mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:31:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Katerega psa? Majhen, kratkodlaki, tekaški
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Katerega psa? Majhen, kratkodlaki, tekaški  (Prebrano 16611 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yyyeb
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« : sobota, 03.05.2014 : 15:41:52 »

Pozdravljeni. Iščem pasmo zase. Imam določene zahteve. Mora biti majhen in imeti mora najkrajšo možno dlako zaradi čistoče v stanovanju in manj zahtevne nege. Drugi pogoj mora biti tekaško sposoben, da bi hodil nekajkrat na teden z mano na tek. Pred kratkim (preden sem se preselil na svoje) smo imeli doma škotskega ovčarja, ki je bil super pes, tekaško sposoben ampak dolga dlaka ni bila primerna za hišo. Imeli smo tudi jazbečarja, čisti, dišal je vedno, vendar ni zmogel teka, ker ima prekratke dlake. Torej iščem kratkodlakega, majhnega tekaškega psa.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1 : sobota, 03.05.2014 : 16:41:48 »

Kaj pa kratkodlaki škotski ovčar (Smooth colie)?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2 : sobota, 03.05.2014 : 16:46:41 »

Res ni mali, a omenila sem to pasmo, ker si imel že škota (dolgodlakega)  Wink

Drugače pa Jack russel terier mogoče.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 03.05.2014 : 18:48:50 »

Ja jazbečarji zmorejo zelo dolgo hojo, ne pa teka, imam sama enega takega doma ki bi hodil ure in ure, po teku pa se takoj utrudi.  Tongue Roll Eyes

Kak terierček? Mogoče whippet, če ni prevelik, pa tudi ne vem kako je glede teka?  Smiley
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 03.05.2014 : 18:49:45 »

Ja jazbečarji zmorejo zelo dolgo hojo, ne pa teka, imam sama enega takega doma ki bi hodil ure in ure, po teku pa se takoj utrudi.  Tongue Roll Eyes

Kak terierček? Mogoče whippet, če ni prevelik, pa tudi ne vem kako je glede teka?  Smiley
Aja pa še terierčki so po mojih izkušnjah dosti podobni jazbečarjem, vsaj mojega jazbečarja zlahka primerjam s terierjem (kolikor jih poznam). Smiley
Logiran
yyyeb
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 04.05.2014 : 09:46:14 »

V prvem postu sem napisal napačno. Jazbečar ne zmore teka zaradi prekratkih nog in ne zaradi prekratke dlake. Ja, se mi zdi, d abi bil Jack Russel zelo primeren partner za tek. Res je, da bi laufala 10km oziroma dolge proge. Mislim, d abi Jack zdržal. Pred Škotskim ovčarjem smo imeli Nemškega lovskega terrierja (Jagdterrier). V opisu pasem nisem našel te pasme. Zelo dober pes, agilen, tekaško zelo sposoben, hiter, spreten, ima srednje dolgo ostro dlako, za svojo majhnost zelo močan in neustrašen. Tega bi takoj spet imel, če bi imel krajšo dlako. Prosim še par predlogov.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #6 : nedelja, 04.05.2014 : 10:02:10 »

Nemške lovske terierje imaš v ostrodlaki in kratkodlaki varianti. Sicer pa je pri večini pasem ostra dlaka ponavadi manj zahtevna (ob redni negi minimalno odpada) kot pa kratkodlaka, pri kateri se kratke kocince zažrejo praktično povsod.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 04.05.2014 : 10:26:34 »

A zavetiščarja ne bi?
Tale zgleda precej po tvojem okusu: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,48508.0.html
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #8 : nedelja, 04.05.2014 : 10:28:53 »

Mali italijanski hrt, sicer osebno ne poznam ampak po karakteristikah več kot odličen pes  Smiley http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=351
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #9 : nedelja, 04.05.2014 : 11:30:39 »

Jaz bi poudarila to, da psa, ki ne bo spuščal NIČ dlak, ne boš našel. Imam hrta, ki sicer veljajo za pse, ki spuščajo  malo dlake, imajo kratko dlako, ampak se vseeno pozna, da je pes v stanovanju.
Logiran
yyyeb
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 04.05.2014 : 12:19:07 »

Ni problem samo v puščanju dlake. Glavni problem je tek v naravi in klopi. V dolgi dlaki včasih nismo našli cel teden klopa. Pri kratkodlakem jazbečarju ga samo po celem telesu pobožaš in klopi odpadejo ali pa jih takoj občutiš.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 04.05.2014 : 13:03:41 »

Večini terierjev ob trimanju dlaka ne odpada oz. jim odpada minimalno.  Wink
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #12 : nedelja, 04.05.2014 : 13:45:45 »

Pudlji so pasma katerim ne odpada dlaka Wink So zelo aktivni in za tek bi bili tudi super Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #13 : nedelja, 04.05.2014 : 18:35:23 »

A dej, babji psi.
Je sicer še nekaj pasem, ki ne puščajo dlak oz. minimalno, npr. lagotto.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 04.05.2014 : 19:29:03 »

Po mojem bi pa s Parsonom oz. Jack Russlom super funkcionirali, če ste res aktivni, pa tudi dovolj odločni pri vzgoji Smiley Moja znanka ima JRT psičko, z njo vsak dan dvakrat aktivno z rolerji ali tekom "skuri" svoje kalorije in pasje "baterije" Grin, potem a je psica baje 8 ur pridna kot bubica, ko jo ima s sabo v službi Smiley
Za zraven pa še pasja šola, trikci itd. pa se imata super fajn Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Katerega psa? Majhen, kratkodlaki, tekaški
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines