mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 18:31:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: stres in vpliv na počutje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: stres in vpliv na počutje  (Prebrano 6196 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dejka111
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : sreda, 01.01.2014 : 12:19:45 »

Živjo vsem, rada bi pojasnila situacijo in vas sprašujem za mnenje. Imam pasemsko dobermanko, staro leto in 8 mesecev. Psička je zelooo prijazna in ima rada vse, na žalost pa se sama spopada z težkimi problemi. Med starostjo 7 in 10 mesecev je imela 3 težke operacije, 2 zaradi naše nepazljivosti in je pojedla stvari ki jih nebi smela in eno po neumnosti veterinarja, ko so se ji odprli notranji šivi. To smo nekako prebrodili in je bila enaka kot prej brez težav. Kasneje sem začela opažati, da je začela izgubljati dlako...sedaj jo vozimo k veterinarju, ki ugotavlja ali je alergija ali so paraziti. Našli pa so v ranicah kar množično število parazitov, tako da se bolj nagibamo k parazitom kot alergiji. Rekli, so da ti paraziti udarijo ven, ko je pes pod stresom, kar naj bi bilo kot posledica vseh teh operacij. Pika na i pa je bila selitev oktobra in prihod novega člana. Psička je sicer spremenjena na bolje, ne grize več in ne uničuje stvari, vendar pa je sedaj po božiču začela redno lulati na kavču in se lizati po zadnjem delu. Mislim, da so dodatni stres naredile petarde in pokanje. Veterinar je izključil vnetje mehurja, ker je bila pregledana vmes. Tudi kri je v redu.
Zdaj pa vas sprašujem ali je imel kdo podobne izkušnje in kaj menite kako odvaditi psičko lulanja? Opazila sem tudi da ji med spanjem kaplja iz lulike, potem pa se kar polula.
Prosim brez obsojanja!
lep pozdrav vsem,
Dejka
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : sreda, 01.01.2014 : 12:31:25 »

Je psica sterilizirana?
Logiran
Dejka111
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 01.01.2014 : 12:48:33 »

Pri drugi operaciji je bila sterilizirana, ampak 1 leto ni nič lulala do sedaj, zato mislim da ni povezano s sterilizacijo.
Logiran
Dejka111
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 01.01.2014 : 12:53:26 »

Omenila bi še, da že en mesec jemlje antibiotike in po 3 tablete za alergijo, če je lahko tudi to povezano z uhajanjem urina?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #4 : sreda, 01.01.2014 : 13:06:33 »

To, da ni imela eno leto nobenih tezav, nima veze z nicemer. Ce je urin "cist", ce ne gre za vnetje, gre najverjetneje za inkontinenco kot posledico sterilizacije. Ce dobiva kortikosteroide, to samo pripomore - ena od stranskih ucinkov sta namrec povecano pitje in vecja produkcija urina, ... Inkontinenco se da resit s sirupom propalin.
Logiran
Dejka111
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 01.01.2014 : 14:31:19 »

Hvala, samo s pitjem je tako, piti je nehala pred tremi dnevi, ne pije nič, zato ji pri hrani dajemo več tekočine. Ni mi pa jasno, da nič ne pije, lula pa skozi na eno uro...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : sreda, 01.01.2014 : 14:40:34 »

Ja stres lahko povzroči igubo dlake. Od znanke bernka je izgubila praktično vso dlako po telesu  (prav vsi znaku so že od daleč vpili na zelo grd demodex) potem, ko je prošlo do spremembe v družini. In se je čez par mesecev povsem popravila brez zdravljenja. Psico je sicer pogledal vaški veterinar, a je rekel, da je dlako izgubila zaradi uporabe napačnega šampona ( Tongue) in da zdravljenje ni potrebno.
Dobermani so že sami po sebi zelo nagnjeni k izgubljanju dlake. Razen stresa, parazitov in alergij, pa je izguba dlak (zlasti če je simetrična po obeh straneh telesa) lahko tudi posledica hormonskega neravnovesja.
Lulat pa, če imate srečo, bo nehala sama po sebi kmalu po tem, ko bo nehala dobivati kortikosteroide (če jih). Inkontinenca po sterilizaciji je sicer pogosta zlasti pri velikih psicah s kupiranim repom in se pojavi več mesecev ali let po sterilizaciji, a glede na napisano, gre pri vas verjetno za kaj drugega. Če ne dobiva kortikoseroidov, bi jo sama takoj jutri ponovno peljala do veterinarja.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #7 : sreda, 01.01.2014 : 14:49:04 »

Če dobiva že tako dolgo antibiotike je lahko prišlo tudi do dodatne glivične okužbe sečil in debelega črevesa, kar tudi povzroča srbečico in zato lizanje. Za inkontinenco pa so že drugi povedali.
Logiran
Dejka111
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 01.01.2014 : 15:10:35 »

Kaj pa so kortikoseroidi? Sedaj jemlje antibiotike Marbocyl 80mg (1 na dan) in tablete Telfast 180mg (3 na dan). Z urinom in v krvi so rekli, da ni nič narobe, nobenega vnetja in bakterij.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9 : sreda, 01.01.2014 : 16:52:46 »

Veliko, kar si naštela, sploh urin, ki je ok, bi rekla, da gre morda tudi za psihično težavo. Ob zdravstvenem tretmaju s klasično veterino bi predlagala še kakšno alternativno, vsaj za pomoč. Bioresonanca in homeopatija delata marsikaj dobrega tudi na živalih. Pri nas imamo same dobre izkušnje z obema.  Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #10 : sreda, 01.01.2014 : 17:34:24 »

Pozabi na kortikosteroide, ker jih ne dobiva - sem mislila, da jih, glede na to, da si napisala, da dobiva zdravila proti alergiji, pa so antihistaminiki.

Citat
lulati na kavču in se lizati po zadnjem delu. Mislim, da so dodatni stres naredile petarde in pokanje. Veterinar je izključil vnetje mehurja, ker je bila pregledana vmes. Tudi kri je v redu.
Zdaj pa vas sprašujem ali je imel kdo podobne izkušnje in kaj menite kako odvaditi psičko lulanja? Opazila sem tudi da ji med spanjem kaplja iz lulike, potem pa se kar polula.

Meni se to pac slisi kot inkontinenca. Iz tega jaz razberem, da se psica ne zaveda, da ji urin tece ven (in bi rekla, da se lize, ker je mokra).

Ampak prek foruma zadeve ne bos resila. Ce svojemu veterinarju ne zaupas, pojdi po drugo mnenje.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #11 : sreda, 01.01.2014 : 18:23:49 »

Uh ja, spregledala sem kapljanje med spanjem.
Logiran
Dejka111
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 01.01.2014 : 19:14:10 »

Hvala za vse odgovore, za zdaj bom počakala da to vse mine in če bo prenehala lulati je bil to stres zaradi petard. Tudi danes je parkrat počilo in se je polulala...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: stres in vpliv na počutje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines