mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:16:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Moj zvest prijatelj
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj zvest prijatelj  (Prebrano 14251 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #15 : petek, 11.04.2014 : 13:59:39 »

Luna, zadnje čase je moderno strup dostavljati direkt na vrt ali v pesjak.
Vem, kar mi je prav grozno...  Undecided Cry
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #16 : petek, 11.04.2014 : 16:32:39 »

Iskreno sožalje Sad
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #17 : petek, 11.04.2014 : 18:04:09 »

Hvala, Lanabela.
V nasih kleteh so vrecke strupa z roza zrnci, ampak psov ne zanimajo. Za polze pa nisem vedela, da je moder, ker tapravi kmetje polze kar pobiramo.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : petek, 11.04.2014 : 20:00:18 »

Sožalje.
Ob tem bi vseeno rada opozorila na zakonsko dolžnost vsakega skrbnika živali - dolžan je zagotoviti veterinarsko oskrbo, kadar jo žival potrebuje. Da se ne bo zato, ker želimo biti prijazni in sočutni komu zdelo, da je prav, da psica iz katerega koli razloga ni dobila veterinarske oskrbe.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #19 : petek, 11.04.2014 : 20:32:08 »

Se strinjam. A če pokličeš veterinarja pa ti ne reče "pridite čimhitreje"  ampak "nič se ne da narediti, pustite jo pri miru, če jo boste prevažali, se bo samo dodatno mučila", kdo je potem kriv za kršitev zakona? Lastnik, ki uboga navodila veterinarja ali veterinar, ki bi navsezadnje lahko tudi prišel usmrtit psico na dom (ali povedal, koga naj pokličejo, da bo prišel. Tisti, ki hodi k živini, mora priti tudi če ga njno potrebujemo zaradi psa)
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #20 : petek, 11.04.2014 : 21:34:58 »

Mene pa nekaj zanima, recimo, da vidiš da je pes nekaj pojedel, sumiš da je strup in letiš s psom takoj do veterinarja, a se da psa rešit da preživi?
Vprašam teoretično pač, ker to se res vsak lastnik psa boji, da se nebi njegov pes zastrupil, čeprav vedno spremljam na sprehodu kaj vohata, kaj gledata in če bi kaj pograbila..
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #21 : petek, 11.04.2014 : 21:49:30 »

Odvisno od količine in hitrosti.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #22 : petek, 11.04.2014 : 21:50:12 »

...pa od vrste seveda...
Logiran
hulana14
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 27.04.2014 : 08:03:40 »

Hvala za vaša mnenja .Moja psička je izbruhala vsebino,vendar v njej ni bilo nič opaziti.Dva dni prej je jamrala,ko si jo pobožal po trebuhu,vendar nismo polagali pažnje zaradi tega.Živela je prost ,vsak dan si je vzela čas,da je obhodila svoj teren 15-20 minut.
Doma sem sredi Pohorja .Po cesti,ki pelje mimo naše hiše zelo poredko pelje kaki tuji avtomobil ,razen soseda z drugega hriba,ki ima vikend oddaljen 4 km od našega doma ali kakšen gobar ,ki zaide tod mimo.
Počasi prebolevamo izgubo in se navajamo na drugega družinskega člana ,ki smo ga posvojili iz AZIL-a v MB Zelo lep tri barvni kuža Roni,ki pa se je zelo hitro navadil na novi dom ,kakor tudi na njegove lastnike .Lepo vas pozdravlja in upa,da bodo tudi njegovi kolegi iz AZIL-a do hito dobili tako dobro družino ,kot sem jo jaz.Moj pasji pozdrav HOV HOV Roni
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #24 : nedelja, 27.04.2014 : 14:44:11 »

Vso srečo. Pa ne spuščajte ga samega na sprehod. Kot ste se žal naučili na lastni napaki, je to smrtno nevarno (da tudi po zakonu ni dovoljeno niti ne omenjam). Tudi ste se upam da na lastni napaki naučili, da je potrebno biti na zdravstvene težave svojih živali bolj pozoren in odreagirati prej, preden so simptomi že alarmantni.
In mimogrede, Slovenija je majhna in veterinarjev je veliko. Ne glede na to, kako globoko v "divjini" živiš, do prvega spodobnega veterinarja ne more biti več kot ena ura vožnje.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 27.04.2014 : 18:36:08 »

No, to. Sploh, če je pes že dva dni prej "povedal", da nekaj ni ok z njim. Mene takšni težko prepričajo, da so skrbni, odgovorni in da naredijo vse, kar pač lahko za svojo žival.
Upam, da bo posvojenec doživel starost brez takšnih in drugačnih pretresov.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #26 : nedelja, 27.04.2014 : 19:44:55 »

No, to. Sploh, če je pes že dva dni prej "povedal", da nekaj ni ok z njim. Mene takšni težko prepričajo, da so skrbni, odgovorni in da naredijo vse, kar pač lahko za svojo žival.
Upam, da bo posvojenec doživel starost brez takšnih in drugačnih pretresov.

Podpis.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #27 : nedelja, 27.04.2014 : 20:12:04 »

Meni tukaj nekaj ni jasno, veterinar je po telefonu diagnosticiral zastrupitev in kličoči svetoval,
naj psa pusti, da doma "v miru" umre?  Undecided

Lanabela, za kakšen strup za polže gre, če slučajno veš bolj natančno?

Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #28 : nedelja, 27.04.2014 : 21:51:41 »

Ja, zvesta prijateljica, ki ji damo možnost in čas, da se vsak dan tudi malo sama sprehaja in ki tudi dva dni jamra zaradi bolečin v trebuhu , potem pa nam na rokah in v mukah umre, ker je itak že prepozno ...  sram

Res upam, da je bila lekcija taka, da bo novemu psu s svobodo prizanešeno!

In vsakič na novo sem začudena, kako iščejo taki in podobni lastniki vzroke in izgovore vedno v malomarnosti in hudobiji drugih  huh
Logiran
hulana14
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 28.04.2014 : 18:41:08 »

Hvala vsem ,ki mi na različne načine pomagate in svetujete.Leta 1997 sem iz zavetišča posvojila psičko staro 4 mesece.Njeno življenje in ljubezen je delila z menoj in z Lajko celih 16 let.Zaradi bolezni smo jo morali dati........še sedaj mi je hudo ,da je ni veš,za to bo varovala  in pazila mojega kuža Ronija ,da se kaj takega nebo več ponovilo in da bo vrsto let delil z nami naše veselje nam nagajal in varoval.   

veseli in lepi dnevi z našim ljublejnci hulana
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Moj zvest prijatelj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines