mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:23:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Razlicni pogledi
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Razlicni pogledi  (Prebrano 15893 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #30 : torek, 17.12.2013 : 13:19:18 »

Vse se super sliši, razumem kaj hočeš povedati in verjamem da pri tebi s toliko izkušnjami kot jih s psi imaš super funkcionira.  Smiley Kako dejansko pa to naučiš? Še posebej če imaš prvega psa in nimaš še toliko izkušenj, pa še od mladiča ne delaš? Torej da pes spusti karkoli, kadarkoli na prvo besedo in da prinese pokazat? Vem da nekega točnega postopka verjetno ni, ampak vseeno...  Roll Eyes

Da mu v zameno ponudiš kaj boljšega, na primer. Wink
S tem, da ga jaz s tem "boljšim" nisem podkupovala na način, da bi mu to silila v gobec, on pa bi "pozabil" na tisto prvo. Ampak tako, da je sicer videl, kaj dobi, vendar je moral zato tisto, kar je imel v gobcu, sam spustiti.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #31 : torek, 17.12.2013 : 14:48:18 »

In ko nimaš česa boljšega s sabo oz. je hrana ki jo ima boljša od tiste?  Tongue Ponavadi je vsaj eno od tega... Oz. najpogosteje ko to naredim - tisto čim prej pogoltne da bi lahko potem vzel še priboljšek.  Roll Eyes
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #32 : torek, 17.12.2013 : 15:20:53 »

In ko nimaš česa boljšega s sabo oz. je hrana ki jo ima boljša od tiste?  Tongue Ponavadi je vsaj eno od tega... Oz. najpogosteje ko to naredim - tisto čim prej pogoltne da bi lahko potem vzel še priboljšek.  Roll Eyes

Hehe. Smiley
V tem primeru skušaš dejanje preprečiti. To pomeni, da moraš hrano opaziti pred psom ... Wink
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #33 : torek, 17.12.2013 : 19:43:43 »

Verjamem, da je delo od mladiča naprej precej lažje, vendar smernice učenja tega bi znale biti enake. Prvo psa naučiš spuščanja, začneš z igračami in počasi prehajaš na hrane z višjo vrednostjo, ki pa naj bodo take oblike da jih pes ne more takoj požreti (kost). Ko se parkrat "poigraš" primi-spusti s kostjo mu jo lahko prepustiš in se z njo pozabava. Kost si kasneje postavljaš na pot sprehoda, kjer jo slučajno Wink najde in po parih primi-spusti mu jo spet prepustiš (tu bi bilo recimo tud fino, da začneš počet nekaj kar mu je bolj zanimivo od kosti in jo tako pusti sam od sebe). Poleg tega se lahko gresta razne igre s hrano, ki tudi krepijo samokontrolo - ne le prijemanje in spuščanje hrane, ampak tudi držanje, torej če zdrži držat hrenovko par sekund jo lahko za nagrado poje. Pa še ena fora je na to temo s frcanjem briketov, sam se točno ne spomnim, ti bom pa link poiskala. V glavnem poleg vajc in truda za odpravljanje konnkretnega problema, še vaje za samokontrolo zaradi katerih se bo lažje zadržal pri pogledu na slasten hlebec kruha
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #34 : torek, 17.12.2013 : 22:14:27 »

Aireadale, žal ti ne morem pomagati, ker imava pri vzgoji različna pristopa, ki se medsebojnoi izključujeta. Nekaj smo o tem pisali na sosednjem forumu, kjer sem napisala, zakaj ne maram hranjenja iz roke in uporabe hrane (ali igrače) za nagrado pri vzgoji in postavljanju meja psu. poskušam izgraditi odnos s psom na podlagi medsebojnega spoštovanja in zaupanja (kar seveda pomeni, da ne samo pes zaupa meni, ampak tudi jaz psu). Če mi to uspe, potem mi tega, da stvari na zahtevo pusti pri miru/spusti/ prinese pokazat, sploh ni treba kaj dosti posebej učiti.Kakor ni treba posebej učiti, da na zahtevo odignorira človeka, psa ali drugo žival. A prepovedi je v tem primeru treba uporabljati zelo varčno in samo, kadar je res potrebno, sicer izgubijo svojo moč.
Puščanje odpadkov je sicer mogoče naučiti kot trikec, problem pa je, ker priboljškov, dovolj dobrih za zamenjat mastno crko ni ravno  prijetno nositi s seboj.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Razlicni pogledi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines