mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:31:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini - spremenjena pravila
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini - spremenjena pravila  (Prebrano 20817 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #30 : torek, 18.02.2014 : 15:23:11 »

Moje  mnenje je da če hočejo da cepimo čisto do datuma, naj vsakemu pošljejo domov obvestilo. Ker jaz do sedaj tudi nisem preverjala ali je točno na datum, sm prišla vedno z malo zamudo pa pač niso kompliciral nič. Vsaj opozorila so po mnenju dolžni poslati na dom. Jaz do sedaj ga nikoli nisem dobila.

Si pač narediš opomnik, napišeš na koledar, računalnik, kamorkoli.. Ni tako težko. Saj ne pošiljajo za vse, kar je obvezno urediti vsako leto oz. točno določen čas.


Zna pa biti problem, ker lahko, če imaš številko čipa, dobiš podatke, kje se nek pes nahaja..
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #31 : torek, 18.02.2014 : 16:33:43 »

Ja sej si ga bom mogla nardit. Ampak zdi se mi pa vseen prav, če bi tudi oni človeka obvestili.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : torek, 18.02.2014 : 16:35:25 »

škoda denarja za pošto. V knjižico se ti napiše, kdaj imaš naslednje cepljenje in če ne moreš pogledat v knjižico, buh pomagaj.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #33 : torek, 18.02.2014 : 16:38:49 »

škoda denarja za pošto. V knjižico se ti napiše, kdaj imaš naslednje cepljenje in če ne moreš pogledat v knjižico, buh pomagaj.

 Afro

Lynn, če ne drugega, ali si kaj hodila čez mejo? Jaz sem pred dopustom vedno preverila kdaj imamo cepljenje zaradi prehoda meje.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #34 : torek, 18.02.2014 : 16:42:51 »

Moje  mnenje je da če hočejo da cepimo čisto do datuma, naj vsakemu pošljejo domov obvestilo. Ker jaz do sedaj tudi nisem preverjala ali je točno na datum, sm prišla vedno z malo zamudo pa pač niso kompliciral nič. Vsaj opozorila so po mnenju dolžni poslati na dom. Jaz do sedaj ga nikoli nisem dobila.

Lynn, tudi sama sem med (+-1 mesec) zamudniki in tudi ne dobivam opozoril, vem pa, da jih nekatere vet. ambulante pošiljajo svojim strankam. Po drugi strani pa mi tudi za registracijo avta noben ne pošlje domov opozorila, pa s to nisem še nikoli zamudila  Wink. Stvar je torej le v glavi oz. v tem, da smo se navadili, da ni pri naši zakonodaji, sploh pa kontroli, nič hudega, če očitno psa, "ups", sploh ne cepimo, in to celo več let zapored, bog ne daj pa, da smo brez avta  Roll Eyes.
In sama vsekakor podpiram, da se naredi red, še bolj pa to, da bi res, tudi s primerno ceno, udejanjili že uzakonjeno obvezno čipiranje.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #35 : torek, 18.02.2014 : 16:50:32 »

Nisem hodila nič s psi čez mejo. No zdaj sem si naredila opomnik na mobi in menda zdaj ne bom pozabila. Wink
Čeprav po mojem so kar vsi ljudje malce zamudili s cepljenjem.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #36 : torek, 18.02.2014 : 17:35:48 »

Štos je v varovanju osebnih podatkov. Pred leti so veterinarji pošiljali obvestila svojim strankam. Potem so nekateri med njimi menda skasirali kazni in obveščanje se je končalo. Veterinarji so 'zasebniki', ne 'država'. Zdaj nas obvešča 'država'. V naše podatke v CRPSi ne sme gledati vsak, ki bi se mu zahotelo. Tudi naš veterinar ne, če za to nima tehtnega razloga (recimo cepljenje našega psa ali naša zahteva, da vpogleda v naše podatke). Uslužnost do strank, da jih opominja na cepljenje, ni tehten razlog. Smiley

Lynn, nihče nikogar ne sili, da si kupi/posvoji psa. Vsak se za to sam odloči. Ko se odloči in pripelje psa domov, sprejme obveznosti in ena med njimi je pravočasno cepljenje psov. Podobno kot podaljšanje registracije avtomobila. Nihče nas ne sili, da imamo avto. Na registracijo nas tudi nihče ne spomni, pa jo moramo opraviti, sicer se ne smemo voziti, če pa vseeno se, nas čaka velika kazen, v kolikor nas policaji dobijo.
Logiran

fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #37 : četrtek, 27.02.2014 : 21:46:19 »

Moje  mnenje je da če hočejo da cepimo čisto do datuma, naj vsakemu pošljejo domov obvestilo. Ker jaz do sedaj tudi nisem preverjala ali je točno na datum, sm prišla vedno z malo zamudo pa pač niso kompliciral nič. Vsaj opozorila so po mnenju dolžni poslati na dom. Jaz do sedaj ga nikoli nisem dobila.

Lynn, si morda vmes menjala veterine? Jaz vsakič oz  sem vsako leto dobila obvestilo veterinarske ambulante kjer sem moje psice nazadnje cepila... ali pa bila nazadnje tam kot pacient. Wink
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #38 : petek, 28.02.2014 : 01:12:17 »

Ja to je pa res, da sem menjala veterine. Zdej menda več ne bom zamudila, ker sem si naredila nekaj dni prej opomnik na mobi. Wink
Logiran
CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #39 : torek, 04.03.2014 : 16:22:13 »

Eno vprašanje... Kaj lahko naredi nekdo, ki je dobil izpis iz registra, da je v registru zaveden, kot lastnik nekega neznanega psa, psa pa dejansko nikoli v življenju ni imel? Kako dokazat, da pes ni njegov? Na koga se je treba obrnit?  Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : torek, 04.03.2014 : 16:47:35 »

Moj predlog bi bil, da se obrne direktno na UVHVVR, da raziščejo zgodovino vnosov/sprememb v CRP za navedenega psa in tako ugotovijo, od kod izvira napaka.
Mogoče se da najt kakšna info, kaj naredit, na klik (navodila za CRPsi za veterinarje) oz. na klik. Sledljivost vnosov in sprememb je sigurno zagotovljena.
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #41 : torek, 04.03.2014 : 17:54:50 »

Ja, menda se je naredilo kar nekaj napak, ko se je urejala baza podatkov na UVHVVR in so se podatki prenašali. Vsekakor je lažje, če bi tvojega psa prepisali na nekoga drugega, če pa pokasiraš NN psa, pa res ne veš kam se obrniti  Undecided, razen, če izslediš od kdaj je tvoj in kdo ti ga je s prepisom doniral  Roll Eyes
Logiran
CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #42 : torek, 04.03.2014 : 18:26:27 »

Napak je defenitivno OGROMNO, veliko preveč. Tudi jaz sem lani magično dobila še enega psa zaradi napake veterinarja, ugotovila sem pa tako, da so me iz Gmajnic klicali, da imajo mojega psa in da naj ga pridem iskat, ob tem pa plačam 15€. In to medtem, ko sta moja dva psa spala zraven mene. So na koncu ugotovili, da je veterinarka iz klinike, kjer sem nazadnje cepila svoja dva psa naredila napako in vpisala moje podatke namesto podatke lastnikov tega psa ob vnašanju podatkov v register. Ampak to šele po tem, ko sem mogla 10 min prepričevat osebo na drugi strani telefona, da pes dejansko ni moj, ne glede na to kaj piše v registru  Roll Eyes

Hvala za nasvet, bom posredovala naprej.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #43 : nedelja, 09.03.2014 : 19:28:06 »

Moj pes je aktiven in datum je pravilen, star je pa tri leta. Jaz pa vsakemu razlagam, da ima dve leti...  sram
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #44 : petek, 09.05.2014 : 18:07:53 »

Po drugi strani pa mi tudi za registracijo avta noben ne pošlje domov opozorila, pa s to nisem še nikoli zamudila  Wink. Stvar je torej le v glavi oz. v tem, da smo se navadili, da ni pri naši zakonodaji, sploh pa kontroli, nič hudega, če očitno psa, "ups", sploh ne cepimo, in to celo več let zapored, bog ne daj pa, da smo brez avta  Roll Eyes

O, jaz pa sem zamudila. In to skoraj za en mesec. Smiley
Avta pač ne uporabljam vsak dan ...
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini - spremenjena pravila
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines