mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 10:46:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Zgodba iz treh razlogov...
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba iz treh razlogov...  (Prebrano 57737 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« : četrtek, 15.05.2014 : 12:13:02 »

Tole je zgodba o enem »samo mucu«.
Točno tako se je namreč začel zapis o našem Tilku. Citiram: »Samo muc sem. Nisem mladič in nisem nežna samička. Sem jaz, Tilk, ki sem že odrasel in sem že doživel marsikaj...«

Zapisu naše zgodbe pa so – kot pove že naslov - botrovali trije razlogi.

Prva dva razloga sta dve vixi. Ena pisana z malo začetnico in dvonožna, ena pa pisana z veliko začetnico, štirinožna, črna in prav posebna.

Tretji in najpomembnejši razlog pa je, da se bo ob branju naše zgodbe morebiti kdo odločil, da naslednjič ne bo odvrnil pogleda. Da bo obvestil zavetišče, poiskal pomoč za kakšno »samo muco«. Morebiti se bo kakšen lastnik notranje/zunanje muce zdrznil in premislil, ko bo svojega nekastriranega muca ali nesterilizirano muco spustil ven, na »svobodo«, ter poskrbel, da ne bo več dolgo nekastriran/nesterilizirana. Saj vem. Časi so težki. Kriza kaže zobe prav povsod. Če ne zmorete še tega finančnega bremena, obrnite se po pomoč na lokalno društvo. Nisem še slišala za primer, da bi komurkoli, ki pomoč potrebuje, le to odrekli. Bodite del rešitve in ne del problema!

Morebiti bo še kdo v svojem mikro svetu poiskal prostor, našel voljo in posvojil katerega od »Tilkov«, ki še iščejo dom. Včasih je potrebno tako malo... To malo pa za eno življenje predstavlja razliko med življenjem in gotovo smrtjo. Storite, kar morete, s tem, kar imate, tam, kjer ste.

Sedaj pa nazaj k naši zgodbi.

Nešteto jih je. Samo muc. Nekatere se rodijo in umrejo kot prostoživeče. Druge postanejo nikogaršnje zaradi neodgovornih lastnikov. Ker se jih pač naveličajo in odvržejo, saj so itak samo muce. Ki se znajdejo. Ki imajo devet življenj. Ki se zližejo. Ki...

Nekatere imajo to srečo, da jih opazijo odgovorni ljudje. Ki obvestijo zavetišče. Ki se obrnejo po pomoč na lokalno društvo za zaščito živali. Ki se za »samo muco« celo osebno zavzamejo.
Žal so te srečnice v manjšini. Ne glede na obstoječo zakonodajo, ki nam – posameznikom – nalaga, kaj smo dolžni storiti. Ne glede na vse kampanje, ki skrbijo za ozaveščenost. Ne glede na ves trud organizacij, društev in posameznikov. 

Naš Tilk je samo eden izmed mnogih »samo muc«. Nihče ne ve od kod prihaja. Nihče ne ve, kje ga je skotila njegova mama. Na najbližjem seniku? V zavetju kje sredi gozda? Nihče ne ve, koliko bratov in sester ima. Kje so? So sploh še živi? Kako so končali? Morda na cesti. Morda v zobeh kakšnega psa. Kot večerja lisici. Zaradi nastavljenega strupa, morda. Zaradi udarca človeka.

Šest let njegovega življenja je minilo v vsakodnevnem iskanju zavetja, hrane, vode. Šest  let. To je dvatisočstodevetdeset  dni. V vročini. V ledenem mrazu. Soncu, dežju, snegu. Šest let. Poln notranjih in zunanjih zajedalcev.
Šest let ga ni nihče opazil. Šest let so ga preganjali od povsod. Samo on ve, kolikokrat v teh šestih letih je moral bežati. Samo on ve, kolikokrat v teh letih je bil lačen, žejen, utrujen, premražen, bolan, zagotovo  tudi poškodovan.
Šest let je trajalo, da so ga opazili ljudje, ki vejo, da tako pač ne gre. Mu ponudili hrano. Ga ujeli, mu ponudili toplo zavetje. Ga razglistali, razbolhali, veterinarsko oskrbeli in se odločili, da mu najdejo dom. Šest, zanj neskončno dolgih, let.

Naš Tilk je poseben muc. Vse, kar rabi, da je srečen, je zavetje, hrana in voda. Šest let vsakodnevne borbe za preživetje je na njem pustilo neizbrisljiv pečat. Odkar je v notranjem domu, ni niti enkrat nakazal potrebe, da si želi kamorkoli drugam. Še več. Vratom na teraso, oknom se izogiba v širokem loku. Počasi se privaja, da se ljudi ni potrebno več bati. Ostaja sicer previden, vendar ga človeška bližina ne spravlja več v stisko. Še več. Najbolj zadovoljen je, kadar se uleže name, me pobuca, med svojim »prrr-mrrr« umije najprej mene, potem pa še sebe. In zaspi. Čisto mirno in sproščeno. Zadovoljen. S polnim želodčkom. In varen pred zunanjim svetom.

Tilk na novo odkriva - in jaz z njim - vse mačje norčije, ki so izključno notranjim in lastniškim mucam samoumevne že od nekdaj. Uživa, če prežveči Perota, zbrca žogico in lahko lovi »Cat Dencerja« do onemoglosti.

Naš Tilk je poseben muc še iz enega razloga. Njegova, od nekaterih tako opevana, svoboda in naravno življenje je poskrbela še za en »dodaten bonus«, in sicer FIV+.

Kljub temu, morebiti še bolj ravno zaradi tega, Tilk nikoli več ne bo »no name samo muc«, ampak za vedno naš Tilk. Edinstven in neprecenljiv. Kot so edinstveni in neprecenljivi vsi skupaj in vsak zase.



Dvonožna vixi – naj bo tale naša zgodba svojevrsten tribut tvojemu Debelemu. Naša zgodba se je zgodila tudi zaradi tebe, saj ravno zaradi tvojih zapisov in vaše teme tudi za sekundo nisem oklevala, čeprav sem posvajala FIV+ muca. Hvala ti od srca.  Kiss

Tršica Xena – tudi tebi hvala. Ker si mi na primeru Xene in Vixi dokazala, da sobivanje lovosumnega psa in muce ni nemogoče. Da so sicer potrebne varnostni ukrepi, ni pa neizvedljivo. Ker si si vzela čas, da si odgovorila na vsa moja, najbrž butasta, vprašanja in razpršila še zadnje moje dvome.  Kiss

Guspa Cats – vam pa, saj veste kaj...  ljubezen objem
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1 : četrtek, 15.05.2014 : 12:16:10 »

Lej ga Tilkota Cheesy

Kiss Kiss za oba!
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 15.05.2014 : 12:26:04 »

Oh  objem!
A mate eno "muco" več?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3 : četrtek, 15.05.2014 : 12:26:59 »

Zelo lepo napisano  Kiss. Tilk, ti si en srečko  Kiss in prav je tako.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 15.05.2014 : 12:29:25 »

Obema ljubezen objem
Logiran

SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 15.05.2014 : 12:33:38 »

Sicer sem i-jala in o-jala po mačjih temah že kar nekaj časa, samo...oh-ti-lubi-boh, če bi jest vedela kako posebna so ta bitjeca  ljubezen

Lahko samo rečem aj-m-in-lavsram ljubezen
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 15.05.2014 : 12:40:08 »

 Cry ljubezen Kiss
Zelo lepo napisano. Tilk, srečo v nesreči imaš. Vsem še na dolga skupna leta, veselim se poročanja.  Smiley
Logiran
Queenie
midi
**
Sporočil: 91


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 15.05.2014 : 13:21:23 »

 ljubezen.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #8 : četrtek, 15.05.2014 : 13:50:34 »

Krasna zgodba Cheesy. Naj se nadaljuje, srečno! Kiss ljubezen objem
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #9 : četrtek, 15.05.2014 : 14:02:16 »

Danes se mi pa dogajajo same lepe stvari - in zdaj še to krasno zgodbo preberem!

 objem ljubezen

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 15.05.2014 : 14:24:40 »

Ijooooj, SinM, kako lepa zgodba in kako ep muc Kiss

Čestitke za novega člana!>3 Tilku pa Kiss Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #11 : četrtek, 15.05.2014 : 14:49:34 »

Srečen Tilk, da vas ima! ljubezen
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #12 : četrtek, 15.05.2014 : 15:21:57 »

objem
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 15.05.2014 : 17:55:41 »

Joj, S+M, kako lepo si to napisala  Kiss objem

Tilk, ti pa si na pogled čista reinkarnacija naše, zdaj že pokojne, 21 letne Tine  ljubezen ljubezen
Naj ti bo naprej samo še lepo  Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #14 : četrtek, 15.05.2014 : 20:38:27 »

Zelo lepo napisano... Kiss Čestitke za novega člana. ljubezen
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Zgodba iz treh razlogov...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines