mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:02:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: koliko mora biti mladiček star, da je primeren za na sprehod
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: koliko mora biti mladiček star, da je primeren za na sprehod  (Prebrano 16209 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #30 : ponedeljek, 15.07.2013 : 15:08:36 »


Ja, in kako vemo, da prav ti mladiči (in sploh še ne njihovi mladiči) ne bodo kasneje, čez nekaj mesecev
na primer, pristali v zavetiščih?

Bodo mladiči iz tega legla odšli v nove domove čipirani?

Če ne, je čisto možno, da se bodo nekega dne znašli v zavetišču.
Tudi zavetiški psi, ki pridejo stari v zavetišča nekaj mesecev ali eno leto,
so bili nekoč lastniški, niso padli z neba, ampak so rezultat prav takšnih legel kot je tole.
Verjetno so bili prav tako oddani v nove domove, nesterilizirani, nekastrirani in nečipirani,
čez par mesecev pa so bili naenkrat zapuščeni.

Se mi zdi totalno sprenevedanje, da ne obstaja povezava med kotitvami neželenih
legel, za katera se približno poskrbi, in psi, ki se znajdejo v zavetiščih v smislu, kot da to
niso ene in iste živali.


Tudi ČE bodo, lahko pridejo v zavetišče. saj jim je že sedaj vseeno kam gredo in oni ITAK ne bodo ogovorni.


Draga Natis, nič od napisanega ni letelo nate, ki te niti ne poznam niti ne vem, kako poskrbiš za svoje mladiče.

kje je pa (razen, kjer sem posebej navedla) pisalo, da leti name???

napisala sem samo svoje mnenje, ki je rahlo drugačno kot tvoje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #31 : ponedeljek, 15.07.2013 : 15:34:59 »

Ja pač, tukaj ne bomo prišli skupaj. Ker jaz težav ne vidim v tem, da se skoti leglo, kakršnokoli že, ampak v neodgovornem lastništvu, ki se začne z slabo oskrbo v leglu, nadaljuje z neoznačevanjem mladičev, nepazljivo oddajo/prodajo, slabo vzgojo in socializacijo pri novem lastniku.....
Zame nenačrtovano leglo pač ni največja tragedija, ki se lahko zgodi - za nekatere tukaj očitno je.
Zdaj...ja, pes gre v družino in dobro je poznat vse člane. Ampak lastnik in tisti ki je za psa odgovoren je en sam in ta je (poleg gospodinje) najbolj pomemben. Nikoli nisem oddala/prodala sterilizirane psice, niti nisem zahtevala sterilizacije kasneje (sem jo celo odsvetovala), smo se pa prej zmenili ali si mogoče želijo kdaj v prihodnosti imeti leglo in ali je psica za vzrejo primerna ali ne. Tudi smo se povsem jasno zmenili, da če se bo kdo odločil za leglo, se mora držat kinoloških pravil. Dve mešanki, ki sem ju oddajala sta šli obe k lastnikom, ki so že imeli psice in so dokazano znali pazit nanje. Niso bile vse oddaje/prodaje idealne, bili so primeri, ko se lastnica in pes nista ujela, pa včasih jih je bilo treba kakšnemu malo napeti, ampak vsaj kolikor je meni znano, "ilegalnih" legel ni bilo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 15.07.2013 : 16:36:23 »

Ma, se strinjam z enimi, drugimi, tretjimi Smiley, je pa zame najbolj važno, ko se nekaj zgodi, če se je že 'moralo' zgodit, da reagiramo prav.
V konkretnem primeru bi to za začetek pomenilo, da psi na noben način ne gredo od doma nečipirani, v nadaljevanju pa vsaj nekaj več odgovornosti tudi za mladiče pri oddaji.

Ninnč je sicer nekaj vlakov že zamudila, kakšnega pa lahko brez velikega truda še ujame. O oskrbi mladičev in pasje matere je cela vrsta on-line prispevkov, za začetek morda članek Andreje Strajnar: Mi imamo pa mladičke! - KLIK

Neoznačen mladič lahko konča kjerkoli in kakorkoli. Vsekakor lahko tako konča tudi označen, vendar je s čipiranjem več možnosti, da se najde tistega, ki mu ni nudil vsega, kar mu (vsaj po zakonu) pripada. Po 1. 1. 2015 bo vse čisto drugače (recimo, da živimo v upanju), do tedaj pa lahko samo takole moledujemo in prosimo lastnike legla, da storijo vsaj to.

Ninnč, kaj ti pomaga cepljenje, razglistenje, hranjenje in rihtanje mladičev, skrbna izbira novih lastnikov, interno napisana pogodba, kup obljub ..., če boš recimo oddala neoznačene mladiče, potem pa čez čas (mesec, leto, leta) našla sliko katerega od njih na kakšni zavetiški strani, ko bo kot najdenček že mesece čakal na nov dom? Kaj ti pomaga zanesti se na nove lastnike, da bodo v zakonsko predpisanem roku vlekli mladiče na cepljenje in čipiranje, ko pa lahko gredo mimo veterine, pa si ne boš mogla nič pomagat?

Vsekakor je zavedanje, da so lastniki legla za mladiče odgovorni še kakšno popoldne dlje kot do odhoda v nov dom, povsem na mestu. Če ne bi ravnali tako, kot so, tudi teh mladičev ne bi bilo, ne glede na to, ali so bili mladiči načrtovani ali ne, zaželjeni ali ne - zgodili so se in tukaj so. Torej, odgovornost se dejansko ne konča, ko mladiči odidejo v nov dom, temveč je tudi od tega, kako bomo postopali pred oddajo mladičev, odvisno koliko tesno nas bo držala za grlo kasneje. Na to, kaj bodo počeli novi lastniki z mladiči, res nimamo potem nobenega vpliva več, imamo pa popolnoma ves vpliv, preden odidejo v nove domove. Lahko jih označimo, lahko nove lastnike najskrbneje izberemo, lahko jih s/k, lahko jih vse obdržimo Tongue ... Lahko pa ne naredimo ničesar od tega. Po tem, kaj storimo, ko nam voda teče v grlo, se naše dojemanje odgovornosti loči od dojemanja drugih.
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 15.07.2013 : 18:04:16 »

Ej, Ninnč, ma kaj ne bi ti, namesto, da tule z nekimi vprašanji, podvprašanji, odgovori, ki "pašejo" na določena vprašanja, mnenji in posobnim izgubljaš čas, raje prebrala nekaj osnovnega o leglih, mladičih, oskrbi s tega portala?

Če bi pred spraševanjem "kdaj", "kako" itd. v kar dve različni temi naredila tole domačo nalogo:
Vzreja psov: Mi imamo pa mladičke(klik)
bi bila prihranjena marsikatera minuta časa in marsikater živec sodelujočim v debati ...

Guglati pomeni vedeti v teh časih, ja?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 15.07.2013 : 18:06:14 »

O, vidim zdaj, da je že Jana isto predlagala malo prej. No ja, boljše dvakrat kot nobenkrat ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Ninnč
gost
« Odgovor #35 : sreda, 17.07.2013 : 10:04:42 »

hvala vsem za vašo iskreno in prijazno pomoč.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: koliko mora biti mladiček star, da je primeren za na sprehod
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines