mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:10:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Je dovolj?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Je dovolj?  (Prebrano 16157 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Meannie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« : nedelja, 16.06.2013 : 16:29:47 »

Živjo!
Imam dve vprašanji. Doma imamo psičko Meannie, pasme mali nemški špic. To je moj drugi pes. No, skratka, na sprehod jo peljem zjutraj, preden grem v šolo, ko pridem domov še na en kratek sprehod (prejšnje mesece je bil daljši, ampak zdaj je zelo vroče) in zvečer jo peljemo še na eno do dvo-urni sprehod v park, kjer jo spustimo. Je to dovolj? To delam/o vsak dan, a Mini ostane še veliko energije čeprav je veliko bolje, kot če je ne peljemo na tako dolg večerni sprehod (ta sistem imamo od začetka pomladi). Drugače ko smo doma je privezana na dolgi vrvici pred blokom; namreč živimo v mestu (bolj na robu) a se vseeno bojimo, da jo bo povozil avto (prejšnjo psičko je doletela taka usoda...  Cry )
In drugo vprašanje je glede njene vzgoje. Nima težav, npr. ne grize, ne zbezja ko jo odvežeš, zna osnovne ukaze... Ampak me zanime, če je kdo tukaj ki se spozna na to pasmo in bi mi lahko povedal... No, ne znam se ravno natančno izrazit, ampak če bi mi povedal koliko je ta pasma ubogljiva. Namreč ima potomce s severa (husky, samojed) in čeprav je majhna, se ji pozna ta "volčja" narava. Zato me zanima če se kdo spozna na to.
P.S. Lahko dam tudi nekaj slik, če vas zanima.  Smiley
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1 : nedelja, 16.06.2013 : 16:39:19 »

Privezana pred blokom??? Vi ste v stanovanju pes pa je sam privezan pred blokom? Zakaj pa ne more biti z vami v stanovanju? In vi bo jo spuščali? Prejšnjo psičko ste puščali, da se sama sprehaja dokler je ni povozil avto, to imate pa privezano pred blokom? Nič mi ni jasno, še najmanj pa zakaj imajo nekateri sploh psa!
Logiran
Meannie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 16.06.2013 : 16:44:23 »

Ja, mi smo v stanovanju ona pa pred blokom. Ampak ni cel popoldan sama ker jo velikokrat še vmes pejem na sprehod ali se pridem igrat z njo itd.. V stanovanju pa ne more bit ker pušča zelo veliko dlake, sploh pa ji noter ni všeč. Smo že poskusili ampa gre raje ven. In prejšnja psička nam je ušla, ko smo bili na sprehodu... Spuščamo pa jo samo v velikem ograjenem parku, ali pa v gozdu.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : nedelja, 16.06.2013 : 16:46:12 »

Privezana pred blokom??? Vi ste v stanovanju pes pa je sam privezan pred blokom? Zakaj pa ne more biti z vami v stanovanju? In vi bo jo spuščali? Prejšnjo psičko ste puščali, da se sama sprehaja dokler je ni povozil avto, to imate pa privezano pred blokom? Nič mi ni jasno, še najmanj pa zakaj imajo nekateri sploh psa!

Se podpišem pod vsako besedo. 

Ko že ravno mislim, da me nič več ne more presenetiti, potem pa tole preberem. Lips Sealed  Mislim, WTF??? Zakaj sploh imate to ubogo psičko? Res ne razumem!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Meannie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 16.06.2013 : 16:47:53 »

Pepsi, saj sem napisala da ji v stanovanju NI všeč, prejšnja pa nam je ušla!!! Sad
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : nedelja, 16.06.2013 : 16:48:58 »

V stanovanju pa ne more bit ker pušča zelo veliko dlake

A bejž no. A za kakšno krtačo ste že slišali?

Če psička ne sme v stanovanje (ona nima kaj odločat o tem, ali ji je tam všeč ali ne - odgovornost je vaša!)  ali torej tudi spi privezana pred blokom?  Shocked

- Plus, bom še enkrat ponovila: ZAKAJ imate sploh psa, ker očitno za to nimate nobenega smisla. Pa tudi pogojev ne.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Meannie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 16.06.2013 : 16:53:02 »

Ne, ne spi zunaj... Imamo teraso, stanovanje in trato (15x10m). Ona ima prostora čez celo trato, na terasi so odprta vrata in vsake toliko pride notercnas pogledat. Krtačimo jo, samo ji dlaka stalno izpada in ji tudi sakodnevno krtačenje ne ravno zelo pomaga. Sicer pa JO krtačimo in to vsak dan...
Logiran
Meannie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 16.06.2013 : 16:56:01 »

Aja spi noter ali na terasi...
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 16.06.2013 : 16:58:05 »

Samo nekaj bi dodala; kaj pa drugi ljudje, a ste kaj razmišljali, kako je njim, pa psici?! Da gre lahko vsak k njej, ji da strup (če hoče), jo brca, lahko jo napadejo drugi psi, karkoli. Sad Tudi kakšen majhen otrok gre lahko k njej in ga poškoduje (ne reci, da ni mogoče, ker je mogoče pri vsakemu), kar pa seveda ni v redu. Pa še veliko razlogov bi lahko našli, zakaj res ni dobro imeti psa na vrvi pred blokom. In zakaj ste sploh kupili psa, če vas tako motijo dlake? Huh
Če spi noter ali na terasi - zakaj pa ni tam še čez dan? Shocked
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #9 : nedelja, 16.06.2013 : 16:59:55 »

Šit no  Shocked Shocked
Kupite eno vredu krtačo in če jo vsak dan skrtačite dvomim, da bo puščala toliko dlak, da tega ne bi zmogli prenest.
Logiran
Meannie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 16.06.2013 : 17:05:10 »

Saj na terasi JE čez dan. In mi jo tam res ne pustimo kar tako, brez nadzora in če kdo pride to vidimo ker smo večino časa v dnevni sobi kjer je okno, ali pa potem pride noter. Saj smo v pritličju in ta blok ima samo dve nadstropji. In je ne pustimo kar tako čez dan, ampak je pač zunaj, na terasi ali noter odvisno od vremena ali kakor pač je. Veliko bolj bi ji bilo hudo, če bi bila cel dan noter, v stanovanju. Zdaj je pač zunaj, noter ali kjer koli pač hoče. No, ne da dela samo kar ona hoče, ampak tam je kadar ni na sprehodu. Sploh pa grem jaz večkrat k njej, imamo pa tudi dve sosedi ki jo imata zelo radi in sta dovolj stari da vesta da pes ni igrača.  Huh
Logiran
Meannie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 16.06.2013 : 17:07:25 »

Šit no  Shocked Shocked
Kupite eno vredu krtačo in če jo vsak dan skrtačite dvomim, da bo puščala toliko dlak, da tega ne bi zmogli prenest.

Saj ne, da ne prenesemo in imamo dobro krtačo, krtačimo jo vsak dan a vseeno... mmm kako se vstavi sliko? Povejte, pa vam jo dam gor...


Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #12 : nedelja, 16.06.2013 : 17:08:52 »

Kupi se en fajn sesalec in tisti, ki je uradno skrbnik, naj premore toliko ljubezni, da vsak dan dobro prečisti stanovanje, če je to res problem in v dobro psa. To odgovornost lahko prevzameš že sama.
Zakaj je pa pes raje sam zunaj kot z lastniki, je pa meni malo nenavadno. Vsekakor se je s psom treba ukvarjati in v tem primeru ne bo imela več razloga, da ne bi bila prostovoljno z vami.
Moji mački tudi puščajo dlake, pa mi zaradi tega ne pade na pamet, da bi jih postavila ven.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #13 : nedelja, 16.06.2013 : 17:09:28 »

Jaz težko razumem, da si nekdo, ki ga blazno motijo dlake v stanovanju omisli psa (ali kakšno drugo žival), če že, pa obstajajo pasme, ki glede puščanja dlake niso problematične (npr. kodri). Če ste psičko nabavili, pa sprejmite tudi vse dodatne obveznosti, ki vam jih skrbništvo nalaga - ne samo sprehode, hranjenje in krtačenje, ampak tudi vsakodnevno sesanje stanovanja, pa ne bo težav. Vsekakor pa zaradi lastne lenobe psičke ne morete izgnat ven, kjer se ji (tudi privezani) lahko zgodi marsikaj...

Navodila za vstavljanje slik najdeš v tehničnem kotičku na forumu, lahko jo pa pošlješ meni na petra.berce.75@gmail.com, pa jo pripopam sem. Smiley
Logiran
Meannie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 16.06.2013 : 17:15:38 »

                                                                       )
                                                                        )
                         trata                                      )
                                                                      )
-----------------------//vrata//----------------------)
                              

                               terasa                             )
                                                                       )
                                                                        )
 ----------------------------------------------------------                                      
                            //vrata//

                         stanovanje                               )
                                                                        )
                                                                        )
----------------------------------------------------------
No, vrata so vedno odprta, ona je večino časa na terasi, ko pa je predolgo nobeden ne pride pogledat gre v stanovanje k nam. Približno na deset min. Če more it na "potrebo" gre ven. Ampak to se ne zgodi velikokrat, saj je po 6x ali 8x na dan na sprehodu. Še večkrat pa se kdo pride igrat k njej.    Undecided

Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Je dovolj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines