mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:45:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pasme primerne za nošenje v torbi
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasme primerne za nošenje v torbi  (Prebrano 11066 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fly_girl
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : četrtek, 29.08.2013 : 13:35:31 »

Pozdravljeni vsi skupaj,

zelo si želim kužka, sem pa precej leteča in bi želela kužka, ki ga lahko nesem v torbi ali pa peljem na kolesu v košarici. (živim namreč v Ljubljani in sem več ali manj skoraj vedno na kolesu- razen ko je sneg). Čivave mi niso kaj preveč všeč, ogledovala sem si kavarilje in so mi zelo všeč, vendar nevem če so primerni za na kolo oziroma za kako torbo, bojim se da so malo preveliki oziroma pretežki. Kaj mislite vi?
Sama imam nekaj izkušenj s kužki, sicer svojega nisem še nikoli imela, sem pa velikokrat čuvala kakega kužka od prijateljev, ki jih par dni ni blo doma (od boston terierja do raznih mešancev, zlatega prinašalca...). Mi lahko pomagate pri izbiri primerne pasme? Gledala sem tudi matležane, pa cotton de tulear, pikinezer; je morda katera od teh pasem primerno majhna za nošenje okoli? Resnično vam bom hvaležna za vašo pomoč, ker pri prodajalcih ki kužke prodajajo nikoli ne veš ali ti povedo iskreno ali pa želijo žival le prodati in zaslužiti.

Najlepša hvala vam za pomoč

LP

Iva
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1 : četrtek, 29.08.2013 : 13:46:40 »

Iva,
kaj pa posvojitev manjšega psa mešančka? Smiley

Ob velikosti in teži, ki omogočata, da gre lahko pes vsepovsod s tabo, bo po moje pomembno
tudi, da mu takšno aktivno življenje tudi karakterno ustreza in mu ni stresno.
O tem ti bodo znali svetovati v zavetišču ali njegovi začasni skrbniki.

Sicer pa imam tudi jaz psičko (mešanko s škotskim ovčarjem), ki se ves čas vozi z mano s kolesom, vendar je malo
težja, ima namreč 19 kg, tako da jo vozim zadaj v pasji prikolici, ne v košari Smiley
Gre lahko z mano kamorkoli, na avtobus, na vlak, na obiske, na sestanek, na kavo ...
edino v pasjo torbo je ne morem spraviti  Grin


Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : četrtek, 29.08.2013 : 13:47:16 »

Vse, kar tehta več kot 5 kg, boš težko nosila v torbi, vsaj na daljše razdalje ne. Prav tako psa velikosti kavalirčka že težko zbašeš v košarico na kolesu.

Jaz seveda navijam za yorkshirskega terierja  Tongue,  čeprav ga je treba vsak dan česati; ampak majhnih pasem je še cela vrsta. Da o fletnih mini mešančkih ne govorim.  Seveda se je tudi s tako majhnimi psi treba ukvarjati, saj večini nikakor ni dovolj, da se samo vozijo v košarici ali prenašajo v torbi!  Še kako radi gredo na dolge sprehode. Kar pa  recimo - v tvojem primeru - nikakor ne pomeni, da naj bi tekli ob kolesu.  Lips Sealed

Še pred odločitvijo  bi si  predvsem morala zastaviti vprašanje, kakšen karakter psa bi rada - en naspidiran terier, pa če je še tako majhen, te namreč lahko hitro spravi ob živce. Iz tvojega pisanja sklepam, da nimaš veliko izkušenj (oprosti,če se motim) - zato ti priporočam najprej eno obsežno brskanje po internetu ali kakšni literaturi. Tudi na tem forumu najdeš toliko informacij, da v enem tedno garantirano ne uspeš vsega prebrati.

Bistvo, kar sem hotela povedati, je to, da je velikost oz. majhnost psa samo eden izmed faktorjev.  Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 29.08.2013 : 13:50:19 »

Takih pasem imaš kar nekaj. Med sabo se razlikujejo tako po izgledu kot karakterju. Mogoče za začetek nebi bilo slabo da se pregleda čimveč pasem po enciklopedijah, čeprav so kar splošni podatki in definitivno olepšani, če se ne pazi na določene nianse v zapisih Wink
Kasneje pa še kaj več v temah o tistih pasmah, ki so ti padle v oči.

Druga varianta, če ti pasme niso posebej pomembne... Vzameš mešančka za katerega veš, da bo mali ali kar odraslega psa (na končni velikosti), ki ustreza tvojim kriterijem.

Pa ne pozabi na karakterne značilnosti! Te so v končni fazi najpomembnejše. Smiley
S karakterjem živiš, tvoj pes pa je zate itak najlepši tudi, če bi sicer zmagal na tekmovanju najgršega psa na svetu Tongue
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #4 : četrtek, 29.08.2013 : 13:53:02 »

Npr. papillon po teži in velikosti ustreza, seveda pa je vprašanje,
če je tebi vizualno všečen in če sta karakterno kompatibilna  Smiley

http://en.wikipedia.org/wiki/Papillon_%28dog%29

http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=92

Če boš izbirala med pasmami, naredi ožji izbor in skušaj
čim več predstavnikov spoznati v živo.
Logiran
fly_girl
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 29.08.2013 : 14:05:09 »

Pozdravček obema,

Strinjam se s tem kar sta oba napisala, Pepsi- res je da nimam nevem koliko izkušenj, nič ne zamerim, sem tudi napisala, da psa še nisem imela, sem bolj kot ne začetnica Smiley Seveda sem razmišljala tudi o katakterju, nekega ekstra aktivnega psa si ne želim, zato morda terierčki niso najbolj primerni (kolikor vem so kar precej aktivni). Želela bi psa, ki ni preveč trmast in zahteven za osnovno vzgojo. Vem, da lahko vsekega psa navadiš na marsikaj (psu je itak najbolj važno da je s svojim lastnikom, da je čim manj sam). Seveda ga ne bi SAMO vozila okoli, vsak dan bi normalo da hodila na sprehode, vem da to psu veliko pomeni, meni pa to sploh ni problem, že tako ogromno prehodim. Pravim samo, da bi poleg tega da ga spehajam moral biti primeren za prevažanje okoli na kolesu, pa tudi da grem lahko z njim na avtobus kot pravi Skuiki (samo iz tega vidika bi rada videla da bi lahko šel tudi v torbo, ker vem da znajo kolplicirati glede psov na avtobusih).
Mešančka bi z veseljem vzela, nimam prav nič proti, prav nasportno, še raje bi ga vzela, vem da so tudi malo manj bola itd.,  problem se mi zdi le ta, da je morda pri mešančku težje določiti koliko bo zrastel in koliko kil bo imel. Se motim?
Logiran
fly_girl
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 29.08.2013 : 14:12:27 »

Okviren ožji izbor msilm da že imam, sem se pa raje obrnila na vas ker vem da je tu veliko ljudi z različnimi izkušnjami in morda izvem za kako pasmi za katero prej nisem vedela... Odraslega kužka ne bi vzela izključno iz enega razloga, mami se psov malo bolji in bi želela da kužka od majhnega spozna in se ga na bo bala. Glede karakterja pa kot sem že napisala nekega psa, ki ni trmast in samosvoj, ki rad ustreže lastniku, ni preveč aktiven in glasen, ki se red crklja in igra, ni napadalen do drugih psov ali ljudi. To so nekako tiste glavne lasnosti, ki so mi pomembne.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #7 : četrtek, 29.08.2013 : 14:23:30 »

Potem vsekakor pasma iz skupine družnih psov. Coton, grifon, bišon, pritlikavi pudelj, papillon, shih tzu...pekinezer še najmanj. Upam pa, da kupuješ z rodovnikom, a ne?
Logiran
fly_girl
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 29.08.2013 : 14:35:21 »

Sasenka: ja z rodovnikom, sicer upam da me cene kakih pasem ne bodo vrgle na tla Smiley Hvala ti za informacije, mi bo v veliko pomoč Smiley
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 29.08.2013 : 16:30:33 »

Sasenka: ja z rodovnikom, sicer upam da me cene kakih pasem ne bodo vrgle na tla Smiley Hvala ti za informacije, mi bo v veliko pomoč Smiley

Če boš dobro preverila rodovnike psa za nazaj in naredila "domačo nalogo" in če bo to to, ne pomišljaj zaradi cene. Je precej, precej dražje, če plačuješ potem veterinarja...

Pomerančki so tudi majhni, tudi kakšen kitajček, goli ali pa powder puff Smiley
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #10 : četrtek, 29.08.2013 : 17:59:49 »

.....

Resnično vam bom hvaležna za vašo pomoč, ker pri prodajalcih ki kužke prodajajo nikoli ne veš ali ti povedo iskreno ali pa želijo žival le prodati in zaslužiti.

Najlepša hvala vam za pomoč

LP

Iva

Moram priznat, da me je kar odneslo, ko sem tole prebrala. Po temle kar si napisala ti res iz srca svetujem, da ne kupiš psa jutri ampak prebereš VSE o pasmah, ko boš pa našla "pravo pasmo zase" pa je naslednji korak izbira vzreditelja. Ko kupuješ psa boš naletela na take in drugačne. Vsakega vzreditelja bi moralo zanimati kam gre pes, kje bo živel. Če mu je to vseeno poišči drugega. Veliko jih/nas je. Pa ne glej na ceno mladiča. Ta strošek je daleč najmanjši v primerjavi z ostalimi stroški kasneje. Tako, kot ti je napisala SILBA MIA ... naredi domačo nalogo pa bo potem mir. Konkretno ti lahko povem za nerodovniške pudlje ... cena je lahko 30-40% manjša, je pa redek nerodovniški, ki nima problemov s pogačicami ... preveri pri vetu kašne so cene za operacijo (ponavadi sta potrebni kar obe) in takoj dodaj k ceni pri nerodovniškemu. zanimiva cifra je prišla ven ... ane  Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #11 : četrtek, 29.08.2013 : 19:03:32 »

Jaz bi ti rekla edino glede kavalirjev da to nikakor niso psi ki bi se lahko nosili po torbah in tudi sicer to ni pes ki bi se rad nosil naokrog, ker so zelo zvedavi in radi veliko hodijo in vohljajo naokrog. Tudi so pretežki in ne pašejo s svojimi 10 kilami v torbo. Psi ki se po mojih izkušnjah radi nosijo so čivave.
Logiran
ancibanci
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #12 : četrtek, 29.08.2013 : 20:12:43 »

Da še jaz pristavim svoj piskerček. Imam rodovniškega kavalirja, samca, ki pa je nekoliko nad spodnjo mejo standardne plečne višine in ima med 7-8kg. Skratka, zelo rad se vozi v pasji košari na kolesu (na balanci Smiley). Košara je namenjena prav za pse do 10kg.V njej je veliko prekolesaril, je pa res, da če smo se vozili po neobljudenih poteh ali po gozdu, smo upočasnili, sam pa je tekel ob kolesu, da je dobil tudi dovolj gibanja.

V torbi sem ga imela do cca teže 5kg, za kaj več pa je pomojem že težko dobiti dovolj ojačano torbo, ki se zaradi teže ne zvija. Tako da po mojem mnenju kavalirji kot odrasli niso primerni za v torbe. Če pa najdeš leglo, kjer starši in predniki niso ravno na max. plečne višine in po možnosti izbereš še samico, nato pa ohranjaš agilnost in primerno telesno težo, lahko prevažaš kavalirja tudi na kolesu Smiley
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #13 : četrtek, 29.08.2013 : 20:29:46 »

Če boš dobro preverila rodovnike psa za nazaj in naredila "domačo nalogo" in če bo to to, ne pomišljaj zaradi cene. Je precej, precej dražje, če plačuješ potem veterinarja...

Pomerančki so tudi majhni, tudi kakšen kitajček, goli ali pa powder puff Smiley

Jaz ti kitajčka ne priporočam. Vsaj moj je zelo aktiven pes in rabi precej gibanja vsak dan. Že kot mladič se ni rad nosil v torbi. komaj je čakal, da je lahko hodil. Tudi ob kolesu najraje teče, le ob prometni cesti ga dam v košarico in potem komaj čaka, da bo spet prost. Tudi kilaža kitajčkov je okoli 5 kg (nekateri jih imajo tudi več) in taka 5 kg torbica na rami ni ravno prijetna za nošenje.
Logiran
fly_girl
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 29.08.2013 : 23:35:44 »

Hvala vam za pomoč, res ste mi vsi veliko pomagali. Vav, res sem vesela, da sem se odločila z vami deliti svojo težavico.Zdaj se odločam nekako med havanskim bišonom ali coton, morda vseeno kavalirček glede na to, da ga lahko peljem v košari na kolesu. hm... Nekako se morda najbolj nagibam k havanskemu bišonu.

Veliko bolj mi je pomembno, da ga lahko peljem na kolesu kot to da ga lahko dam v torbo. Torbo sem bolj kot ne mislila uporabljati, ko bom s psičkom na avtobusu, drugače pa definitivno ne mislim psa veliko prenašati okoli v torbi (že tako ali tako imam svojo torbo za prenašat, ki je kar težka- ženske Smiley

Mislite, da bi bil havanski bišon primeren? Ima kdo izkušnje s to pasmo?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #15 : petek, 30.08.2013 : 07:16:47 »

Ali pa morda maltežan te sem že vidla vozit se na kolesih. Kavalir pa sigurno ni prava izbira za psa ki bi se nosil v torbi. Še najbolj so za v torbo primerne čivave ali pa mogoče papillon.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #16 : petek, 30.08.2013 : 09:10:32 »

Mislite, da bi bil havanski bišon primeren? Ima kdo izkušnje s to pasmo?

HB imajo svojo pestro temo in eno simpatično vzrediteljico, ki ti lahko pove marsikaj. Smiley Tule:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,25814.615.html
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pasme primerne za nošenje v torbi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines