mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:20:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini - spremenjena pravila
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini - spremenjena pravila  (Prebrano 20835 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : torek, 03.12.2013 : 15:40:04 »

29. 11. 2013 je bil v UL objavljen nov Pravilnik o ukrepih za ugotavljanje, preprečevanje širjenja in zatiranje stekline, ki uvaja za pse obvezna letna cepljenja samo prva tri leta, potem pa v skladu z navodili proizvajalca.

Več je na KLIK.
Pravilnik je na KLIK.

Stara tema o cepljenju proti steklini je na klik.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 23.12.2013 : 08:55:49 »

Cepljenje proti steklini ne več vsako leto. Veterinarska zbornica: Zdravje ljudi bo ogroženo
Ljubljana, 22.12.2013, 20:10 | 24UR
Kmetijski minister Dejan Židan se je odločil, da cepljenje psov proti steklini ne bo več obvezno vsako leto. Vztraja, da s tem sledimo Evropi, veterinarska zbornica pa meni, da za to ni strokovne podlage in da bo ogroženo zdravje ljudi.


http://www.24ur.com/cepljenje-proti-steklini-ne-vec-vsako-leto-veterinarska-zbornica-zdravje-ljudi-bo-ogrozeno.html
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2 : ponedeljek, 23.12.2013 : 13:02:14 »

pa kako je možno da je toliko psov necepljenih in tako malo sankcij?!  Shocked
 bruham
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 15.01.2014 : 13:08:54 »

mke/kk/kk, 15.01.2014 13:03
Cepljenje psov še obvezno, a manj pogosto
Ljubljana, 15. januarja (STA)

Dokler Slovenija vsaj dve leti zapored ne bo zabeležila več primera stekline, bo cepljenje psov ostalo obvezno. Letos bodo cepljeni še vsi psi, v prihodnjih letih pa glede na število dosedanjih cepljenj in po navodilih proizvajalca cepiva. Obeta se tudi prečiščenje registra psov - za lastnike psov, ki nimajo urejenega statusa psa, napovedujejo globe.

Leto 2014 bo glede cepljenja psov izhodiščno leto, ko bodo morali pse cepiti vsi lastniki. V prihodnjih letih pa se obetajo spremembe, predvsem bodo cepljenja manj pogosta, o čemer bodo lastniki obveščeni preko svojih veterinarjev.

Kot je pojasnila direktorica uprave za varno hrano Vida Čadonič Špelič, nov režim cepljenja predvideva, da bodo morali biti vsi psi tudi v prihodnje cepljeni tri leta zapored po rojstvu. Razmik med prvimi tremi cepljenji pa ne bo smel biti daljši od 12 mesecev. Po treh zaporednih cepljenjih pa bodo veterinarji pse cepili glede na navodila proizvajalca cepiva.


http://www.sta.si/vest.php?s=r&id=1967253
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : petek, 24.01.2014 : 16:23:30 »

Tole je odgovor UVHVVR o 'čiščenju' CRPsi in sankcijah tistim, ki psov niso pravočasno cepili ali odjavili oz. v registru spremenili podatkov, poleg tega pa tudi o postopku za časovno odložitev cepljenja, v kolikor je pes bolan:

"Z namenom obveščanja in osveščanja lastnikov psov je Uprava pripravila letake ki bodo dostopni lastnikom psov v veterinarskih ambulantah, zavetiščih in društvih. Uprava bo letos po pošti pošiljala lastnikom redno cepljenih psov obvestila o datumu naslednjega cepljenja v mesecu pred potekom veljavnosti cepljenja. Vsi lastniki psov (po podatkih iz CRPsi) pa bodo pozvani, da preverijo in po potrebi uredijo podatke v registru pri svojem veterinarju. Obveščanje bo potekalo konec januarja in februarja. V pripravi je tudi spletna stran z dodatnimi informacijami in spletna aplikacija, preko katere bodo lastniki lahko vpogledali v podatke svojega psa.

Cepljenje je edina učinkovita zaščita pred steklino in prenosom te izredno nevarne zoonoze na ljudi, zato ostaja cepljenje psov še naprej obvezno. Tudi nov Pravilnik ne predvideva nobenih odstopanj od predpisanega sistema cepljenja. V primeru objektivnih razlogov, zaradi katerih pes ne more biti cepljen v predvidenem roku, se lahko lastniki posvetujejo z lečečim veterinarjem."


Vse je na KLIK
Logiran

white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #5 : petek, 24.01.2014 : 19:47:43 »

Se mi je zdelo, da mora bit vsaj en hakelc:

2. Razmik med prvimi tremi cepljenji ne sme biti daljši od 12 mesecev

No, zdaj naj mi pa nekdo v Sloveniji našteje 10 psov, ki so vsako leto cepljeni točno do datuma poteka enega leta.

Enkrat imaš ravno na tisti datum brejo ali doječo psico, drugič je pes bolan, tretjič si na dopustu, četrtič malo pozabiš in cepiš teden kasneje... petič....

Itak, da se veti ne bodo kar tako odrekli kosu pogače, so že tole dobro naštudirali...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : petek, 24.01.2014 : 20:04:40 »

To sicer ne drži, za nazaj ne rabiš imeti točno na datum, letos in za naprej pa, Je pa pri nas zelo veliko psov cepljenih brez zamud. Vsi tisti, ki se udeležujejo prireditev, pokeg tega pa obstaja tudi nekaj natančnih lastnikov, ki predvidevajo kdaj bodo šli na dopust, kdaj se bo psica gonila in kdaj bo breja, pa cepijo prej. Meni se zdi povsem ok, da se končno enkrat za spremembo točnost nagradi (cepljenje na tri leta) in nemarnost kaznuje.
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #7 : sobota, 25.01.2014 : 08:16:40 »

No, če pa ne velja za nazaj (si sigurna?), potem bomo pa v bodoče manj nemarni.
Upam, da tudi VURS, ki bo označil 80 % psov v mojem kraju, ki se nečipirano in necepljeno prosto sprehaja naokoli.
p.s.
"Vsi tisti, ki se udeležujejo prireditev" je pa totalna buča, vsi moji psi se udeležujejo prireditev in so nemarno cepljeni (eni malo z zamudo, eni malo prej, kakor nanese...).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : sobota, 25.01.2014 : 12:43:12 »

Hja, potem se ti še ni zgodilo, da bi na prireditvi morala pokazati knjižico in še nisi naletela na dovolj tečnega veterinarja, ki pogleda tudi datum? Na eni prireditvi je šla brez nastopa domov cela ekipa cca 15 psov če se ne motim iz Švedske, ker jim nekaj ni štimalo pri cepljenjih.
Je pa tudi res, da ni bilo tako pomembno ali si dal cepit kakšen mesec pozneje, ker je bilo precej rezerve. Pri cepljenju na tri leta rezerve ne bo. Zato se bo zahtevala ali natančnost ali pa cepljenje vsako leto, če si nekdo ne more zapomniti datuma. kar je prav.
Torej: letos moraš dat psa cepit točno na datum (ali prej) in če si imela prej psa cepljenega vsako leto ti ga potem dve leti ne bo treba.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 25.01.2014 : 15:27:49 »

Kakšne rezerve?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : sobota, 25.01.2014 : 15:39:20 »

časovne.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 25.01.2014 : 15:56:39 »

Saj pravila ostajajo enaka. Če ne cepiš do datuma, je narobe.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #12 : sobota, 25.01.2014 : 16:10:24 »

Sicer ne vem, kako je praksa drugod, a meni (in ostalim strankam) je moj veterinar vsako leto že kakšne tri tedne pred predvidenim rokom naslednjega ceplenja proti steklini, pošiljal domov vabilo na cepljenje. Tako da bi morala biti res pozabljiva, da bi to pozabila Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #13 : sobota, 25.01.2014 : 16:31:06 »

Sicer ne vem, kako je praksa drugod, a meni (in ostalim strankam) je moj veterinar vsako leto že kakšne tri tedne pred predvidenim rokom naslednjega ceplenja proti steklini, pošiljal domov vabilo na cepljenje. Tako da bi morala biti res pozabljiva, da bi to pozabila Smiley
Tole deluje, če vsako leto cepiš psa v svojem domačem kraju in po možnosti še pri istem veterinarju. Jaz, ki letam po naši državici gori doli cepim pse kjer pač sem in rezultat je ta, da mi recimo iz MS niso v LJ poslali pildka, da moram ponovno cepit psa, ker te pošiljajo samo ljudem v lastni regiji (tako so mi razložili).

Je pa res, da mi je do sedaj še vsak veterinar v vseh teh letih rekel, da ni nič hudega, če zamudiš s cepljenjem za en mesec in se posledično res nisem sekirala, če je bil pes cepljen kak teden kasneje in ne točno na datum, na prireditve pa sem tudi smela iti, če je bila majhna zamuda pri cepljenju in celo na nekem SP sem doživela, da niso komplicirali, ko je imel en pes (ne iz naše ekipe) zapadlo cepljenje proti steklini. Je pač vse odvisno od tega na kašnega človeka kdaj naletiš.

Zakon je pa itak jasen, čeprav je praksa taka, da ni panike cepit do mesec dni kasneje, bomo videli, če bodo veternarji tudi sedaj govorili, da ni hudega, če zamudiš cepljenje..
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : sobota, 25.01.2014 : 18:01:18 »

Hm, jaz predvidevam, da tole ne bo ravno prepuščeno naključjem ali našim vetom ali celo nam, ampak bodo zadevo lepo informacijsko porihtali v compjuterju. Recimo, pripelješ cepit 25. 1. 2014 in gre ta datum v crp, potem pa prilezeš na cepljenje 26. 1. 2015 in ti vet pove, da mu sistem ko pr norcih dopoveduje, da moraš prit spet naslednje leto, čeprav bi sicer lahko šele čez dve ali tri leta ... In, sistem ne pusti dvomov. Ni bilo vnosa cepljenja na pravi dan - razume comp, da je prišlo do prekinitve. Torej, ob zavedanju, da najbrž subjektivni štosi ne bodo mogoči, bo treba živet od zdaj naprej. Zato pa pravijo na UVHVVR, da se v primeru bolezni obrnimo na svojega veta. Predvidevam, da bodo veti dobili napotke, kaj napisat v sistem, da je cepljenje upravičeno odloženo. Da morajo nadgraditi sistem CRPSi, so povedali že v jeseni.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : petek, 14.02.2014 : 11:44:00 »

Poziv lastnikom psov
Preverite svoje podatke v CRPSi in ustrezno ukrepajte, v kolikor niso pravilni. UVHVVR je pripravil spletno aplikacijo, preko katere lahko preverimo podatke o našem psu. Dodajamo tudi obveznosti lastnikov psov glede označitve, prijave in odjave psa.

Cela objava je na klik ...
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #16 : petek, 14.02.2014 : 18:27:09 »

O, tole je pa super! Preverila in vse se ujema Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #17 : petek, 14.02.2014 : 18:29:54 »

Za psa je vse ok, samo, ko pa cipa od mackov notri vpisem ju pa ne najde ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : petek, 14.02.2014 : 18:49:57 »

Po moje mačkov ni, ker so verjetno dali na voljo samo vpise za pse, ne pa vseh vpisov. Pri povezavi na UVHVVR strani piše 'vpogled v podatke o psu'.
Logiran

nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #19 : petek, 14.02.2014 : 19:13:29 »

Morda še komu piše, da ima naslednje cepljenje že leta 2015, čeprav je letos cepljenje opravil v roku, pes pa je bil cepljen tudi leta 2012 in 2013?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #20 : petek, 14.02.2014 : 20:14:44 »

Pri mojem piše naslednje cepljenje za november 2014 (bil je pa do sedaj, od l. 2010, cepljen vsako leto na ta datum. Po mojem tile podatki delujejo še "po starem" sistemu, torej avtomatsko vsakoletno cepljenje.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #21 : petek, 14.02.2014 : 20:21:13 »

Pri mojem piše naslednje cepljenje za november 2014 (bil je pa do sedaj, od l. 2010, cepljen vsako leto na ta datum. Po mojem tile podatki delujejo še "po starem" sistemu, torej avtomatsko vsakoletno cepljenje.

Saj v 2014 morajo biti še vsi cepljeni, ali ni tako?

Pri mojih je vse ok. Vsi so aktivni/živi. Lips Sealed
Zarja je celo ženski, steriliziran. Tongue
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #22 : petek, 14.02.2014 : 20:26:50 »

Zarja je celo ženski, steriliziran. Tongue

Oooo, vi ste pa zelo napredni! Pri nas piše samo "ženski", sterilizacije pa še niso zapopadli. 
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #23 : petek, 14.02.2014 : 20:36:32 »

Oooo, vi ste pa zelo napredni! Pri nas piše samo "ženski", sterilizacije pa še niso zapopadli. 

Binetove kastracije tudi ne. Verjetno je to samo za take posebneže, ki se čipirajo po sterilizaciji.   Tongue
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #24 : petek, 14.02.2014 : 21:31:09 »

He, he...pri nas tudi vse ok piše....Še posebej mi je všeč, da je Švrki MOŠKI, AKTIVEN/ŽIV....in da ima 15 ( in pol ) let Cheesy Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 16.02.2014 : 13:13:09 »

Pi našem stalnem in začasnem krdelu pa je edina uradno objajčena Bindi  Huh. Živi so pa vsi  Wink
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 16.02.2014 : 18:13:47 »

Poskusim se enkrat vprasat. Kaksna so torej zdaj pravila za vstop v drzavo s psom, ki zivi v tujini, je v tujini proti steklini cepljen (drzava je uradno prosta stekline in cepljenje ni obvezno), vendar pa je bil cepljen samo enkrat, leta 2012. Cepivo mu uradno velja do sredine leta 2015.
Ce hocemo poleti priti v kompletu v domovino na obisk, moram psa spet spet cepit, ceprav mu bo cepivo takrat veljalo se polnih 12 mesecev?
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #27 : nedelja, 16.02.2014 : 19:32:13 »

Jaz sem pred nekaj dnevi po pošti dobila od ministrstva izpisek iz CRP in informacije o spremembah predpisov in globah za kršitelje. Potem pa še od veterinarja poleg vabila na cepljenje tudi shemo cepljenja psov proti steklini v RS.

Glede tujine na prvem dokumentu piše samo: "Če lastnik s stalnim prebivališčem v RS opravi cepljenje iz tega pravilnika v drugi državi, mora najpozneje v 30 dneh od opravljenega cepljenja pooblaščeni veterinarski organizaciji predložiti dokazilo o opravljenem cepljenju, kar pooblaščena veterinarska organizacija vnese v CRP."
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #28 : torek, 18.02.2014 : 13:12:56 »

Morda še komu piše, da ima naslednje cepljenje že leta 2015, čeprav je letos cepljenje opravil v roku, pes pa je bil cepljen tudi leta 2012 in 2013?

Sporočam, da imam datum cepljenja popravljen na 2017 Smiley. Veterinarka mi je sporočila, da je imel program za vse avtomatsko nastavljeno cepljenje na eno leto, zdaj pa rubriko izpolnjujejo ročno.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #29 : torek, 18.02.2014 : 15:08:23 »

Moje  mnenje je da če hočejo da cepimo čisto do datuma, naj vsakemu pošljejo domov obvestilo. Ker jaz do sedaj tudi nisem preverjala ali je točno na datum, sm prišla vedno z malo zamudo pa pač niso kompliciral nič. Vsaj opozorila so po mnenju dolžni poslati na dom. Jaz do sedaj ga nikoli nisem dobila.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #30 : torek, 18.02.2014 : 15:23:11 »

Moje  mnenje je da če hočejo da cepimo čisto do datuma, naj vsakemu pošljejo domov obvestilo. Ker jaz do sedaj tudi nisem preverjala ali je točno na datum, sm prišla vedno z malo zamudo pa pač niso kompliciral nič. Vsaj opozorila so po mnenju dolžni poslati na dom. Jaz do sedaj ga nikoli nisem dobila.

Si pač narediš opomnik, napišeš na koledar, računalnik, kamorkoli.. Ni tako težko. Saj ne pošiljajo za vse, kar je obvezno urediti vsako leto oz. točno določen čas.


Zna pa biti problem, ker lahko, če imaš številko čipa, dobiš podatke, kje se nek pes nahaja..
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #31 : torek, 18.02.2014 : 16:33:43 »

Ja sej si ga bom mogla nardit. Ampak zdi se mi pa vseen prav, če bi tudi oni človeka obvestili.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : torek, 18.02.2014 : 16:35:25 »

škoda denarja za pošto. V knjižico se ti napiše, kdaj imaš naslednje cepljenje in če ne moreš pogledat v knjižico, buh pomagaj.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #33 : torek, 18.02.2014 : 16:38:49 »

škoda denarja za pošto. V knjižico se ti napiše, kdaj imaš naslednje cepljenje in če ne moreš pogledat v knjižico, buh pomagaj.

 Afro

Lynn, če ne drugega, ali si kaj hodila čez mejo? Jaz sem pred dopustom vedno preverila kdaj imamo cepljenje zaradi prehoda meje.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #34 : torek, 18.02.2014 : 16:42:51 »

Moje  mnenje je da če hočejo da cepimo čisto do datuma, naj vsakemu pošljejo domov obvestilo. Ker jaz do sedaj tudi nisem preverjala ali je točno na datum, sm prišla vedno z malo zamudo pa pač niso kompliciral nič. Vsaj opozorila so po mnenju dolžni poslati na dom. Jaz do sedaj ga nikoli nisem dobila.

Lynn, tudi sama sem med (+-1 mesec) zamudniki in tudi ne dobivam opozoril, vem pa, da jih nekatere vet. ambulante pošiljajo svojim strankam. Po drugi strani pa mi tudi za registracijo avta noben ne pošlje domov opozorila, pa s to nisem še nikoli zamudila  Wink. Stvar je torej le v glavi oz. v tem, da smo se navadili, da ni pri naši zakonodaji, sploh pa kontroli, nič hudega, če očitno psa, "ups", sploh ne cepimo, in to celo več let zapored, bog ne daj pa, da smo brez avta  Roll Eyes.
In sama vsekakor podpiram, da se naredi red, še bolj pa to, da bi res, tudi s primerno ceno, udejanjili že uzakonjeno obvezno čipiranje.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #35 : torek, 18.02.2014 : 16:50:32 »

Nisem hodila nič s psi čez mejo. No zdaj sem si naredila opomnik na mobi in menda zdaj ne bom pozabila. Wink
Čeprav po mojem so kar vsi ljudje malce zamudili s cepljenjem.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #36 : torek, 18.02.2014 : 17:35:48 »

Štos je v varovanju osebnih podatkov. Pred leti so veterinarji pošiljali obvestila svojim strankam. Potem so nekateri med njimi menda skasirali kazni in obveščanje se je končalo. Veterinarji so 'zasebniki', ne 'država'. Zdaj nas obvešča 'država'. V naše podatke v CRPSi ne sme gledati vsak, ki bi se mu zahotelo. Tudi naš veterinar ne, če za to nima tehtnega razloga (recimo cepljenje našega psa ali naša zahteva, da vpogleda v naše podatke). Uslužnost do strank, da jih opominja na cepljenje, ni tehten razlog. Smiley

Lynn, nihče nikogar ne sili, da si kupi/posvoji psa. Vsak se za to sam odloči. Ko se odloči in pripelje psa domov, sprejme obveznosti in ena med njimi je pravočasno cepljenje psov. Podobno kot podaljšanje registracije avtomobila. Nihče nas ne sili, da imamo avto. Na registracijo nas tudi nihče ne spomni, pa jo moramo opraviti, sicer se ne smemo voziti, če pa vseeno se, nas čaka velika kazen, v kolikor nas policaji dobijo.
Logiran

fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #37 : četrtek, 27.02.2014 : 21:46:19 »

Moje  mnenje je da če hočejo da cepimo čisto do datuma, naj vsakemu pošljejo domov obvestilo. Ker jaz do sedaj tudi nisem preverjala ali je točno na datum, sm prišla vedno z malo zamudo pa pač niso kompliciral nič. Vsaj opozorila so po mnenju dolžni poslati na dom. Jaz do sedaj ga nikoli nisem dobila.

Lynn, si morda vmes menjala veterine? Jaz vsakič oz  sem vsako leto dobila obvestilo veterinarske ambulante kjer sem moje psice nazadnje cepila... ali pa bila nazadnje tam kot pacient. Wink
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #38 : petek, 28.02.2014 : 01:12:17 »

Ja to je pa res, da sem menjala veterine. Zdej menda več ne bom zamudila, ker sem si naredila nekaj dni prej opomnik na mobi. Wink
Logiran
CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #39 : torek, 04.03.2014 : 16:22:13 »

Eno vprašanje... Kaj lahko naredi nekdo, ki je dobil izpis iz registra, da je v registru zaveden, kot lastnik nekega neznanega psa, psa pa dejansko nikoli v življenju ni imel? Kako dokazat, da pes ni njegov? Na koga se je treba obrnit?  Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : torek, 04.03.2014 : 16:47:35 »

Moj predlog bi bil, da se obrne direktno na UVHVVR, da raziščejo zgodovino vnosov/sprememb v CRP za navedenega psa in tako ugotovijo, od kod izvira napaka.
Mogoče se da najt kakšna info, kaj naredit, na klik (navodila za CRPsi za veterinarje) oz. na klik. Sledljivost vnosov in sprememb je sigurno zagotovljena.
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #41 : torek, 04.03.2014 : 17:54:50 »

Ja, menda se je naredilo kar nekaj napak, ko se je urejala baza podatkov na UVHVVR in so se podatki prenašali. Vsekakor je lažje, če bi tvojega psa prepisali na nekoga drugega, če pa pokasiraš NN psa, pa res ne veš kam se obrniti  Undecided, razen, če izslediš od kdaj je tvoj in kdo ti ga je s prepisom doniral  Roll Eyes
Logiran
CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #42 : torek, 04.03.2014 : 18:26:27 »

Napak je defenitivno OGROMNO, veliko preveč. Tudi jaz sem lani magično dobila še enega psa zaradi napake veterinarja, ugotovila sem pa tako, da so me iz Gmajnic klicali, da imajo mojega psa in da naj ga pridem iskat, ob tem pa plačam 15€. In to medtem, ko sta moja dva psa spala zraven mene. So na koncu ugotovili, da je veterinarka iz klinike, kjer sem nazadnje cepila svoja dva psa naredila napako in vpisala moje podatke namesto podatke lastnikov tega psa ob vnašanju podatkov v register. Ampak to šele po tem, ko sem mogla 10 min prepričevat osebo na drugi strani telefona, da pes dejansko ni moj, ne glede na to kaj piše v registru  Roll Eyes

Hvala za nasvet, bom posredovala naprej.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #43 : nedelja, 09.03.2014 : 19:28:06 »

Moj pes je aktiven in datum je pravilen, star je pa tri leta. Jaz pa vsakemu razlagam, da ima dve leti...  sram
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #44 : petek, 09.05.2014 : 18:07:53 »

Po drugi strani pa mi tudi za registracijo avta noben ne pošlje domov opozorila, pa s to nisem še nikoli zamudila  Wink. Stvar je torej le v glavi oz. v tem, da smo se navadili, da ni pri naši zakonodaji, sploh pa kontroli, nič hudega, če očitno psa, "ups", sploh ne cepimo, in to celo več let zapored, bog ne daj pa, da smo brez avta  Roll Eyes

O, jaz pa sem zamudila. In to skoraj za en mesec. Smiley
Avta pač ne uporabljam vsak dan ...
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini - spremenjena pravila
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines