mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:51:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Zastrupitev med brejostjo
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zastrupitev med brejostjo  (Prebrano 2386 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
minni
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : nedelja, 13.04.2014 : 13:31:50 »

Naši breji terierki se je včeraj pripetila tragedija, zaradi človeške neumnosti je pojedla strup za polže. Dobila sem jo v minutah po zavžitju in jo nemudoma odpeljala h veterinarju, saj je kazala očitne znake zastrupitve - krči, slinjenje, steklene oči. Bilo je nepopisljivo grozno, tega mi ni treba posebej omenjati, vendar smo hvala bogu psičko rešili in je bilo čez cca 45 min po zaužitju mimo s praznenjem želodčka in klistiranjem. Veterinar ji je dal tudi infuzijo in zdravilo. Potem je malo spala, dajali smo ji pit po kapljicah, tri ure po posegu je bila sicer malo zmedena, vendar že na nogah in vesela, danes je pa kot da ne bi bilo nič, pravkar tu zraven leži na hrbtu in zadovoljno drnjoha in razkazuje lepo zaobljen trebušček...
Na ultrazvoku, opravljenem pred 2 tedni smo videli 4 kužke in se jih neizmerno veselimo. Vendar me je sedaj upravičeno strah zanje. Psička ima še 3 tedne do roka, veterinar mi je rekel, da ne zna napovedati, kaj se je lahko s psički zgodilo in da jih bo lahko že zaradi šoka splavila v 1 tednu, da pa je možnost, da strup do njih niti ni prišel in da bo z njimi vse v najlepšem redu. Jutri gremo spet na ultrazvok preverit. Upam, da so živi in če so, da ne bo nobenih posledic Sad
Imate zame kakršenkoli nasvet? Noben veterinar, s katerimi sem včeraj komunicirala, ni imel še podobne izkušnje...
Hvala za vsak odgovor!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Zastrupitev med brejostjo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines