mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 01:35:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Pet terapije
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pet terapije  (Prebrano 28421 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« : četrtek, 02.12.2004 : 10:42:24 »

Zanima me, kako in kje se da psa pri nas sploh izšolat za terapije z ljudmi?
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #1 : četrtek, 02.12.2004 : 10:51:14 »

Nam najblizji center za taksno solanje je na Dunaju!
Predavanja naj bi se odvijala v Graz-u.
Kolikor vem naj bi se letos vsaj dve dekleti udelezili njihovih predavanj in izpitov.
Lep pozdrav
Blumina
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #2 : četrtek, 02.12.2004 : 11:53:40 »

Ja res je Blumina. Tečaji (teorija in praksa) potekajo v Gradcu. Ena kolegica z bernčkom se jih pridno udeležuje, mimogrede sta zelo uspešna, in ima mislim, da naslednji teden izpit!
Če koga zanima kaj več naj se oglasi na privat! Cheesy
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #3 : četrtek, 02.12.2004 : 12:05:53 »

Ne ne na privat  Wink, tole bi bilo zanimivo brati tudi tu.
npr. Kako lahko pričneš šolanje? Je morda zahtevano kako predznanje vodnika? domnevam da mora biti kuža normalno socializiran in prijazen, še kaj drugega??

LP Noli
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #4 : četrtek, 02.12.2004 : 13:05:55 »

V mislih sem imela, da lahko po privat posredujem št. te punce, ki šola bernca! Wink Sama s tem nimam izkušenj...samo kar mi je povedala ona! Grin
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #5 : petek, 03.12.2004 : 00:10:26 »

Pa res,a ve kdo kaj več o tem?
Zelo zanimiva tema in mislim,da nas je kar veliko,ki nas to zanima.
Mogoče kakšni linki ali kaj podobnega?

LP!
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #6 : četrtek, 02.06.2005 : 17:57:35 »

Ker vidim,da je tema obstala naj vam povem,da se v Velenju z to terapijo ukvarja g.Anton Kugonič,mislim da se glede tega ni izobraževal nisem pa sigurna.njegove izkušnje si lahko

ogledate pod kinološko društvo Velenje.
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #7 : petek, 29.07.2005 : 20:06:10 »

Lahko si pogledate tudi rubriko Kinološke urice v domu odraslih . Smiley

Lep vroč počitniški pozdrav Melvina  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : petek, 29.07.2005 : 21:18:03 »

majda,

za kinoloske urice v Velenju je nekaj cisto posebnih prispevkov in mislim, da nimajo kaj veliko skupnega s KD Velenje Wink.
Vec o tem lahko povesta Melvina in g. Kugonic, za branje pa je (trenutno samo na portalu, kmalu pa tudi na forumu) na voljo:

* Kinološke urice v Domu odraslih v Velenju - dokumentirano od 18.11.2003
* Veliki šnavcer Tex in njegov vodnik Anton Kugonič
* Kaj počneta veliki šnavcer Tex in njegov vodnik Anton Kugonič?
* Dopolnitev prispevka "Kaj počneta veliki šnavcer Tex in njegov vodnik..."
* Veliki šnavcer Tex in varovanci Doma odraslih v Velenju
Logiran

Nala in Fly
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #9 : sobota, 27.08.2005 : 09:02:30 »

ne vem kam bi uvrstila to temo zato bom poskusila tukaj, zanima me kako poteka terapija s psom, ljudem s kakšnimi boleznimi se pomaga, kakšen mora biti pes, ali rabi kakšen poseben izpit, ima kdo izkušnje s tem?? Smiley Smiley
povejte čimveč! Cheesy
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 27.08.2005 : 15:37:50 »

Pet terapija oz. terapija s pomočjo živali je ponavadi del fizioterapije, kjer se s pomočjo psa (ali katere druge živali) izvaja določene vaje oziroma je žival ne nek način motivacija da bolnik vaje izvaja.
V tujini lahko terapija s pomočjo živali pomaga bolnikom z Alzheimrjevo boleznijo, po srčni kapi, možganskem infarktu, z Parkinsonovo boleznijo, ...
Psi morajo biti seveda dobro socializirani, neagresivni do drugih psov in živali, poznati morajo osnovno poslušnost. Poleg tega morajo biti navajeni vozičkov, bergel, hitrih gibov človeka, da jih človek objame, ne smejo reagirati če se jim ponesreči pohodi šapo ali rep, ipd.
V Sloveniji tako šolanje ne obstaja. Nam najbližje taki tečaji in izpiti potekajo v Grazu -  http://www.tierealstherapie.org/tiere.php
Kot je meni znano je le eno dekle iz Slovenije s svojim bernskim planšarjem naredilo ta izpit.
Lp K
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #11 : petek, 30.09.2005 : 17:52:33 »

podravljeni.
na forumu se oglasam prvic, ampak vidim, da ste o temi ze veliko pisali, zato mi bo kdo lahko pomagal. v pse sem zaljubljena, in mislim, da imajo pomembno vogo v človeškem življenju. človek brez psa je drugačen človek, mislim, da slabši.

zato in tudi zato ker nameravam studirati veterino, delam letos seminarsko nalogo ( psihologija - maturitetna naloga). pisala bom o različnih terapijah s psi - kako učinkovie so, kakšne spremembe lahko dosežejo...

zanima me, če ima kdo kakršnokoli izkušnjo, literaturo, link s te teme....

hvala ze vnaprej in se opravicujem za pravopisne oziroma tipkarske napake - slabo pisem, ker mi v narocju lezi Schona(danes jo je picila osa , nanje pa je alergicna....upajmo, da bo kmal bolje..)


lep pozdrav!


spelca
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : petek, 26.05.2006 : 14:40:21 »

Tole sem danes prejela na mail:

Spoštovani

Rada bi vas opozorila, da bo v torek 30.5.06 v oddaji PREVERJENO na POP TV ob 20,00 uri  prispevek o terapiji s pomočjo živali, ki je bil posnet v Domu upokojencev Vrhnika.

V njem sodelujemo članice športno kinološkega društva VRHNIKA in prostovoljke: ga.Branka Hobič s kraljevim pudljem Gustavom, dr.Petra Štrus z berncem Galom, ga. Irina in japonski čin Oli, ga.Alenka z maltežanko Lili in prijateljica Šana - apriko pudljica , naša neumorna delovna terapevtka Nataša Ogrin, ga.direktorica in stanovalci, ki jih obiskujemo v Domu upokojencev Vrhnika.

Upam, da nisem na koga pozabila.

Če vas ta tematika zanima Vas vljudno Vabim k ogledu prispevka. Upam, da bo naše delo nazorno predstavljeno.

Lep pozdrav,

NG.
Logiran

ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #13 : nedelja, 18.06.2006 : 12:57:26 »

Živjo spelca88 mogoče ti bo pomagalo tole.Na spletu sem napisal Airedale t.in sem našel Kanadsko stran o terapiji s temi izrednimi kužki.Vredno ogleda! Wink
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #14 : ponedeljek, 25.09.2006 : 15:33:34 »

sicer malo zastarela tema,ampak vseeno...katere pasme so bolj primerne za terapijo?mislite,da bi blo možno avstralskega ovčarja izšolati v tej smeri,ali so preveč živahni?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Pet terapije
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines