mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:59:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Šarplaninec
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šarplaninec  (Prebrano 59772 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Albina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #105 : torek, 06.12.2005 : 00:37:54 »

...poskusimo še enkrat...

...Shark...http://obala.moj-album.com/slike/326419/o1pzG65tGWVrLWiH.v.jpg

...pravo oboževanje...http://obala.moj-album.com/slike/326419/qKxXrDj9Dr74MKeh.v.jpg

...pozerja...http://obala.moj-album.com/slike/326419/7hdQ8YnFqkD1KiN2.v.jpg

...Lady...http://obala.moj-album.com/slike/326419/mC4cFuxVdxm3ziyy.v.jpg

...http://obala.moj-album.com/slike/326419/UakcnfOhld9TEXPt.v.jpg...

...upajmo,da se bo sedaj videlo slike...
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #106 : torek, 06.12.2005 : 09:59:54 »

Krasne slike, Shark je res pravi lepotec. Roll Eyes Smiley Cheesy
Logiran
Albina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #107 : ponedeljek, 12.12.2005 : 08:16:02 »

...ejla!...kaj so vsi šaroti na dopustu ali so zbežali?... Grin Sad Wink
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #108 : torek, 13.12.2005 : 23:10:00 »

Jih je že tako ali tako bolj malo tukaj gor, z dopustom ali brez njega. Grin
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #109 : torek, 20.12.2005 : 10:55:53 »

Obračam se še na vas glede Brine. Brina je šarplaninka in ne Kraševka kar so sprva mislili. je brez rodovnika, nahaja pa se v zavetišču Perun na Gorenjskem.Prosim, če lahko kdo kako pomaga, da bi ji našli novega skrbnega lastnika. Psička je bila odvzeta s strani vet. inšpektorja zaradi hudega zanemarjanja.  Po cel teden je bila brez vode in hrane..... Cry Cry Cry
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #110 : torek, 20.12.2005 : 19:08:22 »

Koliko je pa stara? Pa je že sterilizirana?
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #111 : sreda, 21.12.2005 : 08:29:27 »

Slikci Brine sta na spodnjem linku
http://polona2.moj-album.com/album/1705086/

več informacij pa je na nekem drugem forumu :
 http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=56643&t=56643


Upam, da nam bo uspelo najti novega lastnika za Brino.
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #112 : sreda, 21.12.2005 : 08:35:30 »

Aja, da ne bo zmede, najprej so mislili, da je Brina kraševka, potem se je pa izkazalo, da je šarplaninka. Kolikor sem prebrala na forumu, še ni sterilizirana, stara pa je 4 leta in prijazna do ljudi in drugih domačih živali.
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #113 : sreda, 21.12.2005 : 09:36:32 »

EBranka hvala, vidim, da si že vse uredila. Roll Eyes Cheesy Wink Smiley

Brina je bila pred kratkim odvzeta, verjetno je tisti norec ni dal sterilizirat, v azilu pa tudi ne, ker še ne smejo dokler ne poteče ta zakonski rok v katerem se ima pravico pritožit.
Logiran
zuki
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #114 : torek, 03.01.2006 : 21:57:45 »

Lep pozdrav vsem skupaj!
Sm lastnik 7 mesecev starega šarota po imenu Čan.

Logiran
zuki
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #115 : nedelja, 22.01.2006 : 17:55:22 »

http://freeweb.siol.net/zoran53c/test/index.html
Logiran
KOVAČ
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #116 : sreda, 25.01.2006 : 10:15:05 »

Zdravo sem še en lastnik šarplaninca.Ime mu je Ron star je tri leta.
Zanima me kako se prilepi slika.
Logiran
Tajga
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #117 : torek, 21.02.2006 : 14:59:32 »

Pozdravljeni!
Tudi mi imamo prekrasno šarplaninko Elito Maslop, katero ljubkovalno kličemo kar Šara. Šara je zelo samozavestna in simpatična punca. Wink Njene slikice lahko vidite v fotogaleriji, pod rubriko: vse o pasmah-kratek opis šarplaninca, na mojpes.net.
 
Logiran
Tajga
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #118 : petek, 24.02.2006 : 11:12:26 »

Pozdravljeni zaspanci!
Da vas malo zbudim iz globokega zimskega spanja Grin, vam bom opisala šarmerko Šaro in njeno družino:
Smo tista ta prava pasja družina, v kateri kraljuje šarplaninka, družbo pa ji delata dve kraški ovčarki (Boni in Baja) + 5 mladičkov, pumi (Pumi), pirenejska ovčarka (Taša), v kratkem pa se nam pridruži tudi borderček, pa da ne pozabim na koze, kokoši in zajce, pa še kaj bi se lahko našlo! K sreči ima moj oče kmetijo, na kateri je dovolj prostora za vse te živalske vrste, katere je krasno opazovati v sožitju. Seveda se Šara neverjetno dobro razume z vsemi.
Povsem jasno je bilo, da bo v našo družino slej ko prej zopet prišel šarplaniec, saj sem dobesedno zrasla z njimi. Nikoli ne bom pozabila, kako so se mladiči šarplaninci, ki so me vzeli za svojo, igrali z mano in me trenirali njihovih veščin, ko sem bila še majhna kratkohlačnica. Njihova mama pa je ob svoji novi družini tolerirala samo očeta in mene, uf, to sem bila ponosna Cheesy!!!!
Pa vendar so bili šarplaninci  takrat, pred 25 leti, dosti bolj ostrega karakterja pa tudi videz je bil drugačen, bili so predvsem manjše rasti.
Ker je moj oče pravi strokovnjak in vzreja pse že več kot 30 let, je bilo jasno, da bo zbral krasno samičko in to ne od kogarkoli. Pa smo dobili majhno nadebudno kepico, s plemenitim imenom Elita iz psarne **, a bolj ko smo jo gledali, bolj ji je pasalo ime Šara. Bila je pravi mali medvedek in na sprehodu ga ni bilo človeka, ki bi se ji lahko uprl. Saj pravim, prava šarmerka. Ta majhen medvedek pa je zelo hitro zrasel v pravo mrcino, ki tehta skoraj toliko kot jaz!
No, zgodila pa se je tudi prava ljubezen, saj ko je spoznala mojega fanta, je bilo jasno, da je povsem okupiral njeno srce (pa tudi Šara njegovo). Šara vrti mojega fanta okoli prsta tako uspešno, da je sama sreča, da je tu še moj oče, ki ji vsake toliko časa da vedeti, da prav v vseh stvareh pa ne more biti po njeno Wink. Najbolj od vsega ti zleze pod kožo njen značilni trapasti pogled, ko se gospodična naredi, da neke stvari ni razumela najbolje. Naša Šara je tak pocrtanček, da izsiljuje čohanje in objemanje kar naprej. Do nas je pravi cukerček in nas obožuje vse po vrsti, seveda tudi mi njo! Je zelo ubogljiva, pri odpoklicu še ni zatajila in tudi druge osnovne ukaze zelo pridno uboga. Najraje se igra s sestrino pirenejsko ovčarko Tašo. Taša ji pride ravno do kolen. Neverjetno kakšen občutek imajo šarplaninci, do tistih seveda, ki jih imajo radi. Šara ima zares veliko družino, pa vendar je vsakega od nas vzela za "svojega". Ji pa seveda šarplaninski geni niso ušli in je zato super čuvajka. Uspelo nam jo je socializirati celo do te mere, da na svojem teritoriju čuva in jezno laja na ljudi Angry, ko pa ji dopovemo, da so ti ljudje dobrodošli in jih povabimo naprej, pa se jim pribljiža, nato pa jim celo da tačko Wink. Seveda pa je povsem drugačna zgodba s tujimi psi. Ampak to je pač pasma šarplaninec. Mi jo preprosto obožujemo.
Logiran
evrosad
rad pišem
****
Sporočil: 283


« Odgovor #119 : nedelja, 26.02.2006 : 01:39:21 »

Tajga, ker vem kdo si, se lahko pohvalno izrazim na tvoj zelo pristen prispevek. Jaz bolj cenim Kraševce, ampak takle opis pa te utegne prepričati do te mere, da se bi lahko zgodilo, če nobene Kraševke ne bi bilo na tržišču, bi celo Šarota kupil... Je pa tako - šele, ko imaš doma več pasem skupaj, vidiš, kako je vsaka med njimi nekaj posebnega in lepega. Tudi mešanci, če je prava kombinacija, so lahko presunljivo lepi in učljivi. To vem iz lastnih izkušenj, ko še nisem imel Kraševcev.
       So se pa šarplaninci resnično preveč spremenili v zadnjih 25 - 30 letih. Iz okretnih psov postajajo čedalje večji in nerodni in to ni dobro... Podobno se dogaja tudi s "Kraškim ovčarjem".
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Šarplaninec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines