mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:08:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pomagajmo ljudem in živalim na poplavljenih območjih
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomagajmo ljudem in živalim na poplavljenih območjih  (Prebrano 19541 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #15 : četrtek, 22.05.2014 : 19:14:35 »

Super, da ste rešili vprašanje zbiranja tudi za prevoz! Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 22.05.2014 : 19:18:05 »

Če je kdo z obale... Tudi na KD Obala zbiramo pomoč za živali s poplavljenih območij. Prva runda se zbira do jutri - zaradi prevoza. Zbiranje stvari poteka na poligonu na Bivju (ob vrtnariji Hrast).
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : petek, 23.05.2014 : 19:40:44 »

Jutri (v soboto) se tudi lahko pripelje na poligon... do večera pa moramo spakirat Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 25.05.2014 : 23:01:55 »

Del zbrane pomoči na CAC Hrušica 2014 za poplavljene na Balkanu



Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #19 : ponedeljek, 26.05.2014 : 04:35:33 »


samo v info

v soboto sem govorila z ljudmi, ki so peljali prejšnji teden pomoč iz reke in splita proti bosni in srbiji. imeli so katastrofalne probleme na meji (tako eni kot drugi). ker imajo pripravljen novi "konvoj" in zaradi res velikih problemov na mejah je pri njih dogovor sedaj tak, da peljejo pomoč samo do meje, kjer jo potem prevzame ali bosansko ali srbsko društvo za pomoč.

Logiran
chanel5
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 234


« Odgovor #20 : ponedeljek, 26.05.2014 : 16:10:06 »

Mr.Pet bo vse donacije ob koncu akcije podvojil! Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 26.05.2014 : 19:37:40 »

Obrenovac – reševanje hišnih ljubljenčkov
Tudi zadnji v vrsti so prišli na vrsto
25.05.2014, Avtor: Srdjan Cvjetović
Otroci, starejši, ženske, moški, šele potem so za reševanje na vrsti hišni ljubljenčki. V Obrenovcu so prostovoljci poskrbeli tudi zanje.

Ob vsaki naravni nesreči so postopki reševanja in evakuacije namreč dobro utečeni in – četudi so ljudje še tako navezani nanje – živali, med njimi tudi hišni ljubljenčki, niso na vrhu seznama. Evakuacije je treba opraviti hitro, s helikopterji ali čolni, zato v utesnjenih prostorih, v katere lahko ljudje iz poplavljenih bivališč s seboj vzamejo le najnujnejše, ni prostora za male živali in hišne ljubljenčke, ki so tako skupaj z živino največkrat največje žrtve ujm.

"Rešujemo vse, kar je živo"
V Obrenovcu pa je, zahvaljujoč skupini prostovoljcev, žarek upanja posijal tudi za štirinožce, s katerimi si tamkajšnji prebivalci delijo življenjski prostor ...


vir http://www.siol.net/novice/svet/2014/05/obrenovac_resevanje_hisnih_ljubljenckov.aspx
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : sreda, 28.05.2014 : 08:09:06 »

Verjetno tole spada sem:

------------------------------------------------------

23. 5. 2014
Poplave v BiH in republiki Srbiji

Ob spremljanju situacije v BiH in Srbiji podaja UVHVVR nekaj informacij glede možnosti širjenja določenih bolezni živali in zoonoz na območjih, ki so jih prizadele poplave.

Čeprav je pozornost javnosti običajno usmerjena predvsem na zaščito imetja in lastnine, je treba veliko pozornosti nameniti tudi izvajanju osnovnih ukrepov za preprečevanje morebitnega pojava bolezni ali poškodb med in po poplavah.

Obilnejše padavine in poplave predstavljajo idealne pogoje za razmnoževanje komarjev, kar lahko vodi do pojava bolezni, ki jih komarji prenašajo, kot npr. mrzlica Zahodnega Nila. Več o bolezni in tveganjih za zdravje najdete na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

Veliko tveganje za pojav bolezni (npr. antraks) predstavljajo tudi zemeljski plazovi, ki se sprožajo na prizadetih območjih. Več o bolezni in tveganjih za zdravje najdete na spletni strani UVHVVR.

Zaradi bližine poplavljenega območja v BiH in Srbiji ter velikega števila migrantov z/na ta območja (delo, sorodstvene vezi,..) UVHVVR opozarja:

- Bosna in Hercegovina ter Srbija nista prosti stekline, zato bodite previdni pri stiku z mačkami in psi.
- Izogibajte se stikov z divjimi živalmi, podganami in drugimi glodavci ter potepuškimi živalmi, ki prav tako predstavljajo potencialni vir različnih bolezni (npr. leptospiroza, steklina, …).
- V danih razmerah odsvetujemo posvojitve hišnih živali in vnos v Slovenijo.
- Če pomagate na prizadetih območjih upoštevajte navodila pristojnih služb na teh območjih in ob rokovanju z živalmi svetujemo uporabo osebnih zaščitnih sredstev (rokavice, čiščenje in dezinfekcija, zaščitna obleka, maske,...).


Priporočila glede ravnanja s hrano in vodo lahko najdete na spletnih straneh Nacionalnega inštituta za javno zdravje, na naslovu: www.ivz.si/Mp.aspx.

Več informacij:
* Urad za veterinarstvo BiH:
- http://www.vet.gov.ba/?q=hr/node/1564
- http://www.vet.gov.ba/?q=hr/node/1569
- http://www.vet.gov.ba/pdffiles/aktuelnost_20052014/preporuke_u_pogledu_sigurnosti_hrane.pdf
* Uprava za veterino Republike Srbije
- http://www.vet.minpolj.gov.rs/sr

vir UVHVVR
Logiran

Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #23 : torek, 10.06.2014 : 19:37:57 »

Mi ustavljamo akcijo zbiranja v okviru Veterinarske fakultete, saj se je nabralo ogromno stvari, predvsem hrane (14 t  Shocked). Se pa še vedno zbira denar, s katerim bomo omogočili prevoz. Prejšnji teden smo poslali en tovornjak (skoraj 8 t) v Srbijo in do nadaljnjega hrane tam baje več ne potrebujejo. Naslednjo rundo bomo odpeljali v Bosno, čakamo samo še, da nam sporočijo lokacijo, kjer bodo lahko hranili takšno količino hrane.
Donacije za prevoz zbiramo na računu društva Mačjelovka:
Društvo za pomoč prostoživečim mačkam Mačjelovka
Polje, Cesta XXXII/11 1000 Ljubljana
TRR: 02045-0259078752, NLB

Hvala vsem, ki ste sodelovali! Iz Srbije dobimo točno poročilo, kam vse so stvari razvozili, kar bomo tudi objavili. Po besedah kolegov so bili ljudje izredno presenečeni, saj niso pričakovali, da bo kdo pomagal tudi njihovim ljubljenčkom.  Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #24 : torek, 10.06.2014 : 20:14:08 »

 bravo Afro

Ja, verjamem, da pomoči psom res niso pričakovali  Wink
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 23.06.2014 : 08:34:02 »

Mi imamo še vedno ogromne količine stvari skladiščenih na faksu, ki jih je treba nekam prepeljat. Zaenkrat imamo kontakt z enim zavetiščem v Bosni, s sarajevske fakultete so se nehali oglašat.  Roll Eyes Če v doglednem času ne bomo dobili še kakšnega zanesljivega kontakta, bomo ostalo hrano in opremo razdelili med izbrane organizacije in društva.

Za prevoz še vedno potrebujemo finančno pomoč in sicer zbiramo sredstva na račun društva Mačjelovka:
OBVEZNI PRIPIS "ŽIVALI V POPLAVAH":
Društvo za pomoč prostoživečim mačkam Mačjelovka, Polje, Cesta XXXII/11, 1000 Ljubljana
02045-0259078752, odprt pri Novi Ljubljanski banki.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #26 : ponedeljek, 23.06.2014 : 09:05:17 »


samo v info
bosanci ne dovolijo vstopa v državo nobeni pomoči. zmenite se, da pridejo iskat na hrvaško stran in naj sami prepeljejo v državo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 23.06.2014 : 09:42:59 »

Če v doglednem času ne bomo dobili še kakšnega zanesljivega kontakta, bomo ostalo hrano in opremo razdelili med izbrane organizacije in društva.

Glede na stanje v Sloveniji, ko je invazija mačk na vrhuncu in se tako zavetišča kot aktivisti v društvih soočajo s pomanjkanjem vsega, bi morda bila tole odlična izbira. Verjetno pa bo taka akcija zahtevala nekaj predhodnega dogovarjanja, saj se je najbrž smiselno prej dogovoriti, kaj kdo potrebuje.
Logiran

Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pomagajmo ljudem in živalim na poplavljenih območjih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines