mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:05:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: nekaj vprašanj
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: nekaj vprašanj  (Prebrano 17979 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #15 : sreda, 25.09.2013 : 13:50:08 »

Opala, jaz se raje umaknem iz te debate, ker je čist preveč za moje dosedanje izkušnje in tisti dve usrani prebrani knjigi. Tongue
Jaz se grem tudi pod deko skrit, se sramovat in razmislit, kako mi sploh na pamet pade kaj napisati glede na vse svoje neznanje, neizkusenost in tisti dve ubogi prebrani knjigici.  Lips Sealed
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #16 : sreda, 25.09.2013 : 13:55:13 »

A vidve bereta tudi knjige? Shocked Shocked Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #17 : sreda, 25.09.2013 : 13:57:48 »

Ja, take ki imajo veeeeliiiikooooo slikic in skokraj nic teksta! Recimo stenski koledar s slikami kuSkov, tega vedno rada prelistam in preberem! Tongue
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 25.09.2013 : 14:18:20 »

Svašta.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 25.09.2013 : 14:27:10 »

Opala, jaz se raje umaknem iz te debate, ker je čist preveč za moje dosedanje izkušnje in tisti dve usrani prebrani knjigi. Tongue

Jaz se grem tudi pod deko skrit, se sramovat in razmislit, kako mi sploh na pamet pade kaj napisati glede na vse svoje neznanje, neizkusenost in tisti dve ubogi prebrani knjigici.  Lips Sealed

Ampak jaz pa, ki nimam izkušenj, jaz pa lahko pametujem, ane, ane??? 
Čeprav knjige sem pa že ene štiri prebrala, a bom zdej zaradi tega diskvalificirana??  Evil Grin

Pravzaprav sem mislila, da ste tisti, ki ste prebrali tisti "dve knjigi" že navajeni na take ekhm, ne vem, kako bi jim rekla.  Undecided
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #20 : sreda, 25.09.2013 : 14:34:34 »

Knjigici nimata skoraj nič teksta, no, mačja!  Tongue Roll Eyes Veš, da ne morem bit bolj pametna od, no, kako bi rekla, khm.... Tongue Grin Grin Grin
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 25.09.2013 : 14:38:08 »

Ma, resno, sem mislila, da se z ozaveščanjem in šolanjem in tem zmanjšuje delež takih kvazinevednežev.
Oni pa rastejo kot gobe po dežju, pa od kje se jemljejo???!!!???
Logiran
Ella2
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #22 : sreda, 25.09.2013 : 15:52:34 »

Užaljen ton? Nisem užaljena to je najprej, ampak tak pristop marsikomu nebi pasal Cheesy in če mam doma starega maltežana 6 let in je z njim vse vredu nisem nesposobna skrbet za psa.. pa tud maltežanka, ki jo mam nima rodovnika pa je z njo čisto vse vredu Smiley in če sem pač zastavla neko vprašanje sem na takem foromu pričakovala normalen odgovor al pa odgovora pač ne, ne pa neke ogorčene vsebe zagledane ljudi Smiley

Pa hvala za nasvet Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #23 : sreda, 25.09.2013 : 16:29:55 »

Mene pa zanima, kdo folku daje pozitivno iz slovenskega jezika. Za tole pisanje dobiš po moje že v četrtem razredu cvek. Sick people  Evil
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #24 : sreda, 25.09.2013 : 16:45:07 »

Eh, ja, pasji lajajo, karavana slovenceljnov gre mirno mimo po svoje že nekaj desetletij in jih bo še nekaj.   Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #25 : sreda, 25.09.2013 : 17:15:52 »

Užaljen ton? Nisem užaljena to je najprej, ampak tak pristop marsikomu nebi pasal Cheesy in če mam doma starega maltežana 6 let in je z njim vse vredu nisem nesposobna skrbet za psa.. pa tud maltežanka, ki jo mam nima rodovnika pa je z njo čisto vse vredu Smiley in če sem pač zastavla neko vprašanje sem na takem foromu pričakovala normalen odgovor al pa odgovora pač ne, ne pa neke ogorčene vsebe zagledane ljudi Smiley

Pa hvala za nasvet Wink

Če boš malo pobrskala po tem forumu, boš našla kar nekaj zgodb avtorjev, ki so kupili
"rodovniškega psa brez rodovnika" (pustimo ob strani, kakšen oksimoron je to),
kjer se zadeve niso dobro iztekle, sploh pri tistih ne, ki so leglo zapustili brez ustreznih
cepljenj proti kužnim boleznim. Psi so po koncu inkubacijske dobe zboleli za kugo
ali parvovirozo, v zdravljenje so šle stotine evrov ... živali pa so na koncu bolezni
podlegle. Nazadnje je bila tema o mladičku dobermana.

Zato je NUJNO in ŽIVLJENJSKEGA POMENA, da psa polno veterinarsko oskrbiš.
Ker očitno nimaš nobenih podatkov in ne veš niti, če je bila psička do sedaj
razglistena, je nujno opraviti celoten program: najprej odpravljanje notranjih
zajedavcev, potem cepljenje proti kužnim boleznim, nato šele cepljenje proti steklini.

Lahko zveš vsaj, če je bila mama tvoje psičke cepljena? Ker je program cepljenja
v primeru, da mama ni bila cepljena, drugačen.

Dokler ne opraviš vseh cepljenj, PAZI NA PSIČKO, kolikor je le mogoče. Nobenega
igranja z ostalimi psi, druženja v parkih, igranja z drugimi mladički, žal pa so
ti virusi toliko obstojni, da sploh ni potreben direkten stik z obolelo živaljo,
virus pa kar nekaj let uspešno preživi tudi v zemlji.

Ob zaščiti proti kužnim boleznim, poskrbi tudi za kvalitetno hrano psičke.
S čim so jo hranili v prejšnjem domu? Če bo jedla brikete, ji nabavi kvalitetne
brikete za mladiče.

Potem, ko bodo nujne zadeve urejene, pa pride na vrsto vzgoja. Prični brati
o tem čimprej, ko bo cepljena, se prijavita v igralne urice v pasjo šolo ...
Glede sobne čistoče pa si preberi na tem forumu, če pa si imela prej maltežana
pa imaš tako izkušnje, kako to početi: mladiča vsakič ven po igri, spanju,
hranjenju + nagrajevanje opravljanja potrebe zunaj.

Zdaj je pes pri tebi in je tvoja odgovornost, ampak nakup psa pri šteparjih, ki
kar popreko parijo svoje psice, mnogokrat celo večkrat, kot bi se jih smelo,
da ne pride do preobremenitve, žal nikakor ni odgovorno dejanje.

Na tem forumu prav tako najdeš desetine tem, kaj vse se skriva zadaj za
"nerodovniško vzrejo".

Upam pa da k temu problemu ne nameravaš nadalje pripomoči s potencialnim
parjenjem svoje psičke in prodajo njenih mladičev.
Logiran
Ella2
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #26 : sreda, 25.09.2013 : 17:42:13 »

Skuiki, hvala za nasvete Smiley razglistena je bila pa tud pasto sem dobila. Njena mati je bila redno cepljena pa tud lastniki matere so mi zagotovili, da psička nebi smela imeti nikakršnih problemov, če bom za njo znala poskrbet.  Nimam namena, da bi sploh mela kdaj mladičke, če pa že pa ne za prodajo naprej! Glede cepljen in vsega sem pa jutri dogovorjena, da jo.peljem. pa tudi informacijo da nesme v stik pred cepljenjem proti kužnim boleznim z drugimi kužki sem dobila takoj, ko sem jo dobila.  Sem brala o vzgoji o teh kužkih pa vsem, ampak se mi ni zdel greh da bi še tukaj vprašala kako in kaj, nobena informacija ni odveč.. me je pa tudi zanimala cena cepljenja, ker nevem kakšne so Smiley

Hranim jo z briketi happy dog za mladičke ker mi je to hrano priporočla prodajalka v trgovini za male živali, sem pa dobila ko sem dobila psičko tudi brigete v beli vrečki, nevem zdaj kak točnp se rece in so prav za mladičke yorkijev ampak ma te od happy doga raje..

In še enkrat hvala za vse napisano in vse nasvete Smiley

Ostalim pa moja slovenščina je dobra, ampak mogoče nisem neka tečna 40 letnica, ki nima svojega življenja in kaj druga za delat kot viset za računalnikom, brskat po spletu in gnjavit ljudi kakšna je njihova slovenščina..ali pa pametovat o njihovih odločitvah v življenju ;p
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #27 : sreda, 25.09.2013 : 18:41:46 »

Ella2, tvoja slovenščina je zelo slaba. Bojim se, da ni zelo slabo samo tvoje pisanje, temveč tudi branje. Da uvrstiš taka vprašanja v splošno rubriko, ob čemer imaš na voljo za vsako zadevo posebno rubriko s posebnimi specifičnimi temami ... No, za to moraš biti pa res neznansko len. Da nisi vedela ..., ker si prvič ... blablabla ... pojdi razložit komu drugemu.

Glede na to, da si prišla ti k nam, ne mi k tebi, in nam že takoj na začetku pokazala nekaj svojih gostilniških izpadov, pa sploh ne veš, kdo smo tvoji sogovorniki (mimogrede, najmanj pol tvojih sogovornikov v tej temi nas je starejših od 40 let, zato se nekajkrat ugrizni v jezik), kakšne izkušnje imamo in na kakšen način in koliko časa se že ukvarjamo s psi, ti lahko pametujemo o čemerkoli želimo. O pisanju v slovenskem jeziku piše v pravilih tega foruma, o 'mini yorkijih brez rodovnika' so vso toplo vodo izumili že pred leti mnogi tvoji predhodniki, pa tudi o takih patronih, kjer je kupljena tvoja psica in takih, kot si ti, vemo že praktično čisto vse, celo besednjak poznamo in lahko predvidimo tvoje nadaljne reakcije.

Ceno cepljenja se vpraša pri veterinarju. Dvigni telefon in vprašaj. Zaenkrat še nismo naleteli na veterinarsko ambulanto, kjer bi po telefonu koga ugriznili, ko je vprašal za ceno cepljenja. Kupci tapravih yorkijev take zadeve vprašamo pri svojih vzrediteljih, kupcem ponaredkov pa očitno ostanejo samo forumi, pa še ti šele takrat, ko pse že imajo. No, to pravzaprav ni naša stvar, tako da ... Ella2, če nisi zadovoljna z nami, boš pač morala poiskati kakšno drugo družbo, kjer se boš počutila lepo sprejeto.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #28 : sreda, 25.09.2013 : 18:51:49 »

Ella2, Happy Dog niso prav zelo kvalitetni briketi. Ni pa čudno, da jih ima psička rada - tako kot ostala "junk food" hrana so narejeni tako, da psom dišijo in so jim okusni. Če vprašaš pse, bi vsi jedli tudi Pedigree Pal, vendar jim večjega sr**** skoraj ne moreš postreči. Psi pač ne vedo, kaj je za njih dobro, zato je dolžnost lastnika, da za njih ustrezno poskrbi.
Od ene vreče hrane slabše kvalitete ji sicer ne bo nič hudega, dolgoročno ti pa vseeno priporočam kaj drugega. Kar seveda pomeni tudi malo višji cenovni razred, vendar pri psu velikosti yorkija to res ne pomeni družinskega bankrota. Pozanimaj se npr. jutri pri veterinarju in prosi za vzorčke hrane. 

Glede slovenščine pa na forumu veljajo določena pravila in čeprav včasih napišemo kaj "po domače", se jih je treba držati - tko pač je! Wink

ampak mogoče nisem neka tečna 40 letnica, ki nima svojega življenja in kaj druga za delat kot viset za računalnikom, brskat po spletu in gnjavit ljudi kakšna je njihova slovenščina..ali pa pametovat o njihovih odločitvah v življenju

   Prosim, naredi mi uslugo in si tole nekam shrani - pa preberi, ko boš stara 40 let. Ti garantiram, da se boš ZELO zabavala.

Te lepo pozdravljam - ena kar malo več kot 40-letnica!

tudi kar precej visim za računalnikom in pametujem press   Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Ella2
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 25.09.2013 : 18:52:34 »

Z veseljem bom poiskala drugo družbo breskrbi Smiley taki brezobrazni folk najdeš na čist vsakem vogalu! Wink in jako vseeno mi je kolko si stara ti, pa kolko so stari ostali tu.. ker leta tu ne igrajo vloge glede na obnašanje Wink da izmed vseh na tem foromu zna ena oseba odgovorit normalno ostali pa te majo za totalnega kretena Smiley  in žali svojo slovenščino moja je čist vredu Smiley pa tud zakaj pol obstaja nek forum če dejansko nič ne smeš vprašat? Dajte no ljudje Smiley in ti nisi nič in nihče kdor bi meni lahko pametoval o ČEMERKOLI! Pa drži se svojega rodovniškega psa, ostalo pač za nekatere niso psi Smiley tolko o ljubiteljih in nenormalno razgledanih ljudjeh! Smiley ni pes živo bitje? Moja psička je, ni nobena stvar, da bi bla ponaredek Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: nekaj vprašanj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines