mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 17:38:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Rak??
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rak??  (Prebrano 19697 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« : ponedeljek, 19.08.2013 : 22:20:48 »

Pozdravljeni,

prosim, če mi lahko pomagate s kakšnim nasvetom, izkušnjami....čisto sem iz sebe odkar me je danes poklicala veterinarka in povedala, da rezultati preiskav niso dobri....da se je psički rak že razširil. Sicer ne vedo koliko in kam....

Še en dokaz da bulic ne smemo podcenjevati. Moji psički je bulica rasla kakšna 4 leta. Govorila sem s prvim veterinarjem. Vprašal me je kakšna je bulica, ko sem povedala je bil odgovor, da je najbrž samo maščobna bulica, da ni nič narobe. V redu, ampak bulica se je še vedno večala. Zato sem za mnenje vprašala drugega veterinarja. Ta je bulico pregledal dvakrat in rekel, da ni nič narobe. Ker se je še vedno večala sem poklicala še tretjega veterinarja. Tukaj so mi svetovali, da se odvzame vzorec in se ga pošlje na preiskave. Ko so vzeli vzorec se je na bulici naredila grda rana, ki se ni celila, ampak je bila vsak dan večja. Kakorkoli, ko so prišli rezultati me je veterinarka pomirila, da je vse v redu. Da sicer gre za tumorček, ampak ne rakast. Kljub temu mi je priporočala odstranitev, kar smo tudi naredili. Odstranjeno tkivo so ponovno poslali na preiskave. Psička je po operaciji lepo okrevala. Danes pa šok. Kličejo me in mi pravijo, da je rak razširjen, obsega pa ne morejo ugotoviti. Da bi bilo treba narediti rentgensko slikanje, poslikati za vsak slučaj še trebušno votlino...

In sedaj sem čisto zmedena. Ko so me klicali sem bila tako iz sebe, da nisem vprašala tega, kar bi vprašal vsak: kako je to možno, če mi je bilo rečeno, da tumor ni rakast?? Prosim, če ima kdo kakšne podobne izkušnje ali karkoli, da mi pomaga. Dogovorjena sem tudi pri veterinarju ampak ne morem čakati...

Psička je videti zdrava. Stara je sicer 9 let, ampak po obnašaju bi ji lahko dali tri leta. Bulico je imela na zadnji tački. Prosim če je imel kdo kakšen podoben primer...

In še to...samo sebe krivim, ker sem slepo verjela, ko so mi rekli, da ni nič. Seveda, moj kuža pa že nima raka...sedaj pa imam...

Upam, da povedi nisem preveč nametala in da sem pisala razumljivo ker res ne vem, kje se me drži glava.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : ponedeljek, 19.08.2013 : 22:54:58 »

Na podlagi fizicnega pregleda in otipavanja ali celo samo opisa je cisto nemogoce reci ali je kakrsna koli sprememba rakava ali ne. Ce se zadeva scasoma veca, jo je vsekakor fino odstranit, ce ne drugace, ob kaksnem drugem posegu.
Obicajno da biopsija zadovoljive in realne rezultate, lahko pa seveda se zgodi, da vzorec ni dobro odvzet. S tem je misljena tako napaka pri odvzemu vzorca, kot tudi smola, da biopcijsko iglo zapicis v del spremembe kjer ni tumorsko spremenjenih celic. Obicajno se (sploh, ce gre za tankoigelno biopsijo) zato odvzame "vec vzorcev", po domace povedano, iglo zapicis na vec mest.

Konkretno ti ne morem svetovat, ker nisi napisala kaksna je tocno diagnoza, ampak ce so ti tako svetovali (ocitno izvid res ni prevec dober), je res priporocljivo RTG slikanje prsnega kosa, oz. trebusne votline.
m.
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #2 : torek, 20.08.2013 : 07:17:15 »

Ja to je tisto kar si jaz sedaj očitam. Vem, da bi morala temu nameniti več pozornosti. Sedaj to vem. Takrat sem pa mislila aha super, saj oni so veterinarji in sigurno vedo. Ker kakšnih drugih izkušenj nisem imela, enostavno sem verjela, da je samo maščobna bulica  Cry

Kakšne druge točne diagnoze tudi meni niso postavili. Samo da gre za tretjo stopnjo - kolikor sem prebrala to ni ravno v redu. In da ne vedo koliko je razširjen ter da priporočajo slikanje. Za slikanje se bom vsekakor odločila. Jutri jo peljem do veterinarja in da vidimo potem kako in kaj.

Doživela sem včeraj takšen šok da ne znam opisati. Pikica je z mano od mojega 17leta vsak dan...pomagala mi je preboleti smrt bližnjih, bila z mano v res težkih časih....sedaj je vse prišlo za mano. Ona je meni pomagala, jaz sem njo očitno zaradi svoje bedne nevednosti pustila na cedilu...

Bom torej pisala ko bom kaj več vedela.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #3 : torek, 20.08.2013 : 08:21:36 »

Glej, ne moreš vedet. Tudi, če bi vedela, kaj bi naj potem naredila?
Imeli smo podoben primer, bulica na vratu, počasi je rasla, smo punktirali, bulica je bila le polna krvi... Potem pa smo po nekaj letih opazovanja počasne rasti le peljali zadevo na UZ in pokazalo se je, da gre za tumor na ščitnici in, da ima pomanjkanje ščitničnih hormonov. Šele potem smo ugotovili, zakaj en kup neizrazitih težav zaradi te bulice na ščitnici. Smo operirali in potem še dolgo živeli veseli na tabletah. To pišem zato, da boš vedela, da pač včasih ne moreš prav dosti naredit.  objem ljubezen
Pri vsem tem ti priporočam podporo v alternativnih zdravljenjih . Pomaga. Homeopatija, bioresonanca...  Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #4 : torek, 20.08.2013 : 10:32:30 »

omg to ni za mene za brati, ker gremo verjetno ravno jutri eno odstraniti na Majeku  sram
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5 : torek, 20.08.2013 : 10:32:55 »

anita, držim pesti, da bo tvoja bejba ok Kiss
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6 : torek, 20.08.2013 : 11:42:09 »

Kako te razumem...tudi mi imamo ves čas probleme z bulami. Zaenkrat niso bile rakave, pa spet jo ima...na isti tačko, kot nazadnje. Zaenkrat kar miruje, malo raste sicer, ni pa še kritična, tako da še ne gremo na odstranitev.

Drži se  Kiss pa stistni svojo bejbo k sebi še namesto mene  Kiss

skogkatt, vse bo v redu z Majekom, mora bit!  Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #7 : torek, 20.08.2013 : 18:38:25 »

Sosed, lastnik psa, je tudi na podoben način izvedel za zelo slabo diagnozo svojega. Pravzaprav so psu po RTG posnetku napovedali samo še nekaj tednov. Potem pa je začel s posebnimi zeliščnimi pripravki ... in na sprehodih smo se srečevali skoraj še celo leto. Res so bili njuni včasih krajši ali zelo kratki, ampak pes je repkal do zadnjega, ko nas je srečal  Kiss.
Po nekaj mesecih mi je gospod rekel, da ima malo slabo vest, ker je verjel veterinarjem in takrat ni storil ničesar več, po drugi strani pa je neznansko vesel, da je psu prihranil vse boleče zdravljenje, ki dolžine življenja sigurno ne bi podaljšale.

In mislim, da je ravnal popolnoma prav.

Anita, drži se  objem
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #8 : torek, 20.08.2013 : 19:01:01 »

Carka, tocno to sem zelela povedat!
Maj, zate pa drzimo vse sapice, da bo dobro!
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #9 : torek, 20.08.2013 : 21:24:46 »

Hvala za spodbudne besede. Res mi veliko pomenijo.
Čarka potem le nisem edina s takšno izkušnjo  Cry Jutri greva z mojo Belo k veterinarju na posvet, potem bo sledilo slikanje (slikanja opravljajo bolj ko ne v Ljubljani kajne? Mislim kar se tiče teh krajev - jaz sem iz Kamnika).

Še enkrat hvala za prijazne besede, da se vsaj malo manj žrem. Ja bejbo mojo malo pa stiskam k sebi, tako da se me je mogoče že ona naveličana  Smiley kaj morem... Smiley

Lep večer vam želim. Ko izvem kako in kaj pa tudi sporočim. Vsekakor upam, da kaj dobrega.
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #10 : torek, 20.08.2013 : 21:25:45 »

Tudi mi držimo šape za Majeka  Kiss
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 22.08.2013 : 10:22:29 »

Moji Beli kaže bolj slabo. Tukaj gor pišem, da se lahko malo izkašljam in mi potem mogoče vsaj malo odleže.
Pikica ima mastocitom 3. stopnje. Ravno malo prej sem se dogovorila in jutri greva najbrž do dr. Tozonove. Meni so slikanje priporočili, tukaj so mi pa rekli, da bodo videli, če bo potrebno rentgensko slikanje...So pa zelo prijazni.
Sicer je pa vse narobe, cela štala. Sitna sem do vseh, kot da mi je kdo kaj kriv. S fantom se kregava in na koncu mi je zabrusil: "Nobene živali več!"
Skratka noro.
Na kliniki Trstenjak - Zajc so mi rekli, da bo potrebna kemoterapija (ja, želela sem več mnenj). Da je mastocitom 3. stopnje nekaj zelo grdega...ima kdo kakšne izkušnje s kemotarapijo? Dobre, slabe? Nekaj sem že brala. En post neke petre mislim. Napisala je, da se kuža je pozdravil, je bil pa zelo bogi med kemotarapijo. Njen kuža je bil star 5let takrat. Moja pikica je dopolnila 9let. Ali je to z leti kaj bolj rizično? Ok, ravno včeraj sem nekje prebrala, da se marsikateri lastnik izgovarja na starost psa, čes je že prestar, bo prehudo za njega (ker se jim zdi škoda denarja). Tudi jaz ga nimam, ampak če bi ji pomagalo bi se poizkusila nekaj domisliti. Da bi pa samo dodatno trpela, tega pa nočem.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #12 : četrtek, 22.08.2013 : 10:43:49 »

Jutri pojdi do Tozonove, ti bo najbolje in najbolj realno predstavila vse opcije in prognozo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : četrtek, 22.08.2013 : 10:50:57 »

Mastocitome je mogoče čisto lepo obvladovati, če so v koži in ne na notranih organih. vem za primer, kjer ima psica mastocitome že vsaj 6 let, pozdraviti se ne da, jih pa obvladujejo z občasnim odstranjevanjem novonastalih tumorjev in kortikosteroidi (to psico zdravi Zaninovič)
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 22.08.2013 : 12:41:06 »

Meni se 9 let ne zdi staro ali grozno veliko, tako da bi poskusila z zdravljenjem, če je drugače fit in bp. Kakšna pa je, večja-manjša, pasma?
Seveda pa je odvisno od preiskav in celotne slike. Držimo pesti Sad

Mi smo poseg v redu prestali in poslali vzorce na pregled na Dunaj in zdaj čakamo. Kako dolgo se pa približno čaka, sem pozabila vprašat?
Logiran

Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Rak??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines