mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 03:17:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: komolčna displazija
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: komolčna displazija  (Prebrano 8042 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« : torek, 27.09.2005 : 19:08:41 »

Pozdravljeni!!!

Ravno so me šokirali z novico, da ima moja 4 mesečna švicarka verjetno komolčno displazijo... Cry Cry
Slikali še nismo tako da diagnoza še ni 100 %, vendar pa je veterinar rekel , da so znaki tako tipični, da verjetno kaj drugega ni mozno. Jutri kličem v Lj, da se naročim za pregled in slikanje, me pa zanima ali ima morda kdo izkušnje s komolčno displazijo, operacijo, okrevanjem in seveda kvaliteto zivljenja takega psa kasneje... Sm trenutno res čist preč ker me je novica totalno šokirale, saj šepanje niti ni bilo kaj preveč hudo in si kaj takega niti v sanjah nisem predstavljala... sram

Hvala vam za odgovore, lep pozdravček
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1 : sreda, 28.09.2005 : 13:38:04 »

Apollo, probaj poklicat še dr. Matkota, ki je pasji ortoped- kliniko ima v Topolšici, telefon pa je: 03/589 2100 in 041/736 058. Sestrina bordojka ima tudi komolčno displazijo, ki pa so jo prepozno odkrili (pri 11 mesecih) in je zato niso operirali. Ji je pa odlično operiral desni kolk, kjer je imela revica še hujšo displazijo. Psička je zelo hitro okrevala in hodi normalno (kljub komolčni displaziji), samo pretiravat ne sme z gibanjem (tek po klancu navzdol, ...).
Pri 4 mesecih imaš še možnost, da paziš na psičkine sklepe in da jo obvaruješ, da se stanje ne bi še poslabšalo.

Verjamem, da ti je hudo, saj to ni mačji kašelj, upam (in želim ti) pa, da bi rešil to situacijo kot je najboljše možno za malo kužko  Kiss
Logiran
paty
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #2 : torek, 22.11.2005 : 12:15:22 »

LEP POZDRAV!

Včeraj je moj kuža imel operacijo levega komolca, ker se je poškodoval in je v sklepu ostal nekakšen "oškrunek", ki ga je dr. Matko odstranil. PO njegovih izkušnjah so rezultati dobri, in upam da bo vse v redu. Levo nogico ima sicer otečeno - malo sem pristrigla povoj, ki ga je morda tiščal, zdaj pa moram spremljat kaj se bo dogajalo.

Drugače sem dobila tabletke proti bolečinam, čez 12 dni pa greva pobrat šive.

ALI ima kdo izmed vas izkušnje s tako operacijo?
Je bilo vse v redu? Čez koliko časa pa zraste dlaka?

Prosim vas za čimveč informacij, mnenj in izkušenj.

Vse dobro in lep dan
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : torek, 22.11.2005 : 12:39:16 »

paty, ali je imel operirano ramo ali komolec? Jaz imam pasmo, kjer se odkruški pogosto pojavljajo. Ampak na ramenskem sklepu. Okrevanje je ponavadi OK. Samo kar dolgo traja Undecided Pes pa mora biti ta čas bolj ali manj v mirovanju. Zapletov pa ponavadi ni. In tudi psi imajo normalno življenje.
Logiran
bandoggy
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #4 : petek, 01.12.2006 : 11:17:24 »

No tudi pri mojem psu so ugotovili displazijo komolca  sram, pes je star 7 mesecev in veterinar je rekel naj še počakamo z operacijo, da še malo zraste. Vozim ga samo na najnujnejše potrebe ampak dobivam občutek da ga zmeraj bolj boli, saj že po nekaj metrih prične šepati in se kr sam od sebe usede. Zanima me če imate kaj izkušenj s tem kako je po operaciji ali ima lahko pes posledice in kako v bistvu ta problem rešijo. Lp
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #5 : ponedeljek, 08.01.2007 : 01:24:49 »

Še tukaj...
Bandoggy: malce pozno sicer... Zanimivo je, da ti je pri komolčni displaziji (če seveda je displazija in ne okrušek) svetoval počakati z operacijo. Po mojih informacijah se namreč opravlja do osmega meseca in je kasneje prepozno. Smem vprašati pri katerem veterinarju ste bili?
lp
T.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: komolčna displazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines