mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:26:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: nevihta in bibino obnašanje
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: nevihta in bibino obnašanje  (Prebrano 12622 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 01.09.2013 : 21:42:19 »

"Iz svojih lastnih izkušnjah s takšnimi in drugačnimi psi in neglede na razne članke na to temo lahko rečem, da tole ne drži.

Tvoji nasveti pridejo prav le v primerih, ko ne gre na strah kot strah (panični, fobični) ampak kot neko pridobljeno vedenje iz nesigurnosti."

Skogkatt, tole mi je dalo misliti.
Kako naj ugotovim, za kakšne vrste strah gre? Ali bi mi to znal povedati kdo, ki ima več izkušenj s psi?
Logiran
Bibalover
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 23.09.2013 : 21:08:32 »

takole torej je tale reč,...bila sem pri psički zunaj, med nevihto in mi je sploh ni bilo potrebno miriti, ker se očitno pomiri že samo ko je nekdo zraven nje. če me pa nebi bilo bi pa lajala tako kot zmeraj,....odločila sem se da jo bom med nevihto imela v stanovanju da bo pomirjena kar je zaenkrat najbolj učinkovito!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 23.09.2013 : 22:14:55 »

Super, drzim pesti da boste ok Smiley

Macja, naceloma bi ti moral kak izkuseni znat pomagati, ce nisi sigurna, je pa res da je treba poznati vse okoliscine Wink
Logiran

IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #18 : torek, 24.09.2013 : 10:22:28 »

Tudi mi imamo 9 let staro boječko in nevihte so na vrhu seznama. Ona že prej ve, če bo pokalo in si gospa odpre vrata v hišo in kopalnico zleze v bano ter počaka da mine. Včasih pa je paničarila po vrtu po stanovanju, da je še nas čist znervirala. Takoj, ko si je našla ta varen prostor se je umirila (trese se še vedno) drugače je pa večino časa na vrtu.
Če se bolje počuti v hiši jo imej notri, zanimivo mi je, ko si napisala, da če si z njo zunaj je mirna ker naša se trese in paničari če je okrog nje vsa družina.
Logiran
Bibalover
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 25.09.2013 : 19:19:02 »

no torej, bila sem pri  bibi ponoči, ko je bila nevihta, moram reči da me je bilo na začetku tako zelo strah da sem se morala it umirit da nebi začutila mojega strahu.,...torej, bila sem pri njej v kuči in seveda, bilo je vse uredu. niti enkrat ni zalajala, samo poskusila je zacviliti ampak ko sem jo stisnila h sebi me je pogledala in se pomirila. toreeej, ko sem odšla iz kuče je takoj začela lajati. odločila sem se pač da jo bom med nevihto imela notri, ker očitno potrebuje samo družbo...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #20 : sreda, 25.09.2013 : 19:52:02 »

 Afro
Logiran
Bibalover
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 25.09.2013 : 19:57:36 »

saj zato ne vem kakšen strah je to? strah jo je, paničari če je sama na vrtu in je res neobvljadljiva, ampak ko je spala najprej v moji sobi po tleh na blazini je čez čas potuhnjeno zlezla v mojo posteljo....tam je še poskušala zacviliti ko je zagrmelo, ampak je bila večinoma mirna, nič se ne trese, nikoli. samo blazno jo uznemirjajo teji zvoki....
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #22 : sreda, 25.09.2013 : 20:10:36 »

Tudi naše Missy je strah pokanja in grmenja. In meni se ne zdi to nič ful čudnega. Pač se boji. In se ne sprašujem zakaj, samo poskušam ji to stanje čim bolj olajšati tako, da ji omogočim, da pride do svojega safe spota, kjer se bolje počuti. Pa malo bolj se v tem času ukvarjamo z njo, kakšen priboljšek pade, peljemo jo na sprehod pred nevihto, če vidimo da bo deževalo v času običajnega sprehoda, ali v času petard poskrbimo, da ob najhujših kanonadah ni zunaj. Vsekakor pa je ne tolažimo v smislu booooga revca  Wink
Logiran
Bibalover
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #23 : sreda, 25.09.2013 : 20:22:12 »

Ja, saj meni je tudi razumljivo, ampak najprej sem mislila da je jezna,glede na njeno obnašanje ko je tekala okoli, bila v pripravljenosti, glasno lajala, nikoli se ni skrivala in tresla in cvilila...zato sem pomislila na kaj drugega kot strah, oz. strah v kakšni drugi obliki samo zato da ji bom znala najbolje pomagati. in seveda, saj tudi jaz je ne tolažim v tem smislu, ona se je sama stiskala k meni in ko je grmelo in je videla da sem jaz mirna, se je pomirila še ona s tem da sem se pogovarjala z njo kot se pogovarjam vsaki dan:)
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #24 : sobota, 11.01.2014 : 22:31:34 »

pzorko, a si si prebral tole povezavo od capke?

Vsi začetniki v pasjem svetu smo se učili kar nekaj takšnih mitov, kot je ta, da ne smeš psa božati, če ga je nečesa strah. In tako se to ponavlja naprej in naprej. Je kar nekaj takih mitov, katerih se še dandanes mnogi držijo kot edino resnico, pa so že bili znanstveno dokazano "razbiti" .

Ta je le eden med njimi:

Iz svojih lastnih izkušnjah s takšnimi in drugačnimi psi in neglede na razne članke na to temo lahko rečem, da tole ne drži.

Tvoji nasveti pridejo prav le v primerih, ko ne gre na strah kot strah (panični, fobični) ampak kot neko pridobljeno vedenje iz nesigurnosti.

Tudi pri ljudeh obstaja marsikatera fobija, pa me zanima ali bi jokajočega otroka, ki se strašno boji grmenja, tolažil ali ga pustil zunaj da se sooči s situacijo in mu govoril "šššt" in "ne"?

Po napisanem sklepam, da se še nisi in dvomim, da si se kdaj srečal s spom, ki ga je resnično strah.

In tvoj nasvet je kakšen?
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #25 : sobota, 11.01.2014 : 22:40:52 »

"Iz svojih lastnih izkušnjah s takšnimi in drugačnimi psi in neglede na razne članke na to temo lahko rečem, da tole ne drži.

Tvoji nasveti pridejo prav le v primerih, ko ne gre na strah kot strah (panični, fobični) ampak kot neko pridobljeno vedenje iz nesigurnosti."

Skogkatt, tole mi je dalo misliti.
Kako naj ugotovim, za kakšne vrste strah gre? Ali bi mi to znal povedati kdo, ki ima več izkušenj s psi?

Nesiguren pes se skloni, počasi umakne, panični pa podivja, je nemiren in na vsak način poskuša zbežati iz situacije. Če se recimo zateče v uto, se lahko notri trese, cvili.

Evo, brez poznavanja konkretnih okoliščin in po mnenju forumskih poznavalcev od nekoga, ki se s paničnim psom še ni srečal.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #26 : sobota, 11.01.2014 : 22:56:19 »

Naj dodam še to, da lahko vsak strah, ki ga potenciramo, preraste v paniko. Ta se izraža v afektu - ki je lahko, kot sem prej omenil, brezglavo brežanje, hudo tresenje, lahko otrpne, lahko pa postane agresiven (tudi nasproti vodniku).

Moja prva psica je recimo skakala v petarde in jih hotela "razmesariti", drug pes pa zbežal v hiško in se tresel. 
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: nevihta in bibino obnašanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines