mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:48:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Razlicni pogledi
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Razlicni pogledi  (Prebrano 15909 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 14.12.2013 : 21:36:53 »

Mislim, da ni sprejemljivo, da kuža pobira s tal tudi če mi prej "preverimo" kaj ima. Drugače moja dostikrat poizkusi, če sem se že premislila vendar na NE pusti zadevo pri miru nikoli ji pa ne dovolim, da dobi drugje kot iz sklede ali moje roke in mislim, da tudi to malce zavira njen nagon po kraji hrane pa naj bo to iz tal ali mize. v moji prisotnosti ne krade vendar, če odidem iz prostora nekaj zagotovo najde saj je zelooooo iznajdiliva pri odpiranju vrat, omar...Mislim da se tako željo po hrani, da zelo omejiti ne pa odvaditi, podobno kot pravite za streloplašnost. No zaradi njene varnosti mojo odsotnost preživi v boxu.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #16 : sobota, 14.12.2013 : 21:52:04 »

Zate to ni sprejemljivo, zame pa je. Kot si napisala v naslovu - različni pogledi pač.
Željo po hrani pri nas razvijamo in ne zatiramo.  V predalih, ki jih lahko dosežejo in odprejo ni nič užitnega, razen če zanalašč kaj spravim notri, da jim je v veselje ko najdejo. Vrata, ki se jih v moji odsptnosti ne sme odpirati pa so zaklenjena ali zariglana.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #17 : sobota, 14.12.2013 : 23:17:51 »

Za mojo polarko lahko rečem, da je to moralo biti podedovano, je bila edina v leglu takšna.  Kot že napisala, je omilčjeno. Danes npr. je vzunaj počila neka petarda, sicer ne od blizu, a je bilo vseeno glasno in kot da ni. Pudljica pa enako ni, ker sem imela kot ponavadi obe na večernem sprehodu. Je pa pri polarki tako samo vzunaj bilo, notri nobenih problemov, tudi, če je vzunaj pokalo.  Vzunaj je bila panika in vsako leto je bilo bolje.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 15.12.2013 : 21:47:35 »

Lanabela. No dobro, če z tako vzgojo nisi imela problemov potem dobro za vas, samo jaz si pri svojem ne znam predstavljati, da ji takšne zadeve dovolim.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #19 : ponedeljek, 16.12.2013 : 08:15:28 »

Verjetno, če bi že iz štarta delala na ta način bi bil "nagon" po kraji hrane dosti bolj obvladljiv, kot je zdaj ko ji ne dovoliš pobirati ničesar in je že iz tega dosti bolj zanimivo. Mi nikoli nismo imeli problemov s kakrršnimi koli krajami, ker psi vedo da jim ni potrebno ničesar ukrasti da bi dobili kar si želijo. Na sprehodu jim je tako kot Lanabelinim dovoljeno pobirati stvari, vendar morajo pridet pokazat kaj imajo in je stvar potem ali dovoljena za pojest ali zamenjana za kaj boljšega (ponavadi igrača, ker res ne nosim polike po žepih). Tudi nagon po kopanju oz. izkopavanju dobrih stvari (miške) ni bil zatiran, sem pa pazila kje smo se to šli, saj ne moreš kmetov travnika čist naluknjat. Sčasoma potem mnogo "nagonov" izzveni in večine brezveznih stvari kot so uporabljeni robčki, kondomi, sploh ne pobirajo več, ker po tem ni nobene potrebe. Potrebno je imeti kontrolo nad psom in mu ne le prepovedat kaj ne sme delat. Sej ni nič tako strašnega, če najde kakšno kost, ne bo zdej umrl od tega. In z zamenjavo stvari že od mladička naprej dobimo kontrolo in s tem zmanjšamo možnost, da bo pes našel strup in ga na hitro požrl, ker mu je jasno da tega ne sme in bo preprečil da mu slasten zalogaj odvzamemo. Večino stvari, ki jih moji najdejo na sprehodu zdaj niti ne smatrajo kot hrano, ampak kot nek rekvizit s katerim se bo nekaj zabavnega počelo - ali pokazat kak trik in za nagrado stvar obdržat, ali zamenjat za drugo nagrado, ali pa celo aportirat recimo srnjo nogo. Bom z vsemi prihodnjimi psi delala na tak način, ker vidim kakšna je razlika glede na prejšno psico, s katero sva se celo življenje trudile da ne bi pobirala in žrla stvari. Ne bom ti rekla da probi, ker imata verjetno začrtan plan dela in bi vama znalo tole vse podret, sploh z napačnim načinom dela, ampak če malo premisliš kako bi se tega lotila in preiskusiš kot eksperiment, te bo pa verjetno pozitivno presenetilo.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 16.12.2013 : 10:06:48 »

Hrano krade le, ko me ni v bližini,( prilika dela tatu Cheesy ) ko sem v prostoru ne prosi, ne strmi vanjo...tudi na sprehodu večinoma pusti pri miru in mislim, da sem to dosegla z vzgojo in bom pri njej ostala. Glede miši pa ji tudi jaz nikoli nisem prepovedala edino cepljena je bila, ker jih je zelooo veliko polovila da se nebi kaj nalezla. Še vseeno pa se preveč kužkov zastrupi zato mislim da je boljše da ne pobira z tal. Saj se ponavadi v mojih žepih skriva kaj veliko boljšega zanjo in ko je pridna tudi dobi. Ne vem nekateri bi rekli, da jo podkupujem vendar mislim, da če od nje zahtevam kaj več kot sedi in sem si zasluži nagrado pa naj bo to briketek,palica ali igča
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #21 : ponedeljek, 16.12.2013 : 10:22:29 »

ličinka, Lanabela s svojimi psicami dela res poglobljeno Afro, tako da si lahko ˝privošči˝ marsikaj, česar si navadni lastniki psov ne moremo ravno nekaznovano privoščiti Tongue.
Njene zapise, nasvete in mnenja se zelo splača prebirat, ker zelo dobro razume in obvlada pasji svet, čeprav, kot sem napisala, vse kar dela ona, za nas, običajneže ni vedno primerno, saj moraš poznati vzroke in posledice in vse tehnike vmes, da si lahko to privoščiš. Pa dosleden moraš bit in ogromno časa vložit v pse. Njeni psi niso ravno kavčarji.
Saj vemo kako to gre, več znanja in tehnike imaš, bolj si lahko kreativen v svojem delovanju.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 16.12.2013 : 11:58:10 »

Kocka, nič ne dvomim v njeno delo, vendar tudi meni ne gre slabo z vzgojo saj je moja, kar dobro vzgojena glede na to koliko napak sva naredile in koliko truda sem vložila, da sem jih uspešno odpravila. Sedaj je super kuža agresija do psov se je nehala, ne krade več v moji bližini, in tudi otrok se več ne boji tako da lahko pridejo tudi na obisk..., sva pa v pasji šoli dosegle odlične rezultate pa sedaj jo z veseljem peljem tudi med ljudi ali jo vzamem sabo na kakšno hitro kavico saj se zelo lepo obnaša,prej je bilo to nemogoče saj je po minuti začela zavijati lajati...No pa še nekaj o pasji šoli čeprav sva bile  pri poslušnosti zelo dobri, mislim da bi lahko dali poudarek na socializaciji saj je veliko kužkov ki zna veliko trikov ne morejo pa iti niti med ljudi
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 16.12.2013 : 12:07:39 »

Seveda ni povsod isto do sem zasledila pri naši pasji šoli
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #24 : ponedeljek, 16.12.2013 : 12:37:14 »

No da se kar razpisem. Zadnje case sem v druzbi ljudi z drugacnim pogledom na pasjo vzgojo. Prvic meni se zdi izgovor da pes laja zato da vemo kdo pride k hisi saj menda zivimo v svetu z zvonci in telefoni ali je vredno truda, da se pregovarjam? Drugic, mnenja sem, da je treba pse opogumljati ne pa jih bozati in guvorti sej bo bol takrat ko jih je kaj strah. Primer, ko poka dam psu kost ga ignoriram in se lahko svet podre pa jo briga vazno da ma ona kost medtem ko se kuzki skrivajo pod kavci, mizam in jemlejo pomirjevala, mislim, da je to del uzgoje in ne karakterja ali se motim? In mislim da moremo psa tudi zapreti drugam ne da ima 24ur naso pozornost saj poj na sprehodu rine posvoje, spet nevem ali use sodim po mojem kuzku, ker sedaj, ko sva se preselili jo zaprem v kletko preden greva ven da se malce navadi pa je ze boga pa mi guvorijo da naj jo spustim (psicka se uleze in da mir ) in mislim da je prov da ima nekje svoje mesto ne pa po celi hisi!!! Pa glede kraje hrane moja dobi 1x na dan brikete in seveda izkoristi usako priloznost nase odsotnosti da ukrade kaj hrane (zna biti zelo iznajdliva ) no meni se to zdi normalno pasje obnasanje pa baje ni da psi, ce jim enkrat reces ne bi mogl vedt men se to zdi tko skoraj neizvedljivo kako se vasi kaj obnasajo ko vas ni miza je pa povhna dobrot  Tongue No moja psicka ima opravljeno pasjo solo in to zelo dobro, sicer je nekaj let od tega vendar mislim da se spoznam na pasjo vzgojo ali pac...Prosim za mnenje, kritike mogoce se nekomu zdijo to nepotrebna vprasanja vendar me kar malce razjeda use skupaj ker nimam nobenega primernega sogovornika in ko gledam kako se psi obnasajo bi kdaj, kar tepla lastnike

Očitno obstajajo tudi različni pogledi na pravopis ... Sad
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #25 : ponedeljek, 16.12.2013 : 12:39:59 »

Pisanje na tablici nikakor ne opravičuje slabe slovnice. Manjkajoči šumniki pa sploh niso moteči. Psi so lahko streloplahi po naravi in nikakor ne gre vedno za privzgojeno vedenje s strani lastnikov. Je pa narobe, da se jih tolaži, kako so ubogi, kadar imajo strah pred pokanjem že ˝v krvi˝. Če pes opozori na prišleka pri vratih s kratkim, opozorilnim laježem, ni nič narobe, če pa nabija pol ure za vsako malenkost, potem pa je, vsaj zame. To, da je pes kdaj zaprt ni nič narobe, saj jim običajno prav paše, da imajo malo miru, ni pa to nujno potrebno pri vseh psih. Moji so notri običajno na off in ni nobene potrebe po zapiranju, na hlajenje gredo samo, kadar gladko preslišijo, kar jim govorim, ali se grdo obnašajo. Moji jedo 2x na dan, ne vidim razloga, da bi jedli samo enkrat. ko sem to prakticirala, je bilo eno samo kozlanje zaradi prenažrtosti. To, da psi kradejo hrano je sicer normalno, ker pač izkoristijo vsako priložnost za to, vsekakor pa ni dopustno. Lahko ukrade tudi kaj, kar mu zelo škodi. Pri meni se ne krade. Predvsem iz enega razloga - ker ni nikoli na voljo nič za krast in hrano pospravljamo. Psi imajo dostop po celi hiši, samo na postelje ne in tega se držimo. Kadar pozabim zapret vrata od kakšne sobe in vseeno ugotovim, da je kakšna spala na postelji, lahko nabrcam samo sebe v rit, ker sem bila šlampasta, torej - my bad. Psic ne kaznujem zaradi tega. moji psi fehtajo samo pri tistih, ki so jih na to navadili in popolnoma jasno je, komu se bodo prilepili pod noge. Nam nikoli, oziroma samo z razdalje furajo safr, ker itak vedo, da ne bodo nič dobili. To, da bi tepla lastnike - tega pa ne bom komentirala. Tisti, ki so jih slabo vzgojili morajo pač živeti z njimi in prenašati posledice svoje nevzgoje. Če se jim zdi tako vedenje sprejemljivo, se te to ne tiče. To ni tvoja stvar, tvoja stvar postane šele, ko se tuji psi vtikajo vate in tvojega psa.

Se strinjam. In sploh ne vem, zakaj je potrebno toliko pompa. Smiley
Meni se to večinoma zdi samoumevno.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 16.12.2013 : 15:13:57 »

Samo vprašanje je bilo kako psa odvaditi da bi s kjerkoli pobiral hrano ki mu ni namenjena, mogoče ne ravno v pravi temi zastavljeno.  Smiley
Mogoče bi po teh metodah ki ste jih napisali šlo, če bi delala od mladiča. Ampak nisem. In to da bi prinesel pokazat in da ga ne bo konec od kake kosti mi ne potegne ravno - za našim blokom so vržene po cele štruce kruha, ogromno ostankov od kosila... In mi ni v interesu, da se bo pes trikrat dnevno nabasal z vsem tem. Da ga bom eno uro čakala na mestu preden prežveči kost (nikakor noče hoditi zraven), ko imam veliko drugih opravil pa mi tudi ni.  Sad Pa tisto da vejo da se jim ne splača krasi če vse dobijo - dobi več kot dovolj hrane, brez skrbi  Wink , ampak mislim da to ni nekaj takega kar bi nehal početi če bi mu dovolila, ker je res tak ogromen požeruh, nikoli ničesar ne pusti, večina ljudi se čudi kako lahko toliko poje.  Roll Eyes Tako da, še kak drugi način odvajanja tega razen da mu dovoliš?  Wink
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 16.12.2013 : 15:50:56 »

Jaz sem jo odvadila tako da ji nisem dovolila, vendar kot vidiš ima vsak drugačen pristop zato mogoče najboljše da vprašaš nekoga, ki pozna tvojega psa, za začetek pa najbolje da zelo delaš na odpoklicu in tudi fuj mora vedeti kaj pomeni. Je pa seveda stvar posameznika in psa vendar mislim, da je prioritetna zadeva, da kuža pride, ko ga pokličemo, da tudi, če zavoha kaj slastnega pride do nas, je pa to izvesti malce težje kot tukaj pisati o tem vendar čimprej odpravi ta problem, saj pri takih zadevah hitro pride do zasuka želodca saj se kuža nabaše z hrano in nato še skače pa tudi kruh in kuhinjski odpadki niso ravno najbolj zdravi za naše kosmatince!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #28 : ponedeljek, 16.12.2013 : 20:04:59 »

meni je predvsem pomembno, da bo psica na izrecno povelje (ne , pusti...) zadevo pustila pri miru oziroma jo takoj, brez odlašanja in brez tega, da bi mi bilo potrebno posebej nagrajevat ali menjat za kar koli izpustila iz gobca. To pa lahko dosežem samo tako, da ni prepovedano vse, ampak je prepoved izrečena samo, kadar je to res potrebno (če sumim, da so v bližini škropili, ne bodo smele piti iz luž, če poberejo kaj za kar sumim da je nevarno...). S časom sem se naučila, da je preveč prepovedi kontraproduktivno -  končaš s psom, ki ga moraš imeti stalno pod komando (ali na povodcu), pa še se ti zgodi, da pobere recimo crknjeno miš in jo kar najhitreje pogoltne, da mu je ne moreš vzeti. nekateri lastniki so razočarano ugotovili, da je pes uspel pogoltniti svinjarijo ne glede na to, da so mu nataknili nagobčnik).  Če je veliko stvari načeloma  dovoljenih (recimo pitje iz luž, nabiranje robid, kopanje koreninic, lovljenje miši, pobiranje nenevarnih ostankov, kosti, manj nemarnih drekov....) potem ni nobenega problema uvesti nekaj absolutnih prepovedi (vedo recimo, da se ne smejo dotaknit gob, krot, močeradov, vrečk s strupom za podgane, vab za pplže...) in nekaj občasnih prepovedi (recimo da ne pijejo iz luž kadar jim izrecno prepovem, da prinesejo pokazat, kaj so našle. Vedo, da bo včasih treba žrtvovati slastno crkovino za dolgočasen priboljšek - če je ne prinesejo, jo pač izgubijo zagotovo)
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 16.12.2013 : 20:30:58 »

Vse se super sliši, razumem kaj hočeš povedati in verjamem da pri tebi s toliko izkušnjami kot jih s psi imaš super funkcionira.  Smiley Kako dejansko pa to naučiš? Še posebej če imaš prvega psa in nimaš še toliko izkušenj, pa še od mladiča ne delaš? Torej da pes spusti karkoli, kadarkoli na prvo besedo in da prinese pokazat? Vem da nekega točnega postopka verjetno ni, ampak vseeno...  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Razlicni pogledi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines