mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 06:11:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Reševanje "ubogih" muc
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje "ubogih" muc  (Prebrano 21486 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #45 : torek, 20.08.2013 : 15:41:23 »

No mene osebno ne bi motilo iti iskati tiste papirje, ker mi je problem neplačevanja zavetiščem jasen. Kaj bi bilo, če bi občina rekla jok bato ne bomo plačali pa ne vem. Težava bi nastala, če bi šlo za poškodovano žival, v tem primeru pa pojma nimam kako postopati.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #46 : torek, 20.08.2013 : 15:44:59 »

Saj rečejo.
Logiran

PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #47 : torek, 20.08.2013 : 15:46:45 »

Saj rečejo.


auč ... torej v kolikor bi takšnega psa želela oddati v zavetišče, bi morala jaz plačati tisti znesek, ki ga recimo ob oddaji v zavetišče plača lastnik?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #48 : torek, 20.08.2013 : 15:49:25 »

Ne. Morala bi morit uradnim veterinarjem, ti bi pa zavetišču izdali najprej ustno odločbo, potem, ko naj bi prišla pisna, bi se pa zakompliciralo. V končni fazi bi žival pristala v zavetišču, ki bi pokrilo stroške njenega bivanja, recimo. Lahko se pa po zgledu mnogih spraviš na FB, mal pojambraš in že se najdejo dobrodelniki, pa rešijo zadevo.
Logiran

PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #49 : torek, 20.08.2013 : 15:55:07 »

Ne. Morala bi morit uradnim veterinarjem, ti bi pa zavetišču izdali najprej ustno odločbo, potem, ko naj bi prišla pisna, bi se pa zakompliciralo. V končni fazi bi žival pristala v zavetišču, ki bi pokrilo stroške njenega bivanja, recimo. Lahko se pa po zgledu mnogih spraviš na FB, mal pojambraš in že se najdejo dobrodelniki, pa rešijo zadevo.

V bistvu vidim, da sem jo še dobro odnesla v tem primeru in pristojno zavetišče tudi. Pes je bil nečipiran in bi občina najverjetneje res rekla: tale pa ni naš občan Sad Tole jamranje in prelaganje na druge je kr nekaj.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #50 : četrtek, 22.08.2013 : 07:42:21 »

PravaBiba, naše zavetišče ima isti princip in se vedno zakomplicira pri občinarjih, enkrat mi je teta celo rekla, da nimajo časa poklicat v zavetišče, ker ceste pometajo po celi občini (so jih res, sam teta jih je lepo čez okno pisarne gledala kako delajo). Tako da ko karkoli najdem, samo kličem sem pa tja. v zavetišče "a so že poklicali?", na občino "zakaj še niste poklicali?", tam mi povejo da so še eni sokrajani mačko videli in da bodo počakali, da njo ulovijo, da se zavetišče ne bo dvakrat vozilo sem pa tja..Traja, čeprav si tečen. Če gre pa za poškodovano/vidno bolano mačko izven občinskih delovnih ur, kličem pa dežurnega veterinarja, ki zavetišču odredi da pridejo po njo. Ti me pa potem kregajo, da ni bilo tako nujno in da bo mačka itak čakala veterinarja do jutra, tako da bi bilo čisto vseeno, če bi jo kar jaz imela do drugega dne.

Sem imela primer,  ko zavetišče najdene mačke ni obdržalo notri niti en teden, ampak jo je, ker je bila kao prostoživeča (čeprav ultra prijazna), "peljalo k neki gospe na varno lokacijo", poleg nje pa še 3 ali 4 druge mačke. Sicer ne vem kako ta gospa redno skrbi za vse zavetiške mačke, če predvidevamo da je to dejanska praksa, ampak to pomoje ne štima ravno in me zanima, kaj v takem primeru naredit? Na občino, če bodo slučajno pri volji preverit kam gre njihov denar? Ali s tem ni nič narobe in je brezveze zavetišču težit?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #51 : četrtek, 22.08.2013 : 08:16:54 »

Skuiki, lepo te prosim, nehi s prekrški. Je, pa kaj, če je?

Drugi primer:
Dokler boste na tak način dopuščali manipuliranje občanov s strani občinarjev, se vam bo tako tudi dogajalo. Torej, kot praviš, imate doma po en teden tujo žival, pravzaprav protizakonito, ker ni poskrbljeno za karanteno, cepljenja, pregled ... Morda bi ob najdbi živali med vikendom vendarle poklicali na inšpekcijo in povedali, da pogojev za namestitev neznane tuje živali nimate? To je namreč ključ. No, vse je v rokah občanov. Nihče iz občine ne more prav nobenega občana prisiliti, da namesti in oskrbi tujo žival namesto občine. In ja, občine so dolžne zagotoviti sredstva za oskrbo najdene živali. Torej, ključ imate občani, klučavnica je pa na občini.

Zakaj je potem pomembno, da je najditelj v prekršku, če je žival namestil pri sebi,
dokler ne dobi prostora v zavetišču, če je nepomembno, da je v prekršku tudi zavetišče,
ki je to namestitev odklonilo, dokler ne pridobi najditelj od občine potrdila, da bo
namestitev tudi plačana?

Oboje je povezano z istim problemom: da zadeve ne delujejo vedno najbolj optimalno
in da se morajo tako najditelji kot zavetišča posluževati ovinkov, da bi prvi spravili
žival do namestitve in drugi dobili za svoje delo in namestitev plačilo, ne pa
da vse skupaj finančno pade na njihova pleča.

Moj namen ni bil reči "grda grda zavetišča" ali "grde grde občine", ker se mi, prvič, to ne zdi
produktivno, drugič pa je problem očitno in gotovo večplasten, ob tem pa nikakor
ne moremo metati vseh zavetišč in občin v isti koš, ker je raznolikost med njimi
precejšnja.

Tako kot dvomim da lahko vso krivdo za kaos na relaciji zavetišča - občine
zvalimo na "grde grde aktiviste". Ne glede na to da tudi na tem področju ni vse zlato,
jasno, dvomim da so oni (in samo oni) odgovorni za to da občine ne plačujejo ali da imajo občine
premalo denarja za oskrbo živali, ki so najdene na njihovem področju.




Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #52 : četrtek, 22.08.2013 : 08:29:24 »

Tako kot dvomim da lahko vso krivdo za kaos na relaciji zavetišča - občine
zvalimo na "grde grde aktiviste". Ne glede na to da tudi na tem področju ni vse zlato,
jasno, dvomim da so oni (in samo oni) odgovorni za to da občine ne plačujejo ali da imajo občine
premalo denarja za oskrbo živali, ki so najdene na njihovem področju.
Oprosti, Skuiki, me je zmotilo.
Kdo in kje vali krivdo na "grde, grde aktiviste" glede neizpolnjevanja zakonskih določil s strani nekaterih občin?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #53 : četrtek, 22.08.2013 : 08:32:56 »

Oprosti, Skuiki, me je zmotilo.
Kdo in kje vali krivdo na "grde, grde aktiviste" glede neizpolnjevanja zakonskih določil s strani nekaterih občin?

Se opravičujem, bi morala dati citat na kateri zapis se v referiranju na kaos na tem področju nanašam:

Popoln kaos se je ustvaril tudi z vpitjem, kakšne grozne stvari se dogajajo z živalmi v zavetiščih in z dodatnimi pozivi, da naj najditelj naredi vse drugo, samo ne kliče zavetišča, sploh pa ne odda vanj najdene živali. Posledice so zdaj zelo vidne, neposreden efekt je to, o čemer piše PravaBiBa. Za koga, pravzaprav, je to dobro? Za živali? Zagotovo ne. Za lastnike najdenih živali? Tudi zagotovo ne. Za občane? Tudi za te ne. Za občine? Večina občin si želi čim manj najdenih živali in jim ustreza, da občani sami skrbijo za tiste živali, ki jih vendarle najdejo na njihovem območju. Za zavetišča? Prepričana sem, da si zavetišča ne želijo takega kaosa. Za aktiviste, o katerih piše PravaBiBa? Ta kaos je bil ustvarjen zanje in zdaj uživajo v njem.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #54 : četrtek, 22.08.2013 : 08:38:30 »

Hvala. Zdaj mi je bolj razumljivo.

"Sceno" ne spremljam prav dolgo. Kljub temu pa menim, da del (poudarek je na delu, ne na celoti) odgovornosti kljub temu nosijo nekateri (poudarek je na nekaterih, ne na vseh) aktivisti... In žal mi je, da to pišem.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #55 : četrtek, 22.08.2013 : 10:49:08 »

Skuiki, v mojem tekstu piše 'tudi', v tvojem pa 'vso'. Prosim, pri tako pomembnih debatah in navedbah bodimo natančni.
Hvala.

Podajam samo dve taki objavi (povsem slučajno z istega fb profila), da bo jasno, o čem pišem. Jih pa vsak dan kar mrgoli vsepovsod, skorajda pri vsaki objavi o najdeni živali, ne glede na to, kdo in kje objavi sporočilo. Zelo redki napišejo, da so žival našli in jo oddali v zavetišče, s čimer obveščajo morebitnega lastnika živali, kje le-ta je in da ni več 'na cesti'. Če pa že kdo tako napiše, se zna usuti plaz kritik, da oddaja v zavetišče ni bila odgovorno dejanje, saj se živali tam zelo slabo piše. In ljudje, ki ne poznajo zakonodaje in razmer, sledijo pač kot ovce in ponavljajo, da 'v zavetišča' pa ne, ker tam pobijajo živali. In tako ravnajo tudi, ko žival sami najdejo, kar pomeni, da jo 'skrijejo' pred občino, ne samo pred zavetiščem. Upam, Skuiki, da se ti tako početje ne zdi ok in ustrezno, ter da se strinjaš, da to ne vodi k rešitvi problemov z zapuščenimi živalmi. Vemo tudi, kdo vse je zaslužen za to, da se zavetišča propagirajo kot 'morišča', namesto da bi se s sodelovanjem zmanjšalo vse možnosti za nepotrebne zavetiške smrti.

Mix pekinezer v Šenčurju pri Kranju
Komentar: Živali Potrebujejo Pomoč - Pepca..verjami mi, da je tamkajšnjo zavetišče, ki velja za zelo slabo, res zadnja oz. nobena opcija
August 17 at 9:59pm

vir klik

Breja mačka na AC postajališču v Tepanju
Komentar: Helena Žagar - Mislim, da Zonzani, tako da muci niti v tem primeru ne kaze najbolje
August 16 at 5:07pm

Komentar: Živali Potrebujejo Pomoč - Vesna Plavec dobro vem katero zavetišče je pristojno in v primeru da muca res gre v Zonzanija, ne bi rada odgovarjala za njeno življenje. Raje zbrišem objavo...
August 16 at 5:25pm

oboje vir klik

Kaj se s tem dogaja? Ljudje tako raje ne sporočajo na občine ničesar, v zavetišča pa še manj. Ker občine kupa najdenih živali nimajo zavedenih, je občinski problem videti manjši, kot je v resnici. Posebej na področju mačk. Tukaj imajo poleg posameznikov neverjetno veliko vlogo tudi društva. Namesto da bi društva sodelovala z občinami in učila občane, kako je treba postopati z lastniškimi živalmi in kaj je prav storiti v primeru, ko vendarle najdejo izgubljeno/zapuščeno žival (mimogrede, to ima večina društev napisano v statutih, nimajo pa napisano nič o izvajanju zavetiške dejavnosti), delajo pogosto ravno nasprotno. Društva naj bi dajala zgled in ker sama iščejo namestitve za preštevilne živali mimo občin in zavetišč, spodbujajo posameznike, da počnejo isto.

Ker je problem videti manjši in ker občani ne zahtevajo rešitev od občin tako, kot piše v predpisih, delajo občine tako, kot menijo, da je prav in da bo 'šlo skozi'. Dokler ni tožnika, ni sodnika in ni ustreznejših rešitev. Živali v kopalnicah posameznikov niso nikjer zavedene kot živali, o katerih je treba razpravljati v okviru skrbi za zapuščene živali na ravni občin in države. Nisem nikjer napisala, da mora žival nujno v zavetišče. Ves čas pišem o tem, da mora občina vedeti za vsako najdeno žival in vsako najdeno žival evidentirati. Na eni strani se pobira in rihta mimo uradnih postopkov vse, kar se kje pojavi, ker je menda težko oz. skoraj nemogoče delati z občinami in zavetišči, kot pišete, na drugi pa bi radi, da cel svet vidi, kako velik problem imamo. Vsega ne moremo imet. Ali bomo podpirali, da se živali skrivajo za štirimi stenami (lahko žival iz svoje kopalnice oglašujete na jumbotu sredi Kongresca, pa za vse občine in vse državne organe in za vse bodoče rešitve ta žival sploh ne obstaja), ali bomo striktno zahtevali od občin, da počnejo tisto, kar piše v zakonodaji? No, to se mora vsak sam odločit. Dejstvo je, da so zavetišča samo izvajalci, ki jih 'najamejo' občine. 

Eh ..., sem že večkrat rekla, da bom nehala, pa ob takih temah in površnostih preprosto ne morem.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #56 : četrtek, 22.08.2013 : 14:01:29 »

Skuiki, kje sem pa napisala, da mi je pomembno, če je najditelj v prekršku? No, ni mi. Navsezadnje pri nas nismo še nobenega najditelja za nič faširali. Če pa govoriš o aktivistih, raznih društvenikih oz. t.i. civilni družbi, pa tako povej.
Meni je pomembno samo še to, da denarja za dobavitelje hrane, peska, zdravil, veterinarjev, elektrike, vode, amortizacije, zaposlene... NI. In mi je čisto vseeno, če sem v prekršku. Bom, dokler ne bom mogla sprejete živali oskrbeti tako kot je treba.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #57 : četrtek, 22.08.2013 : 14:42:11 »

Evo, objavljam kar tukaj, vi pa pomislite, ali poznate koga iz Ribnice, da mu hitro posredujte obvestilo (ni važno, ali ima ali nima živali, zagotovo jo ima sosed, znanec, prijatelj, sorodnik ...):

Občina Ribnica svojim občanom sofinancira sterilizacije mačk in psic. Cena za poseg je razpolovljena, k čemur prispevata pol občina Ribnica in Veterinarska postaja Ribnica, drugo polovico pa mora lastnik skupaj napraskati sam. - KLIK za vse informacije.

Lejte, meni je tole naravnost fantastika - zavedanje občine, kje je problem in skupinski pristop k reševanju. Gre za rešitve na dolgi rok. Na občini se čisto zagotovo zavedajo, da je teh 3.000 € sicer trenutno večji vložek, ki pa bo v prihodnjih letih prinesel neprimerno več prihrankov. Leta 2012 je dala Ribnica za zapuščene živali 1.817,20 € zavetišču Turk in 2.556,13 € Veterinarski postaji Ribnica.
Ne vem, ali sodelujejo občina Ribnica, omenjena veterina, zavetišče Turk in DZZŽ Kočevje. Želim si, da bi sodelovali, ker bi skupaj lahko razmere v občini hitro pripeljali tja, kjer so problemi z zapuščenimi živalmi res minimalni, s tem pa tudi stroški zanemarljivi.
Logiran

PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #58 : četrtek, 22.08.2013 : 23:27:04 »

Evo, objavljam kar tukaj, vi pa pomislite, ali poznate koga iz Ribnice, da mu hitro posredujte obvestilo (ni važno, ali ima ali nima živali, zagotovo jo ima sosed, znanec, prijatelj, sorodnik ...):

Občina Ribnica svojim občanom sofinancira sterilizacije mačk in psic. Cena za poseg je razpolovljena, k čemur prispevata pol občina Ribnica in Veterinarska postaja Ribnica, drugo polovico pa mora lastnik skupaj napraskati sam. - KLIK za vse informacije.

Lejte, meni je tole naravnost fantastika - zavedanje občine, kje je problem in skupinski pristop k reševanju. Gre za rešitve na dolgi rok. Na občini se čisto zagotovo zavedajo, da je teh 3.000 € sicer trenutno večji vložek, ki pa bo v prihodnjih letih prinesel neprimerno več prihrankov. Leta 2012 je dala Ribnica za zapuščene živali 1.817,20 € zavetišču Turk in 2.556,13 € Veterinarski postaji Ribnica.
Ne vem, ali sodelujejo občina Ribnica, omenjena veterina, zavetišče Turk in DZZŽ Kočevje. Želim si, da bi sodelovali, ker bi skupaj lahko razmere v občini hitro pripeljali tja, kjer so problemi z zapuščenimi živalmi res minimalni, s tem pa tudi stroški zanemarljivi.

hja super ok in ploskam  , ampak zanimivo, da kastracija samcev ni vključena?!
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 22.08.2013 : 23:38:30 »

PravaBiba, naše zavetišče ima isti princip in se vedno zakomplicira pri občinarjih, enkrat mi je teta celo rekla, da nimajo časa poklicat v zavetišče, ker ceste pometajo po celi občini (so jih res, sam teta jih je lepo čez okno pisarne gledala kako delajo). Tako da ko karkoli najdem, samo kličem sem pa tja. v zavetišče "a so že poklicali?", na občino "zakaj še niste poklicali?", tam mi povejo da so še eni sokrajani mačko videli in da bodo počakali, da njo ulovijo, da se zavetišče ne bo dvakrat vozilo sem pa tja..Traja, čeprav si tečen. Če gre pa za poškodovano/vidno bolano mačko izven občinskih delovnih ur, kličem pa dežurnega veterinarja, ki zavetišču odredi da pridejo po njo. Ti me pa potem kregajo, da ni bilo tako nujno in da bo mačka itak čakala veterinarja do jutra, tako da bi bilo čisto vseeno, če bi jo kar jaz imela do drugega dne.

Sem imela primer,  ko zavetišče najdene mačke ni obdržalo notri niti en teden, ampak jo je, ker je bila kao prostoživeča (čeprav ultra prijazna), "peljalo k neki gospe na varno lokacijo", poleg nje pa še 3 ali 4 druge mačke. Sicer ne vem kako ta gospa redno skrbi za vse zavetiške mačke, če predvidevamo da je to dejanska praksa, ampak to pomoje ne štima ravno in me zanima, kaj v takem primeru naredit? Na občino, če bodo slučajno pri volji preverit kam gre njihov denar? Ali s tem ni nič narobe in je brezveze zavetišču težit?
No, mi smo resnično ne prevelika občina in ne naletim vsak dan na žival, ki bila tuja v našem ožjem okolju ...zaenkrat sem se na zavetišče obrnila samo enkrat in njihovih uslug nismo potrebovali, z najdeno želvo (odvrženo) na naši ulici smo iskali druge rešitve.


ta primer z oddajanjem na varno lokacijo oz zakonodajo glede tega pa najbolje vprašati Smetko, ona ve če lahko mačke naprej lifra na začasne lokacije ali ne......
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Reševanje "ubogih" muc
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines