mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 01:07:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Šarplaninec
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šarplaninec  (Prebrano 59776 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Boxer
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 360


« Odgovor #90 : četrtek, 17.11.2005 : 14:52:18 »

Pozdrav svim ljubiteljima Šarplaninaca.

Evo postaviću vam jedan link na kom možete pogledati debatu o uništavanju šarplaninca kao pasmine. Da vidite slike ili komentarišete moraćete se registrovati na datom forumu

***
Lp, Saša
Logiran
Albina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #91 : sobota, 03.12.2005 : 12:51:05 »

Pozdravljeni!Naša zgodba?...Ko nam je prvi Šarplaninec poginil zaradi filarije, se je sin odločil za takojšnji nakup drugega.Prvega smo kupili z rodovnikom.Nismo imeli nobenega zdravstvenega problema z njim(razen v zadnjih mesecih).Poginil je pri 14 letih.Sin je bil zelo navezan nanj,saj sta odrasla skupaj(samo leto razlike).Imela sta krasen odnos.
Tako smo se odločili za nakup novega psa.Ker je bilo denarja malo pri hiši ,smo se odločili za čistokrvnega,vendar brez rodovnika.
Ker sem opazila,da je bil pes malo preveč dominanten,sem 15-letnega sina poslala v malo šolo.Tam sta skupaj trenirala in se spoznavala.Shark,tako je ime našemu psu,je postajal vsak dan bolj ubogljiv...naredila sta izpit iz poslušnosti B-BH...in jaz sem bila zelo ponosna nad mojima fantoma...vendar to ni še vse...ker se je sin zelo lepo ukvarjal z njim in ga to veseli, smo se odločili ,da se bo usposobil kot vodnik reševalnega psa.Redno trenira in upamo ,da bo kmalu uspešno naredil izpite.
Doma imamo še šarplaninko ,ki pa je hišni ljubljenček zaradi zelo hude displazije kolkov.Popolnoma drugačen karakter...nezaupljiva do tujcev,vendar velika carta.
Nad vsemi pa kraljuje leto stara labradorka,ki po moje je dobila karakter šarplaninca.Vsi trije se zelo radi igrajo,cufajo...
Smo kar zadovoljni z našimi mrcinami.
Se strinjam ,da je Šarplaninec zelo dober čuvaj,rad ima otroke in zelo rad se carta.Napadalen postane samo ,ko se počuti ogroženega.
Razpisala sem se zadosti.Lep dan vsem. Cheesy Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #92 : sobota, 03.12.2005 : 17:03:53 »

O, pozdravljena, Albina! Smiley

Eli ima že eno leto?! Shocked

Kdaj računate na Sharkov izpit? Se vidimo spomladi? Wink

(se opravičujem, ker more pisanje spada bolj v temo o reševanju sram )
Moram pa pohvaliti Sharka, oz. njegovega vodnika Cheesy, saj je res priden pesjan!

lp
Teja, Oxa, Tayos
Logiran
Albina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #93 : nedelja, 04.12.2005 : 08:47:52 »

 Cheesy...če se bo vodnik potrudil...mogoče že aprilla... Tongue Cheesy
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #94 : nedelja, 04.12.2005 : 19:15:43 »

Albina zanima me katerega psa vaš sin šola za reševalca, Šarplaninca ali labradorca. Sama imam Kraško ovčarko in me tudi zanima reševanje. Šarplaninci in Kraševci pa so si zelo podobni.
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #95 : nedelja, 04.12.2005 : 19:30:09 »

Bravo Albina, le tako naprej! Takih staršev bi rabili še več.

Če bi jaz in Sharp imela tako podporo od mojega očeta, kot jo imata vaš sin in Shark od vas, bi bila tudi pri nas sedaj čisto druga situacija kot je.
Logiran
Albina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #96 : ponedeljek, 05.12.2005 : 09:06:51 »

 Cheesy...pozdravljeni!.. Cheesy
....torej,sin trenira z šarplanincem Sharkom Grin...jaz pa z labradorko Ally...začela sem tudi jaz s šarplaninko Lady,vendar sem mogla to opustiti zaradi hude displazije...kot napisano...tako ,da trenirava oba...vendar ima sin težje delo kot jaz Tongue...kot vemo lahko labradorca naučiš skoraj vse,če je nate navezan Grin...šarplaninec pa je malo karakter zase Shocked...samostojen Roll Eyes...ko se odloči ,da jo bo popihal? Angry...čeprav ima sin srečo ,saj ga Shark dobesedno obožuje Cheesy...

...iz katerega konca pa si?...bodoča reševalka...in kolko je star tvoj kraševec?...
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #97 : ponedeljek, 05.12.2005 : 10:06:46 »

Trenutno imam deset let staro Kraševko, ona tako ne pride v upoštev za šolanje. Bi pa naslednjega Kraševca šolala za reševalca, ker me tovrstno šolanje zelo zanima, samo ne vem kako bi se Kraševec obnesel. Zato sem bila čisto navdušena ko sem prebrala, da vaš sin trenira Šarplaninca za to.
Kraševci in Šarplaninci pa so si tako zelo podobni karaktri, zanimivi in pametni, ki znajo razmišljati s svojo glavo.
Samo to še pri meni nebo tako hitro, ker je moja psička stara deset let in je taki karakter, da ne vem če bi sprejela zdaj kakega mladička (novega psa). Za njo pa upam, da bo še kakih par let živela. Bi pa šla sama malo pogledat v ta tečaj, da vidim kako poteka in, da se sama malo izobrazim v tem, tako da bi bilo lažje ko bi začela s šolanjem. Drugače pa sem iz okolice Maribora.

Logiran
Albina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #98 : ponedeljek, 05.12.2005 : 11:56:08 »

...ciao!... Cheesy
...jaz sem se zelo bala za mojo labradorko ,ko sem jo prinesla domov...oba šarplaninca sta bila že velika in sem resno dvomila ,da jo ne bosta sprejela v svoje vrste...
...vendar pes ve,da je to mladič in se mu prilagodi...tako je bilo pri nas...ona se je z njima igrala ,jih cufala...oba sta potrpežljivo se igrala z njo...pazit moram le pri hrani ,da ne bi prišlo do konfliktov...vendar sem jih navadila,da dobi vsak svoje ,pa čeprav so vsi skupaj in da ni nobeden prikrajšan...

...tukaj je slika našega crta Sharka...

http://obala.moj-album.com/slike/326419/BDxG1fmUhQ2YtsTU.v.jpg Cheesy Wink Cheesy...lp...
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #99 : ponedeljek, 05.12.2005 : 12:37:38 »

Shark je res lep. Smiley Wink ::)Pravi reševalec.

Jaz se vseeno malo bojim, da se moja Šiba ne bi počutila izpodrinjene, je namreč zelo ljubosumne narave. Da ne bi slutila, da jo nadomeščamo z novom psom. Verjetno res jaz preveč kompliciram in filozofiram.

Kje pa vidva s sinom trenirata "reševanje"?
Logiran
Albina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #100 : ponedeljek, 05.12.2005 : 12:56:33 »

 Cheesy...ja...treniramo v ENOTI REŠEVALNIH PSOV OBALA v Kopru...je zelo zanimiva zadeva...po pravici povedano...postaneš kar zasvojen...meni je to zelo všeč... Cheesy
...kaj si že poiskusila imeti mladiča pri sebi in je tvoja Šiba slabo reagirala?...
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #101 : ponedeljek, 05.12.2005 : 13:02:46 »

Pri sebi ga še nisem imela, drugače pa ni navdušena nad drugimi psin niti nad mladiči.
Sicer tudi nad mačko ni bila navdušena ko sem jo pripeljala, zdaj pa jo je sprejela, ve, da je mačka član družine. Upam, da bi tudi s psom bilo tako. To pač pri njej traja nekaj časa, da sprejme drugo žival za družinskega člana, za tako dolgo pa si ne morem sposodit kakega mladička.
Logiran
Albina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #102 : ponedeljek, 05.12.2005 : 13:09:53 »

...ja...to je pa tudi res... Tongue
Logiran
Albina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #103 : torek, 06.12.2005 : 00:25:32 »

...še par slikic...
...Lady...na srečo je samo igra...

http://obala.net/ObalaKLUB/albumi/100297/136355/1ec15dd671a6733842f3b56652bf21bdb.jpg
Logiran
Albina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #104 : torek, 06.12.2005 : 00:26:20 »

...zakaj mi ni dalo slik?...uffa...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Šarplaninec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines