mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 01:27:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Omejitev psa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Omejitev psa  (Prebrano 6427 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« : sreda, 05.06.2013 : 08:28:25 »

Pozdrav, zanima me glede vasega mnenja o omejitvi psa..sicer moja 1 letna psica je trenutno ko je bila sama doma in ni bila omejena..mela dostop do kuhinje in dnevne sobe..sedaj se bomo preselili v novo stanovanje in bo zal morala bit omejena 2,3 med ko menjama izmeno s punco:) strah naju je samo da nebo nacela kavca..starega je:) in nabavli smo box in jo navajama na njega z nacinom da se vse lepo dogaja noter, igracke, hrana..no sedaj me pa zanima alternativa tega?kaj menite s slednim povodcem da bi bila privezana na stenski radiator v kopalnici in bi imela s tem dostop dokaj omejen?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : sreda, 05.06.2013 : 08:31:16 »

Zapri vrata, je pomoje bolje kot privez. Ko se boste preselili, pa prakticirajte to od prvega dne dalje, pa čeprav samo za kratek čas, tudi če ste doma in gresta samo v trgovino. Bo že skužila, da je to nov režim.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2 : sreda, 05.06.2013 : 08:49:39 »

Privez je po moje precej nesmiselen, lahko pa tudi nevaren.
Nesmiselen zato, ker lahko pes v odsotnosti povodec preprosto prežveči in se tako osvobodi in razen jeze zaradi pregrizenega povodca nimaš nič od tega.
Nevaren pa zato, ker se pe v tvoji odsotnosti lahko kam zamota, začne paničariti, plezati ... in hitro je lahko nesreča tu, če se povodec namota psu okoli vratu, tac itd.

Sploh pa privezovanje na radiator! To je bilo sicer baje videno v "pasjevzgojni TV oddaji", asama si ne predstavljam, kako morajo uživati sosedje, če pes tri ure vleče in cuka cev od radiatirja, pa da po možnosti še kak karabin udarja po njemu ... saj veš, kako se vsi zvoki udarcev po radiatorjih prenašajo po vsej zgradbi (sploh če gre za večstanovanjski blok).
Da ne govorim, kaj se ti lahko zgodi, če ti pes, če ni ravno čivava, v neki paniki cuka s tako silo, da poškoduje slučajno kak ventil in imaš poplavo ...

Če si se odločil navajati na boks, ni nič slabega, v bistvu je to dobra "naložba", ker lahko boš psa vzel kdaj s sabo na kampiranje in podobno ali kadarkoli potreboval možnost, da bo znal mirno počakat v boksu Smiley

Sicer pač določiš en prostor, kjer pes sme biti (in je najmanj možnosti za morebitno uničevanje pohištva, npr. pospravljen hodnik)in preprosto zapreš vrata v druge prostore (če ne bosta ravno v enoprostorski garsonjeri).
Kot pravi kocka, poskušajte najprej s kratkimi intervali odsotnosti, ki jih potem podaljšujete.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 05.06.2013 : 09:15:38 »

Privez je smiselen v določenih primerih in samo, ko je človek doma. Ne pa tako povprek, ker je na prvi pogled lažje. ČE se že prikaže v oddaji (bilokeri) naj se še posluša zakaj so to uporabli... Sicer je boljše, da se  jih osebno pokliče in vpraša.

Najlažje je pa itak omejit gibanje na določene prostore ali prostor, kjer naj bo tudi pasja postelja, voda, hrana... in to vedno. Če navajate na boks pa še boks. Na začetku je odprt, ko pa se dokončno navadi pa tudi zaprt v času odsotnosti.
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 05.06.2013 : 09:28:01 »

Super odgovori, boks se pomoje nebo aktualen v roku enega tedna..tako da omejitev samo na hodnik je ta ideja ki pride v postev. Dokler nebo pocakala v boksu..postelja je nujna da je na hodniku vedno?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5 : sreda, 05.06.2013 : 09:30:15 »

Privez je smiselen v določenih primerih in samo, ko je človek doma.
Seveda, se strinjam. A ker D.Roze sprašuje za primere svoje odsotnosti, je boljše, da niti ne razmišlja o privezu, po mojem.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #6 : sreda, 05.06.2013 : 09:31:58 »

D.Roze, ja fino je, če ima pes en svoj "prostor", pač eno ležišče, kjer se udobno počuti in je rada gor. Saj ji lahko njeno posteljico, ki jo ima sicer za nočno spanje, nastaviš na hodnik v času čakanja na vaju - da bo imela kljub spremembam zaradi selitve vsaj nekaj že znanega in domačega Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 05.06.2013 : 09:51:05 »

mamaF, sej jaz sem odgovarjala njemu njej  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : sreda, 05.06.2013 : 10:11:48 »

Jaz pa ne vedim nobenega problema. Imate boks, imate en teden časa, sam bi bil 3 ure - v enem tednu ga navadite na boks in zadeva je rešena. Ali pa določite en prostor v katerem pes ne more narediti škode (če je škodljive sorte zna narediti škodo v kjaterem koli prostoru, stručkoti znajo delat luknje v vrat ali celo stene, pospraviti talne obloge ali potrgati tapete. Če jih ni, pa narediti svoje). Najbolj komot je, če ima v tem prostoru tudi boks z ležiščem, tako da je alhko boks po potrebi odprt ali zaprt.
Hišni privezi so smiselni takrat, ko smo sicer doma, psa bi radi imeli ob sebi, nimamo pa časa ves čas paziti nanj. Najboljši privez je v bližini lastnika ali pa kar na lastnika samega. Hišni privezi v lastnikovi odsotnosti pa so samo izhod v sili, za kratek čas, kadar ne moremo narediti nič drugega. Pri čemer je treba zelo paziti na varnost, ker se sicer lahko zgodi, da se pes zadavi.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #9 : sreda, 05.06.2013 : 10:15:08 »

D.Roze, ja fino je, če ima pes en svoj "prostor", pač eno ležišče, kjer se udobno počuti in je rada gor. Saj ji lahko njeno posteljico, ki jo ima sicer za nočno spanje, nastaviš na hodnik v času čakanja na vaju - da bo imela kljub spremembam zaradi selitve vsaj nekaj že znanega in domačega Smiley

Ja, jaz bi tudi njeno ležišče, ki ga je do zdaj uporabljala, premikala. Če grem s svojo kam, se vsakič razveseli svoje odejice/postelje, se gor umiri in hitro zaspi, čeprav je na tujem.
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 05.06.2013 : 19:00:20 »

Torej ni problema da premaknema iz dnevne posteljico na hodnik...oki..sicer Nola ni skodljive narave in veliko ima gibanja,aktivnosti ampak vseeno nebomo tvegali zaenkrat..tako da..glede boksa pa je tako, da delamo na njem, ampak nebi je rad "potisnil" noter in zaprl..zdaj vsak obrok dobiva noter, priboljske ji dam samo ko je v kletki..
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #11 : sreda, 05.06.2013 : 19:05:08 »

Aja, glede boxa, poskusi dat kakšno rjuho čez, da bo imela brlog/uto. Nekaterim to bolj paše, ker samo kovinska žica je "luft", samo neka omejitev.. kletka, itak. Smiley 
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Omejitev psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines