mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 23:14:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: Sodelujmo v izzivu Stran z navlako in pomagajmo Horjulu
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sodelujmo v izzivu Stran z navlako in pomagajmo Horjulu  (Prebrano 8575 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : četrtek, 23.01.2014 : 21:36:16 »

kocka mi je pred dnevi napisala:

"Kot si videla, sem imela jeseni sama doma eno takole "čistilno akcijo", ki se je pokazala tudi v količini doniranih predmetov za Horjul (sem izračunala - zbranih je bilo 206 EUR samo z "mojimi" predmeti - bolje 206 EUR v Horjulu, kot krama pri meni doma).

Ker so učinki takega, zares temeljitega, čiščenja navlake res hudi, sem se odločila, da se udeležim enega izobraževanja na to temo pri Karen Kingston, ki traja že od začetka januarja, prvi rezultat te moje izkušnje pa je tale Izziv Stran z navlako."


Od zgornjega do sodelovanja pač ni bilo treba daleč korakat Cheesy Smiley

Zdajle bom samo objavila, kar je pripravila kocka, potem bomo šli pa naprej po njenem terminskem planu.

------------------------------------------------

Izziv Stran z navlako

V februarju 2014 pripravljam zanimiv in popolnoma brezplačen izziv z naslovom Stran z navlako, ki bo voden in moderiran preko FB profila https://www.facebook.com/pages/Izziv-Stran-z-navlako/465463810227054?ref=hl.

Tematika je vezana na kulturo bivanja in urejenosti bivalnega prostora, ter energetskega vpliva navlake na človeka in izjemnega vpliva odstranitve navlake, hkrati pa ima tudi ekološko in dobrodelno noto.

Več ljudi bo za izziv vedelo in v njem sodelovalo, bolj urejeno bo naše bivalno okolje, več stvari bo ponovno uporabljenih ali recikliranih in več sredstev bo namenjeno neposredno tistim, ki jih potrebujejo, oz. dobrodelnim institucijam.

Cilji izziva:
1. Z izzivom želimo udeležencem (in ostalim Slovencem) pokazati, kako lahko s preprostimi ukrepi spremenimo neprijetno in natrpano bivalno okolje v prijetno, čisto in urejeno okolje, ter kako tak postopek lahko vpliva na naše počutje, ter da se urejenost bivalnega prostora ne začne s čiščenjem, ampak z odstranitvijo nepotrebnih, nefunkcionalnih ali odsluženih stvari, čistoča, pospravljenost in urejenost pa so šele naslednji korak.

2. Pomoč ljudem v stiski:
Udeleženci se ob sodelovanju v izzivu zavežejo, da bodo:
- uporabne predmete, ki niso primerni za prodajo darovali ustreznim institucijam, ki se ukvarjajo s pomočjo ogroženim skupinam (razna društva za pomoč, dobrodelne organizacije, društva za zaščito živali ipd.) in jih ne bodo odmetavali v smeti,
- uporabne predmete, ki niso primerni za prodajo darovali posameznikom, ki take predmete potrebujejo, pa jih zaradi finančne stiske ne morejo kupiti,
- uporabne predmete ki niso primerni za prodajo preprosto podarili prijateljem in znancem za katere vedo, da jih bodo veseli in jih bodo uporabljali,
- 10% izkupička od uporabnih predmetov, ki jih bodo prodali na Bolhi, v komisijskih trgovinah ipd. v obliki nakazila na TRR donirali v dobrodelne namene neposredno institucijam po lastni presoji, ki se z dobrodelno dejavnostjo ukvarjajo,
- neuporabne predmete skrbno ločevali glede na vrsto odpadkov, ter jih odlagali na za to namenjena odlagališča ali kontejnerje, ter tako omogočili ustrezno recikliranje in odstranitev nevarnih odpadkov,
- da bodo skrbno ločevali še uporabne predmete od neuporabnih, ter da bodo podarjali le funkcionalne, očiščene in neoporečne predmete, ki bodo primerni za nadaljnjo uporabo.

Organizator izziva ne bo v nobenem primeru in v nobeni obliki posrednik pri donacijah v obliki predmetov ali finančnih sredstev, bo pa od udeležencev (ne poimensko!) zbral in na koncu objavil kumulativne podatke o doniranih finančnih sredstvih.

Predstavitev tehnike:
Izziv bo temeljil na tehniki, ki se imenuje Decluttering, gre pa za tehniko, ki jo sicer uporabljajo nekateri Feng Shui svetovalci, vendar s samim urejanjem prostora nima povezave v stilu premeščanja pohištva, nameščanja Feng Shui pomagal ipd., ampak gre za fazo, ki jo je potrebno opraviti pred tem, lahko pa se uporablja povsem samostojno, brez neposredne navezave na Feng Shui.

Pristop je, da je potrebno iz bivalnih prostorov (omare, sobe, stanovanja, hiše, podstrehe, kleti, garaže, vrtne lope, vikendi, poslovni prostori) odstraniti vso navlako, ki se tam nabira več let, pa je ne uporabljamo. Navlaka namreč energetsko izredno negativno vpliva na človekovo počutje, onemogoča nam spremembe in napredek, ne glede na to, da si ga želimo in vemo, da bi morali nekaj ukreniti.

Ko se znebimo stvari, ki jih ne potrebujemo, se sprosti močan energetski potencial in tudi spremembe na drugih življenjskih področjih lažje apliciramo.

Hkrati ljudi spodbujamo k:
- dobrodelnosti, saj mnogo stvari, ki jih ne potrebujejo več, podarijo pomoči potrebnim,
- nekaj stvari prodajo in jim tako ostane kakšen evro, ki ga lahko porabijo zase, nekdo pa je vesel, da stvar po ugodni ceni kupi,
- k ponovni uporabi (popravijo stvari, namesto da bi kupovali vedno nove)
- nekaj stvari pa seveda konča na smetišču, kjer je tudi njihovo mesto po tem, ko se izrabijo in niso več funkcionalne (ne pa v kleteh, na podstrešjih, omarah, vrtnih lopah...).

S to metodo udeležence naučimo:
- kaj vse predstavlja navlako in kje se ta nahaja in kako vpliva na njih,
- kako premagati različne psihološke ovire (npr. občutek krivde, ko jim neko darilo npr. ni všeč in ga vseeno hranijo leta in leta, ker se ga ne upajo vreči stran, jim pa gre v resnici grozno na živce ipd.),
- pomen zaupanja v lastne sposobnosti in prihodnost (ni nam potrebno hraniti stvari v smislu – čez 7 let VSE prav pride),
- sposobnosti sprejemanja odločitev, zaupanja v lastno presojo in podobno
- da tudi majhni premiki posameznika lahko naredijo veliko za skupnost ali posameznega sočloveka v stiski

Trajanje izziva:
Preko FB strani bomo javnost k sodelovanju povabili v nedeljo, 26. 1. 2014, z akcijo pa bomo pričeli v torek, 4. 2. 2014.

Februarja bomo pričeli zato, ker je to čas, ko se ljudje že pripravljajo na spomladansko čiščenje, ki ima v Sloveniji tradicionalen pomen, hkrati pa je februar še začetek leta in v tem času še lahko sprejmemo kakšno ˝novoletno˝ zaobljubo. Trajanje izziva je do določene mere odvisno od števila in odziva udeležencev, vsekakor pa bo izziv trajal vsaj 3 mesece.

Kako bo izziv potekal:
Če bo odziv zelo množičen, bodo tehnike temu nekoliko prilagojene, sicer pa bo izziv cel čas voden in moderiran.
Na začetku bomo podali opis tehnike, kdo lahko sodeluje in kakšni so cilji izziva.
Nato bomo vsak teden objavili navodilo, katerega prostora ali področja naj se udeleženci lotijo, seveda pa jih bomo spodbudili k poročanju o rezultatih v obliki zapisov in slikovnega materiala.
Spodbujali jih bomo k fotografiranju prostorov ˝prej in potem˝, k fotografiranju najbolj zanimivih najdb ali najbolj obsežnih kupov navlake in podobnih zanimivosti.

Organizator izziva:
Vanja Matjaž

Menim, da je izziv enostaven za sodelujoče, ima pa izjemen potencial tako za sodelujoče posameznike v smislu boljše kulture bivanja, aktivacije lastnega potenciala, kot tudi za skupnost kot celoto, saj je ogromno ljudi, ki potrebujejo pomoč, vendar veliko ljudi meni, da ne morejo za njih nič storiti, ker nimajo denarja, da bi jim ga podarili. Pomagamo lahko tudi drugače.

Vanja Matjaž
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : nedelja, 26.01.2014 : 13:27:11 »

Pozdravljeni!

Najprej Jani hvala za objavo Cheesy.

Kot je opisano že zgoraj, bo Izziv Stran z navlako moderiran preko FB profila, ampak brez panike. Z Jano sva se dogovorili, da bom vse objave z navodili, nalogami in pojasnili objavljala tudi tule, tako da boste lahko sodelovali tudi tisti, ki na FB-ju niste aktivni.

Na podlagi lastnih izkušenj lahko rečem, da je metoda bistveno globlja in ne deluje samo na nivoju odstranjevanja fizičnih stvari, ampak v tem Izzivu se bomo omejili le na to področje, vsakič pa bo sledilo tudi kratko pojasnilo ozadja konkretne naloge Wink.

Verjamem, da ste sami doma že precej pospravili, če ne iz drugega razloga pa zato, da ste predmete donirali na licitacijah za Horjulčke Kiss, ampak predvidevam, da se v vsakem stanovanju, hiši, pisarni, predalu, omari, vrtni lopi ipd. skrivajo še mnogi zakladi, ki jih že zelo dooolgo niste niti pogledali, kaj šele uporabili.

Po navadi se povsod najde tudi kakšna krama, ki je nikakor ne morete pustiti od sebe, ker ima močan čustven naboj, pa je prav tako niti ne uporabljate, niti vas energetsko ne podpira ali razveseljuje. Tudi o tem bomo govorili - o tem, kako od nas pustiti staro in narediti prostor za novo, ter aktivirati ves potencial, ki ga s temi predmeti omejujemo.

Skratka, začnemo v torek, 4.2.2014!

Res lepo vabljeni k sodelovanju, Vanja  veselje
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 26.01.2014 : 18:52:48 »

Tole je pa super  Smiley!
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #3 : nedelja, 26.01.2014 : 19:00:45 »

Polona katere cunje pridejo pri vas v poštev...jaz jih imam kar neki viška
Logiran
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #4 : nedelja, 26.01.2014 : 19:05:08 »

Kocka, tole je super. Sploh del kako oddati stvati na katere si čustveno navezan. Jih imam kar nekaj  Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #5 : nedelja, 26.01.2014 : 19:35:38 »

Sreda, saj to je v bistvu point te metode, če se je lotiš dovolj poglobljeno - ozavestiti in znebiti se čustvene navlake tudi s pomočjo odstranjevanja fizične navlake.
Ampak kot rečeno, tukaj se prav globoko v ta vidik ne bomo spuščali, bom pa dala tudi informacije na to temo, da boste vedeli vsaj okvirno, kam pes taco moli  Wink
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 26.01.2014 : 19:40:49 »

Odlicna ideja. Mi to prakticiramo ze vsaj deset let.

Ko boste cistili fizicno navlako, pa skladisce v Rozni sprejema rabljeno posteljnino, brisace, odeje in bomo zelo veseli, a ne Queenie?  Kiss
Logiran
Queenie
midi
**
Sporočil: 91


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 26.01.2014 : 19:55:38 »

Seveda, vljudno vabljeni vsi, da me kontaktirate na dpodgornik@yahoo.com.
Z Mačjo sva že dobro usklajen team Kiss.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #8 : nedelja, 26.01.2014 : 19:59:32 »

 Afro
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #9 : nedelja, 26.01.2014 : 20:54:17 »

Ohoho, jaz sem ravno sredi velikih pospravljanj in ločevanja na kramo, tisto kar se obdrži
in tisto, kar se podari, ker bo imelo za nekoga drugega uporabno vrednost.
Z veseljem se bom pridružila izzivu!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #10 : ponedeljek, 27.01.2014 : 16:10:49 »

Skuiki, super  Cheesy

Nekoliko bolj podrobno o procesu odstranjevanja in vplivu navlake na naše fizično in psihično počutje, si lahko preberete v tokratni izdaji revije Lisa, ki je izšla v četrtek, 24.1.2014.
Hvala uredništvu za intervju in objavo!


Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #11 : ponedeljek, 03.02.2014 : 10:48:58 »

Ne pozabit, jutri začnemo Cheesy. Tekst je že pripravljen in ne, ne povem vam, kakšna bo prva naloga  Cool

Juhu, komaj čakam, ker zdaj nekaj časa nisem nič ˝pucala˝ samo zato, da bom lahko delala skupaj z vami  Azn



Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #12 : ponedeljek, 03.02.2014 : 10:54:49 »

Tegale se moram tudi jaz lotit, nujno... več kot maš prostora, več je navlake.... pa ne samo v hiši. Roll Eyes
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #13 : ponedeljek, 03.02.2014 : 12:12:06 »

Redno tole izvajam, ampak se bom z veseljem lotila tudi sedaj.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #14 : torek, 04.02.2014 : 06:29:35 »

Dobrodošli pri prvi nalogi Izziva Stran z navlako!
Prva naloga je sestavljena iz treh delov in bo nekoliko obsežnejša, vseeno pa imate na voljo cel teden časa in prepričana sem, da vam bo uspelo vse postoriti brez težav 
1.   Mreža Bagua – natisnite mrežo Bagua na sliki in se z njo v rokah (ali v mislih, če imate dobro prostorsko predstavo) postavite k vhodnim vratom. Spodnji rob slike (kjer je puščica) naj bo poravnan s steno, na kateri so vhodna vrata. Nato preverite, kateri del vašega stanovanja/hiše se pokriva z določenim življenjskim področjem. Skico lahko tudi narišete na tloris vašega stanovanja.
Mnogi od vas boste ugotovili, da se vam nered brez jasnega razloga kopiči na vedno istih mestih. Nato preverite, v katero življenjsko področje na mreži Bagua spada mesto nereda. Pogosto se področja nereda in težavna življenjska področja prekrivajo. Zanimivo, kajne?
Vaša naloga je, da za taka področja zavestno skrbite in jih ohranjate urejena in na ta način podpirate življenjsko področje, kjer imate težave.
2.   Pripravite namenske prostore ali namenski prostor, kamor boste odlagali vašo navlako, ki ni namenjena za smeti (te boste seveda odnašali sproti!). To so lahko škatle,  predal, polic v omari ipd., razdelite jih po kategorijah: prehodni prostor (za predmete, ki jim morate šele določiti stalni prostor v hiši), predmeti za popravila, predmeti za recikliranje, predmeti za dobrodelne namene, predmeti ki jih morate nekomu vrniti, predmeti za prodajo, predmeti, ki jih lahko nekomu podarite (za take predmete morate že takoj natančno vedeti komu in kdaj jih boste podarili), predmeti, glede katerih ste v zadregi in zares ne veste, kaj naj bi z njimi storili (teh predmetov naj bo ČIM MANJ).
3.   Kopalnice in WCji so prvi prostori, ki jih boste uredili.
Preglejte vso kozmetiko in pripomočke za osebno higieno (odstranite tiste, ki jim je potekel rok uporabe ali jih nikoli ne uporabljate, zamenjajte zobne ščetke, očistite krtače za lase ipd.)
Preglejte vse lepotilne pripomočke (odstranite vse, ki jih ne uporabljate redno – brivniki, depilatorji, masažni aparati ipd.)
Kopalniški tekstil zajema brisače, krpice za nego telesa, pilinge in podobno. Vse, česar redno ne uporabljate ali ni več uporabno, odstranite. Lahko jih daste na stran in jih boste iz hiše odstranili z ostalim neuporabnim tekstilom, katerega se bomo lotili kasneje.
Popravila – obvezno preglejte odtoke, pipe, kotličke, ventilatorje in podobno, ter jih popravite. Manjša popravila (menjava mrežic, menjava pregorelih žarnic, čiščenje odtokov ki slabo požirajo, pritrditev razmajanih kljuk in podobno) opravite takoj.
Za večja popravila si izdelajte seznam, na katerega boste zapisovali vsa popravila, ki jih morate opraviti, pa trenutno zanje še ni prišel pravi trenutek (ker so predraga, ker terjajo veliko časa, ker zanje potrebujete strokovnjaka ipd.). Ta seznam boste dopolnjevali  sproti ves čas trajanja Izziva.
Preglejte, ali se kje skriva plesen in jo po potrebi sanirajte, saj je izjemno škodljiva za zdravje.
Prostore temeljito očistite, na koncu lahko vanje namestite kakšno lončnico, ki v teh prostorih dobro uspeva – primerne so rastline, ki rastejo navzgor, da omilijo navzdol delujočo energijo vode.
Še nasvet – WC školjka naj ima vedno spuščen pokrov, s tem ukrepom energiji preprečite, da ne uhaja iz prostora.
4.   Odpadki – steklenino, plastiko in nevarne odpadke (zdravila, laki,odstranjevalci laka, preparati s potisnim plinom in podobno) ločite skladno z navodili za ločevanje in ravnanje s tovrstnimi odpadki http://new.prodnik.si/e_files/content/navodila2009.pdf

Tako, zdaj pa samo začnite. Za začetek lahko uredite samo eno polico ali predal, kolikor vam pač čas dopušča in nato do naslednjega torka postorite vse ostalo.

 Zelo dobrodošle so vaše fotografije Prej - Potem, ali fotografije stvari, ki jih boste odstranili. Ena od stvari, ki se jih boste pri tem Izzivu naučili bo tudi, kako pustiti stvari oditi iz vašega življenja, ne da bi se jih krčevito oklepali, čeprav jih sploh ne potrebujete!

 Veliko uspeha vam želim, Vanja

Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: Sodelujmo v izzivu Stran z navlako in pomagajmo Horjulu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines