta čas? Ne želim da bo vse skupaj prepozno, rada bi naredila najboljše za psa, čim prej. In če je morda možno da je samo divje meso.., ali kakšna infekcija? skratka, potrebovala bi še kakšen nasvet, če je pri tej velikosti dovolj zgodaj da preprečim najhuje?? Bojim se da nima kakšnega raka, in bo potem sledilo najhuje: amputacija noge,..Moram še kaj storiti, paziti, pregledati...? Me res zelo skrbi.
(imam tudi slikano tačko, ma tu mi ne prime v priponko, morda mi lahko kdo pomaga..).

Vnaprej se zahvaljujem za dober odgovor
LP
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #3 : nedelja, 05.05.2013 : 09:59:20 »

Vsekakor je temeljito za pogledat - ce je masa cvrsta, za odstranit, ce je mehkejsa, mogoce vsaj poskusit punktirat.

Ce se se odpira/se ob hoji poskoduje, bi bilo fajn povit in dat kaksen zascitni ceveolj gor.

Lahko je tudi "samo" vnetje, ki pa je na sapah ponavadi posledica tujka. Tujek je lahko tudi vrascena dlaka/seme trave/trn/...

Vsekakor ne panicari, ampak dajte lepo biopsijo narest, oz. zadevo odstranit.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : nedelja, 05.05.2013 : 15:52:39 »

Pri tako mladem in majhnem psu je rak izjemno redek, ponavadi je vnetje zaradi tujka ali vboda, so pa na takih mestih pogosto kakšni fibromčki, nenevarni, a morajo ven, ker psa motijo (trdi a ne izraščajo iz kosti).
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bula na tački pri 9-mesečnem psu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines