mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 11:47:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Kako odvaditi psa skakanja po vrtu in trganja rož?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako odvaditi psa skakanja po vrtu in trganja rož?  (Prebrano 4902 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
konstruktor
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : sreda, 14.08.2013 : 21:11:04 »

Živ!
Pet dni sem že ponosni lastnik dobre dva meseca starega švicarskega belega ovčarja. Zaenkrat kakšnih hudih težav ni, pes je neverjetno dojemljiv. Moram povedati, da zaenkrat še spi v hiši in smo večino dneva zunaj okrog hiše. Prosim pa za nasvete, kako naj ga odvadim skakanja po gradah s solato, zeljem, paradajzom....in pa grizenjem oz. trganjem rož na vrtu? Moj odločen NE mu ponavadi da še dodatno energijo....mama pa skoraj v jok, ko spet odgrizne eno vrtnico......V malo šolo smo že vpisani, čakam, da se nas zbere šest, do takrat pa ne morem pustiti, da okrog hiše ne bo nobene rožice več.......
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #1 : sreda, 14.08.2013 : 22:05:24 »

Ogradit gredice z nizko ograjico in količki, najmanjši problem. Pa še povsem lično lahko zgleda, tako da je volk sit in koza cela. Čez par let mu bo že jasno, kje je meja.

Kar se pa rož tiče.. ga bo že minilo drugo leto, rože bodo pa itak preč že drug mesec. Roll Eyes

Dajte no.. Dobra dva meseca star mladiček?! Komaj se je dobro z materinega seska odlepil..  Undecided
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2 : četrtek, 15.08.2013 : 17:18:38 »

Na vsa tvoja vprasanja bi moral odgovor vedeti vzreditelj, od katerega se pricakuje dobro poznavanje pasme, predvsem pa pozna mladica od dneva, ko se je skotil.

Dva meseca star mladic pac ne ve, da so roze in podoben plevel prepovedani. Je pac pasji dojencek, ki bo naredil se marsikatero "bedarijo".
Ne psa solat pri tej starosti, ampak ga morate vzgajat in usmerjat skozi igro. Mladic pri tej starosti bi moral spati, ko se zbudi ga ponavadi tisci lulat in kakat, potem je lacen in

Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
konstruktor
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #3 : petek, 16.08.2013 : 20:43:54 »

Sam res. Sem se že zmenu, da bom jest sponzoriral rožice naslednje leto....
Drejči, kako to misliš, da ga ne še šolat, vsi mi pravijo, da naj grem čimprej v malo šolo?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #4 : sobota, 17.08.2013 : 07:03:37 »

konstruktor, nič ni narobe, če čimpej gresta v pasjo šolo in v malo šolo Smiley
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : sobota, 17.08.2013 : 09:27:23 »

Mala sola sploh ni namenjena solanju psa, ampak v prvi vrsti izobrazevanju in solanju vodnika, da bo mladica pravilno vzgajal.
Solati mladica pri tej starosti je nekaj takega, kot ce bi od 3-letnega otroka zahteval, da na nauci odvode in intergrale  Wink

Sele zdaj vidim, da je zadnji stavek pri mojem prejsnjem postu malo cuden in nedokoncan. Popravljam napako:
Mladic pri tej starosti veliko spi, ko se zbudi, ga ponavadi tisci lulat in kakat, potem bi se malo igral (igra naj traja samo toliko, kolikor zmore), sledi hranjenje in potem vse od zacetka - spanje, lulanje in kakanje, igra, hranjenje... Ni nujno, da je v tem vrstnem redu. Ce se razigra po jedi, morate paziti, da ne bo prevec norel s polnim zelodcem.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
konstruktor
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 17.08.2013 : 10:50:22 »

Sej tako sem si tudi jest prestavljal malo šolo. Zato se jo že veselimo.....
Drugače pa Drejči, naš vsekdan je res tak, samo da se sem ter tja odpeljemo še mal "povohat" vodo, pa na travnik, pa med ljudi in druge kužke.....pazi to, ti izleti so mu tako všeč, da bi že kar sam skoču v avto....pa mu rajš pomagamo. Med vožnjo nobenih težav, res pa pazimo, da se ne vozimo prav daleč in tudi zunaj ne ostajamo prav dolgo. Danes je celo prvič uspel nič "jokati", ko smo ga pustili samega na ograjenem vrtu (kjer pa rož ni več veliko, haha) in je lepo zaspal....
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Kako odvaditi psa skakanja po vrtu in trganja rož?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines