mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 12:10:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Problem z zobki, puljenjem in psom, prestarim za anestezijo
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem z zobki, puljenjem in psom, prestarim za anestezijo  (Prebrano 5110 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zabika
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : petek, 13.09.2013 : 08:06:56 »

Imamo psicko staro 16let. Pod ocesi se ji kar pogosto pojavljajo gnojne bule (vcasih se tudi odprejo), ki jih potem zdravimo z antibiotiki. Pravijo da je to zarad zadnjih zobkov. Zanima me ce je lahko se kaj drugega in ce se da naredit se kaj drugega razen konstantnega dajanja antibiotikov in puljenja zobkov,kar zaradi narkoze pri njeni starosti ne pride v postev...?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : petek, 13.09.2013 : 09:53:41 »

Če je psička drugače fit in zdrava, ne vem zakaj narkoza ne bi prišla v poštev, ali ima še druge težave?! Sem ravno spremljala 16letnega dalmatinca, kateri je šel pod nož zaradi ledvičnih kamnov in je vse bp prestal da spet veselo sače okoli.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : petek, 13.09.2013 : 10:09:24 »

Ja, ampak je vseeno treba pazit, kje naredijo poseg. Pri teh letih ni vseeno, kakšno narkozo dobi pes in katere preiskave pred tem naredijo.  Jaz recimo ne bi šla kar na vsako vaško veterino - Zabika pa ni nič napisala, od kod je. Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Zabika
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #3 : petek, 13.09.2013 : 10:20:38 »

Hvala za odgovore. Drugače sem iz Maribora in psičko vozimo k veterinarju na Šentiljsko (veterinarska bolnica). So mi povedali da se z antibiotiki pozdravilo ne bo, da je pa narkoza res rizična zaradi let...tud če je drugače še načeloma ok je srček vseeno star.
Logiran
Zabika
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #4 : petek, 13.09.2013 : 10:22:50 »

Xena

Imate mogoče predlog za Maribor oz bližnjo okolico kam bi jo bilo najboljše peljat saj ne prenaša vožne in ne vem kako bi bila pot do Ljubljane...
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5 : petek, 13.09.2013 : 11:11:15 »

Razumem, vožnja je lahko hud stres - ampak kaj pomeni pri njej, da ne prenaša vožnje?

Glede tamkajšnjih tovrstnih strokovnjakov žal nimam predloga, ker jih ne poznam. Se morda najde tukaj kak forumaš, ki situacijo v vaši okolici kaj bolje pozna.
Logiran
Zabika
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #6 : petek, 13.09.2013 : 11:19:44 »

Živčna je v avtu...že od nekdaj...skače gor pa dol, ima taki živčn lajež, dihat začne fejst.....stresno zelo v glavnem za njo! Bom poiskala malo po forumu. Hvala
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #7 : petek, 13.09.2013 : 11:19:58 »

A ji je vožnja hud stres, bruha med njo ali na kakšen način je ne prenaša?

Jaz bi svojo, če je ne bi vozila v LJ, peljala do Vet. bolnice Toplica.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #8 : petek, 13.09.2013 : 11:20:34 »

Zabika, kako se pa vozi, kje je med vožnjo in v čem?
Logiran
Zabika
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #9 : petek, 13.09.2013 : 11:32:17 »

vozimo jo kr tako, na zadnjih sedežih, če sma obe z mamo v avtu ena sedi zadaj pri njej..drugače včasih zlete tud naprej...hoče ven gledat pri oknu....Smiley smo probali tud s temi "škatlami" za pse pa se mi zdi da je bla še bolj živčna ko je bla zaprta....
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Problem z zobki, puljenjem in psom, prestarim za anestezijo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines