mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:05:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Kam bi dali psa....
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kam bi dali psa....  (Prebrano 12544 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #15 : sreda, 19.02.2014 : 23:21:28 »

... Številni lastniki psov s težavami so prepričani, da je dovolj, da gredo po nasvete, da pa jih bi upoštevali in spreminjali svojo glavo, to pa no way  ...
Jasno, da ne Roll Eyes. To zahteva uporabo možganov in angažiranje. Kdo pa ima čas za te neumnosti? Angry Saj so strokovnjaki vendar tu za to, da pogledajo njihovega psa globoko v oči, rečejo "ti, ti lump, kaj ga pa sračkaš, ubogaj svojo mamico!", potem mogoče izvedejo še kakšen specialen vzgojiteljski trik in ti ga lepo prevzgojenega vrnejo na štrikcu Lips Sealed 
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #16 : petek, 21.02.2014 : 09:34:59 »

Zdaj pa samo en medklic  stop
Številni lastniki psov s težavami so prepričani, da je dovolj, da gredo po nasvete, da pa jih bi upoštevali in spreminjali svojo glavo, to pa no way  Angry in potem vehementno pljuvajo po ...   huh

Tole zelo drži.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #17 : petek, 21.02.2014 : 10:12:50 »

Se strinjam, ja.
Zdaj so se itak potuhnili, na telefon se mi baba ne oglasi. Bom spremljala Gmajnice, če se bo pes pojavil tam.
 jezen
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : petek, 21.02.2014 : 11:25:40 »

Številni lastniki psov s težavami so prepričani, da je dovolj, da gredo po nasvete, da pa jih bi upoštevali in spreminjali svojo glavo, to pa no way  Angry in potem vehementno pljuvajo po ...   huh

Številni pa samo govorijo o tem, da so nekje bili ...
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #19 : petek, 21.02.2014 : 12:42:46 »

Se strinjam, ja.
Zdaj so se itak potuhnili, na telefon se mi baba ne oglasi. Bom spremljala Gmajnice, če se bo pes pojavil tam.
 jezen

Kar pa v dani situaciji tudi ne bi bilo najslabše, saj tam tudi niso po župi priplavali  Wink. Boljše kot da ga na ... oglasujejo kot  oh in sploh kraaasnega, a premalo časa zanj   Angry
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #20 : petek, 21.02.2014 : 14:40:10 »

Tale dečko je verjetno že predolgo v Gmajnicah, da bi bil iz iste zgodbe?
http://zavetisce-ljubljana.si/jack-1301001924012014/default.aspx
Mi je vseeno neverjetno, kakšen odpor imajo ljudje do zavetišč. Ali kako težko se odrečejo nadzoru ali kdo bi vedel kaj ...
Logiran
cofko-cof
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 28.09.2017 : 01:57:07 »

Ojla!
Prebiram stare teme in opažam, da ljudje ostajajo enaki. Pa naj bo tole moj prvi post za prebijanje leda na tem forumu. Da me ne bo Jana nagnala, da sem se samo prijavila, pa nič napisala Wink

Zakaj imajo ljudje tako negativen odnos do zavetišč? Sprašujem čisto zares. Mene je namreč letos presenetila ena od prijateljic. Pridem k njej na "dopustniški kafe", kot ničkolikokrat izkoriščen trenutek zaradi moje odsotnosti v tujini, pa tudi za to, da se lahko naša psa naigrata in nadivjata skupaj, ker sta bratca in se noro dobro razumeta ... in ona vmes omeni, da se je k njim na kozolec zavlekla mačka iz sosednje hiše z dvema mladima. Češ mačko so z mladimi prestavili v garažo in ji dajejo za jest. Najprej so me napadli mozolji, ko vidim, da mačka hodi okrog cela krvava in gnojna, niti nima primerne in zadostne hrane in oskrbe. Sem takoj hotela videti mlade. Na visoki mizi sta lazila dva samčka, stara nekje dva tedna, popolnoma nezavarovana pred padcem. Komaj sem prijateljico prepričala, da sva iz ta bližnje kartonske škatle naredili primerno zavetje, in da je šla sploh kupiti primerno hrano. Za mačjo mamo sem izvedela, da je od sosedov, ki so jo pred nekje pol leta kot mladičko prinesli od enega kmeta. Bila je spuščena zunaj cele dneve in noči, brez znakov kakršnekoli oskrbe. Ampak seveda nihče ni temu posvečal pozornosti. Ta mačja najstnica je imela zdaj dva mladiča, za katera ni znala niti poskrbeti. Pri tej hiši imajo poleg psa še enega mačka, ki se je k njim pritepel že pred časom. Razen psa, ki je cepljen, ni noben kastriran, maček nima nobenih cepljenj in nobene veterinarske oskrbe, ko pride domov cel razcapan in krvav od mačjih bojev. Nasveti itak ne pomagajo, groženj ne razumejo (jaz pa brez dokazov). Razplet zgodbe z mladiči, ki niso nikomur potrebni: Jaz prijateljici razložim potek prijave na zavetišče. Ponudim pomoč, da jih sama pokličem. Pri naslednjem obisku pa izvem, da je prijateljica hotela obdržati mačko, ker ji je bila tako všeč, da sploh ni klicala v zavetišče, in da mladiče bo pa že nekako oddala. Kar pomeni, da kompletna oskrba za vseh 5 živali bi bila na moji prijateljici, ki finančno niti dobro ne stoji na nogah. Ampak ona ni razmišljala o finančnih zmožnostih, za koliko živali lahko poskrbi vsaj osnovno. Na vsak način je hotela obdržati mačko, čeprav se ji ni niti sanjalo, kako imeti doma najmanj dva odrasla mačka - samca in samico, ki nista kastrirana niti sterilizirana. Vemo, da to pomeni mladiče vsake pol leta. Pritisk sem imela na 300, sem jo že seznanila z možnostjo prijave na VURS in prekinitvijo stikov. Zdaj vse živali tako ali tako pripadajo njej v lastništvo in ker več kot tupiti ljudem itak ne moreš, sem se odločila, da neham tečnariti. Ampak bom samo izkoristila prvo možnost, ko bo katera od živali spet lutala po vasi kilometer proč od hiše. No, potem me pa lepega dne pričaka nov šok na socialnem omrežju: njen oglas za to mačjo mamo, da jo oddaja, ker je ne more obdržati. Konec zgodbe: muco so oddali na neko kmetijo, in ni sterilizirana, razgliščena ali razbolhana. Itak bo živela ves čas zunaj, imela mlade vsako gonitev ... En mladič se je hitro "rešil", ker mu je po nekaj časa vaje uspelo priti iz kartonaste škatle (ki je po mojem obisku ostala na visoki mizi) in padel z mize dol. Nekaj ur so ga pustili ležati, ker pač ni mogel premikati zadnjih nog, potem so ga peljali k veterinarju po zadnje slovo. Drug mladič je imel več "sreče". Še vedno je živ; razgliščen in razbolhan ne bo, tako kot ni starejši maček. Noben od njiju ni kastriran niti čipiran. Dobita za jest enkrat na dan. Občasno sta notri na kavču (luksuz!), sicer se pa potepata po vasi in tepeta z ostalimi mački za teritorij in samice. In ko na koncu vprašam osebo, za katero sem pa res verjela, da je ljubiteljica živali, zakaj ni prepustila tega primera zavetišču, pa dobim osoren odgovor: "Nisem imela srca, ker se mi zavetišče ne zdi primerno za tri dni stare mucke."

Eno od zavetišč je bilo z moje strani obveščeno, vendar ne jaz ne oni ne moremo nič, če najditelji obdržijo najdene živali. Lahko se pa po glavi tepem, kaj je narobe s tem svetom. Angry  Zakaj so pa ljudje nastrojeni proti zavetiščem, in to tako hudo, da raje mučijo živali, mi pa nikoli ne bo jasno. Mogoče sem pa premlada.  Undecided
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Kam bi dali psa....
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines