mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:42:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi psa sovraštva do poštarja?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako odvaditi psa sovraštva do poštarja?  (Prebrano 6282 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
milkaMaja
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« : torek, 03.12.2013 : 11:47:52 »

Zdravo,

kakor sem že v naslovu napisala me zanima kako bi lahko odvadila psa v poštarju videti sovražnika. Živim v bloku tako, da ga pred ali v hiši redko srečam jih pa srečujem zunaj na sprehodu lahko tudi precej daleč od doma. Ko jih moj pes vidi najprej, da glavo višje, ko se približava če je poštar bolj oddaljen (npr. na vrhu stopnišča) le malo zarenči in močno voha po zraku občasno tudi povleče vrvico. V takem primeru je ponavadi dovolj, da rečem ne in jo cuknem in greva normalno naprej. Če je poštar bližje recimo pri vhodu v moj blok potem je renčanja več. Ker imam dvojna vrata v blok in so nabiralniki v prostoru med vrati, psa ustavim pred prvimi vrati in mu dam povelje sedi in zmeraj, ko zarenči rečem ne. Ko neha renčat jo pripnem na vrvico in greva mimo poštarja. Pustila sem ji, da ga povoha vendar se je on na hitro obrnil in jo ustrašil s trakom od torbe, ki ji je priletel čez gobček, odskočila je in zarenčala jaz pa sem jo potem peljala ven še skozi druga vrata. Se mi je pa že zgodilo, da mi je skočila proti poštarju, ki se je na kolesu peljal mimo bloka (to je bila zaenkrat najhujše kar se je zgodilo).

Drugače se obnaša tako samo v primeru, da kakšen majhen pes nanjo laja že kar nekaj metrov preden sploh pride mimo. Večino časa se zelo lepo vede in ni problematična (čeprav ima kar precej dominanten stil igranja z drugimi psi, vendar se bom lotevala vsakega problema posebej). Rada bi še dodala, da nikoli še ni nikogar (psa ali človeka) poškodovala na kakršen koli način. Je pa 2 leti stara sterilizirana psica verjetno mešana z border collijem (imam jo iz zavetišča Horjul).

 Najlepša hvala za odgovore že v naprej.
Maja
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1 : torek, 03.12.2013 : 11:53:16 »

Nekje sem zasledila, da en poštar nekje na Štajerski s sabo nosi priboljške, ki jih daje psom in ti ga imajo zelo radi Wink
Mogoče bi prosila kakega poštarja (če katerega malo bolje poznaš), da bi si vzel čas, da ga psica povoha, da bi ji dal morda kak priboljšek ali nekaj, kar ima ona rada, da psica spozna, da poštarji niso nevarni in se jih počasi neha bat.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #2 : torek, 03.12.2013 : 13:39:46 »

Iz katerega konca Slovenije pa si? Pri nas imamo enega poštarja, ki ga psi obožujejo. Zagotovo si bo vzel čas in se malo afnal, če bi prišla k nam na Škofjeloški konec.

So pa poštarji vseh sort, na žalost. Ta, naš, ima v žepu vedno bombone ali čokolado. Večkrat se kar vsede dol in s psom malo pokramljata, medtem, ko malicata sladkarijo. Meni en košček, tebi en košček.... Je pravil en gospodar na eni kmetiji, da njihov pes, tisti mesec, ko je ta poštar na njihovem terenu, vedno gre čakat kar nekaj ovinkov proč od hiše, ki stoji na samem. Na enem ovinku je lep razgled na cesto v dolini in ko vidi, da prihaja poštar, steče na dvorišče in se vsede k nabiralniku. Pes se nikoli ne zmoti, da bi šel poštarja čakati v soboto ali nedeljo. In tudi prvega v mesecu, ko pride drug poštar ga pes ne čaka več.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #3 : torek, 03.12.2013 : 14:44:13 »

Nekje sem zasledila, da en poštar nekje na Štajerski s sabo nosi priboljške, ki jih daje psom in ti ga imajo zelo radi Wink

Dober glas seže v deveto vas, mogoče je tole ravno naš savinjski poštar  Cheesy Je pa poleg tega toliko uvideven, da prvo vedno lastnika vpraša če pes lahko je razno razne priboljške oz. če je na kaj alergičen. Pri nas psička že vriska ko prihaja  Smiley

Sama pri renčečih psih vedno predlagam, da renčanja ne prepovedujejo saj s tem pes pokaže kako se počuti in v primeru prepovedi renčanja res ne bo, ampak bo pes prešel kar na naslednji korak - ugriz. Treba se je ubadat z vzrokom in ne posledico.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4 : sreda, 04.12.2013 : 17:23:24 »

Morda ti bojo tehnite iz teh videov pomagale, da pozornost preusmeriš bolj nase oziroma da se pes sprosti in ne reagira več tako na motnjo (poštarja v tvojem primeru):
http://www.youtube.com/watch?v=LXCELHDT2fs
http://www.youtube.com/watch?v=JY7JrteQBOQ

http://www.youtube.com/watch?v=PD9aH5cxdUc
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5 : sreda, 04.12.2013 : 17:48:07 »

Tale je tudi dober:
http://empoweredanimals.com/
Logiran

Unikatne tablice in portretki
milkaMaja
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 02.01.2014 : 12:51:23 »

hvala lepa za odgovore Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 02.01.2014 : 13:07:39 »

En moj ex je kot mulc raznašal cajtunge.
Ko je dobil nov teren ali nadomeščal, je šel ene 2x prej podnevi na giro po terenu s klobaso, da je podkupil cuckaraj.
Podnevi in ko so bili lastniki zraven, so se cuckoti pustili podkupit in pol ni imel težav.
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 02.01.2014 : 15:32:23 »

Nasi danski postarji imajo baje obvezno pasje piskote s seboj.  Smiley
Logiran
milkaMaja
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 04.01.2014 : 12:02:24 »

Sedaj nama je uspelo povohati poštarja še kar mirno, na kolesu je pa še vedno velik sovražnik.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi psa sovraštva do poštarja?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines