mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 18:34:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Prizadeti otrok si želi pasje družbe
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prizadeti otrok si želi pasje družbe  (Prebrano 23349 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #15 : četrtek, 15.09.2005 : 10:55:13 »

Blue, jaz mislim, da kakšen Staffordshire Bull Terrier dobre vzereje absolutno ne bi bila napačna izbira. Vsaj kar se otrok tiče, so to psi, ki jim lahko zaupamo. Tudi bolečinski prag imajo zelo visok. Problem pa je, da morda starši lažje "hendlajo" kakšnega Prinašalca. Vsaj če so začetniki na področju šolanja psov. Staffiji namreč potrebujejo kar dosti povdarka na zgodnji socializaciji, da pozneje nimajo problemov z drugimi kužki....

lp
Logiran
Blue
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #16 : četrtek, 15.09.2005 : 10:59:10 »

Ory, v mislih nisem imela določene pasme. Se popolnoma strinjam, da bi bil kakšen AST za neizkušene strše prevelik zalogaj, vendar imamo pa veliko pasem, ki so ravno tako hitro učljive in imajo dober značaj in temperament in med te sigurno ne spadajo samo zlatkoti.
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #17 : četrtek, 15.09.2005 : 11:13:51 »

ja, vem da pekinezer ni prava odločitev Wink
Kakšni večji psi, labradorec, čeprav imam jaz sama zelo prijetne izkušnje z mešanci. Po navadi so to zelo prijazni kužki.
Res pa je, da ne more bit kakšen zahteven kuža, ker starši poleg retardiranega otroka nimajo veliko časa za socializacijo psa. Kaj pa kakšen že socializiran kuža, da ga npr. kdo oddaja, da je že naučen, itd. Ker ne vem, koliko časa bojo oni imeli še za vzgojo psa.
lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #18 : četrtek, 15.09.2005 : 12:06:28 »

Hvala za info o Branki Hobič!
Starši nimajo izkušenj s psmi. V psa mislijo veliko vlagati čeprav jim večino časa vzame že otrok. Sicer se še niso čisto odločili ali bodo sploh vzeli psa ali ne. Sedaj še zbirajo vse možne informacije saj se zavedajo da pes prinaša odgovornost. Nekako bi raje srednje velikga psa ker pač živijo v stanovanju. Seveda pa zaenkrat še nobena možnost ni izključena. Majhnega psa sem jim že v štartu odsvetovala zaradi krhkosti le tega. Zdi se mi pomembno predvsem to, da otrok ima občutek 2 letnega fantka, moč pa malo večjo...
Idealno bi bilo vzeti psa iz legla kjer se vzreditelj ukvarja s terapevtskimi psi saj bi tako vzreditelj vedel kateri mladič je primeren za takega otroka.

Lp, Mojca
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #19 : četrtek, 15.09.2005 : 12:14:58 »

Geri, glej, ravno zato sem predlagala, da bi mogoče otroka najprej samo obiskovali s psi, ki so primerno socializirani, da se starši in otrok navadijo na pse. Predvsem starši tako spoznajo otrokove različne odzive, bojazni ... in se naučijo primerno odzvati. Šele potem bi bilo smotrno razmišljati o lastnem psu. Če se bodo za to odločili, jih lahko tudi jaz s svojima pošastima pridem obiskat (tudi večkrat). Lep dan, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #20 : četrtek, 15.09.2005 : 12:38:29 »

Agnes, hvala za ponujeno pomoč Smiley. Jim bom posredovala informacijo. Drugače pa je družina iz Sežane. Tudi meni se zdi najbolje da najprej vidijo kako bo otrok reagiral na psa.

Lp, Mojca
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #21 : petek, 16.09.2005 : 12:50:33 »

Blue...jaz sem predlagala zlato prinašalko, ker sem odraščala z njo, je zelo nezahtevna, in zelo zvesta psica, kot kakšna mamica je bila. Tudi labradorka je bila izvrsten pes. Slepi, gluhi, invalidi...imajo pogosto labradorce. Ne morem predlagati psa s katerim nisem imela izkušenj Smiley
Lp
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #22 : sreda, 21.09.2005 : 10:05:52 »

Tukaj imate en zanimiv link ... mogoce bo kaj v pomoc!

Glede prinasalcev ... mora biti kar dobra izbira vzreditelja - ce mene vprasas ... mi smo imeli ZP-ja doooolgo nazaj, ampak do otrok - naj samo povem, da smo bili vsi pogrizeni. Pomembna je prava IZBIRA tako vzreditelja kot psa!!!

Ste se ze kaj odlocili .. ste ze govorili z go. Branko?

Lp, Ursa
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #23 : sreda, 21.09.2005 : 11:13:38 »

Hvala za povezavo. Jaz sem jim predala telefonsko številko in jim malo razložila situacijo. Sem jih napol prepričala da male živali res primerne. Sedaj še malo razmišljajo ker do tega trenutka o psu niso zelo razmišljali in se odločajo če so pripravljeni. Bom povedala ko se kaj odločijo.

Lp, Mojca
Logiran
doggygirl
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 50


« Odgovor #24 : sreda, 21.09.2005 : 13:13:45 »

najbolj primerni psi vodniki (za slepe, gluhe ali prizadete) so labradorji ali pa zlati prinasalci! ce ga ne bojo vozili na razstave se jim ne splaca kupovati psa z rodovnikom amapk tistega ki pravijo rejci da so "cistokrvni" brez rodovnika Smiley Wink
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #25 : sreda, 21.09.2005 : 13:23:41 »

najbolj primerni psi vodniki (za slepe, gluhe ali prizadete) so labradorji ali pa zlati prinasalci! ce ga ne bojo vozili na razstave se jim ne splaca kupovati psa z rodovnikom amapk tistega ki pravijo rejci da so "cistokrvni" brez rodovnika Smiley Wink

Psi vodniki slepih, terapevti in drugi delavci morajo biti skrbno izbrani posamezniki s stabilnim karakterjem. Ta je bolj pomemben kot sama pasma, res pa je, da so v sluzbi vodnikov slepih in pri terapijah dolgo prednjacili zp ji in labradorji. Stabilen karakter je tudi posledica skrbne vzreje. Kuza mora biti ne samo psihicno zdrav, ampak tudi fizicno (brez okvar kolkov, komolcev ...). Cesa takega pa pri nerodovniskih leglih ne moremo pricakovati. Rodovnik ni sinonim za razstave, ampak pregled dosedanje vzreje.

Mojca, ce se bodo odlocili za kaksne obiske, me kontaktiraj, prosim. Bom z veseljem prisla. Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #26 : sreda, 21.09.2005 : 13:51:49 »

citat doggygirl:
najbolj primerni psi vodniki (za slepe, gluhe ali prizadete) so labradorji ali pa zlati prinasalci! ce ga ne bojo vozili na razstave se jim ne splaca kupovati psa z rodovnikom amapk tistega ki pravijo rejci da so "cistokrvni" brez rodovnika 

Mala, ne kvasi neumnosti. Ce ti se vedno ni jasno kaj in zakaj je rodovnik, si vzami par ur casa in preberi vse teme, ki so tukaj odprte na to temo... Lahko pa vprasas svojega oceta ... Roll Eyes Ali svojo starejso sestro Roll Eyes
m.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #27 : sreda, 21.09.2005 : 13:54:27 »

Agnes, ja mislim da se bodo odločili, ampak je vse skupaj za njih kar velik zalogaj za razmisliti tako da raje čakam in jih v nič ne silim. Sicer pa mislim da bodo najprej poskusili z obiski in šele nato iskali svojega psa. Pa ne se bat.. ne bodo kupovali kar čez noč Wink.

Lp, Mojca
Logiran
doggygirl
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 50


« Odgovor #28 : sreda, 21.09.2005 : 14:28:24 »

ok ok... kaj me vsi napadate?! se oproscam ampak vseeno...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #29 : sreda, 21.09.2005 : 14:59:35 »

ker kvasis traparije in pises naj si ljudje nabavijo "cistokrvnega psa brez rodovnika".
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Prizadeti otrok si želi pasje družbe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines