mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 05:32:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: lajanje na obiske
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: lajanje na obiske  (Prebrano 5463 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« : sobota, 23.11.2013 : 19:03:53 »

Doma imamo 11letno landserko in skoraj 3 letno mešanko iz zavetišča.
Mala skuštranka je igriva, polna energije. Bivanja pri nas se je že dobro navadila, tudi ogromno reči se je naučila. Njeno vedenje je milijonkrat boljše in "pravilnejše", kot je bilo, ko smo jo vzeli iz zavetišča.
Edina stvar (no, mogoče ne čist edina Smiley ), ki me resnično moti je ta, da, kadar dobimo obisk, laja kot nora. Najprej, ko pozvonijo, potem pa še, ko vstopijo. Laja in laja in laja in laja... pa jo mirimo, pa jo okregamo... ne deluje.
Ne vem kako bi pristopila k temu problemu. Če osebo pozna, se lajanje umiri prej. NE laja grozeče ampak bolj s strahom-laja in se odmika. Prej je bila zelo nezaupljiva, ker je očitno doživela nekaj hudega, ko je bila mala. Zdaj pa traja, da se ljudi navadi, predvsem neznanih.
V glavnem, ko kdo pride laja, ko nora. Potem pa z možem oba teživa: Dej nehi. Ona laja. Cel kaos. Shocked ... Ne vem kako bi pristopila k tej težavi. Razmišljala sem že o tem, da bi jo privezala nekam v hiši, da se umiri (ampak v isti prostor, k nam, ne drugam). Zapirat jo ne želim v kakšno sobo ali ven, ker mislim, da to ni rešitev.
Rada bi, da ljudi sprejme z mahanjem repka, ne z lajanjem. Da ne govorim, da potem, ko nekak sprejme človeka, da potem pa vztrajno teži (tudi skače), da jo čohajo. ... Prosim za nasvet. Hvala.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 23.11.2013 : 19:39:10 »

ravno danes sem tole gledala, mogoče ti bo v pomoč Wink

http://youtu.be/bpzvqN9JNUA
Logiran

Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #2 : sreda, 04.12.2013 : 14:34:48 »

Tale posnetek je pa super!
Sigurno bom sprobala! Verjetno že danes. Sporočim rezultate.  Smiley Mi je kar žal, da nisem šla prej na forum, da bi prej začela s treningom  Wink. Hvala!
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3 : sreda, 04.12.2013 : 17:10:14 »

Kikopup je res super Smiley

Tale fant ima tudi nekaj videov na to temo.
Utrjevanje mirnega vedenja: http://www.youtube.com/watch?v=UxMHwrSqD8Y&feature=c4-overview&list=UURyHBkIJ90SZNRyq1iVda5g

kako mirno sprejemati obiske: http://www.youtube.com/watch?v=SrbA7cyp6K4&feature=c4-overview-vl&list=PLL9CA3Yl8kWEcACwOJ3jJ8lbvhpUcyV53

Mi se še učimo že dooolgo časa, ma je zmeraj boljše, saj bo Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #4 : četrtek, 05.12.2013 : 11:36:17 »

zanimivo Smiley
si res mormo vzet čas Smiley
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #5 : petek, 27.06.2014 : 12:03:45 »

Kako ločiš naspidiranega psa od živčnega psa? Mi zna to kdo povedati? Pliiiiz
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: lajanje na obiske
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines