mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 10:55:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Pes pojedel lešnik
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes pojedel lešnik  (Prebrano 24918 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #30 : četrtek, 04.01.2007 : 20:42:31 »

Joj to pa res, tisto kar ne sme in sploh ni užitno je najslajše.

Ima kdo izkušnje z dajanjem parafinskega olja psičku, da se zadeva lažje prebavi?
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #31 : četrtek, 04.01.2007 : 21:00:38 »

Moj je imel eno igračo prav rad, in sicer eno bibo, ki je imela noge iz debele špage (za čiščenje zob). Njemu je bil cilj odgrizniti nogo stran, no in enkrat mu jo je uspelo celo pogoltniti (ostalih 5 nog je ostalo na suhem). Ta špaga je kmalu prišla tudi ven, samo ne z lahkoto, ampak z mojo pomočjo  Grin (kaj se človek vse navadi delat, ko ima enkrat psa! Cool)

Poznam pa tudi višavsko terjerko, ki obožuje nogavice, če jo dobi, jo zveči, no in enkrat ji jo je uspelo pogoltnit, pa je prišla vn

Ima kdo izkušnje z dajanjem parafinskega olja psičku, da se zadeva lažje prebavi?
To še nisem slišala. Jaz mojemu s parafinskim oljem umivam ušesa.

lp, miša
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #32 : četrtek, 04.01.2007 : 21:14:29 »

Ta špaga je kmalu prišla tudi ven, samo ne z lahkoto, ampak z mojo pomočjo  Grin (kaj se človek vse navadi delat, ko ima enkrat psa! Cool)

Zveni zabavno...to je nekaj, kar bi človek počel vsak dan... Wink

Moja je tudi že pojedla kamen (pa ji ni bilo nič),  pa palčko, pa koščke svoje gumijaste igrače (ki jo psi ne morejo uničit- ja itak), pa črepinjo bi skoraj... Huh
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #33 : petek, 05.01.2007 : 12:09:06 »

Očitno imate srečo. Moja je bila že 2x operirana na črevesju, ker stvari "niso prišle ven". Če se pes ne obnaša normalno takoj k veterinarju, ker če se črevo zamaši lahko en del odmre in ga je treba odrezati. Moji so morali odrezati en del, ko je pojedla zobotrebec. To so zahtevne opeacije in okrevanje je kar dolgotrajno.
Prvič pa je požrla kamen, ki ji je zamašil črevo.

Je pa požrla plastično folijo od mesa, pa je prišlo skozi. Zgledalo pa ni najlepše.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #34 : petek, 05.01.2007 : 12:33:38 »

Kaj pa če ne pride ven, pa da je s kužkom vse OK oz. ne kaže nobenih čudnih znakov?
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #35 : nedelja, 07.01.2007 : 10:34:04 »

Ppetra - kot sem sicer že napisala v postu na prejšnji strani, pri nas je bilo tako. Je pojedla žogico in se obnašala normalno. In žogico je izbruhala čez dober mesec... Čeprav mi je bilo takrat kar grozno, ker glede na normalno obnašanje sem mislila, da se je je pač "znebila" enkrat, ko nismo videli. In potem se zamisliš, da bi lahko bilo, kot je tina.g napisala  Undecided
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #36 : nedelja, 07.01.2007 : 11:25:35 »

Če se pes čudno obnaša, sploh nimaš kaj spraševati. Edina prava pot vodi k veterinarju, ne glede na stroške.  Angry
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #37 : nedelja, 07.01.2007 : 15:46:46 »

Pa saj zdaj se obnaša čisto normalno, že drug dan je bilo kot da se ni nič zgodilo (panika glede na obnašanje je bila le tist večer ko naj bi zadevo požrla, čeprav niti ne vem kaj, koliko naj bi tega bilo).
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #38 : nedelja, 07.01.2007 : 16:22:42 »

Pa saj zdaj se obnaša čisto normalno, že drug dan je bilo kot da se ni nič zgodilo (panika glede na obnašanje je bila le tist večer ko naj bi zadevo požrla, čeprav niti ne vem kaj, koliko naj bi tega bilo).

Ja, ponavidi je tako, da se nam kar zdi, da je nekaj narobe, ker smo veliko bolj pozorni kot sicer.
Jaz nebi delala panike, ker če bi to kje obstičalo, bi se definitivno poznalo na obnašanju.
Ppetra, jaz sem obtimistična in mislim, da ne bo nič narobe!  Cool
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #39 : nedelja, 07.01.2007 : 16:38:13 »

Ja sej jaz tudi tako mislim, zato tudi nisem šla k veterinarju, sem ga pa poklicala po telefonu in mu vse razložila (saj sem že pisala).
Se pa tako sprašujem, kaj če zadeve nikoli ne pokaka, a to pomeni da je jaz slučajno nisem opazila, se je zadevica (plastika) prebavila, ali pa da je kje obtičala, samo to zadnje bi se verjetno videlo ne vem na prebavi, obnašanju ...?
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #40 : nedelja, 07.01.2007 : 19:37:25 »

Če bi se kje zataknila, bi se sigrno to kmalu pokazalo. Poznam primer, ko se je kužku zapičila kost v črevesu, pa so to zelo kmalu ugotovili, ker ni hotel hoditi, samo prestavljl se je.
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #41 : torek, 20.09.2011 : 11:25:12 »

zdravo!! ne bi odpirala nove teme, ker tudi moj kar naprej je "nedovoljene" stvari... je namreč moje lase in prah, če ga kje najde! Skrbi me, da jih ne bo mogel prebaviti... na blatu jih sicer opažam, vendar me skbri, da bi bilo kaj narobe. Ima mogoče kdo izkušnej s tem? LP
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #42 : torek, 20.09.2011 : 11:26:06 »

A to pobira po tleh las za lasom ali kako?
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #43 : torek, 20.09.2011 : 11:29:51 »

ne, to ne, pač na momente, ko se igra in poje vse kar najde na tleh :S
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #44 : torek, 20.09.2011 : 11:39:54 »

Hm, razen striktnega pospravljanja in umikanja vsega, kar lahko požre, ti ne morem predlagat boljšega ukrepa. Če ni skušnjave tudi ne more biti greha.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Pes pojedel lešnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines