mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 16:16:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Razlicni pogledi
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Razlicni pogledi  (Prebrano 15922 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« : četrtek, 12.12.2013 : 15:09:56 »

No da se kar razpisem. Zadnje case sem v druzbi ljudi z drugacnim pogledom na pasjo vzgojo. Prvic meni se zdi izgovor da pes laja zato da vemo kdo pride k hisi saj menda zivimo v svetu z zvonci in telefoni ali je vredno truda, da se pregovarjam? Drugic, mnenja sem, da je treba pse opogumljati ne pa jih bozati in guvorti sej bo bol takrat ko jih je kaj strah. Primer, ko poka dam psu kost ga ignoriram in se lahko svet podre pa jo briga vazno da ma ona kost medtem ko se kuzki skrivajo pod kavci, mizam in jemlejo pomirjevala, mislim, da je to del uzgoje in ne karakterja ali se motim? In mislim da moremo psa tudi zapreti drugam ne da ima 24ur naso pozornost saj poj na sprehodu rine posvoje, spet nevem ali use sodim po mojem kuzku, ker sedaj, ko sva se preselili jo zaprem v kletko preden greva ven da se malce navadi pa je ze boga pa mi guvorijo da naj jo spustim (psicka se uleze in da mir ) in mislim da je prov da ima nekje svoje mesto ne pa po celi hisi!!! Pa glede kraje hrane moja dobi 1x na dan brikete in seveda izkoristi usako priloznost nase odsotnosti da ukrade kaj hrane (zna biti zelo iznajdliva ) no meni se to zdi normalno pasje obnasanje pa baje ni da psi, ce jim enkrat reces ne bi mogl vedt men se to zdi tko skoraj neizvedljivo kako se vasi kaj obnasajo ko vas ni miza je pa povhna dobrot  Tongue No moja psicka ima opravljeno pasjo solo in to zelo dobro, sicer je nekaj let od tega vendar mislim da se spoznam na pasjo vzgojo ali pac...Prosim za mnenje, kritike mogoce se nekomu zdijo to nepotrebna vprasanja vendar me kar malce razjeda use skupaj ker nimam nobenega primernega sogovornika in ko gledam kako se psi obnasajo bi kdaj, kar tepla lastnike
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 12.12.2013 : 17:52:02 »

Se v glavnem kar strinjam s tabo.  Smiley Edino glede hranjenja meni osebno bolj odgovarja, da veliko večino hrane dobi iz roke pri učenju trikcev, le zjutraj ponavadi v posodo.  Smiley
Citat
Drugic, mnenja sem, da je treba pse opogumljati ne pa jih bozati in guvorti sej bo bol takrat ko jih je kaj strah. Primer, ko poka dam psu kost ga ignoriram in se lahko svet podre pa jo briga vazno da ma ona kost medtem ko se kuzki skrivajo pod kavci, mizam in jemlejo pomirjevala, mislim, da je to del uzgoje in ne karakterja ali se motim?
Meni se to ne zdi tako enostavno... Kot prvo, ne vem če je to res, ampak mislim da ima nekaj vpliva tudi genetika (če ne se verjetno ne bi delalo testov streloplahosti pri vzreji nekaterih pasem) in pasma (npr. slišala sem da je veliko borderjev streloplahih, lovske pasme, pa tudi če niso nikoli lovile, pa bolj redko). Je to res vzgoja od samega začetka, ki pa pri nekaterih psih ni enostavna - od starih staršev pokojni ''zlati prinašalec'' je nekaj verjetno že imel v genetiki (kupljen pri preprodajalcih  Lips Sealed ), ko je bil mladič je imel eno zelo slabo izkušnjo s petardo, od takrat ni šlo drugače kot s pomirjevali. S kostjo ignorirati ga preprosto nisi mogel, čim je zaslišal pok se je poskušal strgati s povodca in panično zbežati, tudi grizel je ko je slišal pok, norel, v novoletnem času je postal čisto drugi pes. Veliko je bilo sicer na njegovi slabi vzgoji (dolga zgodba...), ampak verjamem da je veliko naredil že karakter, genetika, prve izkušnje pri rejcu in tista prva izkušnja, ki jo je povzročil trenutek nepazljivosti.
Zdajšnji jazbečar, ki je bil tudi lovski pes, pa poke ignorira, jaz pa tudi, nikoli ni imel slabih izkušenj, je rodovniški in mislim da je tudi odraščal v primernih pogojih (je pes iz druge roke, tako da ne vem natančno glede vzreditelja).  Smiley
Citat
Prvic meni se zdi izgovor da pes laja zato da vemo kdo pride k hisi saj menda zivimo v svetu z zvonci in telefoni ali je vredno truda, da se pregovarjam?
Se delno strinjam, čeprav moj jazbečar zelo rad laja in ne morem ravno govoriti.  Roll Eyes Tukaj se mi zdi spet veliko na pasmi in posameznemu psu - nekateri obožujejo lajati in jih zelo zelo težko odvadiš lajanja ob zvoncu, še posebej ko ni nikogar doma, jaz npr. mojega težko odvajam da ne bi začel lajati takoj ko je malo preveč navdušen, ker je že pasma takšna, in sam po sebi pač obožuje lajanje.  Roll Eyes Se pa strinjam da je v bloku moteče da se pes neprestano oglaša - ob 1 zvoncu pa menda lahko potrpiš par laježev.
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 12.12.2013 : 18:57:41 »

Meni je pa to, da pes opozori na neznance pri vratih prav fajn zadeva. Pa tudi neznanci, ki pri vratih nimajo kaj iskati zelo dobro premislijo a se res splaca testirati sreco, ko se za vrati oglasi velik pes. S tem mislim, da opozorilno zalaja in ne da se histericno dere. Moj, sicer izredno ljubezniv in neskodljiv pesjan je do zdaj ze nekajkrat prijazno odslovil radovedneze, ki so 'samo malo probali vrata' ker so 'mislili da ni nobenega doma'. To mi je pojasnil mladenic nazadnje, ko sem odprla vhodna vrata in vprasala, kaj hudica delajo pred mojim vhodom.

Glede streloplahosti oz. strahu pred poki... Nekaj je sigurno podedovano, nekaj priuceno. Ce vidis, da je psu res neprijetno in da se mocno boji, ne vidim razloga zakaj mu ne bi smel skozi obdobje nelagodja pomagati. Ali s pozornostjo ali s preparati in drugimi pomagali. Saj je dobrobit psa vendar tvoja odgovornost. Mojemu psu, ki ni streloplah, pokanje pomeni prijetne stvari. Na primer to, da gre lahko poiskat odstreljenega ptica ali da si lahko za novo leto, ko imamo na dvoriscu celo pirotehnicno bitko, res da duska z navdusenim lajanjem.

Psa imam v svoji odsotnsti tudi jaz v hisnem boksu. Ne zato, ker menim da ima pes svoje mesto. Zato, da grem od doma brez skrbi. Ce bi vedela, da ne bo delal neumnosti, bi ga komot pustila neomejenega.

Kar se kraje hrane tice. Moj je pozresen. Tako, zares pozresen. In vsako priloznost izkoristi. Krivda je seveda moja, ker mu dam priloznost.
No, jaz ga hranim trikrat na dan. Enkrat se mi zdi da je obremenitev za zelodec prevelika, zato dam raje tri manjse obroke.

Vsak clovek ima na vzgojo svoje poglede. Zivcirati se zaradi takih, ki mislijo, da je ustrezna disciplina psa fajn zrukat z zatezno, kot recimo moj oce, ki je pred 40 leti imel kontakt s policijskimi nemci ali da je 'bogi bogi kuzek v kletko zaprt!' popolnoma brez veze.

(Daj pliz vklopi slovnico, ker je tvoj post kar malo tezko prebrati)
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #3 : petek, 13.12.2013 : 09:09:16 »

No se opravicujem glede pisanja sem na tablici pa tudi, ce dam na slovenscino ni sumnikov. Glede lajanja nism ravno opisala najbolje,  taksne odgovore dobis od ljudi, ko kuza laja 5min na vse, kar pride mimo in po vecini se derejo z nanj se lastniki, da neves kdo ti gre bolj na zivce. Priznam saj tudi moj zalaja, ko slisi zvenec vendar usakic samo 3x kar se mi zdi cisto sprejemlivo. Pa glede svojega prostora ni tako da mu nebi privoscila kavca in moje postelje, vendar opazam, da si vecino psov z mojim na celu prilasti celotno stanovanje in zopet vecina ljudi tega ne opazi dokler ni problem prevelik. Seveda dosti izvira iz pasme in tudi iz legla vendar z veliko truda se veliko stvari da spremeniti in tudi za kuzke je bolse ce je lepo uzgojen in ve kaj zahtevamo od njega ne da je pod konstantnim pritiskom mi pa iz dneva v dan spreminjamo ukaze in pravila najbol pa me zmoti, ko mi nekdo rece saj tebi je lahko, ker je tvoj kuza ubogliv noben pa neve koliko truda je bilo potrebnega, saj je bila prava mala zver tam do 3ga leta, dokler nism spremenila pristopa.  n00b ali ni tako da je boljse ce dobi 1x dnevno hrano razen, ce ima mokro hrano.  no moja dobiva 1x in do nadalnega nic pribolskov ker morava shujsati :-)
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #4 : petek, 13.12.2013 : 13:41:02 »

Citat
najbol pa me zmoti, ko mi nekdo rece saj tebi je lahko, ker je tvoj kuza ubogliv noben pa neve koliko truda je bilo potrebnega, saj je bila prava mala zver tam do 3ga leta, dokler nism spremenila pristopa.
Enako.  Roll Eyes Vsak reče da kako je umirjen, že po naravi ubogljiv, inteligenten, enostaven za vzgojo itd., nihče pa niti ne pomisli, da ga je umirjenega srečal po par urnem sprehodu, da sam po sebi ni ravno inteligenten po pravici povedano  Tongue in da za vse trikce ki jih zna porabim ogromno truda in časa, za to, da sem ga vzgojila v takšnega kot je, da ga lahko povsod vzamem s sabo sem prav tako porabila ogromno truda in časa. In nikakor ni bil od vedno takšen.  Smiley Ali pa da kakšnega inštruktorja imam - čeprav sem psa vzgojila sama, v pasjo šolo sva šla pakrat in kmalu nehala ker sem z njim boljše delalal brez tistega inštruktorja, šele zdaj ''hodiva'' na online tečaj trikcev, drugače sem ga vse sama naučila, pa niti ne pomislijo... Pri takšnih prav popenim, potem pa še rečejo ''ja naš se pa ne bi nikoli tega naučil'', a ima sprehod enkrat tedensko, da o drugem ne govorimo...
Citat
ali ni tako da je boljse ce dobi 1x dnevno hrano razen, ce ima mokro hrano.
Zakaj pa to?  Shocked Po mojih podatkih to ne drži, zakaj točno bi tako bilo? Meni se zdi boljše, da pes dobiva hrano večkrat po malo, kot pa da se enkrat naje, potem pa je kmalu spet lačen in povsod išče hrano. Pa še baje da je manjša verjetnost za zasuk želodca če dobi manjšo količino hrane večkrat kot pa če enkrat veliko. Najboljša možnost zame osebno pa je, da kadar se le da dobi pes hrano iz roke za nagrado za lepo vedenje - jaz veliko večino hrane porabim pri učenju trikcev.  Smiley
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #5 : petek, 13.12.2013 : 15:59:23 »

Glede hranjenja sem mogoce se stara sola vendar, ko je bila mladicek so usi opozarjali da odrasel pes je 1x dnevno, manjsi psi pa 2x po moznosti zvecer ko gre spati, da ne pride do zasuka zelodca. Nevem glede na to da to prakticirava ze 7 let bo tako tudi ostalo, pribolske sva ukinle edino od pujsa uhelj dobiva usak 2 ali 3 dan za, pohvalo pa dobi kaksen briket od dnevne merice (se 4 kile je treba stopiti ) :-) No, ko zopet pride na normalno tezo pa pridejo tudi pribolski :-) Ja tudi jaz slisim izjave, nasega se pa to ne da nauciti ali pa, nas je prepameten da bi poslusav ubistvu pa le nenajdejo pravega nacina motivacije, pa bi zastopila, da bi to izjavo imel lastnik kaksnega psa res neposlusne pasme vendar ko to slisim od ljudi, ki imajo razne nemske ovcarje ali mesancke ki hrepenijo po pozornosti in po delu se mi pa kar malce...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #6 : petek, 13.12.2013 : 16:14:20 »

Pisanje na tablici nikakor ne opravičuje slabe slovnice. Manjkajoči šumniki pa sploh niso moteči. Psi so lahko streloplahi po naravi in nikakor ne gre vedno za privzgojeno vedenje s strani lastnikov. Je pa narobe, da se jih tolaži, kako so ubogi, kadar imajo strah pred pokanjem že ˝v krvi˝. Če pes opozori na prišleka pri vratih s kratkim, opozorilnim laježem, ni nič narobe, če pa nabija pol ure za vsako malenkost, potem pa je, vsaj zame. To, da je pes kdaj zaprt ni nič narobe, saj jim običajno prav paše, da imajo malo miru, ni pa to nujno potrebno pri vseh psih. Moji so notri običajno na off in ni nobene potrebe po zapiranju, na hlajenje gredo samo, kadar gladko preslišijo, kar jim govorim, ali se grdo obnašajo. Moji jedo 2x na dan, ne vidim razloga, da bi jedli samo enkrat. ko sem to prakticirala, je bilo eno samo kozlanje zaradi prenažrtosti. To, da psi kradejo hrano je sicer normalno, ker pač izkoristijo vsako priložnost za to, vsekakor pa ni dopustno. Lahko ukrade tudi kaj, kar mu zelo škodi. Pri meni se ne krade. Predvsem iz enega razloga - ker ni nikoli na voljo nič za krast in hrano pospravljamo. Psi imajo dostop po celi hiši, samo na postelje ne in tega se držimo. Kadar pozabim zapret vrata od kakšne sobe in vseeno ugotovim, da je kakšna spala na postelji, lahko nabrcam samo sebe v rit, ker sem bila šlampasta, torej - my bad. Psic ne kaznujem zaradi tega. moji psi fehtajo samo pri tistih, ki so jih na to navadili in popolnoma jasno je, komu se bodo prilepili pod noge. Nam nikoli, oziroma samo z razdalje furajo safr, ker itak vedo, da ne bodo nič dobili. To, da bi tepla lastnike - tega pa ne bom komentirala. Tisti, ki so jih slabo vzgojili morajo pač živeti z njimi in prenašati posledice svoje nevzgoje. Če se jim zdi tako vedenje sprejemljivo, se te to ne tiče. To ni tvoja stvar, tvoja stvar postane šele, ko se tuji psi vtikajo vate in tvojega psa.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #7 : petek, 13.12.2013 : 17:17:49 »

Kocka, en velik podpis pod tvoj post.  Wink

Glede hranjenja sem mogoce se stara sola vendar, ko je bila mladicek so usi opozarjali da odrasel pes je 1x dnevno, manjsi psi pa 2x po moznosti zvecer ko gre spati, da ne pride do zasuka zelodca. Nevem glede na to da to prakticirava ze 7 let bo tako tudi ostalo, pribolske sva ukinle edino od pujsa uhelj dobiva usak 2 ali 3 dan za, pohvalo pa dobi kaksen briket od dnevne merice (se 4 kile je treba stopiti ) :-) No, ko zopet pride na normalno tezo pa pridejo tudi pribolski :-) Ja tudi jaz slisim izjave, nasega se pa to ne da nauciti ali pa, nas je prepameten da bi poslusav ubistvu pa le nenajdejo pravega nacina motivacije, pa bi zastopila, da bi to izjavo imel lastnik kaksnega psa res neposlusne pasme vendar ko to slisim od ljudi, ki imajo razne nemske ovcarje ali mesancke ki hrepenijo po pozornosti in po delu se mi pa kar malce...
Mene so opozarjali da mora mladič 4 do 5 krat, čisto tako mimogrede, da je dvakrat premalo.  Roll Eyes Tongue No ni važno, mnenja so različna in prav je tako.  Smiley

p.s.: kaj si mislila z neposlušnimi pasmami?  Huh
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #8 : petek, 13.12.2013 : 17:22:57 »

Citat
Glede hranjenja sem mogoce se stara sola vendar, ko je bila mladicek so usi opozarjali da odrasel pes je 1x dnevno, manjsi psi pa 2x po moznosti zvecer ko gre spati, da ne pride do zasuka zelodca.
To mi pa tudi ni jasno.  Tongue A ne ''pridelaš'' s hranjenjem mladiča zvečer samo to, da ga moraš potem ponoči voziti ven oz. tvegaš ''nesrečo'' v stanovanju?  Roll Eyes
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #9 : petek, 13.12.2013 : 18:08:02 »

kocka podpis!!!! Se strinjam z vsem napisanim!

Moja Aljaška Malamutka je tudi streloplašna. Pa je ne tolažim,.... Samo pač tako pač je. Da se to malo omiliti, a odpraviti se ne da. To mi je uspelo, a daleč od tega, da 100%. Tako, da ni odpravljena njena streloplašnost pač pa samo malo omiljena.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 14.12.2013 : 09:38:45 »

No ja to, da bi tepla lastnike je bilo mišljeno kot hec! Ja takšni kužki in lastniki postanejo moj problem ko silijo v mojega in vame (sva imele resne probleme z agresijo do psov samo zaradi lastnikov, ki svojih niso imeli pod nadzorom in je prišlo do pretepa) No mogoče me zato take stvari malce pogrejejo ker sva 2 leti vadili, da ni več te agresije.  Vem, da mladiči rabijo večkrat na dan hrano mislila sem manjše pse, no pa to so bili podatki od veterinarjev mi niso kar tako prišli v glavo. Glede streloplašnosti pa še vseeno ne verjamem, da se ne da ničesar spremeniti ker moja se je bala petard in raket je bila tako plašna, da je cvilila se skrivala pod kavčem, za mano...No pa jih sedaj nima za mar s tem, da je enkrat na sprehodu v naju priletela neka pirotehnična stvar pa tudi spoznala sem že par kužkov pri katerih je bil strah odpravljen no še vseeno hvala za vaš pogled na te stvari pa še enkrat oprostite za mojo slovnico se trudim vendar  nimam ravno nekih spretnosti pri pisanju mislim pa da so moja besedila berljiva
Ps: mnenja se razlikujejo temo sem odprla, da si jih prijetno izmenjamo
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : sobota, 14.12.2013 : 14:08:36 »

Pri nas odrasli zdravi psi dobijo hrano samo enkrat dnevno, ni pa seveda prav nobene škode, če se jim razdeli na več obrokov.
Streloplahost je lahko podedovana ali pa pridobljena. Pridobljeno je moč "ozdraviti", podedovano pa večinoma kvečjemu ublažiti. Psa, ki lahko ob pokanju gloda kost ni pretirano strah, saj prestrašen pes ne vzame nobene hrane, niti se v tem stanju ni sposoben učiti česarkoli. Kljub zelo razširjenem nasprotnem mnenju, pa s tem, da ga "tolažimo" ko ga je strah, tega strahu ne krepimo.
Tako kot streloplahost je tudi lajavost delno dedna in delno pridobljena. Iz prirojenega bevskača je pač nemogoče narediti tihega psa, ponavadi smo lahko veseli, če pri takem psu dobimo vsaj nekaj malega kontrole nad lajanjem. Da bi tak pes lajal samo pet minut, če ga nekaj vzburi so seveda samo lepe želje. Pač pa se da brez nekih večjih težav utišati psa, ki laja zaradi izsiljevanja recimo.
To, da pes na sprehodu ne uboga lastnika je stvar slabe vzgoje in šolanja in ne tega, koliko je zaprt ali spuščen tekom dneva, niti ni odvisno od tega, ali se v hiši valja po pohištvu ali pa je zaprt v kletki. Tudi to, da ima na voljo lastnikovo pozornost ves dan samo po sebi seveda  ne vpliva kvarno na poslušnost na sprehodu, prej nasprotno.
Kraja hrane je  znak slabe vzgoje psa. Prav vsakega psa brez izjeme je moč naučiti, da pusti hrano, ki ni njegova, pri miru vsaj takrat, ko so v prostoru prisotni ljudje. To, da pustijo hrano pri miru tudi takrat, ko so v prostoru sami je pa seveda precej težje. Ponavadi je lažje zapeljive stvari pospravljati in jih ne puščati na dosegu psov  brez nadzora. Tudi bolj ubogljive pse premaga skušnjava ali pa najdejo način, kako zaobiti prepoved. Moja pokojna prinašalka se recimo dobrot na mizi ni niti dotaknila. Je pa znala ali potegniti prt z mize (in hrano na tleh je seveda lahko pojedla brez slabe vesti) ali pa je odprla vrata, spustila noter mačke, in potem vzela ukradeno hrano mačkam.
Je pa tako, da svojega psa lahko vzgojiš po svoji volji, tudi tako dobro, da te drugi psi ne motijo, ne glede na njihovo (ne)vzgojenost. S tem se tudi izogneš čiru na želodcu in podobnim težavam, ki te lahko doletijo, če se preveč žreš zaradi vedenja drugih, na katerega nimaš nobenega vpliva.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #12 : sobota, 14.12.2013 : 16:36:07 »

Naša Mica je ena izmed teh, ki v času panike ne registrirajo ničesar - ne palijo na hrano, ne želijo dotika, nič, samo iščejo safe place. Sedaj je že malo bolje, včasih je bilo pa porazno. Brezglavo beganje po hiši, zunaj pa, ne glede na to, kje smo bili, samo črta domov. Tudi sicer je zajc ˝po horoskopu˝ in se boji vsakega nepričakovanega šuma...
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 14.12.2013 : 17:56:28 »

Vse težave s psom uspešno odpravljam oz. sem jih že - samo kraja hrane mi še ni uspela.  Roll Eyes 
Citat
Kraja hrane je  znak slabe vzgoje psa. Prav vsakega psa brez izjeme je moč naučiti, da pusti hrano, ki ni njegova, pri miru vsaj takrat, ko so v prostoru prisotni ljudje. To, da pustijo hrano pri miru tudi takrat, ko so v prostoru sami je pa seveda precej težje. Ponavadi je lažje zapeljive stvari pospravljati in jih ne puščati na dosegu psov  brez nadzora. Tudi bolj ubogljive pse premaga skušnjava ali pa najdejo način, kako zaobiti prepoved.
Ko je na povelju ne smeš! uboga - lahko mu dam tudi v gobček hrano pa jo ne bo vzel, tudi če je na tleh in če pravočasno opazim, če dam povelje je v redu, razen izjemoma (kruh za blokom za ptice, ki ga je 4 leta lahko jedel in zdaj se ne more odvaditi). Zadnje čase končno uspeva tudi, da če malo bolj ostro rečem spusti kako svinjarijo (ne pa vsega, kake hrane zaenkrat še ne tako zlahka).  Smiley Nikakor pa ne vem kako bi ga navadila da nikoli ne vzame hrane s tal, tudi če mu ne poveljujem, da tudi ko me ni zraven ne krade (ko me ni zraven za nekaj časa zadostuje ne smeš!, ampak to niti za minuto ne).  Smiley Kako bi se to naučilo?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : sobota, 14.12.2013 : 20:52:45 »

Kaj pa dela hrana na tleh? Kot krajo hrane smatram jemanje hrane namenjene drugim, ne pobiranje odpadkov na sprehodu. Seveda je mogoče pse naučiti tudi, da ne pobirajo odpadkov, a sama se s tem nokoli nisem mučila. Če pes uspe najti kaj užitnega na tleh, potem je to njegovo. Samo meni mora prej pokazat, če se mi zdi da je kaj skrajno nagnusnega ali nevarnega, potem zamenjamo.  Tudi to, kaj se nam pri vedenju psov zdi sprejemljivo in kaj ne sodi pod "drugačne poglede". Nekomu je sprejemljivo, da se pes valja po pohištvu, drgemu pa je nesprejemljivo že to, če pes prestopi hišni prag.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Razlicni pogledi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines