mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:28:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Reševanje "ubogih" muc
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje "ubogih" muc  (Prebrano 21404 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #30 : torek, 20.08.2013 : 12:51:30 »

PravaBiba, pa so sprejeli psa v zavetišče takoj in ste naknadno urejali papirologijo z občino ali je ves ta čas pes ostal
v vaši oskrbi?

Lanabela, zakon ne obravnava lastniških mačk ločeno od ostalih hišnih živali. Tudi pri njih je potrebno preprečiti pobege, tako kot pri psih / kuncih / pticah / hrčkih in ostalih živalih. Izjema so prostoživeče mačke, ki pa bi morale biti S/K na stroške občine in vrnjene v kolonije.

Prav tako zakonodaja predpisuje, da bi morale biti mačke kastrirane, sterilizirane oz. bi morali skrbniki z osamitvijo poskrbeti, da ne pride do kotitve neželenih mladičev.

Če bi skrbniki to upoštevali, bi bilo mnogo manj potreb po "reševalcih mačk",
ker preprosto ne bi bilo vseh teh zavrženih mladičev pa vedno večih prostoživečih mačk, ki so bile
nekdaj skoraj gotovo lastniške itd.

Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #31 : torek, 20.08.2013 : 12:53:52 »

Lej kar se mene tiče je postopek isti, tole mačko bi bilo treba prijeti, preveriti čip (ki ga seveda ne bo), obvestiti zavetišče, objaviti, da je žival najdena......v kolikor bi se javil lastnik pač mala učna ura o tem, da je treba biti bolj odgovoren (mater sem večni optimist Wink ), urediti s/k s popustom (to se pri nas celo da urediti), vrniti mačko lastniku. V kolikor pa se mačko "reši" bo na njenem mestu že čez 1 teden nova in krog se še enkrat zavrti......ali sem res preveč naivna in optimistična?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #32 : torek, 20.08.2013 : 12:57:27 »

In ja, nekaterim je resnično zapuščenih živali za njihovo potrebo po reševanju življenj res premalo, pa pobirajo take, s katerimi ni nič narobe. In jih vlačijo na druge konce slovenije, tako da jih lastniki ne morejo dobiti nazaj niti če bi jih iskali. Celo v primeru, če obvestijo pristojno zavetišče ne.

Katere pa so mačke, ki jih ljudje tako množično "pobirajo", čeprav ni z njimi nič narobe?  Huh

Ne vem, koliko kaj aktivno slediš problematiki zavrženih mačk, ampak če malo bolj podrobno pogledaš situacijo po zavetiščih in pri društvih boš videla, da so to vse kaj drugega kot mačke, s katerimi ni nič narobe.

Večinoma gre za sesne mladiče, mačke, ki so zavrženi v škatlah, včasih hkrati z mačjimi mamami, vidno bolne in obnemogle mladiče ali odrasle poškodovane ali bolne mačke.

V zavetiščih praktično ne sprejmejo steriliziranega ali kastriranega mačka, to je občasen dogodek in takrat je edino za pričakovati, da se bo morda javil lastnikih. Bi pa bilo prav za preveriti po zavetiščih, koliko takšnih primerov imajo letno.

Vsaj približno zdravih, nepoškodovanih mačk v zavetiščih v večini sploh ne sprejemajo, zato ker so zavetišča že brez tega čez robove polna. Mački se S/K, označijo in vrnejo v okolje.



Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #33 : torek, 20.08.2013 : 12:58:21 »

PravaBiba, pa so sprejeli psa v zavetišče takoj in ste naknadno urejali papirologijo z občino ali je ves ta čas pes ostal
v vaši oskrbi?

Lanabela, zakon ne obravnava lastniških mačk ločeno od ostalih hišnih živali. Tudi pri njih je potrebno preprečiti pobege, tako kot pri psih / kuncih / pticah / hrčkih in ostalih živalih. Izjema so prostoživeče mačke, ki pa bi morale biti S/K na stroške občine in vrnjene v kolonije.

Prav tako zakonodaja predpisuje, da bi morale biti mačke kastrirane, sterilizirane oz. bi morali skrbniki z osamitvijo poskrbeti, da ne pride do kotitve neželenih mladičev.

Če bi skrbniki to upoštevali, bi bilo mnogo manj potreb po "reševalcih mačk",
ker preprosto ne bi bilo vseh teh zavrženih mladičev pa vedno večih prostoživečih mačk, ki so bile
nekdaj skoraj gotovo lastniške itd.



Medtem ko smo čakali veta, ki je bil na terenu smo obvestili zavetišče, kjer so pač naredili zaznamek (baje), kje in kdaj je bila žival najdena, ter razložili postopek sprejema. To je bilo v soboto. Isti dan je sledila objava na lokalnem radiu in naslednji dan se je javil lastnik, ki je potem v ponedeljek peljal psa čipirat (šlo je za mladiča). Torej je bil pes pri meni en dan. Torej nadaljni postopki glede urejanja na občini so odpadli.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #34 : torek, 20.08.2013 : 13:03:00 »

Ma ja meni je takšno reševanje tudi čisto mimo. Kako fajn je prelagat delo in odgovornost na druge, če bi pa lahko sam nekaj storil, ČE BI RES ŽELEL. Ali se vsaj nekoliko več potrudil kot pol enkrat naslednji dan nekje na FBju nekaj malega napisati.

Kot na primer tale FB zapis:
Citat
POSREDUJEM:

Pozdravljeni, včerajšnje lepo vreme nas je zapeljalo na izlet, in sicer nas je pot zanesla do Ribnice in okoliških krajev. Ne morem si pomagati, vendar sem med vožnjo, v kraju Borovec pri Kočevski reki, opazila večjega psa na verigi, nekje na dvorišču, ob še nezazidani hiši, osamljenega, najbrž namenjenega za čuvanje ovac (ker so bile tam v bližini). Žalosten pogled, osamljenega čuvaja, me je tako prizadel, da bi prosila, če je kdo iz Kočevske reke, ali ve zanj, sporoči, če je z njim vse ok, oziroma ima zagotovljene osnovne pogoje?! Poleg tega ne vem kam bi se lahko obrnila, namreč v kraju Osilnica, kjer se pot vije čez dolge ovinke, je neprimerno zavarovana jama. Žival bi lahko ob takem zakoličenju, z lahkoto zdrsnila v prepad, saj ni zagrajeno. Hvala za posredovanje oz.pomoč. LP, Maja

Čist mim. Čeprav med vožnjo se lahko obrneš ob prvi priliki, da si situacijo vsaj pobliže pogledaš, če je utemeljen sum o zanemarjenosti ali da vsaj čimbolj točni naslov zabeleži, ne pa tako krneki.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #35 : torek, 20.08.2013 : 13:40:12 »

To je totalno nabijanje patetike v tri krasne in čisto nič več. Roll Eyes pevka
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : torek, 20.08.2013 : 14:14:47 »

Citat
Katere pa so mačke, ki jih ljudje tako množično "pobirajo", čeprav ni z njimi nič narobe?

To so lepe, prijazne mačke ki jim nič ne manjka. Take, ki se vse cedi od njih, povožene in premajhne da bi same jedle niti niso zanimive. Ne vem koliko je tako reševanje množično, a glede na objave po fb straneh jih ni tako malo. Te mačke do zavetišč (v katerih jih bi lahko celo ubili) ne pridejo.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #37 : torek, 20.08.2013 : 14:31:40 »

Skuiki, kaj ima pa zavetišče s tem, da mora najditelj na občino podpisat papir?
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #38 : torek, 20.08.2013 : 15:01:48 »

Skuiki, kaj ima pa zavetišče s tem, da mora najditelj na občino podpisat papir?

Ne s tem.

S tem da bi zavetišče zavrnilo sprejem živali, dokler najditelj ne prinese papirja,
čeprav do tega papirja ne more priti.

Ampak potem se je izkazalo, da tega primera sploh nimamo, da PravaBiba opisuje
hipotetičen primer, do katerega sploh ni prišlo, ker je bil pasji mladič
že naslednji dan predan lastniku.

Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #39 : torek, 20.08.2013 : 15:07:53 »

Ne s tem.

S tem da bi zavetišče zavrnilo sprejem živali, dokler najditelj ne prinese papirja,
čeprav do tega papirja ne more priti.

Ampak potem se je izkazalo, da tega primera sploh nimamo, da PravaBiba opisuje
hipotetičen primer, do katerega sploh ni prišlo, ker je bil pasji mladič
že naslednji dan predan lastniku.



Skuiki, postopek je kot sem napisala, v ponedeljek bi se jaz morala oglasiti na občini. Prijaviti najdbo živali. Občina mora vsako predajo zavetišču odobriti (zakaj je to dobro sicer ne vem, po mojem, da se ljudje ne bi znebili lastniških živali na račun občine). Občina bi se potem obrnila na zavetišče in šele nato zavetišče žival prevzame. Takšen je natančen postopek v naši občini. Jaz se lahko zavarujem samo tako, da najprej obvestim zavetišče o najdbi in nato urejam papirje (v kolikor bi se zadeva začela vleči). zakaj bi zadeva bila hipotetična ne vem.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #40 : torek, 20.08.2013 : 15:09:13 »

p.s.: zavetišče zavrne sprejem takšne živali. Tako so mi sami povedali v zavetišču.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : torek, 20.08.2013 : 15:10:00 »

Okej, kaj ima zavetišče s tem hipotetičnim primerom? Ker taki primeri niso le hipotetični, to je dejstvo.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #42 : torek, 20.08.2013 : 15:24:28 »

Ampak če je zavetišče pogodbeno zavetišče za to občino, kjer je bila žival najdena, je z zavrnitvijo sprejema
živali v prekršku, ne glede na to če je občina "kriva" za birokratizacijo celotnega postopka.

Druga stvar je, če zavetišče ni pogodbeno zavetišče in občina sploh nima pogodbenega zavetišča.
Tu je potem v bistvu v prekršku občina.


Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #43 : torek, 20.08.2013 : 15:36:19 »

Saj ne, da se mi da... ampak mi gre vseeno tako zelo na živce nekaj reči, da prav moram:

Citiram:
"Uvodoma poudarjamo, da:
- z listinami in ostalimi dokazi ni izkazano, da je bila psička, za katero zahtevate plačilo oskrbe dejansko najdena na območju občine Vodice oz. ali je bila tja prinešena z območja druge občine (ponjo me je poslal odgovorni na občini, op.p.);
- da ste v celoti neupravičeno obračunali najmanj vse stroške oskrbe pasjih mladičev, saj v skladu s sklenjeno pogodbo in veljavnimi predpisi občina ni dolžna plačevati oskrbe živali, ki so se skotile v vašem zavetišču."

itd. za stran in pol takšnih reči, za konec pa še tole:

"Nikakor pa občina ne more pristati na plačilo oskrbnin in ostalih storitev za pasje mladiče. Občina teh stroškov na noben način ne bo plačala. V kolikor boste ubrali sodno pot za plačilo storitev, ki jih zavračamo, bo občina ubrala vse pravne poti, da se dokaže neprimerno izvajanje zakona in podzakonskih aktov, v škodo slovenskih občin. Občina Vodice bo o tem obvestila vse slovenske občine, SOS, ZOS in medije".

Gre za Fanto in njene mladiče. Kdo jih je plačal? Občina, katere odgovorni me je osebno poslal po psico? Takšnih primerov je kolikor jih hočete in zase vem, da brez papirja ne vzamem živali, razen če me kliče policija ali center za obveščanje, ker ne morem plačati dobaviteljev vsak teden. A bo to jasno počasi? Po Pinkija me je poslala uradna veterinarka, včeraj pa sporočila, da odločba, s katero bi bivši vurs pokril stroške in lovil lastnika naslednjih 10 let okoli ni šla skozi pri šefici. Kul, a ne? Vsi smo dolžni, pa moramo, pa ne, pa smo obupni, pa uni so krasni, pa tisti so še bolj krasni, pa kr neki, res. Krasno bi bilo, če bi najditelj obvestil o najdbi, šel po izjavo, ostalo prepustil službam, ki naj bi za to bile plačane, društva bi pa lepo po terenu hodila pa delala tisto, kar jim v statutih piše, pa je. Razen če imate kakšne druge ideje, kako to pokriti, ker Pinki žre ko norc 2x na dan in jaz sem tista, ki mu futr kupujem, pa kastracijo plačam. Da ne govorim, kakšen je bil strošek oskrbe Fante in njenega legla.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #44 : torek, 20.08.2013 : 15:36:54 »

Skuiki, lepo te prosim, nehi s prekrški. Je, pa kaj, če je?
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Reševanje "ubogih" muc
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines