mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 23:35:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: skoraj 9 tednov stara psička
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: skoraj 9 tednov stara psička  (Prebrano 16943 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Fbijevka89
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : nedelja, 06.04.2014 : 11:36:40 »

Pozdravljeni,

najprej naj napišem, da se na vas obračam iz enega samega razloga - vaših izkušenj.

Prejšnji ponedeljek sem dobila 8tednov staro mladičko pasme charles king terier. Psička je zelo igriva in tudi nismo imeli nobenih problemov zaradi jokanja (samo prvi večer), ker je v drugem domu. Problem pa imam, da me ne posluša in lula ter kaka po celem stanovanju. Ko vidim, da bo opravila to kar na tleh, jo hitro nesem na pleničko. Znova in znova... vendar ni nič drugače. Včasih sama opravi potrebo na podlogi. Čudno pa mi je tudi to, da zunaj samo lula, kaka pa notri.

Naj še povem, da sem prvič lastnica kužku in si resnično želim, da mi uspe.

Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1 : nedelja, 06.04.2014 : 12:02:22 »

Psičke nimate še niti en teden, tako da ne morete pričakovati, da bo sobno čista. Poleg tega je še mladiček.
Po vsakem obroku, pitju vode, pojdite ven, da tam opravi vse, kar mora. Takrat jo pohvalite in nagradite.

To ponavljajte in sobna čistoča ne bo izostala Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2 : nedelja, 06.04.2014 : 12:59:58 »

Predlagam tudi, še malo pobrskate po tem forumu, zagotovo je še kje napisano, kako ravnati v tem primeru.  Smiley
Morda sem spregledala, ampak, ko se polula na pravo mesto, jo morate pohvaliti oz. nagraditi in ji tako povedati, da to želite od nje. Posladek, igra, prijeten glas...vse to zagotovo ne sme manjkati.  Cheesy
Vsekakor se bodo zadeve uredile, če boste aktivno delovali. Pikica je res šele kratek čas pri vas. Sem prepričana, da ji bo uspelo. Poiščite način učenja, ki je njej bližji. Wink
Logiran
Fbijevka89
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 06.04.2014 : 22:42:37 »

najlepša hvala obema za odgovor. Si bom prebrala celotni forum, ker bom potrebovala pomoč tudi pri drugih stvareh.

mislim, da me je preveč zaskrbelo, da nekaj počnem narobe.  Undecided nimam nikakršne predstave kako hitro se učijo in kako se bom odrezala jaz pri učenju.. Ok počasi bo  Smiley

kratek opis današnjega večera: Proti večeru je partner na pleničko (podlogo) dal časopis in ji je bilo to takoj všeč za lulanje. Bila je tudi pohvaljena. Bomo pa dali maximalno vse od sebe. Wink upam, da mi/nam bo uspelo.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4 : sobota, 12.04.2014 : 23:22:25 »

Mene pa firbec matra kaj za ena pasma je charles king terier?  Smiley
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #5 : nedelja, 13.04.2014 : 10:07:02 »

najlepša hvala obema za odgovor. Si bom prebrala celotni forum, ker bom potrebovala pomoč tudi pri drugih stvareh.

mislim, da me je preveč zaskrbelo, da nekaj počnem narobe.  Undecided nimam nikakršne predstave kako hitro se učijo in kako se bom odrezala jaz pri učenju.. Ok počasi bo  Smiley

kratek opis današnjega večera: Proti večeru je partner na pleničko (podlogo) dal časopis in ji je bilo to takoj všeč za lulanje. Bila je tudi pohvaljena. Bomo pa dali maximalno vse od sebe. Wink upam, da mi/nam bo uspelo.


kaj pa če vprašanja namesto na forumu postavite vzreditelju??
Logiran
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 22.12.2014 : 12:44:46 »

Natis, res si že nadležna s temi vprašanji. Zakaj potem obstaja forum ?!  Angry Angry Angry Kaj pa če psa ni dobila pri vzreditelju ?!
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #7 : ponedeljek, 22.12.2014 : 12:57:52 »



veš kaj je meni zanimivo ... odkartate denar za psa (konkretno za mojo pasmo ne dosti manj kot za rodovnškega) potem pa iščete odgovore na forumu ... odlični ste ... še več takih, zato pa cveti preprodaja in štancarija
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 22.12.2014 : 13:55:14 »

Bodi vesela, da iščejo odgovore na forumih lahko bi jih iskali tudi na slabših mestih. Nazaj ga ne bodo dali lahko pa z pozitivnim nasvetom damo novim lastnikom zagon za pravilno ravnanje v prihodnje.
Logiran
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 29.12.2014 : 22:41:19 »

Jaz psa naprimer nisem dobila od VZREDITELJEV ker niso vsi, ki imajo mladiče VZREDITELJI. in meni je bolj plemenito, da psa posvojiš iz zavetišča ali kako drugače, kot pa da ga kupuješ in podpiraš vzreditelje, ki zame tako ali tako niso nevem kakšni ljubitelji živali temveč samo zaslužkarji.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #10 : torek, 30.12.2014 : 11:54:38 »



kristus ... a ti veš kaj je vzreditelj z vsemi potrebnimi papirji in kaj štepar ??  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #11 : torek, 30.12.2014 : 12:48:12 »

natis, glede na to, da je badgal novinka, in da očitno ne ve, kaj je štepar in kaj vzreditelj, ji lahko na čisto prijazen način pojasniš, kaj si ti (=vzreditelj) in kaj je štepar. s takšnim odgovorom:


kristus ... a ti veš kaj je vzreditelj z vsemi potrebnimi papirji in kaj štepar ??  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

samo podpihuješ kregarijo in čisto ničesar pametnega nisi povedala povedala  Roll Eyes Lips Sealed Undecided
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #12 : torek, 30.12.2014 : 13:07:24 »

Draga badgal, zdaj imaš kužka doma. Še je čas, da si marsikaj prebereš, pobrskaj po forumu, nisi prva s temi težavami. Verjamem, da boš z veliko volje in vztrajnosti uspela vzgojiti čudovitega kužka, ki bo krasen družinski član. Začneš lahko kar pri rubriki "lulanje na sto načinov", ko bo tvoja psička spala.

Sem mislila najprej sistematično razdeliti 4 načine, na katere lahko danes dobiš mladiča in malo premleti vsakega posebej. V grobem
1) Zavetišča, društva in organizacije.
2) Vzreditelj, ki vzreja mladiče z rodovnikom.
3) Sorodnik, znanec, "ljubitelj", ki je dopustil ups in ni pravočasno ukrepal. Bo pa ustrezno peljal stvari naprej, primerno oskrbel mladiče in poskrbel, da do takega upsa ne bo več prišlo.
4) "Organizacije", raznorazni posredniki in vozači, šteparji.

Ampak nima smisla. Upam, da s svojo psičko ne boš imela velikih zdravstvenih ali vedenjskih težav. Čaka te veliko dela, po mojem mnenju več, kot če bi kužka dobila drugje. Vso srečo in če se je psička med tem zbudila, k delu!
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #13 : torek, 30.12.2014 : 13:27:26 »

Bom pojasnila jaz, ki nisem niti vzreditelj niti stepar ampak samo nekdo, ki ima dolgoletne izkusnje s psi ter vec kot dobro pozna razliko.  Wink

Vzreditelji, tisti pravi, so ljudje, ki jih na prvem mestu zanima zdravstvena zgodovina psov, ki jih parijo, da bi imeli kar se da zdrave mladice z dolgo zivljenjsko dobo. Prav tako na prvem mestu jih zanima to, da bo karakter in izgled pasme, ki jo vzrejajo, odgovarjal predpisanim standardom pasme. Njihovi mladici dobijo tudi papir,mii se imenujerodonik, v katerem so zapisani predniki mladica in preko katerih lahko kupec ze pred nakupom ugotovi kaksnega mladica, tako glede zdravja kot glede karakterja in izgleda, lahko pricakuje. Vzreditelji bodo kupcu psa iz njihove vzreje stali ob strani v primeru morebitnih tezav od zacetka do konca pasjega zivljenja. Zanimal jih bo razvoj in zivljenje psa iz njihove vzreje in bodo na voljo z nasveti in pomocjo.

Preden se bodo skotili kladicki bodo za brejo psico skrbeli maksimalno dobro in bodo s tem omogocili optimalen razvoj mladicev. Po kotitvi bodo poskrbeli, da bodo mladici v optimalnih razmerah, dobivali bodo preverjeno kvalitetno hrano. Pred oddajo v nov dom bodo razglisteni in cepljeni po programu cepljenja za pasje mladice.

Vzreditelj ogromno casa in denarja vlozi v lastno vzrejo in vsako leglo posebej. Financni izkupicek vzreditelja je, kljub visjim cenam mladicev, zelo nizek, zaradi prej vlozenih sredstev v samo vzrejo posameznega legla.

Steparji so ljudje, ki jih ne zanima zgodovina in zdravlje psov, ki jih parijo. Psice obicajno parijo ob prakticno vsaki gonitvi. Vazno jim je le to, da mladici zgledajo podobni pasmi za katero jih oznacujejo. Nikli je ves kaj bo iz takega mladica dejansko zraslo. Mladici steparjev imajo obicajno zdravstvene tezave in neredko tudi karakterno niso podobni pasmi katereprilizek naj bi bili. Stepar v leglo ne vlaga denarja. Zato mladice proda ceneja, a ima kljub temu velik dobicek, povsem neprimerljiv z minimalnim dobickom vzreditelja. Stepar ti ob tezavah ne bo stal ob strani. Z mislimi je z pri naslednjih denarcih, ki mu bodo padli v zep, ko bo psico naslednjic sparil. Steparji imajo pogoste izgovore zakaj so njihovi mladici brez rodovnika, par tipicnih je "rodovnik ni vazen,mje samo ce zelite razstavljat", "vzrejni pregled je nepotreben in drag", "po nesreci se je psica sparila in zato nimajo mladici rodovnika", "zeleli smo samo enkrat imeti mladicke s psico" in meni zelo "ljub" izgovor, ki ne velja ze lepo vrsto let,ma je se vedno zelo popularen "mladic se je skotil deveti in rodovnike dobi samo prvih osem mladicev" ... Predvsem pa vsi poudarjajo, kako so njihove psice in psi "cistokrvni brez rodovnika", cesar pa seveda z nicemer ne morejo dokazati in racunajo na naivnost kupca.

V resnici je stvar taka, da "cistokrvni pes brez rodovnika" ne obstaja. "cistokrvni pes brez rodovnika" je mesanec, ki ga je naiven kupec drago placal. Seveda ni zato nic manj ljubljen. Za lastnika je najlpsi in najboljsi pes na svetu, kakor je za vsakega lastnika vsak pes. Skoda je samo, da je zaradi "cistokrvnega mladica brez rodovnika" v 99,99% trpela neka psica in se bo trpela, kakor mnogo drugih psic in mladicev z zdravstvenimi tezavami, dokler bodo obstajali naivni kupci "cistokrvnih psov brez rodovnika" in vse to za zasluzek steparja.

Sama sem mnenja, da je odgovorna posvojitev oziroma nakup psa bodisi iz dobrega zavetisca, kjer ti znajo svetovati katerega psa izbrati in ti prav tako stojijo ob strani v primeru tezav po svojih zmoznostih oziroma pri preverjenem vzreditelju. Opcija, ceprav meni osebno neljuba, je brezplacna posvojitev mladicev iz kaksnega kmeckega legla, ceprav se tu ze gibljemo po spolzkem terenu. V nobenem primeru pa se mi ne zdi eticen in/ali odgovoren nakup psa pri steparju in ga nikakor ne podpiram.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #14 : torek, 30.12.2014 : 13:27:44 »

natis, glede na to, da je badgal novinka, in da očitno ne ve, kaj je štepar in kaj vzreditelj, ji lahko na čisto prijazen način pojasniš, kaj si ti (=vzreditelj) in kaj je štepar. s takšnim odgovorom:

samo podpihuješ kregarijo in čisto ničesar pametnega nisi povedala povedala  Roll Eyes Lips Sealed Undecided

luna7 ... enostavno nimam volje več ... ne pojasnjevat, ne pisat ... sem si že rekla, da se ne bom nikjer več javljala, pa mi je (ne prvič, dvignila pokrovko). če bi ti ali kdokroli drug vedel kakšne fenomenalne klice imam sedaj, ko imam najavo legla, bi ti bilo popolnoma jasno o čem pišem zdajle. bagdal je namreč ista kot 90% klicev, ki jih imam ... kot da moram bit vesela, da sploh kdo HOČE KUPIT MOJEGA MLADIČA. jaz enostavno ne vem kam je šlo tole vse, ampak ljudje bi za 100€ želeli met ferarija. potem se pa čudijo, da kvalitetna vzreja upada in da cveti šteparija in zraven ... juhuhu ... veterinarji ... svaka jim čast res.

mislim, da bo najbolje, da se počasi poslovim iz tegale foruma, saj imamo enostavno preveč različna videnja vzreje ... najhuje pri vsem mi pa je, da me nekdo ŽE SPET obmetava z zaslužkarjem, sam pa nima pojma o pojmu, ne o psu, ki ga ima doma, ne o življenju s psom, ne o tem kdo dejanski zasužkar sploh je .... res ... nima smisla več ...

Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #15 : torek, 30.12.2014 : 13:30:52 »

Badgal -'priporocam ti se, da si preberes clanke na KLIKSmiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #16 : torek, 30.12.2014 : 13:47:22 »

luna7 ... enostavno nimam volje več ... ne pojasnjevat, ne pisat ... sem si že rekla, da se ne bom nikjer več javljala, pa mi je (ne prvič, dvignila pokrovko). če bi ti ali kdokroli drug vedel kakšne fenomenalne klice imam sedaj, ko imam najavo legla, bi ti bilo popolnoma jasno o čem pišem zdajle. bagdal je namreč ista kot 90% klicev, ki jih imam ... kot da moram bit vesela, da sploh kdo HOČE KUPIT MOJEGA MLADIČA. jaz enostavno ne vem kam je šlo tole vse, ampak ljudje bi za 100€ želeli met ferarija. potem se pa čudijo, da kvalitetna vzreja upada in da cveti šteparija in zraven ... juhuhu ... veterinarji ... svaka jim čast res.

mislim, da bo najbolje, da se počasi poslovim iz tegale foruma, saj imamo enostavno preveč različna videnja vzreje ... najhuje pri vsem mi pa je, da me nekdo ŽE SPET obmetava z zaslužkarjem, sam pa nima pojma o pojmu, ne o psu, ki ga ima doma, ne o življenju s psom, ne o tem kdo dejanski zasužkar sploh je .... res ... nima smisla več ...


Drži se svojega posla vzreje in bodi raje tiho, kot pa da razpihuješ zoprnijo okoli. Da se ti ne da, ni ravno briljanten izgovor.   Lips Sealed
No Jinx, odličen odgovor, katerega z veseljem posredujem še komu, ko se pojavi takšno vprašanje ali dvom v to, kaj je podpiranje šteperja... Hvala!  objem
Logiran
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #17 : torek, 30.12.2014 : 13:51:35 »

Bom napisala tudi tukaj. Vsem se zahvaljujem pojasnila - vendar sem te stvari že vedela - o vzrediteljih, itd. Vseeno ne bom spremenila svojega mnenja. Se opravičujem vsem, vendar to je moje in od njega pač ne odstopam  Huh Edina razlika je morda ta, da šteparjem RES ne gre reči ljubitelji živali ker to niso. Za vse ostale pa, jaz psa nisem dobila pri vzrediteljih temveč pri tepcih, ki so psa hoteli uspavati ker ga nihče ni hotel kupiti.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #18 : torek, 30.12.2014 : 13:56:34 »

Badgal, mene bi pa zanimalo tvoje mnenje, kajti nisi ga se napisala. Jaz sem o vzrediteljih in steparjih napisala dejstva, taka preverljiva dejstva, in ne osebnega mnenja. Samo v zadnjem odstavku sem zapisala svoje mnenje, do katerega je seveda vsak upravicen. Zato me, glede na dejstva o vzrediteljih in steparjh, zanima kaksno je tvoje mnenje od katerega ne odstopas?

To, da so psicko zeleli uspavat in si jo ti "resila" pa je zame le custveno izsiljevanje prodajalcev. Sama bi jih prijavila na vse mozne instance in s tem poskrbela, da ne bi se naprej izkoriscali psice in izsiljevali ljudi.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #19 : torek, 30.12.2014 : 14:01:09 »

Luna7 - hvala!  Kiss
Logiran
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #20 : torek, 30.12.2014 : 16:06:58 »

No Jinx, a je to kaznivo dejanje, da so grozili, da bodo psa uspavali če ga jaz, ali pa kdo drug ne kupi? Ker če je, bom ukrepala, če še ni prepozno! Se strinjam, da so pritiskali na potencialne kupce in želeli igrati na karto čustev... Morda imam o vzrediteljih napačno mnenje zaradi te izkušnje.. Ne vem..  Undecided
Logiran
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #21 : torek, 30.12.2014 : 16:09:04 »

čeprav to zame sploh niso vzreditelji, tej ljudje od katerih sem dobila psa. Sploh ne sodeč po tem kar ste uporabnice zapisale .. Zato se opravičujem za napačno sklepanje slabega mnenja..
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #22 : torek, 30.12.2014 : 16:29:57 »

Bagdal, če si se pripravljena učiti in se vsak dan kaj novega naučiti, ni nikoli prepozno Afro
Nihče od nas se ni že rodil kot strokovnjak in vsi smo nekje začeli nabirati prve informacije in izkušnje, tudi ti nisi izjema.

Zato je vsekakor prav, da sprašuješ in odgovore tudi sprejemaš, takšni, kot pač so Wink različni karakterji smo tule zbrani in vsak ima svoje vzroke, zakaj se sploh oglaša.  Od tistih zelo izkušenih tule gor, se boš lahko res veliko naučila, od tistih, ki si pa znanje še nabiramo, boš pa magari dobile usmeritve na vire, kjer se tudi sami učimo Wink No Jinx ti je super odgovorila, tisti link na članek, ki ga je pripela pa je tako dobro napisan in razumljiv, da ti bo itak takoj vse jasno.

Je pa tako (glede uspavanja mladiča): ja, seveda, po Zakonu o zaščiti živali je usmrtitev zdrave živali prepovedana. Ampak, ne vem, kako bi ob prijavi inšpekciji ti lahko dokazala, da je ženska RES rekla, da bo psičko uspavala ... saj si lahko predstavljaš, da bo vse zanikala in se izmikala, bi bilo za pričakovati ...
Po moje bi bil dokaz dejansko, če bi imela ti nek posnetek ali kaj takega :/


Mislim, da za zdaj narediš najbolje, da čimbolje skrbiš za psičko, predvsem pa si vzameš čas in si prebereš članke na temo vzreje, pomena rodovnikov, izkušenj ob posvojitvah itd., si nabereš novega znanja in ga deliš tudi s svojimi prijatelji, znanci, vsemi tistimi, ki so pred tem, da si nabavijo novega pasjega člana.
Tako boš osebno naredila največ za dobrobit živali in tako boš lahko tudi ti pomagala premagovati drugim težave in predsodke, ki nastanejo zaradi nevednosti.
Kar pogumno Wink


Logiran

Unikatne tablice in portretki
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #23 : torek, 30.12.2014 : 17:21:51 »

Hvala mamaF Smiley
Moja psička sicer ni rodovniška, vendar vseeno. Hvala za lepe spodbudne besede:)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #24 : torek, 30.12.2014 : 19:26:47 »

Ja Badgal, so te nategnili, tako kot mnoge druge. Grožnje z usmrtitvijo psov so pač klasičen način izsiljevanja. Nisi edina, ki je hitro odprla denarnico, da je rešila "na smrt obsojenega" kužka. Kuža je zdaj tvoj, in z njim številne težave, ki jih pri mladiču, ki je odraščal v primernih pogojih ne bi imela. S precej sreče, stroškov in truda, bo mladič kljub vsemu zrastel v zdravega psa. Je pa tak nakup vedno tvegan. Denar, ki ga prihraniš pri nakupu pogosto zelo hitro zapraviš za veterinarja. Vsaka šola nekaj stane.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #25 : torek, 30.12.2014 : 20:40:57 »

Badgal, ljudje od katerih si kupila psa niso vzreditelji ampak so steparji. Vzreditelji so ljudje, ki vzrejajo samo in izkljucno pse z rodovniki. Tako, da imas slabo izkusnjo s steparji, ne z vzreditelji.  Wink

Definitivno bi se jaz obrnila na Drustvo za zascito zivali, ki pokriva obmocje od koder si psicko vzela in se pri njih pozanimala kaj storiti v primeru tovrstnega custvenega izsiljevanja kupcev ter opozorila na to, da grozijo z usmrtitvijo psa (kar je nezakonito za zdrave pse) in hkrati so ti psicko prodali premlado, saj pred dopolnjenim osmim tednom mladic po zakonu ne sme od mame, vendar si tu v prekrsku tudi ti. Ce bi imela dokaze, da so  res grozili z uspavanjem (posnetek, zapis, ipd.) bi se obrnila se na veterinarsko inspekcijo. Ne vem, kaksni bi bili in ce bi sploh bili rezultati, ampak povzrocila bi tem steparjem vsaj malo tezav in bi morda malo razmislili (sicer dvomim, ampak upanje umre zadnje).

Ampak, sedaj je stvar ze mimo. Morda lahko spremljas kdaj bodo imeli naslednje leglo in se takrat ukvarjas z njimi, kajti prepricana sem, da bodo imeli enak nacim "prodaje".

Ta hip pa je vazno samo, da poskrbis za svojo Bibo in upas, da ne bos z njo vec pri veterinarjih kot na sprehodih, ce malo karikiram. Zelim vama mnogo zdravih srecnih skupnih let.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : torek, 30.12.2014 : 20:48:40 »

Grožnje z usmrtitvijo psov so pač klasičen način izsiljevanja. Nisi edina, ki je hitro odprla denarnico, da je rešila "na smrt obsojenega" kužka.

badgal, eden glavnih razlogov za naše nenehno opozarjanje na problematiko nakupov psov pri šteparjih oz. izkoriščevalcih psic (to je človek, ki ti je prodal psa; vzreditelj je nekdo drug) je tudi ta, da si dejansko / konkretno / neposredno ... s svojim početjem pomagala 'prodajalcu' (ne samo temu, temveč tudi vsem ostalim šteparjem, saj spremljajo trg in povpraševanje rojeva ponudbo) to početi naprej. Namreč, zna se zgoditi, da bo že pri naslednji gonitvi matere tvoje psice spet nekaj mladičev tik pred smrtjo, ki jih bodo z evri reševali naivneži. Pasja mati je tista, o kateri kupci nikoli ne govorite. Le zakaj?

Ne zanima me, kje si kupila mladiča in ali si videla pasjo mati. Oboje, če si jo videla ali če je nisi, je neposredna pomoč pri izkoriščanju psov. Če si jo videla, gre za 'domačega' šteparja, ki mu domača psica pomeni manj od 8 kil mesa, če je nisi videla, gre za preprodajalca, ki preprodaja premlade pasje mladiče iz puppy millov ali iz tujih šteparskih farm. Več o tem najdeš tudi tukaj - klik in tukaj - klik.

Še tole: Res je, noben se ni rodil pameten in prav nihče na tem forumu ne ve od večno tega, o čemer pišemo. Je pa dejstvo, da nekateri že desetletje in več spremljamo razmere, prodajalce, kupce, šteparje, vzreditelje, ... in vemo nekaj več tudi o tem, da se z dobrimi dejanji tlakuje tudi pot v pekel. Za nadaljnje izkoriščanje pasjih mater in za mladiče, ki morajo prezgodaj iz legla, ponavadi brez cepljenj, brez razglistenja, brez nege, brez ustrezne hrane in brez socialnih stikov. Z vsakim takim herc-nakupom mladiča se tlakuje pot v pekel mladičem, ki jih bo zaradi 'izpraznjenih (beri: tako ali drugače prodanih) kapacitet ta psica mati in druge psice matere morale brez nadzora in brez ustrezne oskrbe kotiti izključno za evre.

Upam, da tvoja zadnja pisanja kažejo na pripravljenost brati in razmišljati. Vsi tukaj ti bomo pomagali z nasveti, brez skrbi. Želimo si le, da nam ne boš prihajala pisati o tem, kako glede produkcije in prodaje psov nimamo prav. Ker v tem primeru imamo mi prav, kar je pokazal tudi zakonodajalec s tem, ko je za vse mladiče, skotene po 1. 1. 2015, uvedel obvezno vpisovanje številke mikročipa matere v CRP (Centralni register psov) in v celoti prepovedal preprodajo. Srčno upam tudi, da bo z novimi pravili evidentiranja mladičev v CRP vsaj nekaj manj možnosti za legla vsako gonitev in da bo vsaj nekaj malega izkoriščanja tej in drugim psicam v prihodnje prihranjenega.

Srečno želim tebi in psički! Zdaj imata ena drugo 'za vedno'. Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #27 : torek, 30.12.2014 : 21:27:56 »

Če je o puppy millih premalo na zgornjih dveh linkih, sta tule še dva dela feljtona iz Dnevnika, sicer iz leta 2003, vendar ni danes nič drugače, pravzaprav so preprodajalci postali še bolj iznajdlivi in izkoriščevalski, kupci pa bolj požrešni za 'svojo pasmo':

- 1. Feljton: Mladiči s tekočega traku
- 2. Feljton: Psički kot okraski ali igrače

O preprodaji na parkplacih in drugih vrstah neodgovornih nakupov pa je nekaj napisanega v temi Opozorilo vsem kupcem psov!
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : torek, 30.12.2014 : 22:12:59 »

Če smo že začeli, ne bo narobe, če nadaljujemo z informacijami Smiley
Ker www.stop-puppy-mills.com ne obstaja več, najdete na http://mimazlicci.blog.cz/1305/ne-zverimexum eno precej svežo in povsem evropsko zadevo, od koder pride največ mladičev tudi v Slovenijo. Da ne bo kdo rekel, da se dogaja samo v Ameriki.

Pa FOUR PAWS kampanija: FOUR PAWS therefore asks consumers to avoid buying cheap puppies ... - KLIK.
In FOUR PAWS raziskava PUPPY TRADE IN EUROPE - KLIK (November 2013)
Logiran

badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #29 : torek, 30.12.2014 : 22:56:03 »

Hvala vsem! Hvala za informacije!

Jana, do zdaj sem brala tvoje linke, in ja, da se človek kar zgrozi. Verjamem, da sem psa dobila od tako imenovanih steparjev, ampak tega takrat nisem vedela. Važno mi je bilo le, da psički zagotovim svoj zavedno dom, na prvi pogled sem se zaljubila vanjo. To, da so jo dali prehitro od mamice sem zvedela šele na prvem obisku veterinarja - ampak je rekel, da je s psičko vse ok. Je zelo igriva in navihana, po naravi tudi zdrava, vendar je niso pravilno razglistili kar je povzročilo dodatne težave. Zdaj sva nekako ok, še okrevamo po terapiji.  Roll Eyes Skratka hvala za vse nauke!

P.s.: mamice nisem vidla, niti ostalega legla ne. Psa mi je pripeljala do celja...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #30 : sreda, 31.12.2014 : 08:00:45 »

badgal, zdaj sta ena za drugo  Cheesy Cheesy Cheesy in vem, da vama bo šlo odlično.  objem
Je pa dobro, da zdaj, ko si dala to izkušnjo skozi, in veš, kaj dejansko je za vsem tem, osveščaj ljudi, da tega ne počno.  Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #31 : sreda, 31.12.2014 : 11:45:40 »

Ravnokar sem zvedela še za eno slino žalostno zgodbo o trpečem beaglu, ki je bil kupljen brez rodovnika v Šentjurju in ima hude težave s hrbteničko-še ne star 2 leti. Veterinarji so na njem zaslužili že več kot 100 evrov. Brez rodovnika... in podobno. Eh... Undecided
Logiran
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #32 : sreda, 31.12.2014 : 13:31:51 »

Oh ja :/ na meni so 110 za 5 injekcij .. Ampak samo, da je psicka koncno ok ! Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #33 : sreda, 31.12.2014 : 13:36:37 »

Ravnokar sem zvedela še za eno slino žalostno zgodbo o trpečem beaglu, ki je bil kupljen brez rodovnika v Šentjurju in ima hude težave s hrbteničko-še ne star 2 leti. Veterinarji so na njem zaslužili že več kot 100 evrov. Brez rodovnika... in podobno. Eh... Undecided
Se opravičujem, ena ničla mi je pobegnila... 1000 evričev.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #34 : sreda, 31.12.2014 : 16:35:12 »

Se opravičujem, ena ničla mi je pobegnila... 1000 evričev.

Se mi je kar zdelo, ja... Lips Sealed
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #35 : četrtek, 01.01.2015 : 18:21:48 »

Se opravičujem, ena ničla mi je pobegnila... 1000 evričev.
no, mi smo dali še precej več, pa je pes imel rodovnik... tako da žal rodovnik tudi ni vedno zagotovilo za zdravega psa. Predvsem bi morali ljudje pred nakup študirat, spraševat, brskat po netu in biti previdni pri nakupu (ker za nakup kakšnega stroja ali naredijo cele študije, za nakup psa pa odprejo bolho in kupijo prvega psa na oglasu...)  Angry
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: skoraj 9 tednov stara psička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines