mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:20:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: kakšen pes?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kakšen pes?  (Prebrano 4529 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
barbee
novinec
*
Sporočil: 3


« : ponedeljek, 30.09.2013 : 09:03:41 »

Pozdravljeni,

prosim za pomoč. Pred kratkim je poginil naš kužek, ki je bil star 9 let. Sedaj pa bi radi imeli novega mladička. Živimo na kmetiji. Prejšnji pes je bil mešanček, zelo učljiv, prijazen, ni se podil za drugimi živali na kmetiji, skratka super pes. Katero pasmo mi predlagate za življenje na kmetiji? Problem je, ker ograje seveda nimamo. Pripetega nočemo imeti. Radi bi imeli družinskega psa, učljivega, da se dobro razume z drugimi živalmi ... ali je to res, da imajo mešančki manj težav z boleznimi kot pasemski?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1 : torek, 01.10.2013 : 07:35:16 »

Samo "za življenje na kmetiji" je podatek, ki pove absolutno premalo o tem, kaj iščeš.  Undecided Mene pri danih podatkih skrbi predvsem zagotavljanje nadzora nad psom, ki se seveda ne sme nikoli sam potepati naokrog.

O izbiri pasme smo se že veliko pogovarjali, zato samo nasvet za branje:

Pomoč pri izbiri pasme

Nabor člankov "Nakup psa"


P. S. To, da so mešančki bolj zdravi od pasemskih psov, je pač stereotipna dediščina Angry. Podobno kot npr. to, da so psi v zavetiščih bolni. To pač ni res. stop
Ja, določene pasme imajo določene genetske bolezni (npr. displazija kolkov/komolcev, srčne napake, bolezni oči itd.), zato je treba poskrbeti za "domačo nalogo" in izbrati dobro leglo odgovornega vzreditelja, ki je opravil vse potrebne zdravstvene teste. Tudi to še ni garancija, je pa tveganje bistveno manjše. Imajo pa seveda vse te dedne bolezni tudi mešanci, med njimi tudi (ali še bolj) "čistokrvni brez rodovnika".

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : torek, 01.10.2013 : 10:35:20 »

Za tak stil življenja so najboljši tako imenovani dvoriščni psi, ki se načeloma držijo doma (čeprav je treba zagotoviti kontrolo nad katerim koli psom in je tudi psa, ki se sicer drži doma treba zapreti v hišo ali pa se mu ogradi del vrta ponoči in takrat, ko ni nobnenega doma. Taki so recimo špici (nemški špic, volčji špic), hovavart, mogoče tudi pinči, tudi bernci se znajo lepo držat hiše, čeprav ne vsi.
Nikakor niso primerni psi z močnim lovskim nagonom ali raziskovalno žilico, ki bodo izkoristili vsako priložnost za dober potep. Torej odpadejo vsi lovski, hrti, polarni, pratipski.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: kakšen pes?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines