mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:45:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Pes pojedel lešnik
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes pojedel lešnik  (Prebrano 24892 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« : torek, 13.09.2005 : 15:21:10 »

Danes je moja psica požrla cel lešnik (z lupino vred) in sedaj me skrbi, če lahko to prebavi, ker je manjše rasti (koker španjel)? Malo prej je bruhala (tisto zeleno stvar), jedla je  pa normalno.So možne kake komplikacije?Lahko naredim kaj, da bo lažje prebavila lešnik?Če ima kdo kake izkušnje, so vaši odgovori zelo zaželjeni, ker sem pač paničar!
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1 : torek, 13.09.2005 : 15:28:11 »

Bo slo ven Wink Pri nas so bili ze v igri kamni, lesniki, vecje kolicine koruze in psenice (ves kak drekec je bil Grin), pa ni bilo nikoli problemov.

 Ni pa to zdaj priporocilo, da futrate pse z lesniki
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : torek, 13.09.2005 : 16:00:26 »

Ja kašne čudne pse pa imate, da niti lešnika ne znajo streti? Ponavadi gre ven, vendar nekaj malega previdnosti ni odveč, en pitbulček je od ene same češpljeve peške skoraj poginil - popolna zapora črevesa. Nisem mogla verjeti, moje jih požrejo na kile pa nič.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #3 : torek, 13.09.2005 : 16:07:22 »

joj ne me strašit!V bistvu se je z njim igrala, pa ga je pogoltnila, ko ga je hotela spustit!Upam, da ne bo nič hudega, ampak vseeno me je malo starah, ker je bila že operirana na črevesju, ker je pojedla kamen.Je pa bil bistveno večji kot lešnik.
V kolikem času pa se to prebavi?
Lanabela kaj češplja je sliva?V naših koncih nimamo češpelj.
No upam, da bo vse ok
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : torek, 13.09.2005 : 16:17:52 »

Pri nas rečemočešple tistim običnim, slive so pa tiste bolj tadebele. Saj ponavadi je vse v redu, ampak včasih ravno tisto, kar se zdi najbolj nedolžno naredi največjo štalo. Eno mojo psico, ki je brez težav spravila skozi številne nogavice in celo cele najlonke je skoraj pobralo, ko je pojedla majhen košček vložka in se ji je nalepil na sluznico požiralnika. Je sicer šlo ven, vendar so na sluznici ostale dolgotrajne poškodbe, čisto k sebi je prišla šele po nekaj mesecih.
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #5 : nedelja, 05.02.2006 : 19:38:56 »

Moj pes je včeraj zvečer z mize ukradel Kekec pašteto in jo pojedel- z embalažo vred. Danes je šel 2x na stranišče (blata žal nisem videla). Sicer izgleda v redu- je živahen, večarjal je normalno. Kljub temu me pa skrbi ali mu ta embalaža lahko poškoduje prebavila? Ali naj ga jutri peljem k veterinarju ali naj še malo počakam? V kolikšnem času bi moral pes prebaviti takšno embalažo? Kakšni bi bili znaki morebitnih komplikacij- poleg zaprtosti?
Sicer že dolgo ni ničesar ukradel. Nazadnje je pred 2 leti požrl vrečko z hrano. Takrat ni bilo posebnih težav- razen tega, da je vrečko malo težje izločil.
Lp
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #6 : sobota, 11.02.2006 : 12:58:22 »

Moja je lešnik prebavila v dveh dneh.
Znaki, da je nekaj narobe so: zaprtost (lahko šele po nekaj dnevih), bruhanje (če gre za nenormalno barvo), neješčost, pes je bolj miren itd. Takrat je treba takoj k veterinarju.
Moja psička je pojedla zobotrebec, pa veterinar ni verjel, da se ni prebavil. Preiskave niso pokazale ničesar, šele ko jo je operiral je v črevesju našel zapičen zobotrebec.
Tako, da bodi pozorna. Škoda, da nisi videla če je pes embalažo že prebavil.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #7 : sobota, 11.02.2006 : 14:56:19 »

Tud moja je že kar nakja lešnikov snedla, samo posledic kakšnih pa ni imela.  Je pa snedla kdaj, ko palčke daje na prafaktorje vmes tud kaj poje, ker ne kaže kakih čudnih znakov,pomojem, jih vse lepo prebavi in gre to ven potem..
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #8 : sobota, 11.02.2006 : 21:13:59 »

tina.g- sedaj je že skoraj teden dni odkar je pojedel embalažo. Nobenih znakov ni, da bi bilo kaj narobe (nič od tega kar si napisala). Upam, da si sedaj lahko že oddahnem.
Ko se je tvoji psički zapičil zobotrebec v črevesju- ali so se znaki, da je nekaj narobe pokazali prej ali kasneje kot v enem tednu?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #9 : nedelja, 12.02.2006 : 16:42:42 »

Prej. Mislim, da si lahko oddahneš. Če gre pes normalno na blato in ne bruha je po moje vse vredu.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #10 : nedelja, 12.02.2006 : 16:47:54 »

choppy pomojem sedaj res  ni več nevarnosti za kake posledice, tako, da si res lahko oddahneš.  lp
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #11 : sobota, 18.03.2006 : 12:33:52 »

Pes je danes zjutraj pojedel nogavico (navadno). Trenutno se obnaša normalno (aktiven, ješč...etc). Poskušala sem mu izzvati bruhanje z blago raztopino soli in vode - neuspešno.
Je edina opcija veterinar?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #12 : sobota, 18.03.2006 : 12:40:53 »

Hm... Lanabela ima izkušnje s tem.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #13 : torek, 21.03.2006 : 16:09:23 »

Scythe...kako je s tvojim psom? Upam da je nogavico normalno prebavil.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #14 : torek, 21.03.2006 : 16:45:27 »

Malo pozno, mogoče pa pride še komu prav; pomagala naj bi sol raztopljena v vodi ali pa veliko gorčice - izzove bruhanje. Nam sicer ni pomagalo, kljub temu, da sem mu cel mali kozarček gorčice zbasala v gobček. Če ne pomaga pač veterinar, ki mu vbrizga peroksid.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Pes pojedel lešnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines