mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:38:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: kuza je travo
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kuza je travo  (Prebrano 19226 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miranpozar
gost
« : nedelja, 24.03.2002 : 22:01:09 »

Zlati prinasalec je sicer zdrav, zivahen in sploh OK a ima strasno rad _tocno doloceno_ vrsto trave, ki ji poje samo vrsicke. Rastlina ima malo visje in sirse liste kot navadna trava in mu je tako vsec, da ga je treba na silo povleci stran, sicer se pase kot krava.
Zakaj to? Je bolan? Mu to skoduje?
Hvala za odgovore.
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #1 : ponedeljek, 25.03.2002 : 09:50:38 »

Ne skrbi, pes si sam uravnava prebavo. Moj pes se tudi včasih pase kot krava. Tudi mačke - predvsem dolgodlake - se pasejo na isti vrsti trave, da lahko potem izbljuvajo kepe sprijete dlake.
Za vsak primer daj svojemu psu vitaminske tablete s kalcijem: poglej navodila za količino tablet.
Logiran
drevo
gost
« Odgovor #2 : ponedeljek, 25.03.2002 : 10:49:43 »

Mislim, da obstaja več razlogov, zakaj kuža je travo. Morda bi bilo dobro preveriti, če mu v prehrani kaj primanjkuje - neuravnovešena prehrana. Sicer pa ni nič narobe, če to dela, kar pusti mu, pa naj se malo popase.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #3 : ponedeljek, 25.03.2002 : 12:39:33 »

Vsi psi vsaj obcasno jedo travo (pasja travica). Na ta nacin si uravnavajo prebavo. Kadar pa je zretje trave pretirano in jo pes vsak dan pozre vecje kolicine, gre za preveliko kolicino zelodcne kisline. To pa je tudi dokaz, da je prehrana neuravnotezena. Torej obcasno zretje je normalno, pri pretiranem pa morate poskrbeti za pravilen nacin prehranjevanja in tudi za kvalitetno hrano, ki v pravih razmerjih vsebuje vse potrebne snovi.
Logiran
Udi
gost
« Odgovor #4 : petek, 05.04.2002 : 13:12:37 »

S čim ga pa drugače hraniš? Moj je počel isto (zlati prinašalec) dokler mu nismo zamenjali brikete.
Logiran
Tajfun
gost
« Odgovor #5 : sobota, 14.09.2002 : 13:50:57 »

Tvoj kuža je čisto OK.Tudi moj nemški ovčar je travo za boljšo prebavo.Če pa se ti zdi da pretirava poskusi zamenjati hrano in ga ne hrani samo z briketi (če to počneš).
lp
 Tajfun
Logiran
Tinci
gost
« Odgovor #6 : sobota, 21.09.2002 : 12:45:39 »

Tudi nasa Colly je 1.mesec ko smo jo dobili non stop trgala travo, tako da nam ni dosti ostalo od vrta oz. zelenice. Potem pa se je kmalu umirila in zdej se samo se na sprehodu vcasih ustavi in zveci travo...mogoce zjutraj tudi zato, ker je na njej rosa. Je pa to baje dobro za prebavo.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #7 : ponedeljek, 19.04.2004 : 21:23:25 »

Joj, ti naši prežvekovalci... Grin
Tudi Sally zdaj muli travo oz. regrad izpred taščinega nosu!
Moti me le, ko včasih tko kreha zraven, da me skor kap! Če je pa mal vegetarjanca je to verjetno samo o.k.  Huh

pa,pa
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #8 : ponedeljek, 19.04.2004 : 21:43:12 »

Tudi Ari cufa travo, samo mislim, da gre pri njemu bolj za igranje. Si jo pa nafila cel gobec Shocked . Pa ne samo trave, še želodov, kamenja, paličk, ma svega i svašta. Je treba skoz za njim tekat  Angry
Bolj me skrbi to, da je imel že sedaj pri starosti 13 tednov zamašene analne žleze in sva bila danes pri veterinarju, ker se je po rit vozil Shocked Očitno bo res treba zamenjati brikete, vendar je to že druga tema.
Lp
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #9 : ponedeljek, 19.04.2004 : 23:04:03 »

Chris....Kako si vedel, da ima kuža vnetje analnih žlez? Če ne zameriš vprašanju? Wink

Pa na skorajšnjo ozdravitev! Roll Eyes
pa, pa
Neli
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #10 : ponedeljek, 19.04.2004 : 23:51:43 »

Neli, po ritki se je vozil, pa malo se je poskušal grizti tam zadaj, zato sem posumil... Pa malo narobe sem se izrazil, ni imel vnete, samo polne je imel. Vnelo bi se mu, če jaz tega ne bi takoj opazil in če se mu v prihodnjih tednih ne bi samostojno pri izrebljanu izpraznile, kot se najbi naredilo.
lp
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #11 : torek, 27.04.2004 : 08:34:37 »

Vsi psi vsaj obcasno jedo travo (pasja travica). Na ta nacin si uravnavajo prebavo. Kadar pa je zretje trave pretirano in jo pes vsak dan pozre vecje kolicine, gre za preveliko kolicino zelodcne kisline. To pa je tudi dokaz, da je prehrana neuravnotezena. Torej obcasno zretje je normalno, pri pretiranem pa morate poskrbeti za pravilen nacin prehranjevanja in tudi za kvalitetno hrano, ki v pravih razmerjih vsebuje vse potrebne snovi.

 Undecided Undecided Undecided Undecided

Jaz sem ugotovila ravno pri menjavi briketov, da se naša psica dobesedno pase na travniku in me včasih že pošteno jezi, da ne omenim skrbi.

Menjala sem na Pro pac, ki naj bi bila kvalitetna hrana. Kaj pa sedaj?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #12 : torek, 27.04.2004 : 11:58:24 »

Moje skromno mnenje je, da psi znajo tudi pretiravati, vendar to se ne pomeni, da je kaj narobe z njihovo prehrano. Tudi sama imam zadnje case obcutek, da vozim na sprehod koze in ne pse. Vsi trije se ponavadi ustavijo in zacnejo muliti kot nori, nikoli pa ne izbruhajo nicesar. Verjetno so srecni, ker je pognala sveza trava in ni treba vec iskati posusenih vejic izpod snega. Glede na to, da se prehranjujejo razlicno, bi bilo cudno, da vsem trem ne bi pasala prehrana. Mogoce si tako sami popestrijo jedilnik, saj mulijo razlicne vrste rastlin. lp
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #13 : torek, 27.04.2004 : 23:35:58 »

Danes smo jedli regratove cvetove, pecljev ne. Zanimivo, vedno si nekaj drugega poišče Wink
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #14 : sreda, 28.04.2004 : 07:02:09 »

Citat
Verjetno so srecni, ker je pognala sveza trava in ni treba vec iskati posusenih vejic izpod snega.

Se strinjam s Kajo. Morda pa se nasi ljubljenci res pasejo od sreče, ker je končno pognala lepa mehka pasja trava. Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #15 : sreda, 28.04.2004 : 13:12:03 »

Vsi praviste da vas psicek trave ne izbruha,moj psicek Bis jo pa kar pogostoma Huh! Ko gremo na sprehod se pase kot da bi bi krava,in to travo ki jo vcasih poje ogromno tudi izbruha ne pa vedno!!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #16 : sreda, 28.04.2004 : 13:31:37 »

Tudi moja Bina občasno je travo (no, saj ona je prav vse  Grin). Sva zadnjič opazovali krave na travniku. In sem odtrgala malo trave. Sem jo ponudila prvi kravi. Nič. POnudim drugi kravi. Tudi nič. Ponudim Bini in glej ga zlomka, ona jo poje   Shocked Shocked Roll Eyes Potem sem se začela spraševati, ali imam jaz kravo ali psa  Grin In isto je naredila tudi, ko sem ponudila travo konju. Konj je ni pojedel, ona pa jo je. Sedaj mi v pasji šoli je travo, ko je treba ležat (ima ukaz prostor Grin).

Aja, bruha pa zaradi tega nikoli.

LP Jana
Logiran
Vanessa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #17 : četrtek, 29.04.2004 : 00:37:18 »

Vsi praviste da vas psicek trave ne izbruha,moj psicek Bis jo pa kar pogostoma Huh! Ko gremo na sprehod se pase kot da bi bi krava,in to travo ki jo vcasih poje ogromno tudi izbruha ne pa vedno!!
moj psiček je sploh ne izbruha.moj muc pa jo! Tongue Grin
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #18 : četrtek, 29.04.2004 : 10:05:29 »

Bis je nor na drevesne vejice! Ko obrezujemo drevje vse veje skrijemo,a jih Bis takoj najde in privlece na travo.
Nato zacne to lepo gristi. Zvecer pa ko gre ze spat,
kar naenkrat ustane in vse izbruha! Noro!
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #19 : petek, 30.04.2004 : 17:05:16 »

Naša nagajivka pa trenutno je cvetove od tistih malih marjetk. Grin Grin Grin
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #20 : nedelja, 09.05.2004 : 10:12:37 »

Pri nas pa zdaj drekci prepleteni v travnate kitke in se kar nadaljujejo in nadaljujejo... Na morju je najraje žvečila rožmarin,
je tako dišala, da je pol kar pri nama spala!!! Cheesy

Cris- hvala bomo tudi mi pozornejši na te stvari.

svežo travo
in sončne dni, Neli in familly
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #21 : ponedeljek, 19.07.2004 : 15:10:13 »

Vsi praviste da vas psicek trave ne izbruha,moj psicek Bis jo pa kar pogostoma Huh! Ko gremo na sprehod se pase kot da bi bi krava,in to travo ki jo vcasih poje ogromno tudi izbruha ne pa vedno!!

Tudi moja psicka je travo. Vcasih jo je samo jedla, zadnje case pa jo vedno izbruha. Huh Sem bila posteno prestrasena ampak vidim da nisem edina ki ima psa/psicko ki travo poje potem pa se izbruha. Cool

Je pa tale tema dobro skrita. Sem jo nekoc ze brala, zdaj sem jo pa ko nora iskala v rubriki o zdravju. Roll Eyes Roll Eyes

Lep pozdrav in se naprej uzivajte s svojimi travojednimi pesjani. Wink
Logiran
scanius
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #22 : ponedeljek, 09.08.2004 : 11:48:52 »

 Wink
Nič bat čist normalno... Imam 4 mesece starega Pit bull terijerja in se pase sicer ne zmeraj ampak občasno na sprehodu je kot kaksna liska, sploh na kaksnem travniku, kjer je trava nepohojena...
Nič bat...  Cheesy
Logiran
FALESERGI
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 230


« Odgovor #23 : sreda, 08.09.2004 : 12:56:22 »

To je pri nas že kar rutina Cheesy Ne mine dan, da se ne bi moja " bikca"
pasla na travniku Grin Je pa to čisto normalno in še raje vidm, da jesta travco, ker nato izbruhata vso tisto svinjarijo ki se jima nabira v  "košarici" Grin Pa še za prebavo je dobra Wink

lp
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #24 : sreda, 08.09.2004 : 13:47:28 »

Včasih sem že pomislila, da mi je vzreditelj prodal mešančka s kravo  Grin Grin Grin, ker moja Gala se pase od prvega dne, ampak do danes ni nikoli izbruhala trave. Od začetka sem bila začudena, prestrašena, ker....pes in trava... to naj ne bi šlo skupaj... vidim pa, da ji ne škodi.
Logiran
ROBI-YUCCA
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #25 : sobota, 30.10.2004 : 10:53:05 »

Kot vidim si nekateri po moje delajo nepotrebne skrbi, naša Beska pase od kar jo imamo. Imeli smo fenomenalne probleme z prehrano a sedaj kuhamo in jemo vitamine svoj obrok trave pa ne spremeni. Pri nas je sprehod pravi ritual pasemo,kakamo.lulamo.... vedno na istih mestih, ko to opravimo se lahko sprehajamo.
Pozanimal sem se pri parih veterinarjih in pravijo da je normalno.

Dokler ne blejaja in muka je kar vredu

ROBI
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #26 : sobota, 30.10.2004 : 12:08:32 »

 Grin  Grin  Grin Tudi jaz sem velikokrat v dilemi ali grem na sprehod ali na pašo.  Grin  Grin

S tem, da eden pes konstantno pase travo na vsakem sprehodu, drugi pa samo takrat, ko   se odloči, da bo bruhal   Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
tomaz
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 64


« Odgovor #27 : petek, 05.11.2004 : 19:08:45 »

Čisto slučajno sem opazil tole temo in sem kar vesel, da sem jo. Sem mislil, da se je moj bokser navadil na travo, ker preveč gleda domače krave. Pa so izgleda vse pasme malce goveje, ane  Grin.

Pri nas je trava na rednem jedilniku. Kaj pa moreš, ves dan pa ne more biti zaprt, da bi gledal, da ne bo slučajno trave smukal. Tudi jaz sem slišal, da je dobra za prebavo, ker menda očiščuje želodec. Vsaj pri mačkah je tako, ker jo menda jejo zato, da ti iz želodca spravijo dlake, ki jih pojejo, ko se ližejo. No, slišal sem, trdim ne  Smiley.
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #28 : nedelja, 07.11.2004 : 19:39:03 »

Moj skoraj vsak dan je travo. Enkrat je pa celo bruhal (star je bil ene 4mesce).

Najboljša mu je pa taka lepa zelena pa če je mal mokra od rose naprimer..

Cak..a mam jst kravo al psa ?  Grin
Logiran
tomaz
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 64


« Odgovor #29 : sreda, 10.11.2004 : 14:16:29 »

No, da še potrdim, kar sem zgoraj napisal. Zdaj sem tudi prebral, da ni nič hudega, če pes je travo. To počne povsem nagonsko, ker z izbljuvano travo izloči tudi odvečno količino kisline v želodcu. S tem pes nagonsko ureja svojo prebavo, ki je lahko tudi nepravilna.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #30 : sobota, 05.02.2005 : 22:45:11 »

Hm... ne vem v katero temo naj napišem svoje vprašanje (ne najdem nobene primerne teme. No, če obstaja (jaz je sicer nisem našla), naj Jana prosim moj vpis prestavi v ustrezno temo.
No, kaj je naš problem? Nageljni. Toro jih jé! In potem seveda bruha Lips Sealed. Seveda mu tega ne dovolimo, ampak takšen lump kot je Toro je zmožen vsega. Ne moremo mu preprečiti uživanja na vrtu (ograjenemu!), ampak on se splazi k rožam in poje cvet nageljna. Ima kdo podobne probleme? Sicer se sedaj ta problem ne pojavlja več tako pogosto, ampak vseeno. Undecided Vem, da to NI zdravo Lips Sealed. Nageljne pa ima tudi soseda (lastnica Torove ljub'ce Rike). Skoraj vsak dan gremo s Torijem tja in tudi tam je že to storil...
Pa še nekaj me zanima - trava. Nekateri pravijo, da naj bi jo psi jedli za lažjo prebavo. Roll Eyes Ampak meni ni čisto jasno...

Hvala za odgovore že vnaprej!

lp
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #31 : nedelja, 06.02.2005 : 11:54:56 »

Zanimivo da nekateri kužki jedo travo naprimer vsaj enkrat na teden, moja pa poje raje vse drugo (najraje tisto, kar je kdo odvrgel na travo Wink), NO je pa kot kosilnica, samo so tudi pri njemu obdobja ko trave noče pojesti.
LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #32 : četrtek, 14.04.2005 : 13:36:29 »

Moj se občasno prav pase kot kravica.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #33 : petek, 22.04.2005 : 12:38:14 »

Moj kuza tudi zveci travo...ampak me to kar skrbi.Na faksu so nas namrec ucili,da je trava za psa lahko nevarna...(na pol citiram iz zapiskov)"Pes trave ne more prezveciti,tako se vlakno v zelodcu lahko zvije v klocic in nima izhoda."Pa se veterinarka nas je opozorila da lahko trava zaide v pljuca in se tam ugnezdi in jo pol tkivo obrase.
Tako zdaj veselo tecem za nasim smrckom in govorim ne,ne NEEE!!!:)
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: kuza je travo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines