mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:14:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa
Anketa
Vprašanje: Zanima me kaksno je "stanje" nasih psic glede sterilizacije in inkontinence!
1.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – ni inkontinentna - 22 (15.9%)
2.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – komaj sterilizirana – zaenkrat ni inkontinentna - 5 (3.6%)
3.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – inkontinentna - 7 (5.1%)
4.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – ni inkontinentna - 9 (6.5%)
5.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – komaj sterilizirana – zaenkrat ni inkontinentna - 3 (2.2%)
6.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – inkontinentna - 2 (1.4%)
7.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi hude navidezne brejosti – ni inkontinentna - 4 (2.9%)
8.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi hude navidezne brejosti – inkontinentna - 4 (2.9%)
9.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi vnetja maternice – ni inkontinentna - 4 (2.9%)
10.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi vnetja maternice – inkontinentna - 3 (2.2%)
11.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi drugih zdravstvenih tezav – ni inkontinentna - 5 (3.6%)
12.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi drugih zdravstvehih tezav – inkontenentna - 3 (2.2%)
13.   nimam sterilizirane psice – se premisljujem o sterilizaciji – ima pogoste zdravstvene tezave (navidezna brejost, … ) - 6 (4.3%)
14.   nimam sterilizirane psice – se premisljujem o njej – nima nobenih zdravstvenih tezav - 16 (11.6%)
15.   nimam sterilizirane psice in je zaradi moznosti inkontinence tudi ne bom (izjema zdravstvene tezave) - 12 (8.7%)
16.   nimam sterilizirane psice - drugo - 19 (13.8%)
17.   ni sterilizirana, pa vseeno inkontinentna - 1 (0.7%)
18.   imam sterilizirano psico kasneje, zdravstvenih tezav ni imela- ni inkontinentna - 10 (7.2%)
19.   imam sterilizirano psico kasneje, zdravstvenih tezav ni imela - inkontinentna - 3 (2.2%)
Vseh glasov: 117

Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa  (Prebrano 27294 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #60 : sreda, 23.11.2005 : 21:48:57 »

Jaz sem naredila trenutne zakljucke te ankete ... ce vam niso vsec, lahko naredite svojo anketo iz katere se bo kaj videlo ... seveda anketa zajema res malo psic, pa vseeno ... glede na glasove sem dobila rezultate, ki sem jih pricakovala!!!

In ... se vedno sem absolutno proti sterilizaciji (ce ni nujno potrebna seveda).

Da pa psice ne bojo vec inkontinentne se je pa problema verjetno potrebno lotiti drugje .. ne z anketo!

PS: Vedno je bilo govora, da bi bilo dobro narediti anketo .. in je narejena .. takrat, ko sem jo "postavila" ni bilo nobenega dodatnega predloga kaj se dodati ... razen nekaterih, ki sem jih tudi upostevala ... sedaj, ko rezultati niso taki, kot bi pricakovali, vam ni vsec! Undecided

Lp, Ursa
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #61 : sreda, 23.11.2005 : 21:50:43 »

Jah, za studije je treba pa placat, ne. Okej, nekaj zadev se verjetno da izbrskati tudi zastonj, ampak mislim da pubmed racuna? Pa tiste vet. revije tudi. Drugace pa google-spay incontinence, pa ko ven vrze kako studijo, naslov studije v google, pa spet brskat za kakim pdf-jem itn...

Se pa veckrat omenja recimo prehrana, tezave s scitnico, debelost, kupiranje, tudi izvedba posega, starost ob sterilizaciji, velikost, pasma,...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #62 : sreda, 23.11.2005 : 21:54:57 »

Popolnoma vseeno je, kako vsec so ti rezultati ali ne, pomembno je, kaj ti povedo. In meni ne povedo prav dosti in iz njih ne morem vleci nekih blaznih zakljuckov.
Stevilo psic zajetih v anketi, je se najmanj, kar je fous.
Moje mnenje o anketah ostaja enako in ni povezano z rezultati. Na zacetku pa alinej nisem napisala zato, ker se mi ni zdelo posteno (do ankete) in ker me je firbec matral. Preprosto.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #63 : petek, 25.11.2005 : 12:33:06 »

pravzaprav ne povejo tako malo, čeprav neke resnične vrednosti nimajo, ker je število psic premajhno, število rubrik pa preveliko. Vseeno se vidi nekaj: samo ena nesterilizirana psica je inkontinentna, steriliziranih pa od oka 30%. Če odštejemo psice sterilizirane pred prvo gonitvijo, ki očitno nimajo težav in tiste, ki so bile pravkar sterilizirane ostane osupljivih  nad 50% inkontinentnih psic, steriliziranih po prvi gonitvi. Tudi če upoštevamo dejstvo, da je šlo anketo izpolnjevat nadpovprečno veliko tistih, ki te težave imajo...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #64 : petek, 25.11.2005 : 12:34:26 »

aja, še to, zelo zanimivo bi bilo videti, kakšen je med njimi % psic s kupiranimi rpi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #65 : petek, 25.11.2005 : 18:26:44 »

Zakaj bi pa odsteli tiste, ki so bile sterilizirane pred prvo gonitvijo in tiste, ki so bile ster. pred kratkim (za te morda se razumem)? Koliko psic je dalo skoz preiskave, ki bi ovrgle druge opcije za inkontinenco?
Res je po eni strani skoda, da se kupiranje v znanstvene namene smatra za mucenje zivali, in ne morejo izvesti studije. Kljub temu sem optimist in upam, da jim bo nekoc le uspelo, ker me firbec matra glede rezultatov. Saj pri eni studiji (mislim da se dobi povzetek na pubmed) so ugotovili povezave, samo zal niso raziskovali tega, je bilo bolj "nakljucno".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #66 : petek, 25.11.2005 : 18:30:20 »

Kaksni pa so lahko drugi razlogi za inkontinenco?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #67 : petek, 25.11.2005 : 18:35:42 »

Cisto tako na pamet:

-tezave z ledvicami
-tezave z mehurjem (oz. kar celotnim u-traktom)
-tezave s scitnico (pa mislim da kako drugo hormonsko zadevo tudi)
-kupiranje
-debelost
-nekateri porocajo tudi o inkontinenci povezani s prehrano
-sigurno se kaj, pa se ne spomnim.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #68 : nedelja, 27.11.2005 : 20:04:24 »

poškodbe - v enem primeru je imela psica po prometni nesreči zlomljene medenico, druge zadeve so se popravile, ostala je inkontinenca, verjetno zaradi okvare živca.
kap - Lisa je bila (občasno) inkontinentna po možganskih krvavitvah

Tista psice sterilizirane pred prvo gonitvijo sem odštela, ker v anketi nobena ni imela težav (to pa ne pomeni, da jih ne bodo dobile kasneje) Tudi sicer sem opazila, da imajo zgodaj sterilizirane psice manj težav - mogoče zato, ker jim načeloma odstranijo samo jajčnike.

Tisto o inkontinenci povezani s hrano se mi zdi zanimivo, spomnilo me je na to, da so moje psice skoraj vedno poscale vežo potem, ko so jedle makarone. sicer to ni inkontinenca, se mi je pa zdelo prav smešno.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #69 : ponedeljek, 28.11.2005 : 15:13:31 »

pa pozna kdo kako psico, ki je imela taksne in drugacne tezave zarad jemanja propalina? pa po kolikem casu so se ji zacele pojavljati?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #70 : torek, 06.12.2005 : 12:14:37 »

Zoia, kje si pa zasledila to o tezavah s propalinom (mislim na kak www)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #71 : petek, 09.12.2005 : 22:53:29 »

Niso neke studije, ti pa dajo razlog za skrbi

http://www.vetstreamcanis.co.uk/Drugs/datasht/v56c2210.htm

http://www.oes.org/page2/4722~Incontinence.html

http://www.veterinarypartner.com/Content.plx?P=A&A=614&S=1&SourceID=52

jih je pa se vec seveda Wink
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #72 : sobota, 31.12.2005 : 09:49:21 »

A se je ze kdo lotil kake alternativne metode resevanja inkontinence? Ker js bom znorela. Propalin je nehal ucinkovati, zato smo dobili se minirin, brez propalina pa tudi minirin ne ucinkuje. Pa zadnje case jo se stalno nekaj muci, nafilana je z raznoraznimi tabletami, antibiotiki, sirupi.. Pa to so prehodne faze (upam), inkontinenco bomo pa stalno zdravili.

Kako ste se tega lotili, kje ste dobili gradivo, kaki linki, ali pomaga..?

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #73 : ponedeljek, 02.01.2006 : 13:59:39 »

jaz probavam s homeopatijo, pa zaenkrat ne deluje (smo se tezav lotili "globalno"). Bucka je pa dobila kroglice za inkontineco in kolikor vem, so delovale...
m.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #74 : ponedeljek, 02.01.2006 : 18:35:38 »

Kaksne kroglice to?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines