mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:19:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: parvo virus in pasja kuga
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: parvo virus in pasja kuga  (Prebrano 17560 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #15 : četrtek, 15.09.2005 : 15:32:36 »

Pri parvov. znakov na kozi in dlaki ni. 
Citat


Ker gre zadeva tako hitro, da prej pes dehidrira in pogine.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #16 : četrtek, 15.09.2005 : 18:33:30 »

aha.mi smo ju le 2 krat cepili za kugo,ker je bila psica med brejostjo cepljena.ali ju moramo vseeno še enkrat cepiti?veterinar je rekel,da ni potrebe,ker je bila psica takrat cepljena.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #17 : četrtek, 15.09.2005 : 19:25:50 »

In zakaj dobi te bolezni.je morda kriva lahko tudi hrana (naša jesta hiils ali bosch) in katera hrana ni dobra za pse???
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #18 : petek, 16.09.2005 : 11:19:05 »

Važno je, pri kateri starosti je bil nazadje cepljen, jaz bi rekla da ob zadnjem cepljenju ne bi smel biti mlajši mlajši od 16 tednov (še bolje 20). Večina cepilnih protokolov še vedno priporoča za mladiče 3x cepljenje in obvezno revakcinacijo po enem letu, potem pa kako komu drago, ampak načeloma najmanj na 3 leta.
Za parvovirozo je res znak huda driska in visoka vročina kar hitro povzroči dehidracijo, zbolijo pa lahko psi vseh starosti. Seveda najbolj prizadene mladiče. Če bolnik preživi (kar je ob takojšnjem zdravljenju zelo verjetno) nima nobenih trajnih posledic.
Pasja kuga je veliko bolj zahrbtna, obstajajo različne oblike z povsem različnimi znaki, tista z vročino, bruhanjem in drisko je samo ena, je še recimo pljučna oblika z kašlanjem in vročino, pa kožna z oroženitvami... psi, ki prebolijo katero od teh oblik zelo pogosto malo kasneje, ko se že veselimo da se je pozdravil, dobijo še živčno obliko, ki pa se zelo pogosto konča s poginom, če pa že preživi ima ponavadi hude in  trajne posledice.
danes je predvsem zaradi cepljenja kuga postala precej redka, še ne tako dolgo pa je lahko v nekaj tednih pobrala veliko večino mladih psov v kakšni vasi, kjer se je pojavila.
Če se vam zdi vredno tvegati, da bi prihranili eno cepljenje ali dve, pa kar.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #19 : sobota, 17.09.2005 : 10:31:25 »

se pravi,če so psi redno cepljeni za steklino in kugo ni nevarnosti,da bi dobil bolezen?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : sobota, 17.09.2005 : 13:05:22 »

Te nevarnosti nikoli ne moreš čisto 100% izključiti, jo pa zmanjšaš na minimum - pod pogojem, da je pes ob cepljenjih zdrav, brez parazitov, da cepivu ni pretekel rok trajanja in da je bilo pravilno skladiščeno.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 17.09.2005 : 21:04:17 »

se pravi,èe so psi redno cepljeni za steklino in kugo ni nevarnosti,da bi dobil bolezen?

Za psa, ki je zasciten pred omenjenimi boleznimi, je verjetnost manjsa, nic pa seveda ni zares 100%. Cepljenja so ena oblika zascite, druga je recimo nosodes (a sploh ima to kako slo. ime?). Vsakoletno cepljenje sploh ne pomeni vecje zascite. Vec o imunosti si lahko preberes v kaki knjigi o imunologiji (verjetno tudi v slovenscini).
To, da je pes redno cepljen, se ne pomeni, da bolezni ne bo dobil. To, da pes ni redno cepljen, se ne pomeni, da bo zbolel. Moj pes proti kuznim boleznim (koktajl) ni bil cepljen ze par let, pa (tok tok tok) ni zbolel za nobeno od teh. Tudi stranskih ucinkov, takrat ko sem ga se redno cepila, ni bilo videti (tok tok tok na kubik).
Cepljenja seveda imajo lahko stranske ucinke, kateri se morda ne pokazejo takoj oz. jih sploh ne povezes s cepljenjem kot takim.
Za vec informacij pa poglej teme pod "Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni".

PS: Glede stekline zal ni izbire, zakon je pac zakon.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 17.09.2005 : 22:41:10 »

Aja, morda je kdaj bilo kaj (recimo je bil dan ali dva malce drugacen), ampak kakih resnih zadev, zaenkrat, ni bilo (leti na stranske ucinke).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #23 : ponedeljek, 19.09.2005 : 13:08:02 »

Za nosode sicer obstaja lepo slovensko ime, pa se ga ne morem spomniti. Je pa dobro dodati, da je učinkovitost nosod po nevtralnih virih nekje do 25 %, cepiva pa nad 95%.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 19.09.2005 : 13:12:42 »

Kakor je meni znano, ucinkovitost cepiv se zdalec ni 95%, ampak gre vse tja do 50% in manj (dr. Schultz). Glede ucinkovitosti nosod pa kake zanesljive studije zal se nisem zasledila.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #25 : torek, 20.09.2005 : 12:55:08 »

imaš poplnoma prav, narejena ni bila niti ena resna raziskava, ki bi potrdila kakršnokoli (kaj šele 25%) učinkovitost nosod (in drugih homeopatskih zdravil). Podatke sem prepisala iz tvojih linkov.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #26 : torek, 20.09.2005 : 12:59:45 »

Res je; vecina zadev, ki sem jih glede homeopatije sama zasledila, je bila rekla-kazala, izgovori glede pomanjkanja studij pa "ljubiteljstvo zivali". No, to kljub temu se ne pomeni, da sama v homeopatijo ne verjamem, sem pa bolj skepticna glede nosod.
Seveda dopuscam moznost, da je kje na netu kaka studija, samo jaz je pac nisem nasla, tako da se priporocam za linke.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #27 : ponedeljek, 27.07.2009 : 13:23:10 »

Kaj vsebuje cepivo proti kužnim boleznim za psa: poleg kuge tudi parvo in (ali) še kaj?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 27.07.2009 : 13:29:37 »

Kuga, hepatitis, leptospiroza, parvo in parainfluenza. (Vanguard 5/L)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #29 : ponedeljek, 27.07.2009 : 14:10:09 »

Kuga, hepatitis, leptospiroza, parvo in parainfluenza. (Vanguard 5/L)

Hvala! Samo prvo cepljenje verjetno še ni dovolj za imunost? Sprašujem zaradi obojelih v Horjulu.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: parvo virus in pasja kuga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines