mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:54:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Bula(?) na hrbtu
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bula(?) na hrbtu  (Prebrano 14621 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« : četrtek, 12.09.2013 : 19:16:55 »

Torej ... imam mačko. dobila sem jo 2 meseca nazaj vso prestrašeno, kmalu po tem mi je ušla. Ko sem že obupala se je vrnila nazaj, ujela sem jo in od takrat jo imam strogo v hiši. Muca je res zelo boječa, praska, grize tudi roko, ki jo hrani.
No, gre nam tako dobro, da ko se muca pokaže izza postelje, se ustavi in takrat ti ''dovoli'' božanje. Sem pa včeraj oziroma predvčerajšnjim na njenem shiranem teleščku zatipala bulo, ki je kar velika in mislim, da se veča.
Za veterinarja nimam možnosti, ker sem do naslednjega tedna brez avta(servis), je pa tudi že veterinarka debelo gledala, ko sem ji pokazala vse pogrižene in popraskane roke(prvi teden ko sem jo dobila, sem se želela zmenit za pregled, cepljenje itd, potem pa mi je ušla)
Imam še eno muco, srkbi me da se ni nalezla če ima siamka kakšno bolezen Sad Za začetek ju bom ločila, potem pa ne vem ... Aja, tamala je bila cepljena drugič za kužne bolezni pred 14 dnevi, upam da bi cepivo že moralo prijet?
Normalno je, pije, se izreblja sicer malo tekoče ampak še vedno kakec stoji skupaj.
Kaj naj naredim? Je tu v okolici NM kak dober veterinar, ki ima izkušnje s takimi mački?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : petek, 13.09.2013 : 09:00:28 »

Nisem cisto razumela kronoloskega poteka, ampak ce je bula na hrbtu od takrat, ko je bila macka zunaj, gre lahko za absces zaradi ugriza.

Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #2 : petek, 13.09.2013 : 09:18:00 »

Lahko je tudi alergija na ugriz bolhe.
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #3 : petek, 13.09.2013 : 11:49:18 »

ja ampak bula se res vidi, kot da bi bilo ognojeno. ne upam preveč stiskat. ja na kratko, muco sem dobila čez 5 dni mi je ušla, čez mesec in pol prišla azaj, sem jo ujela in sedaj je strogo noter. to je verjetno od takrat, ko je ušla, ker ko sem jo dobila je bila zdrava. upam, da ni najhujše ,kako tumor al kaj? samo pri tako mladi mucki...? 
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #4 : petek, 13.09.2013 : 11:58:40 »

Moj je imel grozno bulo na čeljusti, ki pa je bil res absces zaradi ugriza/vboda. Jaz sem najprej trdila drugače, ker se je mikro mini ranico videlo šele, ko je bil muc pobrit na mizi. Undecided
Obisk pri veterinarju je bil nujen, ker je od vnetja dobil še vročino (bulo je imel pa šele slab dan).
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 18.09.2013 : 21:35:48 »

Žužka prosim za hiter odgovor, a se muc ni premikal, ni mogel hodit? moja je kar čez noč obležala, sedaj ji dajem jest po injekciji, zadnje noge ima mrzle in iz tiste bule gre nekaj rdečega, bolj redko kot kri. grejem ji dekce in jo imam notri, samo leži, revčka nič ne more.
grem jutri popoldan k veterinarju, upam da mucka preživi, samo prosim za odgovor da vem pri čem sem. hvala!
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #6 : sreda, 18.09.2013 : 21:45:48 »

Njen muc je normalno hodil kolikor poznam situacijo iz njenih ust.

Jaz bi na tvojem mestu takoj letela k dežurnemu vetu, sploh ne vem kaj si tako dolgo čakala Shocked.

Upam, da bo muc preživel...
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 18.09.2013 : 22:14:33 »

jutri takoj letim do veterinarja, sem brala da je možno tudi zaradi ugriza, bula ji je sicer izginila ampak je mucka v zelo slabem stanju, celo noč bom ob njej pa poskrbela da ji bo toplo jutri pa takoj do veterinarja... Sad obveščam, pišem kako se bo razpletlo, upam na ajboljše <3 veliko sem vložila vanjo, veliko truda, potrpljenja... ne bom pustila da umre Sad( držte pesti da bo vse ok!
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 18.09.2013 : 22:20:23 »

Samo da jo pogledam muca zamijavka, odpre gobček ampak glasu ni nobenega pa smrdi ji iz gobčka.
saj ne vem če je kakšna povezava - včeraj sem ji dala kuhano meso z zelenjavo in sicer pri mesarju kupim meso prav za pse... ni smrdelo, psa sta vredu po tem mesu, mogoče je samo mucko zagrabilo ker je še vedno šibka kljub temu da ji dajem najkvalitetnejšo hrano, ni dobila skoraj nič na teži... za gliste dajem česen v prahu pa kuhan česen je včeraj dobila med mesom....
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #9 : sreda, 18.09.2013 : 23:34:51 »

Dežurne veterinarske službe nimate v 'bližini'? Resda se je včasih (vsaj pri nas) treba peljati po 20, 30 km in več, ampak ko je z živaljo hudo, ni druge poti. (V bistvu tudi jaz ne razumem, zakaj nisi takoj šla z njo na zdravljenje oz. pregled?)

Vzrokov za te simptome je lahko veliko.
Koliko česna pa ji daješ in pred koliko dnevi ste ji ga začeli dajati?
Če ni rana kriva, je lahko problem tudi v prebavi oz. celo v zastrupitvi. Če se z njim pretirava, je česen zelo toksičen za mucke in pse.
Suhi česen je menda še bolj koncentriran od suhe čebule. Šibka mucka bo še bolj odreagirala nanj. Povrh vsega ima suhi česen (če se prav spomnim) ponavadi še žveplove spojine v sebi, predvsem kadar gre za cenejše proizvode, ki so na voljo v običajnih trgovinah.

http://www.petinsurance.com/healthzone/pet-articles/pet-health-toxins/Garlic-Toxicity-and-Pets.aspx
http://www.petpoisonhelpline.com/poison/garlic/
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #10 : sreda, 18.09.2013 : 23:46:58 »

Aja, še to: to, da se ne redi je lahko tudi stranski učinek česna. Ne vem če smem lepiti povezave do drugih forumov, ampak na enem nekdo omenja prav to, da je mačka jedla čedalje manj in ni pridobivala na teži. Ko so nehali dodajati česen v hrano, se je muca pričela normalno rediti.
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 18.09.2013 : 23:59:46 »

Sem brez avta, jutri ga grem iskat k mehaniku potem pa takoj na veterino, bom že zjutraj vstala.

imam 5 živalc, skuhala sem vsem skupaj in zmešala s polovičko čajne žličke česna pa še en mali strokec je bil kuhan vmes. zelenjavo sem zmlela skupaj in polila čez meso, vsak je malo te omakce dobil, tako da predoziranje česna verjetno ni bilo.
Jutri takoj zjutraj k vet-u da vidim kakšna bo diagnoza.

sicer mucka je bolje, že gleda naokrog in se skuša postavit na noge, dajem ji juhico po injekciji pa vode dobi, konzervo mi liže iz prsta... bo še dolga noč, upam da preživi Sad malo sem pogrižena pa popraskana ampak moram ji pomagat, ne sme mi dehidrirat.

glede česna bom pa videla, psoma ni nič, tudi ostalima muckoma ne, pa sta oba mlajša(2, 6 mes.) Aja je ta česen od Dorwesta tako da ni plastik fantastik zadeva:)


kaj se še priporoča, da ji bo čim bolj udobno? sedaj dobiva tekočino, menjam ji dekce da ji je stalno toplo(je ne premikam) pa po glavici jo božam.

Aja, iztrebila se je, kakec je šel ven trd, lula pa tudi normalno(v leže)

Bomo videli, držte pesti Sad

Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #12 : četrtek, 19.09.2013 : 00:43:30 »

Če je bil česen dan samo enkrat in tako kot pišeš, potem po mojem (laičnem) mnenju verjetno res ni to krivo.

Ker ti sama žal ne morem kaj pametnega svetovati (vse kar bi rekla, bi bilo le ugibanje), bom mucki držala pesti, da se njena zgodba dobro razvije.

Dovolj tople in hranilne tekočine je dobra taktika.

Če še ne kurite: daj morda poleg dekic še kakšen termoforček/plastenke s toplo vodo v njeno bližino, da ji pomagaš ohranjati telesno temperaturo (glede na to, da je šibka in suha). Pazi le, da ji ne bo prevroče- če bi lahko hodila, ni problem, zdaj se pa ne more odmaknit s svojo močjo.

Mucke so rade v 'zavetju', predvsem prestrašene in nezaupljive muce. Če lahko, ji nekako naredi neke vrste šotorček okoli nje (čez dovolj visoke predmete pogrneš rjuho ali odejo, lahko se uporabi primerno obrezana in velika škatla...). Vse naj poteka s čim bolj mirnimi gibi in s čim manj šumenja/ropotanja.
V primeru, da ji ne bo ustrezalo in se po nekaj minutah ne bo umirila, pač odstraniš zadevo.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 19.09.2013 : 06:46:36 »

Joj, joj, upam na dobre novice. Sad

Kot je rekla Riry, moj Muc je hodil normalno, jedel, se celo igral. Bulo sem videla pozno zvečer in ker se je obnašal normalno, sva šla k vetu naslednji dan, drugače bi šla takoj.
Pri vetu smo izmerili visoko vročino in je bilo nujno, da sva prišla takrat kot sva. Kasneje bi bilo bog ve kaj.
Je mogoče, da ima tvoja muca bulo že dlje časa?
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 19.09.2013 : 09:04:03 »

muca je na veterini sem rekla kar boste lahko naredili pa dajte, čakam na klic... je kar mučno:(
sem zaspala za 3 ure pa je bila muca že vsa hladna Sad

Muca je mela bulo par dni, potem je izginila, sedaj pa to..Sad vem, mogla bi do veterinarja ampak dokler je hodila se mi je zdelo vse o.k. ...
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #15 : četrtek, 19.09.2013 : 17:37:26 »

Torej je bula v bistvu bila že pred pobegom muce? Undecided

Res upam, da bo preživela.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #16 : četrtek, 19.09.2013 : 22:02:26 »

Kako je? Undecided
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #17 : petek, 20.09.2013 : 06:58:20 »

Me je prav strah pogledat v to temo. Sad
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #18 : petek, 20.09.2013 : 09:01:00 »

Jaz upam, da bo vse v redu  Kiss
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #19 : petek, 20.09.2013 : 11:08:07 »

Danes grem na obisk na kliniko, sporočili mi niso še nič tako da mislim, da je vse v najlepšem redu:*
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #20 : petek, 20.09.2013 : 15:40:39 »

Padel ji je imunski sistem, imela je gliste, podhranjena je bila... toliko zaenkrat, ko izvem kaj več pa povem.... veliko stvari se je nabralo, čez noč pa jo je ''usekalo'' in je obležala.... sedaj je v dobrih rokah.

ta česen v prahu sem pa kar zavrgla in namesto tega kupila navadne tablete proti glistam, menda nič ne deluje ne proti glistam ne proti bolham... škoda, spet smo na kemičnih pripravkih čeprav sem bolj za naravne metode odpravljanja glist:)
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #21 : sobota, 21.09.2013 : 00:58:14 »

Močno ji držim pesti, da se bo vse uredilo.  Kiss
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #22 : torek, 24.09.2013 : 18:49:50 »

žaj, je bilo prehudo.. preveč glist je imela in so se že naselile v srčka in v pljuča kar je bilo zanjo usodno. naj počiva v miru Sad

preden me obsojate - muca je bila divja in jo je bilo skoraj nemogoče pobožat, kaj šele dat tableto.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #23 : torek, 24.09.2013 : 18:50:35 »

Sožalje. Cry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #24 : torek, 24.09.2013 : 19:43:46 »

 Sad
Dobronameren nasvet - če še kdaj naletiš na tako divjo mačko, da ji ne bi mogla dat antiparazitikov, ne vem, mogoče probaš z milbemax tabletkami, ki so ultra majhne in se jih da lažje zakamuflirat v hrano (pa še naj bi imele okus po mesu) ali pa profender ampule (nimam sicer izkušenj z njimi, piša pa, da so učinkovite proti glistam in trakulji). Taka brezvezna smrt, no Cry.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #25 : torek, 24.09.2013 : 19:49:33 »

Jaz sem enemu "divjemu" dala ampulo, medtem ko je jedel, drugemu pa pasto zmešano v konzervo. Pasta je brez okusa.

Sožalje. Cry
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #26 : torek, 24.09.2013 : 21:00:56 »

Je bla že takrat zelo okužena ko je prišla k meni, torej 14 dni nazaj..
morala bi z njo k veterinarju takoj ko sem jo ujela, se tolčem po glavi Sad
naj počiva v miru in  z našimi pokojnimi kužki in muckami uživa na travnikih čez mavrico:(
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #27 : torek, 24.09.2013 : 21:18:15 »

Tako je, dobi se ampula. Sicer pa bi verjetno tudi veterinar našel kakšno opcijo. Navsezadnje je tudi zdaj uspel-a urejati zadevo, četudi žal prepozno.
Avto ni noben izgovor. Obstajajo prijatelji, obstajajo taxiji in obstajajo javni prevozi.

Forum je ravno zato tukaj, da lahko vprašamo takoj in vnaprej, ne šele takrat ko smo dopustili, da se razvije akutni problem.

Wolfy, mislim, da si olepšuješ resnico v svoj prid. Že ta del zgodbe z bulo, ki se je pojavila šele po muckini vrnitvi- potem pa je kar naenkrat bula bila prisotna že pred pobegom... Tako da četudi ne bi bilo glist, je tole z bulo neodgovorno.

Tolčenje po glavi? Zdaj? To ne bo spremenilo (ne)storjenega. Vedno upam, da bo konec tovrstnih zgodb drugačen. Pa skorajda nikoli ni. Ne verjamem, da se da vsako žival rešiti, vem pa da se lahko vsakič potrudimo 100%. Ampak 'comfort zone' je vedno mikavnejši od hipotetičnih izidov.
Upam, da vse tvoje mucke niso pokojne iz podobnih razlogov...





Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #28 : torek, 24.09.2013 : 21:24:51 »

wolfy, to je bila verjetno zelo nesrečna kombinacija tega, da je bila muca
od pobega dalje brez primerne oskrbe, s premalo hrane, možno
tudi da jo je ugriznil kakšen maček in se je zagnojilo (zato absces?),
potem so pa svoje naredile še gliste, ki so do konca sesule
že tako izčrpan organizem Sad

Bi ti pa toplo priporočila, da sedaj preventivno razglistiš vse ostale svoje živali, tako pse
kot mačke, ker so bili vsi v stiku med seboj. In da to redno preventivno počneš.
Mačke z Zantelom, Profenderjem (ta je v ampuli, ki se jo aplicira na vrat)
ali Milbemaxom, pse lahko s Pratelom (Pratel za mačke ni primeren).

Ko boš dala mačkom antiparazitik, nujno razkuži vse mačje WCje,
zamenjaj celoten pesek, priporočam tudi dobro sesanje stanovanja
in pranje mačjih posteljic.

Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #29 : torek, 24.09.2013 : 21:50:46 »

je že vse razkuženo, mucke so razgliščene, psa tudi, wc je pa nov.... bule ni bilo pred pobegom... mucke mesec in pol nisem videla, saj pravim, da ne vem kaj se ji je dogajalo. prikazala se je par tednov nazaj vsa shirana... če me je videla, je pobegnila, ujela sem jo v zajčjo kletko(improvizacija mačjelovke). Pravtako če sem vstala se je mačka takoj skrila za posteljo in je ni bilo možno dobit ven, imam še vedno vse popraskane roke, ko sem ji hotela dobro pa mi je vrnila z ugrizom. Veterinar je naredil kar je lahko, muca je že gledala naokrog in skoraj hodila, danes pa je šlo samo še na slabše, začela se je dušit in smo jo uspavali da smo jo rešili muk.
Je moja krivda, takoj ko sem jo ujela bi jo mogla peljat k veterinarju ampak je nisem. pri meni je jedla dobro hranljivo hrano, whiskasa in podobnega ni videla nikoli tako kot ostale mucke.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Bula(?) na hrbtu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines