mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:37:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS 2014 - nadomestne volitve za predsednika
Anketa
Vprašanje: Koga bi volili za predsednika KZS, če bi imeli možnost na volitvah oddati svoj glas?  (Anketa je zaprta: sreda, 16.04.2014 : 22:09:16)
Aleksander Česnik - 1 (2.4%)
Lidija Okleščen - 9 (21.4%)
Boštjan Penko - 18 (42.9%)
mag. Branislav Rajić - 14 (33.3%)
Vseh glasov: 42

Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: KZS 2014 - nadomestne volitve za predsednika  (Prebrano 33906 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #60 : sreda, 26.02.2014 : 12:32:03 »

dobro da je niso dali v ponedeljek, ob 8:00h  Grin Grin Grin Grin
Logiran
Staffy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #61 : sreda, 26.02.2014 : 15:23:27 »

Hvala s.holms. Igis vikend pride dražje in kzs nima denarja Smiley
Logiran
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #62 : četrtek, 27.02.2014 : 11:52:51 »

A se bo že kdo opogumil in objavil programe kandidatov?
Res me zanima ta en program, ki naj bi bil super ( da vidimo kaj nam je predvidel v športni kinologiji) in 3, ki poneumljajo ljudi  Shocked
Mogoče bi jih pa S.holms objavil, no vsaj unega, tadobrega  Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #63 : četrtek, 27.02.2014 : 12:38:50 »

Upam, da se bo s temile KZS-jevimi informacijami končno dalo kaj zaslužiti, zato objavljam:

Četrtek, 27 Februar 2014 10:13
VOLILNA SKUPŠČINA KZS
ČLANICAM KINOLOŠKE ZVEZE SLOVENIJE

VABILO

Spoštovani!

Na osnovi 33. in 82. člena statuta Kinološke zveze Slovenije (KZS) sklicujem VOLILNO SKUPŠČINO KZS, ki bo v četrtek, 17. aprila 2014 ob 18.00 v dvorani Povodni mož na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani

in predlagam naslednji dnevni red:

1.    Otvoritev in nagovor predsednika KZS
2.    Izvolitev delovnega predsedstva, zapisnikarja, dveh overovateljev zapisnika in ter potrditev dnevnega reda
3.    Poročilo verifikacijske komisije
4.    Potrditev poslovnika o delu skupščine
5.    Poročilo volilne komisije
6.    Predstavitev programa mandatarja
7.    Volitve mandatarja KZS
8.    Volitve članov upravnega odbora KZS

Vljudno vas vabim, da se skupščine zanesljivo udeležite.

S kinološkimi pozdravi!

mag. Blaž Kavčič
predsednik Kinološke zveze Slovenije


vir http://www.kinoloska.si/domov/item/348-volilna-skupščina-kzs

Očitno so včeraj okrog krožili napačni papirji in skupščina ni v dvorani Urška, temveč v dvorani Povodni mož.

V zgornjem razpisu je videti, kot da gre za normalne in ne za nadomestne volitve. Se bo ponovila zgodovina?
Spomnimo: Marca 2008 je bil za (drugi mandat) predsednika KZS izvoljen Kuzelj, ki je na izredni skupščini novembra 2008 odstopil. Marca 2009 je bil za predsednika izvoljen Kavčič, vendar ne samo do izteka mandata, ki ga ni dokončal Kuzelj, torej za 3 leta, temveč za poln mandat 4 leta. Ta je potekel marca 2013 in Kavčič je bil ponovno izvoljen, potem pa mu je bila novembra 2013 izglasovana nezaupnica. Tako aprila 2014, ko bodo volitve, ostaja še slabe 3 leta 4-letnega mandata. Volilna komisija je (klik) razpisala nadomestne volitve, iz vabila na volilno skupščino pa to ni nikjer razvidno.

Vprašanja za kandidate zbiram do ponedeljka, 3. 3. 2014 - klik.

Programe kandidatov bom objavila, če bodo sami kandidati tako želeli, sicer pa ne. Reklame ne bo za nikogar Smiley, že tako mi eni gospodje in gospe, ki so trenutno še na svojih stolčkih, očitajo, da ustvarjam dobiček na račun informacij, ki jih NE dobim na KZS in pri članicah. Evil Tongue
Pa razumi, kdor more Cool
Logiran

Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #64 : četrtek, 27.02.2014 : 13:06:17 »

dobro da so vsaj napisali, kdo kandidira  Grin Grin Grin Grin Grin
Sej ne vem, al oni niso normalni ali pa jaz nisem.

Najbolj tajne volitve v zgodovini slovenske kinologije ...  Tongue
Logiran
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #65 : četrtek, 27.02.2014 : 13:07:59 »

pa še tole, pol pa neham  Grin

6.    Predstavitev programa mandatarja

a je samo eden al kaj  Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Staffy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #66 : četrtek, 27.02.2014 : 15:47:39 »

igis mogoče je 6. in 7. točko zamenjal, bodo verjetno najprej volitve pa potem predstavitev programa
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #67 : sobota, 01.03.2014 : 19:59:50 »

Ja, programi so prišli po društvih in upam ,da bodo tudi prebrani in predstavljeni članom.
Meni osebno je eden izmed njih kar všeč in bi bilo zelo lepo, če bi bil lahko tudi realiziran.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #68 : nedelja, 02.03.2014 : 11:41:45 »

Lani mi je mag. Kavčič glede objave njegovega programa napisal tole:
"Moj program je skupaj z drugimi programi skladno s statutom poslan članicam KZS. Sam vsekakor ne vidim nobene potrebe po objavi programa mimo statutarnih določil, niti se mi to ne zdi vljudno in primerno."
 Cheesy klik

Meni se tako početje ne zdi preveč vljudno in primerno, saj bi moral biti z vsemi programi seznanjen čim večji krog kinološke javnosti, ne samo tisti člani članic, ki odpirajo društveno pošto in prihajajo na sestanke ...; pa ker vidim, da moje objave nekatere vedno bolj jezijo , saj se vedno slabše skrivajo za izmišljene identitete ali identitete drugih pevka, sem se odločila, da bom za kovanje svojega dobička izkoristila vse informacije, ki jih dobim na KZS in pri njenih članicah Tongue, zato kar zdaj objavljam programe vseh štirih kandidatov za predsednika KZS 2014 - 2018, čeprav sem se najprej nameravala ravnati po željah kandidatov.

Torej:

Iz poročila Volilne komisije je razvidno, da sodelujejo na volitvah za predsednika KZS štirje kandidati:

I. Česnik Aleksander
- predstavitev
- program

II. Okleščen Lidija
- predstavitev in program

III. Penko Boštjan
- predstavitev in program

IV. mag. Rajić Branislav
- predstavitev in program

Programi so se znašli na mojem mailu in greh bi bil, če bi jih zadrževala zase Wink, ko pa so namenjeni članom članic KZS. Smiley Na uradni spletni strani in na straneh članic jih morda sploh ne bo, kot tudi ne uradnih podatkov o kandidatih. Cool

Do jutri popoldan še sprejmem kakšno vprašanje, potem bodo poslana kandidatom.

V zgornjem razpisu je videti, kot da gre za normalne in ne za nadomestne volitve. Se bo ponovila zgodovina?
Spomnimo: Marca 2008 je bil za (drugi mandat) predsednika KZS izvoljen Kuzelj, ki je na izredni skupščini novembra 2008 odstopil. Marca 2009 je bil za predsednika izvoljen Kavčič, vendar ne samo do izteka mandata, ki ga ni dokončal Kuzelj, torej za 3 leta, temveč za poln mandat 4 leta. Ta je potekel marca 2013 in Kavčič je bil ponovno izvoljen, potem pa mu je bila novembra 2013 izglasovana nezaupnica. Tako aprila 2014, ko bodo volitve, ostaja še slabe 3 leta 4-letnega mandata. Volilna komisija je (klik) razpisala nadomestne volitve, iz vabila na volilno skupščino pa to ni nikjer razvidno.

Razlaga za zgornje je očitno v Poročilu volilne komisije (klik), kjer med drugim piše sledeče:
"... je dne 18. 2. 2014 pregledala prispele vloge na razpis za nadomestne volitve mandatarja - predsednika Kinološke zveze Slovenije za mandatno obdobje 2014-2018."
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #69 : nedelja, 02.03.2014 : 13:59:47 »

Jana mene bi zelo zanimal UO ostalih treh kandidatov - poimensko jih je navedel namreč samo g. Česnik..

Hvala!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #70 : nedelja, 02.03.2014 : 15:16:26 »

Hm ..., alexy, tudi mene. Smiley
Logiran

white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #71 : nedelja, 02.03.2014 : 17:53:08 »

Hja, na hitro preletela programe.
Za Česnika bom kar tukaj postavila vprašanje, ker ne morem čakati do druge polovice marca. (pa vem, da tole temo spremlja).
In sicer, ali bo podal kazenske ovadbe za nepravilnosti pri izplačevanju potnih stroškov z denarjem komisije za šolanje in uporabi prikolice za člana, ki ga misli celo postaviti v svoj UO?
In ali bo razčistil vse nepravilnosti pri komisiji za šolanje?
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #72 : ponedeljek, 03.03.2014 : 00:01:57 »

Če tole ne sodi sem in moderator meni, da gre za predvolilno agitiranje (gospoda sploh ne poznam) lahko tekst brez škode  izbriše.

Sem prebral programe kandidatov za novega predsednika KZS. Sam ne bom imel volilne pravice, ker me nihče ne bo pooblastil, ampak tole pa menda kljub temu lahko zapišem. Programi so objavljeni, verjetno zato, da lahko o njih kakšno reče tudi nekdo izven okrilja politikov KZS.

Kandidat, ki je v svoj program zapisal tole, mi je resnično pihnil na dušo. Bistvo vseh mojih prizadevanj, zaradi katerih v glavnerm prihajam navzkriž s klubom je poredvsem v tem, da vzreditelji nimajo praktično nobenih pravic, še pri sestavi vzrejnih pravilnikov ne, čeprav vzreja temelji prav na njihovih plečih. Kaj češ, pravijo, da vzreditelji niso stroka.

Kaj me je torej navdušilo?

Vzreditelji so temelj vseh kinoloških aktivnosti, brez odogvornih vzrediteljev ne morejo obstati niti klubi niti društva. Ker živimo v času, ko se veliko poudarka daje na zdrave živali, je naš skupni cilj vzrediteljem nuditi podporo,da bodo mladiči slovenskih vzrediteljev po kvaliteti in zdravju vsaj konkurenćni tistim iz tujine, če ne še bolj kvalitetni. Potrebno jim bo nuditi pomoč z izobraževanjem in seznanitvami z dosežki genetike in veterinarske medicine. Posebna komisija bi se lahko ukvarjala izključno z potrebami vzrediteljev in vzreje.
Kvalitativni znak SQ Slovenian Quality mora postati sinonim tudi za odlične slovenske vzreditelje.
V okviru Kinološke zveze Slovenije in VURS-a bi lahko podeljevali naziv »Dober vzreditelj« (ta naziv bi vzreditelji lahko pridobili na podlagi odgovorne vzreje in skrbi za pse ter strokovnega pregleda komisije, imenovane s strani Kinološke zveze Slovenije in VURS-a).

Všeč so mi bila tudi neka etična načela, pa stavek, ki sem ga doslej pogrešal: - Pripravili bomo kodeks etike za zaščito psov pred zlorabami na področju šolanja, saj sem se z nekaterimi ljudmi sprl tudi zaradi tega, ker mi niso bile všeč njihove metode šolanja - celo več, s pretiravanjem in preforsiranjem je prenekateri pes postal pravi pasji invalid.

Poudarjam, kandidata ne poznam, ampak saj če bi glasoval, bi glasoval o njegovem programu kot o celoti, saj moram reči, da mi je program res blizu.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #73 : ponedeljek, 03.03.2014 : 07:18:51 »

Brez zamere, ampak če bi vzrejne komisije delovale tako kot morajo, potem ne bi rabili znaka "dober vzreditelj", ker bi bil vsak vzreditelj dober  Roll Eyes
Logiran
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #74 : ponedeljek, 03.03.2014 : 07:49:28 »

Brez zamere, ampak če bi vzrejne komisije delovale tako kot morajo, potem ne bi rabili znaka "dober vzreditelj", ker bi bil vsak vzreditelj dober  Roll Eyes
Točno tako!!!

Mene bo še prepričal dober UO, ker ne predsednik ne dober program ne moreta narediti nič, če ni dobrega UO.
Torej kandidati, forum je vaš ...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS 2014 - nadomestne volitve za predsednika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines