mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:22:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: CACIB Maribor in CACIB Pohorje, 19. - 20. 4. 2014
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: CACIB Maribor in CACIB Pohorje, 19. - 20. 4. 2014  (Prebrano 7507 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 03.03.2014 : 15:46:18 »

Vrsta prireditve: Mednarodni razstavi psov vseh pasem, CACIB Maribor 2014 in CACIB Pohorje 2014
Datum prireditve: 19. - 20. 4. 2014
Kraj prireditve: Maribor
Lokacija: Vadišče Kinološkega društva Maribor, Dajnkova 4, Maribor
Čas - trajanje: 7h - 17h

Sobota, 19. septembra 2014 ob 15h
+ Klubska specialna razstava terierjev s podelitvijo CAC
Sodniki:
Ekaterina SENASHENKO (RU): Visokonogi terierji
Hans-Erhard GRÜTTNER (DE): Terierji tipa bull
Cindy PETTERSON (SE): Nizkonogi in toy terierji
Prijavnica: KLIK
Več informacij: KLIK
 
CACIB Maribor, sobota, 19. april 2014

Sodnik/sodniška lista:

FCI 1
Davor JAVOR (HR) Britanske ovčarske pasme
Norman DESCHUYMERE (BE) Ostali ovčarski in pastirski psi

FCI 2
Ekaterina SENASHENKO (RU) Bulldog
Norman DESCHUYMERE (BE) Pinscher & Schnauzer
Gert CHRISTENSEN (DK) Kraški ovčar, Boxer, Leonberger, Rottweiler, Swiss Mountain and Cattle Dogs
Branislav RAJIĆ (SI) Russkiy Tchiorny Terrier, Bullmastiff, Fila Brasileiro, Tosa, Dogo Canario
Boris BAIĆ (SI) Ostale pasme

FCI 3
Cindy PETTERSSON (SE) Visokonogi in terierji tipa bull
Hans-Erhard GRÜTTNER (DE) Nizkonogi in toy terierji

FCI 4
Zidy MUNSTERHIELM-EHNBERG (FI) Jazbečarji

FCI 5
Ekaterina SENASHENKO (RU) Špici in pratipski psi

FCI 6
Boris BAIĆ (SI) Goniči in krvosledci

FCI 7
Gert CHRISTENSEN (DK) Ptičarji

FCI 8
Franc DEČMAN (SI) Prinašalci, šarivci in vodni psi

FCI 9
Zidy MUNSTERHIELM-E. (FI) Bišoni, tibetanske pasme in mali molosi
Valerio NATALETTI (IT) Ostale pasme

FCI 10
Branislav RAJIĆ (SI) Hrti

Junior Handling:
Davor JAVOR (HR)

CACIB Pohorje, nedelja, 20. april 2014

Sodnik/sodniška lista:

FCI 1
Norman DESCHUYMERE (BE) Britanske ovčarske pasme
Gert CHRISTENSEN (DK) Ostali ovčarski in pastirski psi

FCI 2
Norman DESCHUYMERE (BE) Swiss Mountain Dogs
Ekaterina SENASHENKO (RU) Fila Brasileiro, Dogo Argentino
Cindy PETTERSSON (SE) Deutsche Dogge, Newfoundland, Do-Khyi
Boris BAIĆ (SI) Pinscher, Schnauzer, Rottweiler, Boxer, Kraški ovčar, Bulldog, Russkiy Tchiorny Terrier, Leonberger
Gert CHRISTENSEN (DK) Ostale pasme

FCI 3
Hans-Erhard GRÜTTNER (DE) Visokonogi terierji
Ekaterina SENASHENKO (RU) Nizkonogi in terierji tipa bull
Norman DESCHUYMERE (BE) Toy terierji

FCI 4
Bojan DEBERŠEK (SI) Jazbečarji

FCI 5
Zidy MUNSTERHIELM-E. (FI) Samoyed, Siberian Husky
Valerio NATALETTI (IT) Ostali špici in pratipski psi

FCI 6
Bojan DEBERŠEK (SI) Goniči in krvosledci

FCI 7
Hans-Erhard GRÜTTNER (DE) Ptičarji

FCI 8
Davor JAVOR (HR) Golden Retriever, Lagotto romagnolo
Branislav RAJIĆ (SI) Ostali prinašalci
Bojan DEBERŠEK (SI) Ostale pasme

FCI 9
Valerio NATALETTI (IT) Mali molosi
Cindy PETTERSSON (SE) Pudlji, tibetanske pasme, kodrasti bišon, havanski bišon
Zidy MUNSTERHIELM-E. (FI) Ostale pasme

FCI 10
Davor JAVOR (HR) Hrti

Junior Handling:
Branislav RAJIĆ (SI)

Program:
Od 7.00: Dovod psov
9.30 - 14.30: Ocenjevanje psov
14.30: Otrok in pes
15.00 - 17.00: Defile prvakov in podelitev nagrad

Prijavnica (print): KLIK

Prijave/informacije:
CACIB 2014, Počehova 82, SI - 2211 Pesnica pri Mariboru, Slovenija
Faks: 02 653 24 61, E-pošta: info@dogshow-maribor.org

Dodatne informacije:
E-pošta: info@dogshow-maribor.org
Telefon:  041 39 40 10 ,  041 589 197 
Faks: 02 653 24 61

Prijave do: 1. 4. 2014

Uradna spletna stran: www.dogshow-maribor.org
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 12.04.2014 : 05:53:58 »

Končna statistika:

- CACIB Maribor, sobota, 19. april 2014
- CACIB Pohorje, nedelja, 20. april 2014

Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2 : sobota, 19.04.2014 : 20:43:36 »


Čudovit dan je za nami  ljubezen

Naši zvezdi Natis Clea in Avion Dawin Top Gun sta na CACIB Maribor presegla naša pričakovanja

Natis Clea PRM, Junior BOB in BOB
Avion Dawin Top Gun CAC, CACIB, BOB, BOG in BIS


Iskrene čestitke zvezdici  ljubezen

Pure Paws Slovenia, Croatia, Austria




[attachment deleted by admin]
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 19.04.2014 : 21:17:49 »

BIS rezultati - CACIB Maribor, 19. 4. 2014 - KLIK

Vsem iskrene čestitke!

Člani, javite rezultate z razstav v Mariboru 2014 - klik

V galeriji so trenutno fotke s stopničk, malo kasneje bo pa še nekaj drugih Smiley

Sicer pa, tule je Avion Dawin Top Gun (bel kraljevi koder) Wink



tule pa Natis Clea Smiley



Seveda čestitam tudi obema zvezdama med kodri Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 19.04.2014 : 22:22:26 »

Evo, nekaj več fotk je na http://www.mojpes.net/galerija/thumbnails.php?album=1100
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 20.04.2014 : 20:57:24 »

BIS rezultati - CACIB Pohorje, 20. 4. 2014 - KLIK

Vsem iskrene čestitke!
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #6 : nedelja, 20.04.2014 : 21:21:45 »


Tudi danes je za nami čudovit a deževen dan


Naša zvezda Natis Clea je na CACIB Pohorje ponovila včerajšnji uspeh

Natis Clea PRM, Junior BOB in BOB



Iskrene čestitke zvezdica   ljubezen

Pure Paws Slovenia, Croatia, Austria

[attachment deleted by admin]
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 20.04.2014 : 21:59:31 »

Evo, še nekaj dodatnih fotk je v galeriji - KLIK Smiley
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #8 : ponedeljek, 21.04.2014 : 06:52:40 »


o marija kako grdo gledam ... dej no uno mojo razpotegnjeno faco ven odrež  Shocked Shocked Shocked Angry

ampak bejbika je pa lepa  ljubezen ljubezen
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #9 : ponedeljek, 21.04.2014 : 10:44:11 »

Čestitam, Natis!  bravo

Zase bom pa rekla samo to, da si želim, da se ne bi bila zaljubila v lovsko pasmo! bruham
Logiran
piska
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #10 : ponedeljek, 21.04.2014 : 11:25:44 »

Sobotni CACIB Maribor je bil tudi za tiste ki smo ostali doma  >:(Bolj v stilu glej in se čudi.  Samo nekaj odzivov tujih razstavljalcev v krogu FCI 8:

CACIB MARIBOR: IT was really a strange show with strange judgeing. Who was there knows what happened and why....

Sowas wie gestern hab ich auch noch nicht erlebt Erika. No more to say about the judgement, exept to tell you the first bitch won the class .
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/s261x260/10252100_835104559837557_2408877129759619033_n.jpg


Želim si da bi organizatorji razstav tudi za našo pasmo bolj z občutkom izbirali sodnike.
Logiran
piska
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #11 : ponedeljek, 21.04.2014 : 11:28:27 »

Sobotni CACIB Maribor je bil tudi za tiste ki smo ostali doma, bolj v stilu glej in se čudi.  Samo nekaj odzivov tujih razstavljalcev v krogu FCI 8:

CACIB MARIBOR: IT was really a strange show with strange judgeing. Who was there knows what happened and why....

Sowas wie gestern hab ich auch noch nicht erlebt Erika. No more to say about the judgement, exept to tell you the first bitch won the class .
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/s261x260/10252100_835104559837557_2408877129759619033_n.jpg


Želim si da bi organizatorji razstav tudi za našo pasmo bolj z občutkom izbirali sodnike.
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #12 : ponedeljek, 21.04.2014 : 12:04:01 »

Piska ima popolnoma prav.

Kar sem sama izvedela in kar je napisala razstavljalka, je precej hudo in se ne bi smelo dogajati: "So sieht man den Unterschied. Und hoffentlich gibt es ein Bild auch von dem Junior Rüde der Alles bis zum BOB gewan und von meine Flamenco, der nciht mal angetastet, nicht angeguckt wurde. Wir sind nur da gestanden als wären wir Luft. der RIchter hat die Hunde nicht angeguckt, nicht angefasst, wir mussten alle nicht laufen im RIng. die LEhrling-RIchterin mit einem 3. Mann(ein Jäger-Freund vom RIchter) entschied wer gewinnen soll. die haben keine Zähne angeguckt, nichtmal ob die Rüden überhaupt Hoden haben."
 
Prevod: "Človek takoj vidi razliko (med psicama, op.). Upam, da obstaja tudi fotografija mladega samca, ki je premagal vse do BOB-a in tudi mojega F., ki ga niso niti pogledali niti se ga dotaknili. Tam smo stali kot da bi bili zrak. Sodnik psov ni gledal, ni jih pretipal, ni nam bilo potrebno vsem teči po ringu, pripravnica s še nekim tretjim moškim (lovski prijatelj sodnika) je odločala, kdo naj zmaga. Niso pregledali zob, niti enkrat niso pogledali, če samci sploh imajo moda. Vsi smo tam ostali popolnoma brez besed."

 jezen
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #13 : ponedeljek, 21.04.2014 : 13:41:44 »

Glede na to, da sem bila tam oba dni se lahko oglasim iz prve roke.
 
Že ob prijavi smo vedeli, da ultra korektnega sojenja ne moremo pričakovati, nenazadnje lovci na pse ne gledajo tako kot sodniki, ki redno sodijo tako doma kot v tujini. Ampak nekje pa morajo biti meje in ta vikend so vse prestopili.
 
Začelo se je že prvi dan, ko je sodnik moral odsoditi 80 psov. Španjeli naj bi se začeli nekaj pred 12.00… no ne vem kdaj smo začeli, vem pa da smo končali ob 14.30 če ne še kasneje (seveda španjeli, potem pa je bilo še kar nekaj pasem za nami). OK, saj se zgodijo zamude a potem naj bodo vsaj opravičene z recimo dolgimi in izčrpnimi opisi, ne da je zapisnikar moral samo pri španjelih (in dvomim da je bilo pri drugih pasmah kaj drugače) vsakič zapisati "X star/a predstavnica pasme X barve, v vseh pogledih ustreza standardu".OK, pa če kritiko popolnoma odmislim in začnem s tem kako je sojenje potekalo. Psi so prišli noter, sodnik si jih je na tleh ogledal, nato smo tekli pol kroga in ravno iz nasprotnega kota nazaj proti sodniku. Nato je pes spet stal in dobil prej napisano oceno. Tisti, ki imate manjše pasme, boste vedeli, da tu manjka ocenjevanje na mizi, vsi razstavljalci pa ste najbrž opazili, da nisem omenjala nobenega tipanja psa.
Sodnika so med sojenjem vprašali, če bi pse mogoče ocenjevali na mizi, pa jih je samo začudeno pogledal in rekel ali je to potrebno. Seveda se nihče ni upal več ničesar reči in tako je miza služila odlaganju oblek. Pa ker to še ni dovolj, moram omeniti, da je bila popolna zmeda v ringu, ko so ocenjevali enobarvne španjele. Poleg uradnega sodnika, je namreč bila tam še mlada sodnica/pripravnica in še en sodnikov lovski prijatelj (od kje se je vzel in kdo je bil se mi niti malo ne sanja). Skupaj so pse gledali in izbirali najboljšega. Prav tako je med sojenjem naše psičke kar naenkrat do sodnika pristopil še en od lovskih sodnikov (tega sem prepoznala, ker nam je sodil na CAC Savinjske Doline lani) in prišel pokramljat s sodnikom.
Brez zamere ampak nek nivo profesionalnosti pa bi se moral ohranjati. Razstavljalci plačajo(mo) za oceno enega sodnika, ki naj tisti čas posveti samo sojenju psov in ne pozdravljanju svojih kinoloških prijateljev. Osebno mislim da je OBVEZNA naloga sodnika preveriti ali ima pes pravilen ugriz, ga pretipati ter pri samcih preveriti njihovo premoženje. Prav tako mislim, da bi ocenjevanje moralo potekati na mizi, ker bi to bilo lažje tako za sodnika kot nas razstavljalce (plus tega so psi te rutine vajeni). Prav tako pa bi bilo potrebno imet nek vrstni red ocenjevanja. Najprej se je namreč ocenjevalo odrasle pse za CACIB nato se je izbiralo najboljšega v spolu, sledila je podelitev BOB in šele nato se je izbiralo JBOB. A se samo meni zdi to čudno?
Vidno so razstavljalci hodili ven iz ringa popolnoma zgroženi nad odnosom, ki so ga bili deležni. Ne le pri kokrih, tudi pri retriverjih.
 
Naslednji dan je bil nekoliko boljši, sojenje je potekalo na minuto natančno in ekipa v ringu je bila bolje organizirana. Pse se je ocenjevalo na mizah in morali so odteči več kot prvi dan, kar se tudi za delovno pasmo spodobi. Opisi pa so kljub vsemu bili za vse bolj kot ne enaki. A vseeno, sodnik je pokazal določen odnos do razstavljalcev in razložil zakaj se je za katerega psa odločil.
Žal pa se mi ne zdi higienično da sodnik po sojenju odide do šanka ter se skupaj s tekmovalcem, kateremu je podelil BOB, usede in pogovarja. Pardon, mislim, da to lahko počneta, vendar ne na razstavi, kjer mora vladati med njima profesionalen odnos "sodnik - razstavljalec". Saj tudi sama rada pokramljam z določenimi sodniki, ampak mi pa na kraj pameti ne pade, da bi to počela na dan, ko mi ta ista oseba sodi. Raje se ugreznem v zemljo, ne pa da mu/ji častim eno pivo!
 
Kar je bila napaka oba dni, in to ni napaka sodnika ampak organizatorjev, je da so pse ponovno prijavljali v napačne razrede. Angleški koker španjeli se v Sloveniji ločujejo po barvah ampak očitno se še vedno ne znajo pravilno razvrščati. Psica jetrne/čokoladne barve (solid liver/chocolate) je namreč tekmovala med barvnimi španjeli, kljub temu, da bi se morala pomeriti skupaj z rdečo šampijonko. Seveda se nihče ni pritožil ker sta na ta račun obe psici dobili nazive ampak takih napak je preveč. Naj se odločijo da bodo vse barve skupaj, ali  enobarvni in barvni ločeni (tako kot je v Avstriji), ali pa naj se ta sistem že enkrat uredi. Ne štejem več kolikokrat smo na razvrščanje po barvah opozarjali.
 
Žal mi je, da moram kaj takega pisati. Ne bom se pritoževala nad tem kdo je dobil in kdo ne, vsak sodnik ima pravico odsoditi tako kot misli, da je prav (tudi če zbira najdaljše kokre, ko pa standard jasno navaja da mora biti kvadraten,...), ampak nek osnovni odnos do rastavljalca pač je dolžan pokazati. V kolikor oseba ni več fizično zmožna odsoditi toliko psov pa bi moral organizator razdeliti pse drugam, oziroma tako osebo sploh ne več povabiti. 
Ne mislim, ampak vem, da so ta vikend izgubili lepo mero razstavljalcev. In nobenemu ne more nihče ničesar zameriti, ker zakaj pa bi plačevali za take burleske?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #14 : ponedeljek, 21.04.2014 : 16:03:31 »


Alenka hvala  Kiss

O marija kolk ste se meli pa vi "fajn"  Undecided Undecided
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: CACIB Maribor in CACIB Pohorje, 19. - 20. 4. 2014
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines