mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 03:04:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Oh te stopnice
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Oh te stopnice  (Prebrano 5915 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
terlikar
novinec
*
Sporočil: 3


« : četrtek, 18.07.2013 : 10:41:33 »

Pozdravljeni! Včeraj smo v varstvo dobili kužka- pekinezerja. Kuža je priden, crkljiv, ubogljiv..., skratka krasen, edino stopnic se na smrt boji. Ker obstaja velika možnost da kužka obdržimo za stalno, bi lepo prosila za nasvet kako postopati v taki situaciji.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1 : četrtek, 18.07.2013 : 12:49:54 »

Bodite potrpežljivi - kuža naj spozna, da stopnice niso nič groznega, naj se gor pojavi kak priboljšek, vsakič, ko bo šel gor, ga izredno pohvalite..
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : četrtek, 18.07.2013 : 13:17:48 »

Počasi, najprej eno stopnico, potem dve itd., če ne gre hitreje. Nič na silo. Uporabite res slastne priboljške za nagrado, lahko tudi za vabo, nastavite kakšnega v območje njegovega dosega, ne da bi se moral vzpenjati (na prvo stopnico, pa morda še na drugo). Ali pač igrače, če ima kakšno še posebej rad. Pa lažje mu bo po stopnicah gor kot dol.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : četrtek, 18.07.2013 : 13:23:31 »

Jaz bi vseeno začela na dol in sicer tako, da ga damo na zadnjo stopnico - lažje je, če vidi, da ima za naredit samo še eno. Lahko sicer vabiš s hrano, jaz ne bi - pustila bi ga na zadnji stopnici in šla naprej.  Tako bi sam premagal strah, potem pa ga lahko nagradiš s tistim kar ima rad.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4 : četrtek, 18.07.2013 : 13:30:58 »

Hehe, seveda, tud to je super ideja Afro. (Se vidi, da sem imela običajno problem z junci, ki se jih ni dalo nest, pa so hočeš nočeš morali priti v 3. nadstropje in to po hitrem postopku Evil.)
Logiran
terlikar
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #5 : četrtek, 18.07.2013 : 20:40:54 »

Najlepša hvala za nasvete! Bomo šli počasi, bo kadar bo.Zanimivo, problem se pojavi samo pri notranjih stopnicah in še to samo za gor, navzdol gre brez problema. Po zunanjih šiba brez problema v obe smeri!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : petek, 19.07.2013 : 08:33:40 »

So drseče in ožje?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : petek, 19.07.2013 : 11:20:50 »

Ali pa bolj strme
Logiran
terlikar
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #8 : sobota, 20.07.2013 : 07:35:17 »

Hm, zgleda da naš pesjanar bere tale forum. Včeraj se je odpravil proti stanovanju čisto brez kakega prigovarjanja in me z vrha prav čukasto gledal-jaz pa njega tudi. Je pa tudi res, da so zunanje stopnice obzidane iz obeh strani, blokovske pa imajo na eni strani kovinsko ograjo. Mogoče je imel v preteklosti kako slabo izkušnjo, ker hodi čisto ob zidu. Ampak važno je, da je tisti tahud strah premagal.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Oh te stopnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines