mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:32:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Temne obarvanje kože pri psički
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Temne obarvanje kože pri psički  (Prebrano 5181 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ver.lid
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : sreda, 10.07.2013 : 08:42:36 »

Živjo vsem! Smiley

Moja enoletna psička mešanka, ki ima belo dlako, ima na notranjem delu stegen (bolj proti zadnjemu delu) in pod pazduhami proti rebrom temno - rjavkasto obarvano kožo. Ne gre za posamezne "flekce", ampak je obarvanje enakomerno razširjeno po omenjenih delih. Dlaka je sicer nespremenjena in se ne liže in ne praska. Problem je, ker sem to opazila šele zdaj, ko smo jo nakratko ostrigli, tako da ne vem, kdaj točno se ji je koža obarvala.

Ima kdo podobne izkušnje oziroma je tukaj kdo veterinar, ki bi imel kakšno idejo, za kaj gre?

Hvala!
L
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1 : sreda, 10.07.2013 : 09:54:17 »

Moja psička, tudi krem/bež barve, ima tiste predele kože, ki niso poraščeni ali pa so dlake redkejše (torej pod pazduho, po stegnih in spodnjem delu trebuha), prav tako temnejše, ko je bila mlajša, je bila še svetla, koža je potemnela pozneje. Tako pač je Wink.
Logiran
ver.lid
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 10.07.2013 : 10:41:03 »

Hvala Smiley Saj veste, vedno nas zaskrbi, kadar gre za naše drage Wink
Logiran
ver.lid
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 10.07.2013 : 13:23:31 »

Ampak, potemnela je očitno samo koža, dlake so ostale enake - bele in nerazredčene.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 10.07.2013 : 13:26:16 »

N-č panike. Pri nas sta oba po koži kot dalmatinca  , barvo dlake pa lahko vidiš v avatarju.  Wink
Logiran
ver.lid
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 10.07.2013 : 13:29:15 »

Smiley samo zaskrbelo me je, ker je obarvanost očitno prišla naknadno - ni imela tega še kot mladiček.
hvala!
btw, lep avatar Wink
Logiran
nina 2002
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #6 : torek, 12.01.2016 : 17:16:40 »

rada bi vedela,če kdo ve,kaj je to,da se prijateljičini psički,ki ima 5 mesecev na trebuščku delajo črne pege...ko jo je dobila,tega ni imela...v dveh mesecih pa se  ji je pojavilo 5 peg,ki so nastale iz rdečih mozoljčkov...ker je obupana,bi prosila zamneneje...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Temne obarvanje kože pri psički
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines